برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

خرید سوله در سراسر ایران  1403

خرید یک انبار به عنوان ملک یک روش سرمایه گذاری با بازده بالا است. این پتانسیل را دارد که به یک استراتژی سودآور برای شما برای ایجاد درآمد غیرفعال تبدیل شود. اما هنگام سرمایه گذاری در این نوع املاک و مستغلات، در صورت عدم آگاهی از سرمایه گذاری، می توانید ریسک بالاتری نسبت به هر نوع سرمایه گذاری در املاک تجاری دیگر داشته باشید. بنابراین، چگونه می توان یک انبار را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کرد اما همچنان سود بالایی داشت؟ برای خواندن و حل آن همین الان به پایین بروید!

چرا امروزه انبارها به سرعت در حال رشد هستند؟

قبل از غواصی عمیق در راه خرید سوله در سراسر ایران ، درک بازار ذخیره سازی برای شما ضروری است تا بتوانید آن را با قیمت مقرون به صرفه و متناسب با بودجه خود خریداری کنید. در سال های اخیر، سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در توسعه انبار دارند. بنابراین انبارها در حال حاضر بسیار سریع در حال رشد هستند.

مهمترین دلیل رشد است.

پیاده سازی تجارت الکترونیک نیاز به مراکز توزیع و انبارهای بزرگتر را افزایش داده است. علاوه بر این، بخش فناوری با سرعت بیشتری در حال تصاحب املاک صنعتی است.

  • آمازون و سایر سازمان های تجارت الکترونیک مسئول حدود 40 درصد اجاره های مالکیت صنعتی هستند که به تدریج در حال رشد هستند (آمازون به تنهایی بیش از 50 مکان دیگر را تا سال 2023 اضافه می کند) زیرا شرکت ها عجله دارند تجارت الکترونیک را وارد مدل های تجاری خود کنند.
  • شرکت ها و شرکت های استخراج بیت کوین نیز مسئول افزایش تقاضا برای انبارها و فضای صنعتی به دلیل تقاضا برای مزارع سرور و تجارت آنلاین هستند.
  • خرید آنلاین پس از همه گیری و خرید عمده استانداردهای جدیدی هستند که تقاضا برای املاک انبار و سرمایه گذاران املاک تجاری را ایجاد می کنند تا به شرکت ها و توسعه دهندگان کمک کنند مکان های بیشتری داشته باشند.

که محصولات انبار پیشرو در بازار هستند 

برخی از محصولات انباری هستند که امروزه در بازار بسیار مورد توجه قرار گرفته اند مانند سوله عمده فروشی، انبارهای نوع B، C، D و ساختمان های صنعتی. انواع انبارهای تجاری شامل انبارهای تجارت الکترونیکی، انبارهای تولیدی، انبارهای حفاظتی، انبارهای فناوری، انبارهای عمومی، انبارهای خودکار، انبارهای خودنگهداری و انبارهای مواد اولیه و…

علاوه بر سوله های تجاری، سرمایه گذاران تمایل به خرید ساختمان های قدیمی در حومه شهر برای ساخت و ساز دارند. در این مورد، ساختمان های کلاس B، C و D یک انتخاب کاملا منطقی هستند. از آنجایی که زمین کمیاب است، نسبت بالایی از انبارها برای فروش کلاس B، C یا D خواهد بود. در حالی که انبارهای کلاس C و کلاس D ممکن است در سبد CRE “خطرناک تر” باشند، آنها تمایل دارند برخی از بهترین بازده نقدی بالقوه را ارائه دهند. .

چگونه یک سوله مناسب برای کسب و کار خود بخریم؟

نحوه محاسبه ارزش فضای سوله

راه های زیادی برای تخمین ارزش فضای انبار وجود دارد. برای خرید ملک انباری به عنوان انتظار شما، به ویژه، باید مکان، مساحت و فضای کارخانه را به طور واضح در نظر بگیرید.

👉 بیشتر بخوانید: ساخت سوله قابل جدا شدنی

متداول ترین روشی که برای انجام آن استفاده می شود، در مقایسه، فقط در صورتی استفاده می شود که از قبل اطلاعات و قیمت انبارهای محلی مشابه را می دانید. روش مقایسه مستقیم عمدتاً مبتنی بر الزام انطباق با اصل جایگزینی است: ارزش کارخانه هدف کاملاً قابل مقایسه با کارخانه های مشابه قابل مقایسه است.

بر این اساس، ارزیاب برای برآورد قیمت دارایی هدف باید به قیمت همان کارخانه ها که در نزدیک ترین دوره تعیین شده است، تکیه کند. در زیر 4 مرحله برای محاسبه ارزش اموال انبار شما در فرآیند بررسی دقیق آورده شده است:

مرحله 1: جستجوی اطلاعات

اطلاعات کارخانه های محلی را جستجو کنید تا بتوان آنها را از نظر عوامل مؤثر بر ارزش مقایسه کرد: مساحت، اندازه، مصالح ساختمانی و زیرساخت، … برای عینی ترین مقایسه باید از 3 تا 6 کارخانه پیدا کنید.

مرحله 2: یک بازرسی کامل انجام دهید

یک بازرسی و مقایسه کامل بین کارخانه مورد نظر و کارخانه مورد نظر خود انجام دهید. هنگام بررسی و تجزیه و تحلیل معاملات موجود در بازار، لازم است موارد زیر مشخص شود: مبدأ، ویژگی ها و ماهیت معاملات تا این مرحله به خوبی انجام شود.

مرحله 3: تفاوت بین کارخانه مورد نظر و دارایی را شناسایی کنید

تفاوت بین کارخانه مورد نظر و ملکی را که مقایسه می کنید شناسایی کنید. در عین حال، بر اساس این ویژگی های مختلف، تأیید قیمت را انجام دهید و جداول آنالیز تهیه کنید. سپس باید شروع به تنظیم قیمت بر اساس آن کنید.

مرحله 4: ارزش کارخانه مورد نظر را تخمین بزنید

نحوه انتخاب مکان برای انبار قبل از خرید

انتخاب محل کارخانه شرکت نقش استراتژیک مهمی دارد که از راندمان بالا، بهینه سازی هزینه ها و کمک به شرکت در رقابت در بازار کمک می کند. انتخاب مکان مناسب مستلزم ارزیابی عوامل مختلفی از جمله کیفی و کمی است. برخی از شرکت ها بر روی تجزیه و تحلیل مکان و اندازه فایل مشتری هدف تمرکز می کنند.

در حالی که بسیاری از بنگاه ها بر فاصله از مراکز اقتصادی، کیفیت زیرساخت ها و اتصال به مسیرهای بین المللی آن منطقه تاکید دارند. با این حال، تصمیم گیری در مورد مکان کارخانه بر اساس عوامل اساسی زیر شکل می گیرد: هزینه، عوامل کلان (سیاست دولتی، امنیت، مقررات قانونی، …)، منابع انسانی، زیرساخت، محیط زیست و بازار.

نحوه خرید و سرمایه گذاری در سوله برای کسب سود

افزایش سود و ریسک کمتر 

با توجه به بزرگی یک انبار معمولی، پتانسیل درآمد اجاره از انبار به طور قابل توجهی بیشتر از بسیاری از انواع املاک مسکونی است. درآمد اجاره انبار نیز درآمد بالاتری نسبت به سایر جریان های درآمدی موجود در پرتفوی های معمولی مانند حساب های بازار پول ایجاد می کند. به طور معمول بالاتر از حساب های پس انداز، سود سهام در سهام، سی دی، و سفته، قبوض و اوراق قرضه.

علاوه بر این، درآمد حاصل از اجاره انبار برخلاف سایر انواع درآمد موجود در پورتفولیو، بسیار پایدار است. اگر قصد خرید انبار دارید، فرقی نمی کند بازار بالا برود یا پایین بیاید، اجاره بهای انبار تغییر نمی کند.

اجاره خالص سه گانه

اجاره خالص سه گانه نوعی اجاره است که مستاجران را علاوه بر هزینه های نگهداری، حق بیمه و مالیات های مربوط به اموال، مسئول اجاره می کند. اجاره خالص سه بار معمولاً 10 سال یا بیشتر است، اما ممکن است بین 5 تا 20 سال نیز باشد. از آنجایی که اجاره نامه مسئولیت مالی زیادی را در دست مستاجران قرار می دهد، این بار با اجاره کمتر جبران می شود. مستاجر همچنین از حضور طولانی مدت در یک مکان سود می برد، بنابراین اعتماد و شناخت را در مکان ایجاد می کند.

با این حال، یکی دیگر از موارد این است که مستاجر این آزادی را دارد که ملک را مطابق با نیازهای کسب و کار و منعکس کننده مارک تجاری تزئین یا تغییر دهد.

درآمد غیرفعال

اگر میزبان یک انبار هستید، احتمالاً یک درآمد غیرفعال دریافت خواهید کرد. این یک جریان ثابت و ثابت درآمد در طول مدت اجاره شما است. به طور معمول، سرمایه گذار برای مدت حداقل 10 سال یا بیشتر اجاره می دهد، که یک راه بسیار راحت برای کسب درآمد و ایجاد سهام است.

درخواست ملک 

هنگام سرمایه گذاری در انبار، درآمد غیرفعالی خواهید داشت. حتی اگر کاری نکنید، باز هم پول به جیب سرمایه گذار می رود. اگر مدت اجاره انبار منقضی شود، ارزش خود را حتی بالاتر از نسخه اصلی حفظ می کند. و برای پاسخ به این ظاهراً پوچ، حقوق صاحبان سهام از پولی که تحت اجاره انبار به اصل سرمایه پرداخت می شود افزایش می یابد.

قدردانی دیگر برای سرمایه گذاری در انبار، افزایش اجاره بها است که می تواند در شروع اجاره جدید پس از انقضای اجاره قدیمی شارژ شود. و سومین روش قدردانی از ارتقاهایی است که مستاجران برای حمایت از مشاغل خود در ملک انجام داده اند.

مزایای کسر مالیات 

در رابطه با داشتن انبار می توان کسر مالیات خاصی را انجام داد. به عنوان یک ملک تجاری در نظر گرفته می شود. صاحب انبار می تواند استهلاک و سود رهن و سایر کسورات مالیاتی را کسر کند. این شامل هزینه های نگهداری، تعمیر و مدیریت است. سایر فعالیت های مرتبط با انبار ممکن است کسرهایی مانند کنوانسیون ها و آموزش ها باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع کسر مالیات، با حسابدار خود مشورت کنید.

نتیجه

سرمایه گذاری در انبارها به تدریج در بین سرمایه گذاران املاک و مستغلات به یک روند تبدیل می شود و ارزش تحقیق و توجه شما را دارد. امیدواریم از طریق این مقاله در مورد نحوه خرید سوله و سرمایه گذاری برای کسب سود ، انتخاب عاقلانه ای در سرمایه گذاری عاقلانه داشته باشید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا