برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

5 نکته اساسی که در انتخاب و خرید نرده شیشه ای باید بدانید!

نرده شیشه ای در کنار اینکه در حفاظت از جان انسان ها و جلوگیری از سقوط موثر هستند، زیبایی منحصر به فرد و دلنشینی را نیز به محیط منزل، شرکت و هر محلی که نرده شیشه ای در آنجا نصب شود می آورند. نرده شیشه ای، به جز استحکام بالا، به عنوان یک نرده فوق العاده محکم و عالی در بازار ایران و جهان شناخته می شود. این نرده های شیشه ای جزو محبوب ترین نرده های موجود در بازار هستند و شاید دلیل این محبوبیت، شفاف بودن آن طرف نرده و حالت مینیمالی که به محیط های مختلف می بخشد است. امروزه بسیاری از افراد به دلیل زیبایی منحصر به فرد این نوع از نرده ها، از آن به جای نرده  کابلی یا نرده های فلزی استفاده می کنند.

نرده های شیشه ای انواع مختلفی دارند و در انتخاب آن ها باید به نکات مختلفی توجه شود. از این رو، قصد داریم تا 5 نکته اساسی که در انتخاب و خرید نرده شیشه ای باید بدانید! را به شما بگوییم تا منجر ایجاد حفاظت و زیبایی محیط مورد نظر شما شود.

بررسی ایمنی نرده شیشه ای

در انتخاب و خرید نرده شیشه  ای، نکات مهمی وجود دارد که اولین و مهم ترین نکته، ایمنی و میزان تردد نرده های شیشه ای است. برای اماکنی که تردد زیادی دارند، نیاز است نرده هایی با مقاومت بالا مانند نرده استیل را انتخاب کنید تا به خوبی استحکام داشته و نقش خود را به خوبی ایفا کنند. برای مثال، در ساختمان هایی مثل ساختمان های اداری و تجاری، استفاده از نرده شیشه ای با استحکام بسیار بالا ضروری است. اما در ساختمان هایی مانند منازل مسکونی و ویلایی که تردد کمتری دارند، ایمنی کمتری مورد نیاز است، اما فراموش نکنید که استحکام نرده های شیشه ای موضوع مهمی است که متناسب با هر مکان باید مقدار استحکام را در نظر گرفت.

اهمیت نوع سازه و کف سازی در خرید نرده آهنی

یکی از عوامل دیگری که باید در انتخاب نرده شیشه ای به آن دقت کنید، نوع سازه و اصطلاحا کف  سازی آن است. در مواقعی که کف سازی به خوبی صورت پذیرفته است، می توان از سیستم هایی مانند فیکس پوینت یا اسپیکات استفاده کرد یا از سیستم هایی با پایه نگهدارنده مانند هنزا بهره برد. هنگام نصب نرده ها، باید به نوع کف سازی دقت ویژه ای داشته باشید.

قیمت نرده شیشه ای و تنوع شیشه های مورد استفاده

قیمت نرده شیشه  ای نیز برای بسیاری از مردم مهم است که باید با توجه به کارایی و بهره وری که از نرده شیشه  ای انتظار دارید، و همچنین با در نظر گرفتن بودجه ای که می خواهید صرف کنید، بهترین گزینه ها را انتخاب کنید. انواع شیشه  ها مانند سکوریت یا سکوریت لمینت از نظر قیمت متفاوت هستند، همچنین قطعات نگهدارنده که معمولاً از جنس آلومینیوم یا استیل هستند نیز از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت اند. مشتریان نرده شیشه ای باید با توجه به این موارد، مناسب ترین انتخاب ها را برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود انتخاب نمایند.

استفاده از نرده شیشه ای به عنوان جان پناه

به نوع محل و فضایی که قرار است نرده شیشه  ای را در آن محل نصب کنید، هم باید توجه داشته باشید. مکان هایی که می توان از نرده شیشه ای به عنوان حفاظ جان پناه استفاده کرد، شامل استخر، راه پله، روف گاردن، پشت بام، بالکن و تراس می شوند.

اطراف استخر

برای انتخاب حفاظ یا جان پناهی که دور استخر نیاز است اجرا شود معمولا از نرده های شیشه ای استفاده می شود که حد ارتفاع شیشه از کف تمام شده مقداری بالاتر باشد که آب عبور کند و مباحث نظافتی به راحتی انجام شود.

راه  پله

برای فضاهایی مثل راه پله و پلکان دوبلکس داخلی محصولاتی مانند اسپیگات، فیکس پوینت و یا سیستم هایی مثل اسکوئر لاین همراه با پایه های نگهدارنده و همینطور سیستم هنزا انتخاب های مناسبی هستند. که خود فضا و محل نصب این اجبار را برای ما ایجاد می کند که نتوانیم به راحتی از تمام سیستم های موجود نرده شیشه ای انتخاب کنیم و در انتخاب محدود تر هستیم. معمولا برای پله های دوبلکس که بدنه های فلزی دارند، سیستم های فیکس پوینت استفاده می شود و کارفرما ها این نوع محصول را انتخاب می کنند.

به عنوان مثال نرده شیشه ای اسپیگات برای راه پله به دلیل اینکه بر روی کف راه پله نصب می شود و عرض راه پله را حدودا 10 تا 12 سانتی متر کاهش می دهد که باعث می شود کمتر مورد انتخاب قرار گیرند. در عین حال سیستم پوینت فیکس این فاصله را از عرض پله کم نمی کند و نرده شیشه ای در سطح جانبی پله نصب می شود و این مزیت را دارد که از عرض پله، عددی را کاهش نمی دهد. پس موضوع دیگری که وجود داره در انتخاب نوع نرده شیشه ای مناسب، نوع کاربری و ابعاد و اندازه های فضای موجود است که محدودیت هایی را جهت انتخاب برای ما ایجاد می کند.

تراس، بالکن، روف گاردن و پشت بام

برای سطوح صاف مانند تراس، بالکن، روف گاردن و پشت بام می توان از انواع مختلف نرده های شیشه ای استفاده کرد. نکته مهم در نصب نرده شیشه ای این است که حتما باید از شیشه های سکوریت لمینت استفاده شود تا امنیت و ایمنی کافی در این مکان ها وجود داشته باشد.

طراحی و نصب نرده شیشه ای

برای خرید و نصب نرده شیشه ای، حتما به طراحی و نصب آن دقت کنید تا در نهایت بتوانید نوع مناسبی از نرده ها را با توجه به سلیقه و نکات دیگری که در این مقاله به آنها اشاره شد، انتخاب و پیاده سازی کنید. برخی طراحان، بسته به نیازهای محیط، ترجیح می دهند از پایه های نگهدارنده استفاده کنند، در حالی که در برخی موارد دیگر ترجیح می دهند که هیچ نگهدارنده ای استفاده نکنند. برای انتخاب بهترین نرده ها، طراح باید به طور دقیق به المان های مختلف محیط توجه کند. با در نظر گرفتن تمام این نکات و موارد، می توانید با گروه صنعتی آریس نرده که به صورت تخصصی در زمینه ساخت و نصب نرده شیشه ای فعالیت دارند، در تماس باشید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا