آشپزیبرترین های کسب وکار ایرانی

7 تا از خوشمزه ترین برنج دنیا که باید بشناسید

همه ما در حین انجام کارهای مختلف، سوالات مختلفی هم به ذهنمان میزند؛ برای مثال شاید در زمان خرید برنج یا میل کردن برنج، این سوال به ذهن ما بزند که خوشمزه ترین برنج دنیا کدام برنج است؟

به طور قاطع نمیتوان گفت که فلان برنج، خوشمزه ترین برنج در جهان است. چون بیش از هزار نوع برنج در سراسر جهان وجود دارد که قطعا ما با بخش زیادی از آن هم آشنا نیستیم.

معرفی خوشمزه ترین برنج دنیا

جالب است بدانید که برخی از خوش طعم ترین برنج های جهان، حتی در ایران هم وجود دارد؛ چون برنج های ایرانی، جزو درجه یک ترین برنج های جهانی هستند و حتی ایران هم یکی از قطب های صادرات برنج در جهان هم به شمار میرود.

1. برنج هاشمی

شماره اول این لیست را با برنج محبوب ایرانیان، یعنی برنج هاشمی شروع میکنیم. هرچقدر از مزایا و ویژگی های این برنج به شما توضیح دهیم، کم گفتیم.

برنج هاشمی دارای عطر ملایم و دلنشینی است که طعم آن هم میتواند دل هر کسی را ببرد. جدای از این، برنج های هاشمی دارای ری دهی فوق العاده هستند که باعث میشود چشم سرآشپزها به سمت این برنج بچرخد.

اندازه دانه های خام برنج هاشمی، 6 الی 7 میلیمتر است و بعد از پخت هم اندازه دانه های آن به 14 میلیمتر هم میرسد. پس اگر به دنبال یک برنج دانه بلند و مجلسی هستید، میتوانید به سراغ خرید برنج هاشمی بروید که اتفاقا کاملا هم در کل ایران، در دسترس است.

البته باید بدانید که قیمت برنج هاشمی در مقایسه با دیگر انواع برنج ها، بیشتر است.

2. برنج وحشی

برنج وحشی یکی از برنج های خوشمزه و البته گمنام در سراسر جهان است؛ این برنج را با اسم های برنج جو دوسر، برنج هندی و برنج کانادا هم میشناسند که در کشورهای آمریکای شمالی و چین، کشت میشود.

مراحل کاشت برنج های وحشی به مانند برنج های سفید نیست؛ برنج های وحشی را باید در کنار دریاچه ها بکارند و در زمین های کشاورزی که در شمال کشور ما وجود دارد، نمیتوانند به خوبی رشد کنند.

اگر بخواهیم ارزش غذایی برنج وحشی را با برنج سفید مقایسه کنیم، میتوانیم بگوییم که برنج وحشی، ارزش غذایی بیشتری دارد و البته به دلیل مواد معدنی به مانند فیبر بالا، حتی میتواند به هضم سریعتر غذاها هم کمک کند.

3. برنج باسماتی

احتمالا اسم برنج باسماتی را زیاد شنیده باشید؛ این برنج در کشورهای هند و پاکستان کشت میشوند و یک طعمی دارد که معمولا همه را راضی نگه میدارد. البته برنج های باسماتی که در ایران به فروش میرسد، معمولا بهداشتی نیستند و از آنجایی که اطلاعات دقیقی درباره تولید کننده این برنج ها وجود ندارد، پیشنهاد میشود که از برنج های ایرانی استفاده کنید.

برنج های باسماتی نسبت به برنج هایی که در شالیزارهای ایران کشت میشوند، قیمت خیلی کمتری دارند؛ حتی دلیل تقاضا زیاد برنج های باسماتی هم معمولا به خاطر قیمت پایین آنهاست.

سایتهای زیادی در زمینه فروش برنج باسماتی فعالیت میکنند که سایت برنج عطری یکی از بهترین این گزینه هاست.

4. برنج قهوه ای

برنج قهوه ای، یک گونه جداگانه از برنج ها نیست؛ برنج های قهوه ای، همان برنج های سفید هستند که حالا در کارخانه شالیکوبی و یکسری مراحل خاص، تبدیل به برنج قهوه ای میشوند.

اکثر مواد مغذی برنج، در شلتوک برنج قرار دارد و در همین مراحل خاص، مواد مغذی شلتوک ها، جذب دانه های برنج میشود که به دلیل همین جذب شدن هم، رنگ آن به قهوه ای تغییر میکند.

پس با این توضیحات، میتوان گفت که برنج های قهوه ای دارای ارزش و مواد غذایی به شدت بالایی هستند. حتی باید بدانید که برنج های قهوه ای میتوانند بهترین گزینه برای افراد مبتلا به دیابت باشد.

حتی ورزشکاران هم معمولا در رژیم های غذایی خودشان از برنج قهوه ای استفاده میکنند.

5. برنج آربوریو

برنج آربوریو در کشور ایتالیا کشت میشود و معمولا هم دیگر کشورها، ویژگی های لازم برای کشت کردن برنج آربوریو را ندارند.

آربوریو یک برنج دانه کوتاه است که معمولا هم دانه های چاقی دارد. اگر برنج های آربوریو به درستی پخته شوند، یک لعاب خاصی می اندازند که باعث خوشمزه تر شدن برنج میشود.

البته یک غذای مخصوص ایتالیایی به اسم آرانچینی وجود دارد که آن را با اسم برنج سرخ کرده هم میشناسند؛ معمولا اکثر استفاده ایتالیایی ها از برنج آربوریو، برای تهیه آرانچینی است.

6. برنج سوشی

همانطور که حدس زدید، برنج سوشی در کشور ژاپن کشت میشوند و به دلیل چسبندگی زیادی که دارد، اکثر استفاده آن هم در تهیه سوشی است.

البته بعضی از نقاط چین هم برای کشت برنج سوشی مناسب است؛ مردمان چین هم علاقه زیادی به سوشی دارند و به همین دلیل میتوان گفت که فروش برنج سوشی در چین هم به مانند ژاپن، میتواند تقاضا زیادی داشته باشد.

البته که امروزه، سوشی در اکثر کشورهای جهان هم سرو میشود؛ پس برنج سوشی ژاپن و چین، جزو برنج های صادراتی هستند.

سایت پخش رستورانی پارسه هم در زمینه فروش برنج سوشی فعالیت میکند که اگر قصد خرید این برنج را داشتید، میتوانید از این سایت اقدام کنید.

7. برنج قرمز

برنج قرمز یکی از خوشمزه ترین برنج دنیا به شمار میرود که علاوه بر خوشمزه بودن، جزو گرانترین برنج های دنیا هم به شمار میرود. این برنج هم به مانند برنج قهوه ای، دارای مواد مغذی و ارزش غذایی بسیار زیادی نسبت به برنج سفید است.

برنج های قرمز، فقط در مناطق گرم، رشد میکنند و به همین دلیل، کشورهایی مثل ایران، نمیتوانند منطقه مناسبی برای کشت این برنج باشند.

بهترین کیفیت برنج قرمز در کشور عربستان کشت میشود. تایلند هم در کنار عربستان، سهم کوچکی از کشت برنج قرمز را دارد.

یک برنج خوشمزه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بیش از هزار نوع برنج در سراسر جهان وجود دارد؛ ولی چه چیزی باعث شده که این موارد را در لیست خوشمزه ترین برنج های جهان قرار بدهیم؟

  • عطر دلنشین
  • طعم بینظیر
  • ری دهی خوب
  • پخت آسان
  • یکدست بودن

انتخاب کننده نهایی خوشمزه ترین برنج، شما هستید!

در بالا، ما صرفا 7 نمونه از خوشمزه ترین برنج دنیا را معرفی کردیم؛ ولی شما شاید همین 7 مورد را بخرید و بپزید و میل کنید و درنهایت هم هیچکدام از آنها، مورد پسند شما نباشد.

اینجا بحث علاقه و سلیقه به میان می آید. درواقع این شما هستید که درنهایت، باید مشخص کنید که کدام برنج، خوشمزه ترین است.

پس صرفا به اطلاعات این پست، بسنده نکنید. این پست، صرفا جنبه گزارش دهی را دارد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا