مشکلات رایج در هنگام تعمیر سایبان چیست؟

بسیاری از افرادی که در خانه یا محل کار از سایبان برقی استفاده می کنند، امکان دارد پس از مدتی با خرابی سایبان برقی روبه رو شوند و سایبان مثل گذشته، عملکرد خوبی را نداشته باشد. در این مقاله از ، شما را با علت خرابی سایبان برقی آشنا می کنیم. علاوه بر آن روش های نگهداری از سایبان برقی را نیز به شما خواهیم آموخت تا در حد امکان از خرابی زودهنگام آن جلوگیری کنید.

 

انواع سایبان برقی

سایبان های برقی دو نوع اند: سایبان چتری و سایبان کالسکه ای. خرابی سایبان و مراقبت از آن با توجه به نوع آن، تفاوت هایی دارد که در ادامه بیشتر درباره  آن توضیح خواهیم داد.

سایبان چتری

سایبان چتری شامل چتر پایه کنار و چتر پایه وسط می شود. این نوع سایبان برقی از چوب روس یا فلز ساخته خواهد شد. سایبان چتری فلزی با فنرهای نشکن روکش ضدخش تولید شده است. احتمال شکسته شدن اسکلت سایبان چتری کم خواهد بود. مشکلات رایج در سایبان چتری این موارد هستند:

 • ممکن است در باز و بسته شدن آن مشکل پیش آید.
 • پارچه سایبان نیاز به تعویض داشته باشد.
 • پوشش سایبان نیاز به تعویض داشته باشد.

سایبان کالسکه  ای

سایبان برقی کالسکه ای جزء مناسب ترین و به صرفه ترین سایبان های برقی هستند. سایبان کالسکه ای در دو نوع ساده و برقی تولید می شود. این نوع سایبان ها به دلیل استفاده های طولانی مدت، باد و باران دچار آسیب می شوند.

سایبان بازویی

سایبان بازویی نوعی از سایبان است که بازوهای جمع شونده دارد و به کمک این بازوها می توان سایبان را باز و بسته کرد. سایبان بازویی یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین سایبان  ها در بازار است و هر روز بر مشتریان این نوع سایبان افزوده می شود.

در این سایبان به جای فولاد از آلومینیوم استفاده شده است و به همین دلیل نسبت به دیگر سایبان ها سبک است. سایبان بازویی به دلیل سهولت در کاربرد و سبکی بر دیگر سایبان ها ترجیح دارد. تنوع سایبان های بازویی در طرح، اندازه و تجهیزات به کاررفته در آن بسیار است.

خرابی سایبان برقی شامل چه مواردی می شود؟

خرابی سایبان برقی شامل مواردی به شرح زیر می شود:

خرابی موتور

یکی از موارد خرابی سایبان برقی، مربوط به خرابی موتور سایبان است. استفاده  دراز مدت سبب می شود که موتور سایبان داغ کند و از کار بیفتد. بنابراین بهتر است 10 تا 15 دقیقه موتور را خاموش کنید تا خنک شود و پس از خنک شدن از آن استفاده نمایید که نیاز به تعمیر یا تعویض موتور نداشته باشید.

باز و بسته نشدن

باز و بسته نشدن سایبان یکی از موارد شایع در خرابی سایبان برقی است. ایجاد مشکل در باز و بسته شدن سایبان برقی ممکن است به این دلایل اتفاق بیفتد: 1) خرابی جعبه دنده  2) قفل شدن بازوها 3) خارج شدن از ارتفاع

صدای گوش خراش

مورد دیگر در خرابی سایبان برقی، تولید صدای گوش خراش است. سایبان  برقی معمولاً بعد از مدتی استفاده، صدایی گوش خراش تولید می کند. علت این صدا آنست که براکت های آن شل شده است. برای رفع این مشکل در هنگام باز و بسته کردن سایبان می توانید، اتصالات براکت ها و پیچ و مهره ها را بازبینی کنید و اگر شل هستند، آن ها را سفت نمایید. اگر باز هم صدا برطرف نشد، با تعمیرکار سایبان برقی در تماس باشید.

آسیب دیدن پارچه

خرابی سایبان برقی ممکن است به خاطر صدمه رسیدن به پارچه  سایبان باشد. پارچه  سایبان ممکن است در اثر استفاده  زیاد گود شود و حالت اولیه  آن  تغییر کند. توجه داشته باشید که در بهترین حالت، پارچه باید دقیقاً روی غلتک قرار بگیرد. برای رفع این مشکل، بازوهای سایبان را درخلاف جهت بکشید تا پارچه درست شود. ممکن است قفل شدن بازوها باعث این مشکل شده باشد.

چگونه از سایبان برقی نگهداری کنیم؟

برای جلوگیری از خرابی سایبان برقی، تلاش کنید تا روش های زیر را به کار ببندید:

 • به فواصل معین آن را سرویس کنید.
 • اگر نیاز ندارید، آن را جمع کنید.
 • وسایل سنگین را به چارچوب آن آویزان نکنید.
 • هرازگاهی آن را با آب و مواد شوینده شست وشو دهید.
 • هنگام قطع برق، به زور سایبان را نبندید.
 • در شرایط بد جوی، سایبان برقی را بازنکنید.
 • از بازو بسته کردن مداوم سایبان های کالسکه ای بپرهیزید.
 • از پارچه های سایبان مراقبت کنید تا درمعرض اجسام تیز قرار نگیرند.

درصورت خرابی سایبان برقی چه کنیم؟

اگر با خرابی سایبان برقی مواجه شدید، با آن درگیر نشوید. این کار ممکن است باعث خراب تر شدن سایبان برقی شود. در این مواقع به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید، درغیر این صورت ممکن است متحمل هزینه های بیشتری برای تعمیر سایبان برقی خود شوید.

سؤالات متداول خرابی سایبان برقی

هنگام خرید سایبان برقی چه سایبانی انتخاب کنیم که بادوام تر باشد و دیرتر خراب شود؟

هنگام خرید، سایبان برقی با موتور ساید را انتخاب کنید. تعمیر موتورهای توبولار مشکلات بیشتری درپی دارد. اگر در مناطقی با رطوبت بالا زندگی می کنید. اسکلت های فولادی زودتر زنگ می زنند و اسکلت های آلومینیومی برای این مناطق مناسب ترند. برای سایبان برقی بهتر است، چادرهایی با جنس PVC بخرید.

کدام سایبان برای شهرهایی که رطوبت بالا دارند، بهتر است؟

سایبان بازویی برای شهرهای مختلف با شرایط آب وهوایی مختلف ودر صورت خرابی سایبان برقی چه اقدامی بهتر است؟

شما در صورت خراب شدن سایبان برقی باید از نیروهای ماهر و متخصص کمک بگیرید. در غیر اینصورت مشکل سایبان برقی شما دوچندان خواهد شد. نیروهای متخصص ما با به روز کردن دانش خود در خدمت شما عزیزان هستند. نیروهای ماهر مجموعه ما در صورت خراب شدن سایبان برقی در وهله اول به فکر تعمیر کردن آن می باشند.

شما با برقی سبب کاهش هزینه های خود خواهید شد. کارشناسان ما با تعمیر قطعات و قسمت های آسیب دیده سایبان برقی سبب حفظ کارایی آن می شوند. همچنین نیروهای ماهر ما در صورت نیاز قطعات آسیب دیده سایبان را برای شما تعویض می کنند. هزینه تعویض قطعات از تعمیر آن ها بیشتر است. نیروهای متخصص ما به دلیل مهارت بالا و وجدان کاری بهترین و ارزان ترین راه را برای شما انتخاب خواهند کرد.

ارائه تمامی خدمات تعمیر و تعویض قطعات سایبان برقی توسط دیدگاهان غرب

مجموعه ما برای رفع نیاز مشتریان عزیز خود تمامی خدمات از قبیل تعمیر و تعویض قطعات و را به آن ها ارائه می دهد. نیروهای ما آماده ارائه خدمات با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب به شما عزیزان می باشند. همچنین ما می توانیم با تأمین تمامی قطعات نیاز شما عزیزان را برطرف کنیم.

نیروهای ماهر ما در صورت نیاز به تعویض قطعات سایبان برقی را با قطعات اورجینال عوض می کنند. در اینصورت کارایی سایبان برقی کاهش پیدا نخواهد کرد. شما می توانید به مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

در صورت از کار افتادن موتور سایبان برقی چه کنیم؟

از علت خرابی سایبان برقی می توان به از کار افتادن موتور آن اشاره کرد. در برخی مواقع استفاده دراز مدت از موتور سایبان برقی سبب داغ شدن موتور و از کار افتادن آن خواهد شد. در اینصورت بهتر است به مدت 10 الی 15 دقیقه موتور سایبان برقی را خاموش کنید. سپس به استفاده مجدد از آن بپردازید.

در صورتیکه این راه حل پاسخگوی مشکل شما نبود شما می توانید با شرکت ما تماس بگیرید. البته تعمیر موتور سایبان برقی کار هر کسی نیست. شما باید تعمیر آن را به دست فرد متخصص بسپارید. مجموعه ما با دارا بودن نیروهای با تجربه قادر هستند در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل موتور سایبان برقی شما را حل کنند.

نکات مهم و کلیدی در نگهداری از سایبان برقی

شما با در نظر گرفتن یکسری نکات مهم و کلیدی می توانید از ایجاد مشکلات رایج در سایبان ها جلوگیری کنید. یکی از روش های نگهداری از سایبان برقی این است که در صورت عدم نیاز آن را جمع کنید تا آسیب نبیند. همچنین برای افزایش امنیت خود هیچگونه وسایل سنگینی را به چهار چوب سایبان ها آویزان نکنید. این امر سبب شکسته شدن سایبان و هزینه های اضافی برای شما خواهد شد.

از علت خرابی سایبان برقی شرایط بد آب و هوایی است، بنابراین در شرایط بد جوی سایبان برقی را باز نکنید. هر چند وقت یکبار سایبان را با آب و مواد شوینده شست و شو دهید. در صورت قطع شدن برق هیچگونه فشاری بر روی سایبان برای بسته شدن وارد نکنید. در صورت هر گونه خرابی در سایبان بهتر است از نیروی ماهر و متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید تا صدمه جدی به سایبان وارد نشود.

امکان ترمیم و تعویض پارچه سایبان برقی به مرور زمان

یک علت خرابی سایبان برقی آسیب دیدن پارچه سایبان است. در اینصورت در کسب و کار شما اختلال ایجاد خواهد شد. اما نیازی به هیچگونه نگرانی نیست شما می توانید با ترمیم و یا تعویض برقی کارایی سایبان را حفظ کنید.

مشکلات مربوط به پارچه سایبان

یکی از رایج ترین مشکلات، مشکلات پارچه سایبان است. کیفیت پایین پارچه، شرایط آب و هوایی متفاوت، اثرات سایر عوامل مانند باد ، گرد و غبار، فضولات پرندگان، استفاده از مواد شوینده نامناسب برای شستشوی پارچه سایبان و … از مواردی هستند که بر دوام و عمر پارچه سایبان اثر می گذارند. ساییدگی، پاره شدن یا آسیب دیدن پارچه در طول زمان نیز از جمله مشکلات احتمالی است.

 

دکمه بازگشت به بالا