دستمزد اجرای نمای فلاشینگ ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که در مقالات گذشته اشاره شد از  به عنوان یک پوشش دهنده فلزی درزهای ساختمان استفاده می شود که مانند یک سپر از ساختمان در برابر شرایط آب و هوایی مختلف محافظت می کنند. عوامل بسیاری در تعیین نقش دارند از نوع و ضخامت ورق گرفته تا موارد بسیار دیگر اما با توجه به نوسانات قیمتی حاکم نمی توان قیمت ثابتی را برای آن لحاظ کرد و تنها راه استعلام قیمت روز از متخصصین این حوزه است.استعلام قیمت روز فلاشینگ نما و  مشاوره طراحی ، ساخت و نصب فلاشینگ نما ، زیبا سازی ساختمان و پاسخ به سوالاتتان درباره 0 تا 100 طراحی تا نصب فلاشینگ ( نما ،پنجره ، بام ، روی دیوار ، سقف ،شیروانی و … ) با کارشناسان ما در ارتباط باشید ، همچنین میتوانید جهت مشاوره حضوری به آدرس ما مراجعه نمایید و با مشاوره کارشناسان ما انتخاب و خرید بهتر داشته باشید

عوامل موثر بر تعیین قیمت فلاشینگ

عوامل زیادی در تعیین قیمت فلاشینگ موثرند که مهمترین این عوامل در زیر بیان شده است اما بهتر است برای تعیین دقیق تر قیمت بازدید حضوری صورت بگیرد.

 • نوع ورق فلاشینگ: همانطور که گفته شد ورق سیاه قیمت پایین تری نسبت به ورق گالوانیزه دارد.
 • ضخامت ورق: ضخامت ورق های فلاشینگ بیشتر از 0.4 میلی متر است و معمولا در مناطق بادخیز از ورق هایی با ضخامت بالا استفاده می کنند.
 • وزن ورق: هر چه ورق ابعاد بزرگتر و ضخامت بیشتری داشته باشد وزن ورق بالاتر می رود.
 • متراژ ورق: می توان از متراژهای آماده استفاده کرد و یا برحسب نیاز در اندازه دلخواه سفارش داده شود.
 • قوس ورق
 • خم کاری (تعداد خم ها): خم ها بصورت  2 خم و 3 خم یکطرفه و دوطرفه هستند که همین بر میزان قیمت تاثیر مستقیمی دارد.  قیمت فلاشینگ
 • ساده، رنگی و یا طرح دار بودن ورق: این مرحله معمولا قبل از نصب ورق انجام می شود.
 • دستمزد نصب و اجرا: پیاده ساز و اجرای فلاشینگ حتما باید توسط یک فلاشینگ کار و یا تیم متخصص انجام شود.

فلاشینگ ساز به عنوان مجری در بسیاری از پروژهای فلاشینگ فعالیت داشته که در زیر به چند مورد آن اشاره  شده است.

 • پروژه فلاشینگ شرکت تمدن،  طراح ، ساخت و اجرای  فلاشینگ دیوار و گلدان های محوطه
 • ساخت و نصب فلاشینگ نما و بام با استفاده از ورق گالوانیزه جهت مجتمع تجاری روبان نور
 • طراحی، ساخت و اجرای فلاشینگ پشت بام مجتمع مسکونی صبا

مجموعه فلاشینگ ساز با سال ها سابقه و تجربه در زمینه طراحی و اجرای فلاشینگ با برخورداری از نیروهای کارشناس و متخصص در این آماده ارائه خدمات است. برای بازدید حضوری، دریافت مشاوره، تعیین قیمت و سفارش می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. قیمت فلاشینگ

 • چه عواملی در تعیین قیمت فلاشینگ نقش دارند؟

چرا از ورق سیاه در نمای ساختمان استفاده نم

قیمت فلاشینگ ساختمان علاوه بر کارایی خود زیبایی را نیز برای نما به ارمغان می آورد قیمت فلاشینگ نما ساختمان به چند عوامل بستگی دارد مثل نوع ورق ضخامت ورق خم ها و قوس های ورق بستگی دارد علاوه بر این عوامل رنگ این ورق نیز در قیمت فلاشینگ نیز تاثیر دارد

What factors does the fee for building facade flushing depend on?

خرید فلاشینگ با قیمت فلاشینگ به روز

برای برآورد قیمت تمام شده هر متر فلاشینگ به کار رفته در یک سازه باید عوامل زیادی را در نظر گرفت که همگی بر تعیین قیمت یک پروژه اثر گذار هستند. معمولا هنگام خرید فلاشینگ برای یک سازه ابتدا یک کارشناس خبره از سازه بازدید می کند و بر حسب بازدید صورت گرفته و عوامل بسیار دیگر قیمتی را برآورد می کند و به کارفرما ارائه می دهد، اما همانطور که در بالا بیان کردیم این امکان وجود دارد که قیمت تمام شده پس از اتمام کار با برآورد اولیه متفاوت باشد. در این صورت بهتر است در هر مرحله از اجرا کارفرما را در جریان کارها قرار داد.

ورق فلاشینگ مناسب

ورق فلاشینگ معمولا از جنس پلی کربنات، فایبرگلاس، ورق روغنی، ورق گالوانیزه، گالوانیزه رنگی، ورق سیاه، ورق آلومینیوم و… است، انتخاب هر یک از این ورق ها برای اجرای فلاشینگ به سه عامل بستگی دارد:

قیمت فلاشینگ

 • قصد دارید کدام بخش از یک سازه را فلاشینگ کنید؟
 • موقعیت جغرافیایی ساختمان کجاست؟
 • میزان بودجه شما چقدر است؟

برای مثال در نمای ساختمان معمولا از ورق سیاه استفاده نمی شود چرا که این ورق رنگ تیره و کدری نسبت به سایر ورق ها دارد و از نظر قیمت پایین تر از ورق گالوانیزه است. اما ورق آلومینیوم قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به ورق سیاه و گالوانیزه دارد. توصیه می کنیم برای انتخاب نوع ورق از افراد متخصص این حوزه راهنمایی بگیرید.

چرا باید فلاشینگ کنیم؟

هدف از اجرا فلاشینگ کاهش هزینه های نگهداری ساختمان در طول زمان است، فلاشینگ نه تنها باعث کاهش هزینه ها می شود بلکه طول عمر سازه را افزایش می دهد، باعث زیبایی ساختمان می شود، به استحکام سازه کمک می کند. ، و می توانند عمر و دوام سازه را افزایش دهند و خیال شما را از بابت عدم نفوذ رطوبت و گرد و خاک راحت می کند.

انواع ورق های فلاشینگ ساختمان

ورق های مورد استفاده در فلاشینگ کار سه دسته میباشند که هر کدام قیمت خاص خود را دارند و انواع آن عبارت اند از

1- ورق سیاه روغنی

2- ورق های آلو مینیومی

3- ورق های گالوانیزه

از لحاظ قیمت و کیفیت ورق های سیاه روغنی نسبت به ورق های گالوانیزه و آلومینیومی پایین تر میباشد و ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های آلومینیمی پایینتر میباشد و از همه گرانتر ورق آلومینیومی میباشد که برترین کیفیت را نیز دارد

انواع خم ها در فلاشینگ ساختمان

1- دوخم یکطرفه

2- دو خم دوطرفه

3- سه خم یکطرفه

4- سه خم دو طرفه

کانال هوای فلزی

کانال هوای فلزی بطور متداول از ورق گالوانیزه به دو صورت کانال هوا ی چهارگوش و کانال هوا ی گِرد با درزِ طولی ساخته می شود.لازم به توضیح است بنا به لزوم و شرایطِ آب و هواییِ متفاوت و همچنین کاربری های اختصاصی از قبیل اتاق های تمیز( کلینروم ها)، کانال هوا ی فلزی را از ورق آلومینیوم و استیل نیز می سازند.بطور سنتی در ایران برای انتقال هوا از کانال هوا ی چهارگوش استفاده می گردد، اما در سالهای اخیر با ورود دستگاههای ساخت انواع کانال هوا ،این امکان ایجاد شده هم سیستم هوارسانی با استاندارد بهتری ساخته شود و هم کیفیتِ ساخت انواع کانال هوا بالاتر برود.

بطور کلی می توان گفت کیفیت هوارسانی در کانال هوا با مقطع گرد بسیار بهتر از کانال هوا با مقطع چهارگوش می باشد، اما با توجه به محدودیتهای طراحی و یا محدودیتهای محیطی هنوز بعضی کارفرمایان به کانال هوا ی چهارگوشِ سنتی متمایل هستند.در کاربردِ کانال هوا ی چهار گوش نیز اولویت با مقطع مربع میباشد تا مقطعِ مستطیل، که بطور عادت و همچنین به خاطر محدودیت فضا ، کاربردِ کانال هوا با مقطع مستطیل متداولتر است.

کانال هوا ی چهارگوش دارای قطعاتِ جانبی از قبیل زانویی،سه راهی، چهارراه،تبدیل و راسته می باشد که این قطعات توسط اتصالاتی از قبیلِ رابطِ کشویی و فلنچ به هم متصل شده و سیستم کانال هوا را بصورتِ یک شبکه ی واحد به کاربری می رسانند.برای دهانه ی انشعاب کانال هوا با مقطع چهارگوش از دریچه هوای چهارگوش برای هوارسانی استفاده می شود. کانال هوا ی گرد نیز، که بصورت درز طولی ساخته می شود، در قطرهای مختلف از ورق گالوانیزه ،الومینیوم و استیل تولید میگردد. همانطور که اشاره گردید میزانِ راندمان در کانال هوا با مقطع گرد بسیار بالاتر از کانال هوا با مقطع چهارگوش می باشد.

ضخامتِ ورقِ کانال هوا ی گرد بنا به سایز و قطر کانال،مطابق جدولِ مشخصاتِ ورق تعیین می گردد. کانال هوا ی گرد نیزدارای قطعاتِ متعددی از قبیلِ زانو،سه راهی،چهارراهی و تبدیل و… می باشد که این قطعات به سه روشِ “فیتینگی”،” فلنچی” و”یک لب دولب” به هم متصل می شوند و شبکه هوارسانی را کامل می کنند. نوعِ دریچه هوایی که برای دهانه اشعاب کانال هوا ی گرد استفاده می شود دریچه گرد می باشد.

کانال هوا ی خرطومی(فلکسیبل)

کانال هوا ی فلکسیبل از جمله انواع کانالهای هوای جدید می باشد که در سالهای اخیردر سیستم های هوارسانی به کار برده می شود. کانال هوا ی فلکسیبل با مقطع گرد و با انواعِ مَتریال و بصورت خرطومی تولید و عرضه می شود. حالتِ خرطومی و انعطافی که کانال هوا ی فلکسیبل دارد به این نوع کانال هوا این امکان را می دهد که در فضاهایی که امکانِ استفاده از کانال هوا ی معمولی نیست به وفور استفاده گردد. مزایای متعددِ کانال هوا ی فلکسیبل از جمله امکانِ نصب آسان و قیمت مناسبِ این نوع کانال هوا، باعث شده تمایلِ کارفرمایان و مهندسین ناظر به استفاده از این نوع کانال هوا بطورِ روزافزونی افزایش یابد.

به علت انعطافِ کانال هوا ی فلکسیبل و امکانِ شکل گیریِ این نوع کانال هوا، قطعاتِ جانبی نیز به کمترین میزان لازم میگردد. کانال هوا ی فلکسیبل بوسیله رابطی که به دهانه ی باکس هوای دستگاه متصل می شود شروع به هوارسانی نموده و بوسیله بست هوابندی نیز هوابند شده و در مسیرِ هوارسانی نیز با رابطِ فلکسیبل به هم متصل شده و شبکه ی هوارسانی تکمیل می گردد.

 

دکمه بازگشت به بالا