آموزش تعمیر اصولی سایبان برقی و نکات مهم آن

مشخصات سایه بان بازویی (سایبان فنری)

ویژگی های ظاهری و مدرن بودن این سایبان باعث شده است، بسیار مورد توجه قرار بگیرد. سایبان فنری نسبت به سایبان کالسکه ای مساحت بیشتری را در برمیگیرد و معمولا ابعاد آن دومتر و نیم، دو متر هشاد سانت و سه متر سی سانت می باشد و شیب سایبا بازویی از ده تا 45 درجه قابلی تنظیم دارد. قطعات مفصلی این سایبان با ریخته گری آلومینیومی تهیه می شود و دیگر قطعات ان  از جنس آلومینیوم می باشد که در قالب اکزود تهیه شده است.

از آنجایی که سایبان های بازویی یا فنری بسیار پرکاربرد هستند و می توانند جایگزین بسیار خوبی برای سایبان های دستی باشند، تقاضای این سایبان در سرتاسر کشور بسیار زیاد می باشد. اگر چه سایبان های دستی بسیار ارزانتر هستند ولی کیفیت و کارایی سایبان های بازویی برقی بسیار بیشتر می باشد و ارزش هزینه بیشتر را دارد. اجزای سایبان فنری باید به صورت حرفه ای مونتاژ شود که می تواند هم در محل و هم در کارگاه انجام شود. باتوجه به اینکه سایبان بازویی قابل سفارش در طرح و مدل های مختلف و دلخواه مشتری است، تقاضا و کاربرد آن هم به مراتب بیشتر می باشد.

طراحی سایبان فنری برقی

از آنجایی که طراحی سایبان بازویی بسیار فنی و تخصصی می باشد، نیاز به تجهیزات و نیروی متخصص دارد تا بهترین کارایی را داشته باشد. یکی از مواردی که باید در طراحی سایبان های بازویی به ان توجه کرد نوع دستی یا موتوردار بودن و شکل ظاهری آن است. به همین دلیل هرچه طراحی این سایبان فنری تخصصی تر انجام شود، کیفیت و در نتیجه رضایت بیشتری را برای مشتری در پی خواهد داشت.

نصب سایبان بازویی

بعد از اینکه ساخت این سایبان به پایان رسید نوبت به نصب آن می شود که اگر توسط نیروی متخصص انجام شود، باعث افت کیفیت سایبان شده و استفاده از آن با اختلال مواجه می شود. بهتر است در هنگام نصب از یراق مناسب استفاده شود، استفاده از یراق مناسب کیفیت و طول عمر بیشتری را برای این نوع سایبان به دنبال خواهد داشت. استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا هزینه بیشتری را در ابتدای کار دارد ولی وقتی به کیفیت و دوام فکر کنید، اما استفاده از آن برای طولانی مت برای شما مقرون به صرفه می باشد.

کاربرد سایبان بازویی

دوام این نوع سایبان در مقابل نور مستقیم خورشید نسبت به بسیار بیشتر  است. ولی این سایبان نسبت به مساحتی که پوشش می دهد در برابر باد ضعف بیشتری دارد البته نسبت به سایبان کالسکه ای. باتوجه به جنس آلومینیومی این سازه در مناطق مرطوب دوام بیشتری دارد و خوردگی کمتری در سایبان فنری یا بازویی می بینید. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ایران سایبان تماس بگیرید تا بهترین انتخاب را برای فضای مورد نظر خود داشته باشید.

در خصوص استفاده از انواع سایبان های باغی و ویلایی، باید حتما به نحوه نصب و راه اندازی آن ها دقت داشته باشید. به این ترتیب از سایبان خود بهترین استفاده را خواهید داشت. نصب سایبان های باغی با در نظر گرفتن نوع و مدل سایبان با روش های متفاوتی انجام می گیرد. نصب هر یک از این تجهیزات کاربردی تقریبا 2 الی 3 روز طول می کشد. به همین خاطر باید برای فرایند نصب هر یک از این اقلام کاربردی باید به مدل آن ها دقت داشته باشید. برای نصب هر سایبانی باید از کارشناسانی فنی معتبر کمک بگیرید و از نظرات کارشناسانه آن ها کمک بگیرید. حضور تیم فنی معتبر در فرایند نصب و راه اندازی سایبان باغی برای افزایش کیفیت نصب این سازه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نصب انواع سایبان

یکی از مدرن ترین تجهیزات در دنیای امروز سایبان است. این کالاهای نوین بسته به نظر و سلیقه مشتریان در مدل های متنوعی تولید می شوند. تنوع این محصولات روز به روز در حال افزایش است. تصب هر یک از مدل های متنوع سایبان ها با روش های متفاوتی انجام می گیرد.

سایبان های برقی متحرک، سایبان های مغازه، سایبان های دستی، سایبان های فنری، سایبان ویلا، سایبان تراس و بالکن و… در میان جدیدترین دسته بندی های سایبان قرار می گیرند. برای خرید و انتخاب یک پیش تر باید به نحوه نصب آن دقت داشته باشید. نصب انواع این تجهیزات با روش های به خصوصی انجام می گیرد. هر یک از سایبان های امروزی در ابعاد مختلفی تولید می شوند. نصب هر یک از مدل های این تجهیزات با در نظر گرفتن ابعاد آن ها نیز متفاوت است. در خصوص نصب و راه اندازی هر یک از سایبان ها مدت زمان به خصوصی صرف می شود. سایبان چتری پایه وسط همان طور که از نام آن مشخص است دارای یک پایه از وسط است که کمک می کند پوشش سایبان بر روی پایه قرار بگیرد در واقع با کمک این پایه شما می توانید چتر را بر روی میز یا صندلی قرار دهید و از سایه ای که ایجاد می کند نهایت لذت را ببرید.

How long does it take to install an awning

نصب سایبان بر اساس اندازه

برای نصب انواع سایبان های امروزی، باید به ابعاد آن ها دقت داشته باشید. برای هر یک از بخش های باغ و ویلا از ابعاد به خصوصی از سایبان در محیط استفاده می کنند. ابعاد این تجهیزات بسته به نظر مشتریان تعیین می شود و انعطاف پذیری بالایی در میان آن ها وجود دارد. در این میان سایبان های مخصوص اتومبیل طول بیشتری دارند و نصب آن ها نیز در مدت زمان طولانی تری انجام می گیرد. این سایبان ها در محیط ویلاها، باغ ها و سایر مکان های عمومی به کار می روند. در محیط تراس و حیاط نیز از انواع سایبان های باغی در ابعاد مختلف استفاده می کنند. میزان باز شوندگی هر یک از این سایبان ها نیز با هم متفاوت است. بازشوندگی سایبان های مخصوص باغ و ویلا در نحوه نصب این تجهیزات مشخص می شود. بازشوندگی سایبان ها برای استفاده بهتر از پوشش زیر سایبان افزایش می یابد. به همین خاطر این فاکتور در زمینه احداث سایبان های باغی مورد توجه قرار می گیرد.

در این میان سایبان های پوششی و دکوراتیو میزان باز شوندگی کمتری دارند و این فاکتور در فرایند نصب آن ها مورد توجه قرار می گیرد. طول و عمق هر یک از این سایبان ها نیز در خصوص اندازه گیری هر یک در فرایند نصب مورد توجه قرار می گیرد. این مسئله بر زیبایی سایبان ها نیز تاثیر به سزایی بر جای می گذارد.

نصب سایبان بر اساس نوع و مدل آن

در رابطه با فرایند نصب سایبان، نوع و مدل این تجهیزات نیز مورد توجه قرار می گیرد. محل نصب هر یک از این تجهیزات تعیین کننده نوع و مدل آن خواهد بود. هر یک از انواع سایبان ها در بخش های مختلفی از محیط نصب می شوند. ابعاد و مدل هر یک از سایبان های امروزی بسته به محل نصب آن ها تعیین خواهد شد. به این ترتیب استفاده بهتری از هر یک از دسته بندی های سایبان انجام می گیرد. در خصوص نصب هر یک از این تجهیزات به هدف استفاده از آن نیز توجه می شود. برخی از دسته بندی های این تجهیزات در محیط برای جلوگیری از سرما و گرما به کار می روند، برخی برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و….

سایبان های بازویی، سایبان های دستی و برقی و… هر یک کارایی خاص خود را در محیط دارند و فرایند نصب آن ها با هم متفاوت است. برخی از سایبان ها برای فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد برخی نیز در فضای بسته است. انواع سایبان های دکوراتیو برای نصب در فضاهای بسته مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سایبان ها به صورت برقی نیز در محل مورد نظر نصب می شوند. همچنین بسته به نظر و صلاحدید مشتریان، امکان برقی کردن سایبان های ساده و بازویی نیز فراهم است. با بررسی این فاکتورها شیوه نصب و راه اندازی این تجهیزات متفاوت خواهد بود.

نصب سایبان بر اساس نحوه تولید

در رابطه با نصب و راه اندازی انواع سایبان های امروزی به روش تولید آن نیز توجه می شود. در ساختار هر یک از این تجهیزات از اجزا و قطعات به خصوصی استفاده شده است که فرایند نصب آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. نحوه تولید هر یک از دسته بندی های سایبان با دیگری متفاوت است. سایبان های باغی و بازویی با مدل های برقی، کالسکه ای و… متفاوت هستند و اجزای به کار رفته در هر یک از آن ها نیز با هم تفاوت دارد. جنس این سازه ها و مشمع های به کار رفته در هر یک از آن ها نیز تفاوت های آشکاری با یکدیگر دارد. از این رو باید به این فاکتورها در زمان نصب هر یک از این اقلام کاربردی دقت داشته باشید. هزینه نصب و راه اندازی هر یک از دسته بندی های سایبان نیز تفاوت های چشم گیری با هم دارد که بر اساس نوع و مدل و فرایند نصب آن ها مشخص می شود. انواع برقی فرایند نصب تخصصی تری دارند و به همین خاطر نیز هزینه نصب آن ها بیشتر است. انواع سایبان های باغی ساده روش نصب ساده تری دارند و هزینه نصب آن ها نیز به همین نسبت تعیین می شود. جنس روکش هر یک از آن ها نیز با هم متفاوت است.

نحوه نصب سایبان های تبلیغاتی

برای نصب و راه اندازی انواع سایبان باید به نحوه استفاده از آن در محیط مورد نظر دقت داشته باشید. نصب سایبان های تبلیغاتی با روش های متفاوتی انجام می گیرد. در خصوص نصب سایبان های تبلیغاتی باید به محل نصب آن ها در محیط دقت داشته باشید. این تجهیزات اغلب در معرض دید افراد نصب می شوند. به همین خاطر باید به استحکام نصب آن ها در محیط دقت داشته باشید. به این ترتیب کیفیت نصب هر یک از این سازه ها افزایش می یابد. نصب آن ها باید به گونه ای باشد که هم در حالت بسته و هم در حالت باز پیام های تبلیغاتی مورد نظر را نمایش دهند. به این ترتیب کیفیت استفاده از این تجهیزات به حد ایده آل می رسد.

مدت زمان تولید و نصب سایبان

برای نصب هر یک از این تجهیزات باید حتما به مدت زمان مربوط به تولید و نصب هر یک دقت داشته باشید. فرایند نصب هر یک از این تجهیزات، به نحوه استفاده از هر یک از این اقلام مربوط می شود. در خصوص مدت زمان تولید هر یک از آن ها به نوع و ابعاد این تجهیزات توجه می کنند. مدت زمان ساخت آن ها اغلب طولانی تر از نصب است. برای نصب در محل باید حداقل 2 الی 3 ساعت زمان صرف کنید. در صورتی که فرایند نصب هر یک از این اقلام را زیر نظر کارشناسان فنی انجام دهید، بی شک این پروسه کمتر طول می کشد. برای نصب نیاز به نیروی متخصص نخواهید داشت. اما نصب سایبان های برقی کمی نخصصی تر است.

ویژگی های مهم سایبان استاندارد

در رابطه با انتخاب و نصب هر یک از این تجهیزات باید به ویژگی های این محصولات توجه داشته باشید. نصب هر یک از این تجهیزات کاربردی با در نظر گرفتن ویژگی های ساختار آن ها انجام می گیرد. برخی از ویژگی های مربوط به این سایبان ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • قابلیت برقی شدن سایبان ها یکی از ویژگی های مهم آن ها به شمار می رود. در صورتی که سایبان شما با چنین قابلیت هایی تولید شده باشد، استفاده بهتری از آن خواهید داشت. با این راهکارهای ساده سایبان معمولی شما به سایبان برقی و حرفه ای تبدیل می شود.
  • قابلیت ایجاد روشنایی در زیر سایبان نیز یکی از فاکتورهای کیفی این محصولات به شمار می رود که برای نصب در محیط باغ و ویلا اهمیت دارد. این سایبان های با وجود این قابلیت به سادگی در محل مورد نظر نصب و راه اندازی می شوند.
  • استحکام این سایبان ها در برابر ضربه های فیزیکی نیز یکی از مهمترین ویژگی های این تجهیزات کاربردی به شمار می رود.
  • در صورتی که سایبان شما مجهز باشد، قابلیت تغییر ارتفاع آن نیز وجود دارد. با استفاده از این قابلیت های مهم، ارتفاع سایبان شما بسته به میزان نیاز تغییر می کند.
  • قابلیت جمع شوندگی عالی این سایبان ها نیز یکی از مهمترین فاکتورهای کیفی آن ها به شمار می رود. شما می توانید با در نظر گرفتن این قابلیت مهم بهترین استفاده را از انواع داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا