آیا سایبان فول باکس می تواند در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار گیرد؟

بدون شک همه شما با سایبان ها آشنایی دارید سایبان ها در انواع قسمت ها قابل استفاده هستند مانند مغازه، سایبان استخر و.. سایبان ها تجهیزاتی هستند که از گذشته تا کنون به منظور محافظت از محیط مورد نظر از آن استفاده می کردند. به دلیل کاربردهای بسیار زیاد سایبان ها امروزه تولیدکنندگان زیادی مانند در زمینه تولید و طراحی انواع سایبان ها فعالیت دارند.

سایبان های امروزی مانند سایبان های فول باکس علاوه بر محافظت از محیط مورد نظر در برابر عوامل محیطی روی مسائل دیگری هم تاثیر گذارند و شاید یکی از این موارد مسائل و مشکلات کاهش آلودگی هوا باشد. اما به نظر شما چگونه امکان پذیر است؟ آیا واقعا سایبان ها از چنین قابلیتی برخوردارند یا خیر؟ در ادامه این مطلب ما پاسخ این سوالات را در اختیار شما قرار داده و شما را شگفت زده خواهیم کرد!

سایبان فول باکس چیست؟

قبل از آنکه در مورد تاثیرات زیست محیطی سایبان ها با شما صحبت کنیم، بهتر است که شما  به خوبی با این مدل سایبان ها آشنا شوید.سایبان های فول باکس که به سایبان های فول کاست هم معروف هستند جزو دسته سایبان های متحرک قرار می گیرند. این مدل سایبان ها از یک باکس برای جمع کردن پوشش برخوردار بوده و نصب آن ها دقیقا مانند سایبان های کالسه ای به شکل یک طرفه انجام می گیرد.سایبان های فول باکس دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری زیادی هستند و در دو نوع برقی و ساده تولید می شوند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد مدل برقی و ساده سایبان های فول باکس در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

Can the full box canopy be used in hot and dry areas?

معرفی سایبان های فول باکس ساده

این مدل از سایبان ها طراحی ساده ای داشته و قیمت مناسبی هم دارند. خرید این مدل از سایبان ها دقیقا هزینه ای برابر با هزینه برای شما در پی خواهد داشت؛ چرا که سایبان های ساده چندان مدرن نبوده و برای باز و بسته کردن آن باید از نیروی مکانیکی کمک گرفت.اهرمی در این مدل سایبان ها تعبیه شده و شما به کمک آن اهرم خواهید توانست که سایبان را باز و بسته نمایید. به غیر از آنکه این مدل سایبان ها به صورت دستی باز و بسته می شوند از نظر جنس و نوع متریال هایی که برای ساخت آن استفاده شده هیچ تفاوتی با سایبان های فول باکس برقی ندارند.

معرفی سایبان های فول باکس برقی

سایبان های فول باکس برقی نمونه ای دیگر از سایبان های فول باکس هستند که بر خلاف سایبان های دستی پیشرفته تر بوده و نیازی نیست برای باز و بسته کردن آن از نیروی مکانیکی استفاده کنید.به جای تعبیه کردن اهرم برای حرکت دادن سایبان، یک ریموت کنترل برای حرکت دادن آن وجود دارد. با توجه به این توضیحات باید گفت برای باز و بسته کردن سایبان تنها کافی است که دکمه روی ریموت کنترل را فشار دهید!

موتورالکتریکی تعبیه شده روی این مدل از سایبان ها به شما کمک خواهند کرد که از طریق فشردن یک دکمه باعث جمع شدن پوشش سایبان درون باکس آن شوید. اما به دلیل استفاده از موتورالکتریکی در این مدل از سایبان های فول باکس باید بگوییم برای خرید آن هزینه بیشتری باید بپردازید.سایبان های برقی از سایبان های دستی گران تر بوده اما با این به دلیل سهولت در استفاده از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

سایبان های فول باکس و ویژگی های آن ها

سایبان های فول باکس از ویژگی های قابل توجهی برخوردارند، از جمله ویژگی های این مدل سایبان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از پارچه های اسپانیایی ضد انجماد و ضد آب برای ساخت پوشش سایبان
 • استفاده از آلومینیوم فابریک برای ساخت سازه آن
 • عدم استفاده از پایه در ساخت آن
 • استفاده از موتورهای چینی و فرانسوی در ساخت سایبان
 • استفاده از رنگ های پودری برای رنگ سازه سایبان

مزایای استفاده از سایبان های فول باکس

باتوجه به ویژگی های فوق باید بگوییم که سایبان های فول باکس می توانند مزایای زیادی را در اختیار شما قرار دهند. این ویژگی ها را ما در موارد زیر خلاصه کرده ایم:

 • باتوجه به اینکه پوشش سایبان از پارچه های اسپانیای ضد انجامد ساخته شده می توان گفت این مدل سایبان ها در یخبندان زمستان عملکرد خوبی از خود نشان داده و پارچه  آن ها یخ نمی زند.
 • ضد آب بودن پارچه مورد استفاده برای ساخت سایبان هم باعث می شود که این مدل سایبان ها بتوانند از محیط مورد نظر در مقابل رطوبت، نفوذ باران و برف محافظت نمایند.
 • همچنین پارچه سایبان به شما این اجازه می دهد که از سایبان خود به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی استفاده کرده و روی آن لگو یا چیزهایی شبیه به این را چاپ کنید.
 • مدل برقی این سایبان ها به سادگی و بدون هیچگونه صدایی باز و بسته می شوند.
 • این سایبان ها با توجه به ویژگی های خود برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • در سازه این مدل از سایبان ها بازوهایی وجود دارد که این بازوها به افزایش استحکام سایبان کمک زیادی می کنند؛ از همین رو سایبان های فول باکس در مقابل طوفان و باد مقاومت قابل توجهی دارند.
 • به دلیل استفاده از رنگ های پودری در ساخت این مدل از سایبان ها آن ها به هیچ عنوان لب پر نشده و در مقابل ضربه های مکانیکی از مقاومت قابل توجهی برخوردارند.

آیا سایبان های فول باکس روی کاهش آلودگی هوا تاثیر گذارند؟

در پاسخ به این سوال که آیا سایبان های فول باکس روی کاهش آلودگی هوا تاثیر گذار بوده و آیا می توان آن ها را در مناطقی با آلودگی های فزاینده استفاده کرد یا خیر؟ باید بگوییم که بله سایبان های فول باکس به صورت غیر مستقیم روی کاهش آلودگی های هوا تاثیر گذاشته و می توان آن ها را در مناطقی با آلودگی های فزاینده مورد استفاده قرار داد.

البته تمام نقش سایبان های فول باکس روی کاهش آلودگی های هوا تنها به کاربرد آن ها برمی گردد. در واقع باید بگوییم سایبان های فول باکس نقش چندانی روی آلودگی هوا ندارند، اما اگر آن ها را در زمینه های خاصی به کارببرید خواهید دید که به کاهش آلودگی  هوا کمک می کنند.در ادامه با توضیح کاربردهای سایبان های فول باکس این مسئله را برای شما شفاف سازی خواهیم کرد.

سایبان های فول باکس و کاربردهای آن ها

سایبان های فول باکس قابلیت این را دارند که در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند، از جمله متداول ترین کاربردهای سایبان های فول باکس در اکثر مواقع به کاهش آلودگی های هوا کمک می کنند، شامل موارد زیر هستند:

استفاده از سایبان های فول باکس به عنوان سایبان کولر

یکی از متداول ترین کاربردهای سایبان های فول باکس، استفاده از آن ها به عنوان سایبان کولر است. با توجه به اینکه هم کولرهای آبی و هم کولرهای گازی بیرون از محیط سرپوشیده قرار داشته و همواره در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند و برف و باران هم آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد، استفاده از سایبان روی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

استفاده از سایبان روی کولرهای آبی و گازی به بهبود عملکرد و راندمان آن ها کمک می کند، سایبان می توانند با ایجاد سایه روی کولر با تولید هوای خنک بیشتر توسط آن ها کمک کنند. با توجه به این توضیحات دیگر نیازی نیست که کولرهای را روی دور تند یا درجه پایین قرار دهید؛ چرا که به اندازه کافی عملکرد خوبی دارند و هوای محیط را خنک می کنند.با توجه به این توضیحات می توان گفت که مصرف برق و آب کولرهای آبی و گازی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و این روی کاهش آلودگی های هوا در اثر ساخت برق تاثیر می گذارد و به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند.

استفاده از سایبان های فول باکس به عنوان سایبان پاسیو

پاسیو به عنوان بخشی از محیط خانه که نور طبیعی بیشتری در محیط پخش می کند، محبوبیت زیادی در معماری دارد. این قسمت با مصالح ساختمانی پوشیده نمی شود و معمولا از شیشه برای پوشش آن استفاده می کنند.در فصول گرم سال که خورشید با قدرت هرچه تمام تر می تابد، پاسیو نور و گرمای زیادی به محیط منتقل می کند؛ از همین رو برای خنک شدن محیط باید درجه کولر را روی درجه پایین تر یا دور تندتری قرار داد و این یعنی مصرف بیشتر آب و برق و افزایش آلودگی های زیست محیطی برای ساخت برق و مصرف بی رویه آب برای تامین آب مصرفی خانوار!با توجه به این توضیحات شما می توانید برای جلوگیری از چنین مسائلی روی پاسیو یک سایبان فول باکس نصب کرده و بدین طریق نور و گرمای انتقال داده شده توسط پاسیو به محیط را تحت کنترل قرار دهید!

استفاده از سایبان فول باکس با عنوان سایبان خودرو

سایبان های فول باکس را می توان به عنوان هم مورد استفاده قرار داد. با استفاده از این مدل از جمله تجهیزات بسیار کاربردی که بشر از آن استفاده می کند، می توان به سایبان ها اشاره کرد. سایبان ها امروزه در زمنیه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و از گذشته های دور تا کنون وجود داشته اند. برای اولین بار این تجهیزات در تمدن باستان یونان و سوریه استفاده شدند، اما در طی زمان استفاده از سایبان ها گسترش پیدا کرد.

با استقبال بسیار زیاد مصرف کنندگان از سایبان، روزبه روز این تجهیزات پیشرفته تر می شوند، تا جایی که  امروز تولیدکنندگان سایبان مانند توانسته اند انواع مختلفی از سایبان ها را به بازار وارد کنند. از جمله این سایبان ها می توان به سایبان های فول باکس اشاره کرد. سایبان های فول باکس نمونه ای نوین از سایبان های ساخته شده توسط بشر هستند و از محبوبیت زیادی برخوردارید. اگر شما هم برای استفاده از این مدل سایبان ها مشتاق هستید، اما در یک منطقه سرد و برفی زندگی می کنید و اطلاعی در مورد نصب این مدل سایبان ها در مناطق سرد و برفی ندارید، جای هیچ گونه نگرانی نیست! در این مطلب ما تصمیم گرفته ایم در مورد سایبان های فول باکس و اینکه آیا برای استفاده در مناطق سرد و برفی مناسب هستند صحبت کنیم. همراه ما باشید!

سایبان فول باکس چیست؟

اگر به دنبال پاسخ این سوال که آیا سایبان های فول باکس را می توان در محیط های سرد و بارش بالای برف نصب کرد، هستید باید پیش از هرچیز با این سایبا ن ها بیشتر آشنا شوید.همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، سایبان های فول باکس که به فول کاست هم معروف هستند جزو نوین ترین سایبان های موجود در بازار هستند.

این مدل سایبان ها به صورت یک طرفه به دیوار متصل شده و تا زمانی که نصاب مجبور نباشد برای نصب آن از پایه کمک نمی گیرد. در واقع باید بگوییم به ندرت از پایه یا چیزی شبیه به این برای نصب سایبان های فول کاست کمک می گیرند؛ چرا که معمولا باید آن ها را به دیوار متصل کرد.به هر حال سایبان های فول باکس به صورت یک طرفه نصب شده و دارای یک باکس فلزی برای جمع شدن سایبان هستند. باکسی که برای جمع شدن پوشش سایبان در این مدل از سایبان ها تعبیه شده معمولا از فلز آلومینیوم ساخته می شود.ضمن اینکه جنس پوششی که برای ساخت آن استفاده می شود هم متفاوت است اما در اغلب مواقع از پی وی سی برای پوشش آن استفاده می کنند. سازه ای که این سایبان را حمل می کند و بازوها و قسمت های دیگر همگی از جنس فلزهای بسیار محکمی مانند آلومینیوم هستند.این مدل از سایبان ها با توجه به نوع ساخت انواع مختلفی دارند و اگر می خواهید با انواع آن آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید!

انواع مختلف سایبان های فول باکس

سایبان های فول باکس یا فول کاست خود در دسته سایبان های متحرک قرار می گیرند. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم سایبان های فول کاست هم دارای انواع مختلفی هستند، با این  حال از نظر نوع ساخت و فناوری هایی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار گرفته به دو دسته و سایبان دستی تقسیم بندی می شوند.

سایبان برقی فول باکس

سایبان برقی های فول باکس جزو نمونه سایبان های مدرن به شمار می روند. در ساخت این مدل سایبان ها از فناوری های نوین استفاده می کنند. موتورهایی که از نیروی الکتریکی کمک می گیرند از جمله فناوری های نوینی هستند در ساخت سایبان های برقی فول باکس به کار می رود.باتوجه به این توضیحات شما می توانید هر زمان که بخواهید این مدل سایبان ها را تنها با فشردن یک دکمه جمع کرده یا آن را باز کنید؛ به همین دلیل هم سایبان های برقی فول باکس دقیقا مانند از نمونه سایبان های دستی محبوبیت بیشتری دارند.

سایبان دستی فول باکس

سایبان های دستی فول باکس نمونه قدیمی تری از سایبان های فول باکس هستند. این سایبان ها هم مانند نوع برقی آن متحرک بوده و باز و بسته می شوند، اما برخلاف مدل برقی در ساخت آن ها از هیچگونه موتور الکتریکی استفاده نمی کنند. با این وجود نمی توان انتظار داشت که باز و بسته کردن این مدل از سایبان ها به راحتی فشردن یک دکمه باشد.شما برای باز و بسته کردن این مدل از سایبان ها باید حتما از نیروی مکانیکی استفاده نمایید. نیروی مکانیکی به وسیله یک اهرام سایبان را به حرکت در آورده و پوشش آن را داخل محفظه جمع می کند.

دکمه بازگشت به بالا