برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

ویزای خویشاوندی کانادا

اگر یکی از اعضای خانواده­ ی شما، شهروند کانادا باشد و در رنج سن قانونی یعنی بالای 18 سال قرار داشته باشد. می­ تواند برای ویزای خویشاوندی کانادا شما اقدام کند. در شرایط ویزای خویشاوندی کانادا آمده است که با کمک اسپانسرشیپ می­ توان برای والدین، همسر، پدر و مادر، خانواده، فرزند و یا ویزای توریسی درخواست داد. اگر شما هم به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا از طریق ویزای خویشاوندی هستید و برایتان سوال می­ باشد که اسپانسرشیپ کانادا چیست، در ادامه­ ی مطلب با چاوش مهاجر همراه باشید.

اسپانسر شیپ کانادا برای والدین

اگر شخصی بالای 18 سال به عنوان شهروند (Citizen) کانادا شناخته شود و یا اقامت دائم داشته باشد، این امکان را خواهد داشت تا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود درخواست ویزای خویشاوندی کانادا نماید. در صورتی که برای والدین خود اقدام می­ کنید؛ باید سراغ اسپانسر فامیلی کلاس بروید.

اگر ساکن کبک باشید باید شرایط خاص این ایالت را بررسی نمایید. همچنین داشتن شرایط مالی تعریف شده برای پشتیبانی از افرادی که می­ خواهید از طریق ویزای خویشاوندی کانادا برای آنها اقدام به اخذ ویزا کنید؛ الزامی می­ باشد.  برای این منظور باید یک توافقنامه امضا کنید و متعهد شوید که این افراد را از 3 تا 20 سال حمایت خواهید کرد. حال به سراغ اسپانسر شیپ کانادا برای همسر و فرزندان برویم.

اسپانسر شیپ کانادا برای همسر و فرزندان

در این نوع از دریافت ویزا برخی شرایط باعث می­ شوند تا نتوانید برای ویزای خویشاوندی کانادا اقدام کنید. برای مثال اگر شما مقیم دائم کانادا باشید و هنوز شهروند نشده باشید نمی توانید از ویزای اسپانسر شیپ کانادا برای همسر و فرزندان استفاده نمایید. همچنین اگر شما شهروند کانادا محسوب می ­شوید ولی در خارج از کانادا زندگی می کنید، باید هنگام دریافت اقامت برای فرزندان اثبات نماید که قصد دارید در کانادا زندگی کنید. طبیعتا بحث مالی هم مطرح است و باید درآمد کافی برای حمایت از فرزندان، همسر و نوه ­ها را داشته باشید.

طبق قوانین کانادا اگر از دریافت کنندگان کمک های اجتماعی هستید، نمی­ توانید اسپانسر شوید. البته در این مورد معلولیت استثنا می­ باشد. زندانی­ ها و کسانی که در پرداخت اقساط وام خود دچار مشکل شده­ اند هم نمی ­توانند اسپانسر شوند. همچنین کسانی که خود با کمک اسپانسر، اقامت دائم کانادا را گرفته­ اند و از اقامت آن­ها کمتر از 5 سال می­ گذرد هم نمی ­توانند برای این ویزا اقدام کنند.

ویزای خویشاوندی کانادا برای دیگر اعضای خانواده

در ویزای خویشاوندی کانادا امکان درخواست برای دیگر اعضای خانواده مانند خواهر، برادر، برادرزاده، خواهر زاده و غیره نیز وجود دارد. شرایط کلی شهروند بودن و یا داشتن اقامت دائم می­ باشد و این کار از دو طریق امکان پذیر می­ باشد:

خویشاوندان بدون سرپرست

در این نوع از ویزا می­ توان برای برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده و نوه اقدام کرد. همچنین فردی که برای آن درخواست ویزای خویشاوندی کانادا را می­ دهید باید زیر 18 سال بوده و سرپرست و همسر نداشته باشد.

ویزای خویشاوندی کانادا برای دیگر بستگان

برای این نوع از اسپانسر شیپ کانادا محدودیت سنی وجود ندارد و باید خویشاوندان فرد (همسر، فرزند، والدین، خواهر و برادر، خواهرزاده­ ها و برادرزاده ­ها، عمه، خاله، دایی و عمو) شهروند یا مقیم کانادا نباشند. اگر کسی که قصد دارید اسپانسر او شوید همسر و فرزندانی دارد، آنها هم می­ توانند از این برنامه مهاجرتی بهره ببرند.

امیدواریم تا حد خوبی با شرایط ویزای خویشاوندی کانادا آشنا شده باشید و امیدواریم اگر از مسافران تور کانادا بودید از اقامت در این کشور لذت ببرید. پیش از این در مقاله­ های و توضیحاتی را درباره ی اقامت در کانادا ارائه کردیم. اگر از علاقه مندان به مهاجرت هستید می توانید با مراجعه به این مقاله ها اطلاعات مناسبی درباره ی شرایط و مقررات این کشور زیبا و دوست داشتنی به دست آورد.

بررسی مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

این روش از مهاجرت اسپانسرینگ یا Sponsoring نام دارد به این معنا که فرد به اصطلاح اسپانسر اقوام خود شده و از طرف افراد کارهای اداری مهاجرت آن ها را انجام می دهد تا بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند. کاراکتر مهم در این طرق عبارتند از:

 • فرد اسپانسر کننده: فردی که دارای اقامت دائم یا تابعیت کشور کانادا می باشد. قصد دارد یک یا چند نفر از خویشاوندان خود را با حمایت های مالی به کشور کانادا آورده تا این افراد بتوانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.
 • فرد اسپانسر شونده: متقاضی که بتواند به واسطه یکی از اقوام خود وارد کشور کانادا شود و در این کشور اقامت داشته باشد

در این روش فرد اسپانسر کننده باید دارای شرایطی باشد. این شرایط عبارتند از:

 • فرد در بازداشت یا زندان نباشد.
 • فرد نباید بایت اسپانسرشیپ های پیشین خود به دولت کانادا بدهکار باشد.
 • حکم دیپورت فرد از کشور کانادا صادر نشده باشد.
 • سن فرد باید حداقل 18 سال باشد.
 • اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را داشته باشد.
 • در کشور کانادا سکونت داشته باشد.
 • فرم های مربوطه را تکمیل کرده و به اداره مهاجرت کشور کانادا ارسال کرده باشد.
 • فرد نباید در طول 5 سال گذشته از روش مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی استفاده کرده باشد.
 • فرد باید دارای درآمد کافی باشد.
 • فرد نباید در طول 3 سال گذشته اسپانسر همسر دیگری شده باشد.
 • هنگام ازدواج با همسر خود نباید همسر دیگری داشته باشد.

طرق مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه خویشاوندی

برای مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی انواع مختلفی در نظر گرفته شده است. با توجه به شرایط فرد و نسبت فرد با متقاضی ویزا صادر می شود:

نوع ویزا شرایط اسپانسر
اسپانسر شیپ پدر و مادر، ویزای والدین حداقل 18 سال
شرایط مالی مناسب جهت پشتیبانی از متقاضیان
فرد باید متعهد شود از افرادی که اسپانسر آن ها شده است می تواند با توجه به سن آن ها از 3 سال تا 20 سال حمایت مالی کند.
ارائه توافق نامه مربوط به پشتیبانی مالی بین اسپانسر کننده و اسپانسر شونده
در صورتی که فرد در شهر کبک زندگی می کند باید شرایط مربوطه به این ایالت را رعایت کند.
ویزای اسپانسر شیپ همسر و فرزندان متقاضی باید دارای در آمد کافی برای فراهم آوردن نیازهای همسر و فرزندان خود را داشته باشد.
متقاضیانی که شهروندی کشور آمریکا را به دست نیاورده باشند نمی توانند اسپانسر کننده همسر و فرزندان خود باشند.
حداقل سن لازم 18 سال
ویزا اسپانسر شیپ خویشاوندان و دیگر اعضاء خانواده دارای حداقل سن یعنی 18 سالگی باشد.
فرد می تواند برای اعضاء خانواده خود مانند: خواهر، برادر، خواهرزاده و برادر زاده اسپانسر شود. در صورتی که متقاضیان سرپرستی نداشته باشند و سن آن ها کمتر از 18 سال باشد.
اسپانسر شیپ برای سایر اعضاء خانواده شرط لازم در این روش این است که هیچ یک از افراد ذیل دارای اقامت دائم کانادا نباشند.
همسر
فرزند
مادر بزرگ یا پدر بزرگ
پدر و مادر
عمه و خاله
دایی و عمو
خواهرزاده و برادر زاده

مراحل درخواست اسپانسرینگ در کانادا

قوانین مربوط به حمایت از سایر اعضای خانواده تقریبا ناشناخته است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به شما این امکان را می دهد که در شرایط بسیار خاص از سایر اعضای خانواده حمایت کنید. درخواست اسپانسرینگ 2 مرحله دارد. شما برای حمایت از بستگان خود اقدام می کنید و آن ها برای اقامت دائم اقدام می کنند. شما باید هر دو درخواست را همزمان به IRCC ارسال کنید.

IRCC دستورالعمل های زیر را در مورد نحوه تهیه و ارسال درخواست ارائه می دهد:

    تایید کنید که شما و بستگانتان معیارهای واجد شرایط بودن را دارید.

    تمام اسناد و مدارک درخواستی را در درخواست خود ارائه دهید. شما باید مدارکی مانند مدرک درآمد و امضای اظهارنامه های قانونی مانند تعهد به حمایت مالی از خویشاوندان خود را در بدو ورود به این کشور ارائه دهید.

    هنگام پاسخ دادن به همه سؤالات صادق باشید.

    پرداخت هزینه های مربوطه

    اطمینان حاصل کنید که بستگان شما و خانواده نزدیک آن ها (در صورت وجود) بررسی های بهداشتی و امنیتی لازم را انجام می دهند.

آن دسته از افراد 18 سال و بالاتر که شهروند این کشور، مقیم دائم، واجد شرایط حمایت از خانواده خود برای دریافت اقامت دائم این کشور هستند.

دعوت نامه از کانادا

برای مهاجرت از این طریق اسپانسر کننده باید دعوت نامه ای را به متقاضیان ارسال نماید. در دعوت نامه باید اطلاعاتی که در ادامه لیست زیر باشد:

 • اطلاعات کامل از پاسپورت
 • نام و نام خانوادگی کامل
 • اطلاعات ویزا
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات شغلی اسپانسر
 • مدت زمان سکونت اسپانسر
 • ارائه اطلاعات دقیق از نام، تاریخ تولد و نسبت خانوادگی با متقاضی
 • تعداد افراد خانواده
 • ارائه دست نوشته امضاء شده اسپانسر مبنی بر تقبل تمامی هزینه های اقامت متقاضی در طول زمان اقامت فرد در کشور کانادا
 • ارائه مدارکی از اثبات تمکن مالی

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق شهروندی به دست آوردید، متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که با مزایا و معایبی مواجه خواهند شد. شما می توانید با مطالعه مقاله مزایا و معایب مهاجرت به کانادا اطلاعاتی در این خصوص به دست آورید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا