برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

بالابر پله (آسانبر پله) چیست؟

در دنیای مدرن امروزی، تعداد بی شماری از انواع تجهیزات ساختمانی وجود دارند که هر کدام از آن ها، می توانند کار را به یک شیوه برای کاربران آسان سازند. پله پیما ها، از ابزار و تجهیزات بسیار پر کاربرد در ساختمان ها محسوب می شوند و از ویژگی و مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند. در این قسمت، قصد داریم به شرح مشخصات و قیمت پله پیما  بپردازیم پس با ما همراه باشید.

1. بالابر پله رو چیست؟

سالمندان، بیماران و افراد کم توان برای استفاده از پله به یک همراه نیاز دارند. در بسیاری از موارد این دسته از افراد نمی توانند به آسانی از پله ها استفاده کنند. چرا که بالا یا پایین رفتن از پله برای سالمندان بسیار خطرناک است و فشار زیادی به بدن آن ها وارد می کند.

به همین خاطر سالمندان و بیماران کم توان با استفاده از بالابر پله مدل نفربر می توانند با کم ترین فشار و در امن ترین شرایط از پله ها استفاده کنند. این محصول بهترین وسیله برای جابه جایی بیماران کم توان و افراد سالمند با استفاده از پله است.

2. کدام مدل بالابر پله برقی مناسب منزل من هست؟

به صورت کلی پله پیما ها در دو مدل گردشی و مستقیم تولید میشوند، تفاوت این دو مدل بر اساس نوع پله های منزل شما است.

3. پله پیما مدل مستقیم

این مدل بالابر در شرایطی نصب میگردد که مابین پله های شما، پاگرد یا مسیر صاف وجود ندارد. در تصاویر نمونه بالا هنگامی که از پله ها بالا میروید پس از اتمام راه پله، شما به مقصد رسیده و دیگر نیاز به طی کردن مسیر دیگر راه پله نمیباشد یا به عبارتی مابین پله های شما هیچ پاگردی وجود ندارد که موجب قطع شدن مسیر مستقیم پلکان شود.

قیمت گذاری پله رو مستقیم همیار بر اساس طول مسیر صاف راه پله است، که این طول مسیر تا 3 متر اول آن قیمتی ثابت داشته و پس از آن به ازاء هر متر اضافه تنها هزینه ریل پرداخت میشود.

4. مزایای پله پیمای مستقیم همیار

پله دشمن شماره یک بسیاری از بیماران از جمله سالمندان می باشد. استفاده از پله برای این دسته از افراد خطرهای بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به خطر سقوط و فشار به سیستم عروق بدن اشاره کرد. بسیاری از سالمندان در هنگام بالا یا پایین رفتن از پله ها دچار شکستگی  استخوان شده اند و به همین خاطر استفاده از محصولی که بتواند سلامت آن ها را در هنگام استفاده از پله تضمین کند، گزینه ای بسیار مناسب به نظر می رسد.

5. مشخصات فنی پله پیمای مستقیم

ویژگی ها و مشخصات فنی بسیار جذابی دارند. برای مثال در ساخت این محصول از آلیاژ های بسیار مستحکم آلومینیوم استفاده شده است تا بالابر بتواند در نمونه های معمولی تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

مدل های سفارشی این محصول توانایی تحمل افراد با وزن 200 کیلوگرم را نیز دارند. باید اشاره کرد که در حالت بسته فضایی در حدود 20 سانتی متر و در حالت باز فضایی در حدود 60 سانتی متر اشغال می کند. از جمله دیگر قابلیت ها و مشخصات بالابر پله مدل نفربر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای نصب بسیار کم و تاشو
 • قابل انتقال به منزل دیگر(نصب دستگاه به صورت پیچ و مهره بر روی پلکان)
 • کم صدا، سیستم حرکتی رک و پینیون به همراه کم صدا
 • دارای سیستم هوشمند کنترل سرعت و توقف اضطراری
 • دارای استاندارد و مجوزات نصب قانونی به همراه بیمه نامه شخص ثالث
 • بدون نیاز به تخریب پله ها، نصب به صورت پیچ و مهره
 • عملکرد با برق دی سی 24 ولت (بی خطر و بسیار کم مصرف)
 • باتری پشتیبان در صورت قطعی برق
 • برخورداری از کمربند ایمنی و چراغ هشدار
 • امکان استفاده به صورت نشسته و ایستاده
 • برخورداری از امکان کنترل از راه دور با ریموت
 • دارای سیستم توقف اتوماتیک در ایستگاه های مورد نیاز
 • تنوع رنگ بالا به صورت کاملا سفارشی

این محصول بر روی پله ها بدون تخریب پیچ میشود و به دیوار یا نرده ساختمان نیازی ندارد. استفاده از بالابر پله بسیار آسان است و افراد تنها با فشردن دو کلید می توانند از پله ها استفاده کنند.

6. قیمت بالابر پله رو مستقیم همیار

شما میتوانید به منظور قیمت گذاری حدودی دستگاه خود با وارد کردن اطلاعات نظیر تعداد پله و شهر مورد نظر جهت نصب دستگاه هزینه کامل نصب دستگاه خود را به صورت حدودی محاسبه فرمایید. برای این منظور ما سه روش زیر را به شما پیشنهاد میدهیم:

 • مشاوره رایگان از طریق تماس با شماره های شرکت (پیشنهاد میشود) به سادگی میتوان با اطلاعات پلکان قیمت گذاری دقیق را انجام داد، تنها کافیست با کارشناسان فروش تماس حاصل نموده تا محاسبه قیمت خدمت شما ارائه گردد. همچنین اطلاعات طول مسیر راه پله(نوک پله اول تا نوک پله آخر) یا تعداد پله مورد نیاز میباشد که از شما سوال میگردد.
 • اطلاعات را وارد کنید تا ما با شما تماس بگیریم!(پیشنهادی) در کم ترین زمان ممکن اطلاعات شما به واحد طراحی و فروش ارسال میگردد تا کارشناسان خدمتتون تماس حاصل فرمایند.
 • از طریق فرم قیمت گذاری آنلاین پله پیما همیار (حدود قیمت به صورت تقریبی) یکی از روش های برآورد قیمت پله رو همیار استفاده از محاسبه گر آنلاین است، با استفاده از این ابزار شما میتوانید حدود قیمت تمام شده یک پله پیما داخل منزل خود را توسط این ابزار حساب کنید. برای این منظور به بخش محاسبه گر آنلاین قیمت مراجعه نمایید.

7. بالابر پله خانگی مدل گردشی همیار

اگر در منزل ما بیش از یک راه پله باشد یا مسیر پله از نوع منحنی باشد اینبار مدل های مستقیم انتخاب مقرون به صرفه یا در بعضی حالات امکان پذیر و استاندارد نمیباشد. دلایل بسیاری بر انتخاب نوع بالابر (گردشی یا مستقیم) تاثیر گذار هست که ما در ادامه به صورت خلاصه و ساده عمده ترین تفاوت ها و دلایل را شرح میدهیم تا در نهایت گزینه صحیح را انتخاب نمایید. در دو حالت پله پیمای مدل گردشی انتخاب درستی میباشد که در ادامه هر کدام را توضیح میدهیم.

حالت اول | چند مسیر پلکان

در ساختمان ما بیش از یک مسیر پلکان وجود دارد که مابین آن ها یک پاگرد یا منحنی بوده که باعث میشود مسیر مستقیم نباشد در این حالت اگر بخواهید دستگاه مدل مستقیم نصب نمایید باید به ازاء هر مسیر راه پله یک دستگاه بالابر نصب نموده و در هر پاگرد پیاده شده (مشابه پله برقی های پاساژها، مراکز خرید، مترو) و دستگاه بعدی را سوار شوید.

این مورد زمانی مورد توجه قرار میگیرد که تعداد این مسیر ها بیشتر از دو عدد شود، که در این حالت پیاده و سوار شدن برای بعضی افراد اذیت کننده و در نهایت به دلیل نصب چند دستگاه جداگانه برای هر مسیر راه پله هزینه تمام شده هم افزایش میابد

حالت دوم | مسیر راه پله من منحنی است

خانه های ویلایی یا دوبلکس اغلب به دلیل کمبود فضا یا زیبایی پلکان از راه پله های منحنی و مارپیچ استفاده میکنند. در این حالت به صورت کلی امکان نصب بالابر مسیر مستقیم نبوده و به صورت قطعی تنها انتخاب بالابر پله مدل چرخشی است.

8. مزایای بالابر پله رو گردشی در چیست؟

پله پیما های گردشی به صورت کلی دارای تکنولوژی تولید پیچیده تر و بروز تری میباشند که به جرات میتوان گفت در بسیاری از پروژه ها از تمام جوانب (قیمت، عدم تخریب، شرایط منزل و ..) گزینه جذاب و فوق العاده ای است. زندگی در یک ساختمان چند طبقه بدون آسانسور به سادگی میتواند تبدیل به کابوسی شود که رفت آمد را برای ساکنین دشوار یا حتی غیر ممکن می سازد.

به منظور نصب یک آسانسور استاندارد و ایمن نیاز به فضای از قبل تعبیه شده میباشد که اکثر منازل قدیمی این امکان را ندارند و از طرفی تخریب یک ساختمان و ایجاد فضای آسانسور نه تنها هزینه های سنگینی را همراه دارد بلکه در بسیاری موارد این موضوع هم به دلیل نوع نقشه و طراحی ساختمان امکان پذیر نمی باشد.

پله رو گردشی بدون نیاز به نرده و فضای خاص ما بین پله ها به سادگی توسط ریل های مخصوص خود بر روی پله ها به صورت اتصالات پیچ و مهره ای نصب میگردد و دسترسی به طبقات بالا را میسر میسازد.

9. مشخصات فنی پله رو گردشی همیار | کاتالوگ

 • بسیار کم صدا و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان در صورت نصب در ساختمان های چند طبقه
 • دارای ریموت کنترل از راه دور و امکان تکثیر آن به تعداد دلخواه (شما میتوانید در صورت مشارکت
  همسایه
  ها در خرید و نصب بالابر پله رو امکان استفاده از بالابر را مشابه درب پارکینگ توسط ریموت کنترل
  برای
  بقیه فراهم نمایید. در غیر این صورت بدون ریموت کسی نمیتواند از آن استفاده کند.)
 • موتور قدرتمند کم مصرف دارای سیستم خود قفل و ایمنی ضد سقوط
 • دارای سیستم باتری پشتیبان در صورت برق رفتن و عملکرد بدون مشکل تا 24 ساعت
 • سیستم هوشمند توقف در ایستگاه های مورد نیاز به جهت شارژ و پیاده شدن
 • قابلیت چرخش صندلی به جهت پیاده و سوار شدن راحت تر افراد کم توان
 • فضای اشغالی بسیار کم و صندلی تاشو، عدم ایجاد مزاحمت برای رفت آمد عادی در راه پله ها
 • امکان اضافه کردن پارکینگ مخصوص در ابتدا یا انتهای هر مسیر دلخواه با هدف به حداقل رساندن فضای
  اشغالی راه پله
 • رنگ دستگاه و سیستم ریل بندی به صورت کاملا سفارشی با تنوع بالا
 • مصرف برق بسیار کم در حد آداپتور موبایل و بدون نیاز برق سه فاز یا سیم کشی قوی
 • دارای سوییچ فیزیکی خاموشی و عدم فرمان پذیری دستگاه که در اختیار مالک قرار میگیرد
 • گارانتی بی نظیر شرکتی شامل تعویض رایگان بدون قید و شرط تمام قطعات اعم از موتور، سیستم مکانیکی و
  ریل ها، همچنین ده سال خدمات پس از فروش
 • نصب و ارسال رایگان سراسر ایران
 • دارای مجوزات قانونی و استاندارد های بروز بین المللی بالابر های پلکان
 • خدمات و پشتیبانی 24 ساعته سراسر ایران
 • یک سال بیمه نامه مسئولیت رایگان

10. قیمت پله رو گردشی همیار

برخلاف مدل های مستقیم پله رو های گردشی سیستم قیمت گذاری پیچیده تری دارند. این دستگاه ها برای هر منزل با توجه به نوع پله ها، شیب راه پله، عرض و ارتفاع آن به صورت مجزا طراحی و ساخته میشود. همین مورد موجب پیچیدگی طراحی و قیمت گذاری آن است.

به عنوان مثال در مدل های گردشی پله های مارپیچ از فرمول قیمت گذاری یکسانی نمیتوان استفاده کرد و با توجه به نوع پیچ و انحنا میتواند کاملا با پروژه های دیگر متفاوت باشد. اما به صورت کلی برای مدل های چند مسیره که معمولا در ساختمان های چند طبقه است، میتوان از یک فرمول یکسان استفاده نمود.

این فرمول به این صورت بوده که به ازای هر مسیر راه پله هزینه ریل پرداخت شده و خود دستگاه هم به صورت مجزا حساب میشود. مقرون به صرفه بودن دستگاه گردشی از این جهت میباشد که دیگر در اینجا مبنا محاسبه قیمت طول مسیر نبوده و صرفا تعداد این مسیر هایی که با پاگرد از هم جدا شده اند ملاک قیمت گذاری است. برای قیمت گذاری بالابر پله رو گردشی همیار میتوانید از سه روش زیر استفاده نمایید:

 • مشاوره رایگان از طریق تماس با شماره های شرکتدر رابطه با دستگاه های گردشی با توجه به حالات بسیار زیاد انواع راه پله پیشنهاد بسیار مهم ما این است که با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید. اطلاعات مورد نیاز جهت قیمت گذاری شامل : شهر مورد نظر، تعداد مسیر پله مجزا از هم و در نهایت تصویر راه پله و ارسال به کارشناسان جهت قیمت گذاری قطعی دقیق
 • اطلاعات را وارد کنید تا ما با شما تماس بگیریم!(پیشنهادی)در کم ترین زمان ممکن اطلاعات شما به واحد طراحی و فروش ارسال میگردد تا کارشناسان خدمتتون تماس
  حاصل فرمایند.
 • قیمت گذاری حدودی با استفاده از محاسبه گر قیمت پله رو گردشی همیار در این روش شما به صورت حدودی قیمت بالابر پله رو را میتوانید با وارد کردن اطلاعات پلکان و شهر مورد نظر خود را محاسبه نمایید. این قیمت گذاری مبنی حدود داشته تا در نهایت در صورت تصمیم به تهیه دستگاه میبایست تصاویر پلکان به کارشناسان واحد طراحی ارسال گردد. برای این منظور به بخش محاسبه گر آنلاین قیمت پله پیما مراجعه نمایید.

11. جمع بندی نهایی | پله رو مستقیم یا پله رو گردشی؟

به طور خلاصه، راه پله ای که قصد استفاده از آن را دارید را مشاهده کنید، اگر پله ها بدون هیچ گونه پاگرد یا انحنا یا به صورت کلی هرگونه تغییری در مسیر صاف یک راه پله معمولی که معمولا این مدل راه پله ها از 5 الی 15 پله نهایتا میباشند (تعداد پله بیشتر احتمالا بین مسیر پاگرد وجود دارد) گزینه مناسب شما پله رو مستقیم همیار است.

در این حالت قیمت تمام شده کم تر بوده همچنین زمان تحویل و نصب دستگاه شما هم بسیار ساده تر و سریع تر است. اما اگر بیش از یک مسیر راه پله به همراه پاگرد یا انحنای خاصی در ابتدا تا انتهای مسیر راه پله دارید گزینه مناسب پله رو گردشی همیار بوده که با توجه به تفاوت بسیار در تکنولوژی تولید و طراحی آن پیشنهاد میشود حتما با کارشناسان فروش و طراحی مشورت نموده تا در نهایت پله پیما عالی و به همراه آن زندگی راحت و بدون مشکلات حرکتی در راه پله را تجربه نمایید.

12. محاسبه گر آنلاین قیمت بالابر پله رو گردشی و پله پیمای مستقیم همیار

قبل از استفاده از ابزار قیمت گذاری پیشنهاد میشود به جهت درک بهتر از انواع قیمت گذاری و مدل های مختلف پله پیما همیار از ابتدای مطلب هر دو مدل پله رو مستقیم و پله رو گردشی را مطالعه بفرمایید تا علاوه بر حدود قیمت دقیق تر اطلاعات کامل هم در رابطه با تفاوت مدل های مختلف مشاهده بفرمایید.

دکمه بازگشت به بالا