برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

قبل از پودر کرم چی بزنم؟

یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین محصولات آرایشی است که به شما برای داشتن پوستی صاف و یکدست کمک می کند. حتماً همه شما عزیزان با طرز استفاده از کرم پودر آشنا هستید؛ اما رعایت کردن برخی نکات ساده کمک می کند تا نمای نهایی آرایشتان زیباتر و طبیعی تر شود. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم بهترین روش کرم پودر زدن برای انواع مختلف پوست را برای شما شرح دهیم و نکات مهمی را با شما در میان بگذاریم. پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای آن با ما همراه باشید.

روش استفاده از کرم پودر

قبل از آنکه به سراغ روش استفاده از کرم پودر برویم، لازم است به خاطر داشته باشید که هدف از مصرف این محصول، صاف و یکدست شدن رنگ پوست است و نه تغییر رنگ آن! بنابراین هنگام خرید کرم پودر و پنکک کوین فرانسه ، حتماً به رنگ پوستتان دقت کنید و محصولی را انتخاب نمایید که کاملاً همرنگ پوست طبیعی خودتان باشد.

طریقه استفاده از کرم پودر طبق مراحل زیر است:

گام اول: پاکسازی پوست

آیا شما هم گاهی اوقات که در آیینه به خودتان نگاه می کنید می بینید که روی صورتتان پوسته پوسته شده و کرم به خوبی روی پوست نخوابیده است؟ می دانید علت این ماجرا چیست؟

دلیل این مسئله این است که پوست همیشه در حال تولید سلول های زنده است و سلول های مرده بصورت پوسته پوسته رو پوست ظاهر می شوند. طبیعیست که آرایش روی سلول های مرده پوست ننشسته و جلوه زیبایی نخواهد داشت. بهترین راه برای برداشتن سلول های مرده، لایه برداری و  است. لایه برداری باید با توجه به نوع پوست انجام شود:

  • پوست حساس: این نوع پوست باید با لیف نرم، گرم و مرطوب لایه برداری شود. از ماسک های سبک و ملایم هم یک یا دو بار در هفته می توان استفاده کرد.
  • پوست چرب: برای این نوع پوست می توان از دستگاه پاک سازی صورت، سرم و استفاده نمود. لایه برداری پوست چرب می تواند 5 بار در هفته انجام شود.
  • پوست معمولی و مختلط: این نوع پوست می تواند از هر نوع روش لایه برداری استفاده کند. البته نهایت دفعات استفاده از لایه بردار برای این پوست 3 بار در هفته است.
  • پوست خشک: این پوست بهتر است برای لایه برداری از روش های غیر شیمیایی و به صورت گیاهی استفاده کند.

حتی اگر از بهترین روش کرم پودر زدن هم روی پوست آلوده استفاده کنید، مطمئن باشید که شاهد نتیجه خوبی نخواهید بود. بنابراین توصیه می کنیم قبل از شروع میکاپ، با استفاده از یک آلودگی، چربی و بقایای آرایش قبلی را از روی پوستتان کاملاً پاک نمایید.

گام دوم: استفاده از مرطوب کننده و پرایمر

بعد از این که پوست لایه برداری شد و به خوبی با شوینده مناسب پوست صورت، پاک شد باید به سراغ و بروید. چون پوست بعد از شستن کمی احساس خشکی می کند باید مقداری آبرسان و بعد مرطوب کننده روی پوست استفاده نمود. بعد از زدن کرم ها کمی صبر کنید و آن را روی پوست ماساژ دهید تا بخوبی جذب شود.

فارغ از اینکه چه نوع پوستی دارید، یکی از مهم ترین مراحل در روش استفاده از کرم پودر ، استفاده از یک و پرایمر متناسب با نوع پوستتان است. این محصولات باعث می شوند پوست شما برای زدن کرم پودر آماده شود و میکاپ بی نقصی داشته باشید.

گام سوم: استفاده از کرم پودر با براش یا بلندر

اگر عادت دارید کرم پودر خود را با استفاده از انگشتانتان روی پوست پخش کنید، باید بگوییم که این روش چندان مناسب نیست و علاوه بر کاهش ماندگاری میکاپ، باعث کاهش پوشش کرم پودر نیز خواهد شد. پس پیشنهاد می کنیم در نحوه استفاده از کرم پودر ، یا اسفنج مخصوص را فراموش نکنید. برای این کار از براش های سر صاف، نرم و متراکم استفاده نمایید. به این ترتیب که مقدار مناسبی از کرم پودر را روی پوستتان قرار داده و با حرکات دورانی براش را روی صورتتان حرکت دهید تا کاملاً محو و یکدست شود.

اگر قصد استفاده از را دارید، ابتدا اسفنجتان را شسته و آب اضافه آن را کاملاً بگیرید تا تنها کمی مرطوب بماند. سپس مقدار مناسبی از کرم پودر را پشت دستتان قرار دهید، با بلندر آن را بردارید و با حرکات ضربه ای ملایم کرم پودر را روی تمام نواحی صورتتان پخش نمایید.

گام چهارم: برداشتن کرم پودر اضافی از روی پوست

در طرز استفاده از کرم پودر مایع ، بهتر است پس از پایان کار با استفاده از یک تکه پنبه بزرگ یا پد تمیز، با حرکات ضربه ای روی صورتتان، مقدار اضافی کرم پودر را بردارید تا میکاپتان طبیعی تر شود.

گام پنجم: تثبیت کردن کرم پودر

با وجود اینکه طریقه استفاده از کرم پودر ، در مرحله قبل به پایان می رسد، اما توصیه می کنیم حتماً بعد از پایان این مراحل به کمک یک یا فیکساتور، کرم پودرتان را روی پوست خود تثبیت نمایید. این کار باعث می شود با گذشت زمان و تعریق، صورتتان نمای بدی پیدا نکند.

چگونه لک صورت را با کرم پودر بپوشانیم؟

حالا که می دانید چگونه کرم پودر بزنیم ، وقت آن رسیده که با نحوه صحیح کرم پودر زدن برای پوشاندن لک های صورت نیز آشنا شوید. لازم است بدانید برای این کار نیاز به یک کرم پودر غلیظ با پیگمنت های غنی دارید.

در پاسخ به این سوال که چگونه لک صورت را با کرم پودر بپوشانیم ، باید بگوییم کافیست طبق مراحل زیر عمل نمایید:

  1. طبق مراحلی که در بالا بیان کردیم، پوستتان را پاکسازی و آماده میکاپ کنید. برای اینکار از خرید کرم لاکچری کوین بهره ببرید و پوستتان را آماده میکاپ کنید.
  2. یک کانسیلر روشن انتخاب کرده و مقدار کمی از آن را تنها روی لک های صورتتان بزنید.
  3. با استفاده از یک پد مناسب، کانسیلر را با حرکات ضربه ای روی پوستتان پخش کنید.
  4. برای محو کامل لک های پوست، کرم پودرتان را با استفاده از براش روی پوست بزنید.

نحوه کرم پودر زدن پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، پیشنهاد می کنیم حتماً از کرم پودر لاکچری کوین 552 که فاقد چربی و مات کننده است، استفاده کنید تا به سرعت برق نیفتند و باعث کثیف شدن چهره شما نگردند. نکته مهم در نحوه کرم پودر زدن پوست چرب استفاده از است. این محصولات علاوه بر افزایش ماندگاری کرم پودر کمک می کنند تا منافذ پوست کوچک تر شوند.

نحوه کرم پودر زدن پوست خشک

در نحوه کرم پودر زدن پوست خشک ، مهم است که حتماً قبل از مصرف این محصولات پوستتان را آبرسانی کنید. چرا که کرم پودر روی پوست های خشک ممکن است به راحتی بلِند نشود و حتی در بسیاری از موارد با گذشت زمان دچار ترک خواهد شد. علاوه بر آن توصیه می کنیم کرم پودری را انتخاب کنید که بر پایه چربی ساخته شده باشد و متناسب با پوست خشک باشد.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از کرم پودر

حالا که با نحوه استفاده از کرم پودر آشنا شده اید، لازم است برخی از اشتباهات رایج در این زمینه را نیز برایتان شرح دهیم تا بتوانید با اجتناب از آن ها، یک آرایش تمیز و حرفه ای داشته باشید.

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

در صورتیکه از قبل از کرم پودر استفاده کنید، میزان بیشتری از کرم پودر جذب صورتتان می شود و در نهایت میکاپی زشت و مصنوعی خواهید داشت. پس توصیه می کنیم بعد از زدن کرم پودر، از مقدار کمی کانسیلر در نواحی مورد نیاز استفاده نمایید.

عدم استفاده از پرایمر

برخلاف تصور بسیاری از افراد، پرایمر تنها برای افزایش ماندگاری میکاپ نیست و وظایف دیگری از قبیل صاف کردن پوست، یکدست سازی رنگ آن، آبرسانی، کاهش چربی یا خشکی پوست و صرفه جویی در مصرف کرم پودر نیز به عهده پرایمر است. بنابراین استفاده از این محصول بسیار ضروری به نظر می رسد.

استفاده از کرم پودر قبل از جذب کامل کرم مرطوب کننده

همانطور که در نحوه کرم پودر زدن پوست خشک گفتیم، استفاده از کرم مرطوب کننده یا آبرسان به بهبود نمای کرم پودر روی صورتتان کمک خواهد کرد. اما بعد از مصرف این محصولات باید ابتدا صبر کنید تا چربی و رطوبت کرم کاملاً جذب پوستتان شود و سپس کرم پودر زدن را آغاز کنید.

استفاده بیش از حد کرم پودر

یکی از اشتباهات پرتکرار در طرز استفاده از کرم پودر فشرده یا مایع، استفاده بیش از حد آن است. این کار نه تنها پوستتان را صاف تر نخواهد کرد؛ بلکه جلوه ای غیر طبیعی و نازیبا نیز به آن خواهد بخشید. بنابراین توصیه می کنیم ابتدا با مقدار اندکی کرم پودر پوستتان را پوشش دهید و سپس در صورت نیاز، این مرحله را مجدداً تکرار نمایید.

انتخاب کرم پودر نامناسب

برای اینکه بدانید کدام کرم پودر برای شما مناسب است باید به فاکتورهایی مانند جنس پوست، رنگ طبیعی آن و محلی که می خواهید از این محصول استفاده کنید توجه نمایید. به خاطر داشته باشید که کرم پودر روشن تر از رنگ طبیعی پوست، چهره شما را بی حال می کند و رنگ های تیره نیز پوستتان را کثیف و غیر طبیعی خواهند کرد. علاوه بر آن، برای مصرف روزانه پیشنهاد می کنیم از محصولات سبک تر مانند انواع استفاده کنید و کرم پودرهای حرفه ای و سنگین را تنها برای مجالس رسمی و مهمانی ها استفاده نمایید.

عدم استفاده از کرم پودر روی گردن

اکثر خانم ها تصور می کنند که کرم پودر تنها برای پوست صورت است و نباید روی گردن از آن استفاده کرد؛ اما توصیه می کنیم مقدار کمی از کرم پودر را روی گردنتان هم به کار ببرید تا اختلاف رنگی بین صورت و گردنتان نباشد و پوست شما کاملاً یکدست به نظر برسد.

استفاده از پرایمر

برخی افراد از کم دوام بودن آرایش خود به خصوص کرم پودر گلایه دارند. اگر شما هم می خواهید دوام آرایش پوستتان به خصوص کرم صورت را افزایش دهید حتما باید از یک خوب به عنوان زیرساز آرایش استفاده کنید. وظیفه پرایمر این است که چروک های سطحی و  منافذ پوست را پر کرده و سطح پوست صورت را صاف و یکدست کند.

از کرم پودر استفاده کنید

بعد از اینکه مراحل بالا به درستی انجام شد و زیرسازی پوست به خوبی صورت گرفت حالا نوبت زدن کرم پودر است. یک کرم پودر خوب می تواند به پوشاندن لکه ها و شفافیت بخشیدن به پوست صورت شما کمک شایانی کند. جالب است بدانید برخی کرم پودرها حاوی ضد آفتاب و مرطوب کننده هستند. یعنی با استفاده از این کرم ها دیگر نیازی به زدن ضدآفتاب ندارید.

توصیه ما به شما برای اینکه یک آرایش خوب داشته باشید این است که برای زیرسازی از کرم پودرهای مایع یا پودری استفاده کنید. اگر پوستتان طوری است که کرم پودر سریع جذبش می شود، باید یک کرم چرب انتخاب کنید و آن را با ابر یا پد آرایشی روی صورت به خوبی پخش کنید تا چربی آن را از روی پوست گرفته شود. نکته مهم در مورد کرم پودر این است که رنگ کرم حتما باید با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد تا آرایشتان مصنوعی و غیر طبیعی نشود.

دکمه بازگشت به بالا