برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

راهنمای جامع خرید ریل کشو کابینت + نکات طلایی

امروزه کشو کمد یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی است. با توجه به نقش مهمی که این ریل ها در باز و بسته شدن کمد دارند، خرید بهترین و بهترین نوع کشو کمد بسیار مهم است. در واقع هر چه جنس و نوع این ریل ها با نوع کشوی کابینت سازگارتر باشد باز و بسته شدن کشو کابینت راحت تر خواهد بود و تجربه بهتری برای استفاده از آن فراهم می شود.

همچنین با توجه به اینکه ریل های کابینت به مرور زمان و با استفاده مکرر فرسوده می شوند، انتخاب بهترین نوع آن ها بسیار مهم است.

چه نوع ریل کشو کابینتی وجود دارد؟

کشوهای کابینت انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید. انواع قدیمی کشوهای کابینت از برجستگی ها و شیارهای چوبی استفاده می کردند که مانع حرکت کشو می شد و باعث آسیب می شد. اما امروزه به لطف استفاده از قطعات و قرقره های منحصر به فرد، حرکت کشو آسان تر و روان تر شده است.

از پرکاربردترین انواع ریل کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ریل ساچمه ای

ریل ساچمه ای یا ریل کشو در سه قسمت برای جعبه های سنگین مناسب است زیرا می تواند بار بیشتری را تحمل کند. ریل های ساچمه ای به دو نوع باریک و پهن تقسیم می شوند که دو تکه باریک و سه تکه پهن می باشند. اطلاعات کاملتر در مورد انواع ریل ساچمه ای در مقاله معرفی انواع ریل ساچمه ای و ویژگی های آنها می باشد.

نحوه نصب آنها به این صورت است که زیر بدنه اصلی هر کشو یک ریل و به بدنه اصلی کابینت دو ریل دیگر متصل می شود. ریل ساچمه ای به دلیل استحکام بالا و تحمل بار بالا یکی از پرطرفدارترین انواع ریل کشو کابینتی است و کاربردهای صنعتی و خانگی فراوانی دارد.

ریل تاندوم

ریل های تاندم که به ریل های مخفی نیز معروف هستند، نوع دیگری از کابینت های ضد آب هستند که مقاومت و استحکام بالایی دارند و می توانند بار کابینت های سنگین را تحمل کنند. این نوع ریل ها برای باز و بسته شدن کابینت دارای ویژگی های خاصی هستند که با کمک آنها می توان سرعت باز و بسته شدن کابینت را تنظیم کرد.

همچنین این نوع ریل ها این قابلیت را دارند که کشو کابینت را تقریبا به صورت خودکار باز کنند و باز شدن کشو را بسیار آسان می کنند.

این نوع ریل ها علاوه بر مزایای ویلچر دارای پمپی نیز هستند که سهولت باز و بسته شدن کشوها را دو چندان می کند. علاوه بر این، این نوع ریل دارای عملکردی است که به بستن یکنواخت و روان ضبط کمک می کند. ویژگی دوم به عنوان “Silent Band” شناخته می شود که به طور خودکار سرعت خاموش شدن ضبط را تنظیم می کند.

همچنین یک دریچه کشوی پشت سر هم به نام “Tip-on” وجود دارد که با فشار کمی روی کشو به سمت داخل به طور خودکار باز می شود. نیازی به مدیریت این نوع دایرکتوری نیست.

ریل تاندوم باکس

ریل کابینت Tandem Box یکی از جدیدترین و مبتکرانه ترین انواع ریل کابینت موجود در بازار است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. این نوع ریل ها با استفاده از آخرین تکنولوژی در تولید کمد لباس بسیار انعطاف پذیر بوده و می توان گفت تمامی ویژگی های مفید انواع قبلی را دارا می باشد.

در هنگام استفاده از ریل کشوهای پشت سر هم بر خلاف مدل های قبلی نیازی به بررسی و تنظیم ریل با کشو نیست زیرا این نوع ریل ها به لطف انعطاف پذیری قابل تنظیم بر اساس ابعاد کشو مورد نظر هستند. و کشوی کمد را باز و بسته کنید.

در واقع در حین ساخت و ساز ساختمان مجلس، پس از آماده سازی حوض، یک تاندم باکس در کنار آن قرار دادیم. در ضمن مانند سرسره تاندم باکس، سرسره تاندم باکس را می توان در کشوهای کابینت بدون دسته نیز استفاده کرد که با فشار کمی باز و بسته می شوند و بسیار پرطرفدار هستند.

همچنین با استفاده از فناوری Soft-close که قبلا ذکر شد، کشوهای دارای کارابین های پشت سر هم تنها با یک حرکت کوچک به صورت خودکار بسته می شوند.

راهنمای خرید ریل کشو کابینت

یکی دیگر از ویژگی های ریل های کابینت که باید در راهنمای خرید ریل کابینت کشویی ذکر شود. این نوع ریل قابلیت حمل بارهای سنگین را دارد. ریل های پشت سر هم قابلیت تحمل وزن پنجاه کیلوگرمی کشو را دارند که در نوع خود بی نظیر است. ریل های تاندم در انواع دیوارهای فلزی و شیشه ای در بازار عرضه می شوند.

ویژگی منحصر به فرد ریل جداره شیشه ای قابلیت داشتن LED است که با باز شدن کشو روشن می شود و روشنایی بدنه ریل را مشخص می کند.

همچنین انواع پیشرفته تری از این نوع ریل ها امکان باز و بسته شدن تمام اتوماتیک به کمک برق را دارند که قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارند. همچنین این نوع ریل ها بر روی کشوهای زیر سینک قابل نصب هستند.

در مقاله راهنمای خرید ریل کشو کابینت شما را با بهترین و پرکاربردترین ریل ها آشنا کرده ایم. حال با دانستن ویژگی های هر ریل و با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب خوبی داشته باشید. اگر از یکی از این باینری ها استفاده می کنید، خوشحال می شویم که تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا