چند راه برای مهاجرت به دبی وجود دارد؟

دلایل افراد برای مهاجرت به امارات چیست؟

قبل از اینکه به روشهای مهاجرت امارات متحده عربی و هزینه ثبت شرکت در دبی بپردازیم، باید با مزیت های این مهاجرت آشنا شویم. اصلا چه دلیلی دارد که بخواهیم به امارات و دبی مهاجرت کنیم؟ در پاسخ باید گفت که امارات یکی از موفق ترین کشورهای خاورمیانه در حوزه اقتصادی و تجاری است و در بیشتر زمینه ها، آینده درخشانی برای آن پیش بینی می شود. با وجود اینکه امارات در منطقه ای بیابانی قرار دارد، اما شهرهای آن مانند دبی، دارای جاذبه ها و امکانات گردشگری فوق العاده ای هستند و به همین دلیل، گردشگران زیادی از سرتاسر جهان، حتی اروپا و آمریکا، هر ساله به این کشور سفر می کنند تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند.

امروزه کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود که رفاه و سطح زندگی خوبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. طبیعتا افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند و می توانند اقامت آن را دریافت نمایند نیز از تمام مزایای زندگی در آنجا بهره مند خواهند شد. امارات جهت صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت، قوانین خاص خودش را دارد که اگر نگوییم سخت گیرانه هستند، لااقل پیچیدگی هایی دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به دبی، با تمام ریزه کاری ها و شرایط مختلف آن آشنا باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 سایت اداره مهاجرت امارات

برای اینکه به خدمات اداره مهاجرت امارات دسترسی داشته باشید و بتوانید اطلاعات رسمی در این خصوص کسب کنید، می توانید از طریق وبسایت رسمی دولت این کشور به آدرس u.ae/en و یا وبسایت وزارت امور خارجه امارت به آدرس mofaic.gov.ae/en اقدام نمایید.

شرایط جدید اقامت دبی چیست؟

برای مهاجرت به امارات، مانند خیلی از کشورهای دنیا می توان از روش های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … اقدام کرد. چنانچه بخواهید برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های امارات بروید، یا اینکه به واسطه مهارت و حرفه خود به این کشور مهاجرت کنید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. مسئله مهم آن است که باید هزینه های زندگی در امارات و شهر دبی را در نظر داشته باشید. هزینه های زندگی در دبی نسبت به سایر شهرهای خاورمیانه به مراتب بالاتر است و به همین خاطر باید قبل تصمیم به مهاجرت، مطمئن شوید که از پس هزینه ها برمی آیید.

نکته مهم بعدی که باید در نظر داشته باشید، آن است که اخذ اقامت کشور امارات کار بسیار دشواری است و برای هر کسی تحقق پیدا نمی کند. برای مثال، حتی اگر بخواهید از روش سرمایه گذاری به امارات مهاجرت کنید، باید سال های زیادی در این کشور فعالیت نمایید تا بتوانید تابعیت و اقامت آنجا را به دست آورید. بنابراین، مهاجرت کوتاه مدت به امارات، به هیچ وجه نمی تواند به اخذ اقامت این کشور منجر شود. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان کدامند؟

اخذ اقامت دبی برای ایرانیان، تفاوت خاصی با مردم سایر کشورهای جهان ندارد. بنابراین به دنبال راه های میان بر که گاهی از سوی موسسات مهاجرتی توصیه می شود، نباشید. برای مهاجرت به امارات و دریافت تابعیت این کشور باید از طریق راه های تعیین شده اقدام نمایید و پروسه ای نسبتا پیچیده را پشت سر بگذارید. در این مسیر، هر چقدر اطلاعات بیشتری داشته باشید، به هدف خود نزدیک تر خواهید شد.

ویزای توریستی امارات چیست؟

بسیاری از ایرانیان برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود به کشور امارات و شهر دبی سفر می  کنند. برای این منظور، کافی است که ویزای توریستی امارات را دریافت کنید. نکته ای که برای دریافت این ویزا اهمیت دارد، آن است که مدارکی را ارائه دهید که ثابت می کنند شما قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. ویزای توریستی امارات سه  ماهه است و قبل از سپری شدن این مدت، حتما باید به کشور خودتان برگردید.

هزینه ویزای توریستی امارات

قبل از آنکه به قیمت ویزای توریستی دبی اشاره کنیم، لازم است با انواع مختلف این ویزا آشنا شویم. در زیر رایج ترین ویزاهای توریستی کشور امارات را نام می بریم و هزینه آنها را نیز ذکر می کنیم:

  • ویزای توریستی 30 روزه (سینگل): اعتبار این نوع ویزا در واقع 58 روز است، اما فردی که این ویزا را در اختیار داشته باشد، می تواند به مدت 30 روز پیوسته در امارات بماند. البته با پرداخت مبلغی در خاک امارات، می توان این ویزا را برای 30 روز دیگر تمدید کرد. نکته مهم درباره ویزای سینگل آن است فرد تنها یک بار می تواند با استفاده از آن وارد کشور امارات شود و سپس به کشور خودش برگردد. برای دریافت این ویزا به همراه بیمه باید مبلغی معادل 310 درهم بپردازید.
  • ویزای توریستی 30 روزه (مولتی): با ویزای مولتی می توان بیش از یک بار به کشور امارات سفر کرد. اعتبار این ویزا هم 58 روزه است و افراد می توانند در مجموع 30 روز در امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید در کشور امارات را دارد. جهت دریافت این ویزا با بیمه باید مبلغی معادل 700 درهم پرداخت نمایید.
  • ویزای توریستی 90 روزه (سینگل): با دریافت این ویزا، افراد می توانند به مدت 90 روز به صورت پیوسته در خاک امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید دارد. ویزای سه ماهه سینگل 700 درهم هزینه دارد.
  • ویزای توریستی 90 روزه (مولتی): این ویزا هم اعتبار 90 روزه دارد، اما افراد می توانند طی این مدت، چند بار به کشور خودشان برگردند و مجددا به امارات سفر کنند. این ویزا به همراه بیمه 1750 درهم هزینه در پی خواهد داشت.

لازم به توضیح است که انواع دیگری از ویزای توریستی امارات نیز وجود دارند که مدت اقامت و همچنین هزینه آنها متفاوت است. اما در مجموع، رایج ترین ویزاهای توریستی دبی، همین ها هستند که در بالا ذکر کردیم.

 ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

کشور امارات از سال 2019 میلادی یک سیستم جدید را برای اعطای ویزای بلند مدت اجرا کرد. از طریق این سیستم، همه افراد سرمایه دار یا متخصص از سراسر دنیا می توانند بدون داشتن یک حامی اماراتی، ویزای طولانی مدت (10 ساله) دریافت کنند و مالک صددرصدی کسب و کار خودشان در امارات باشند.

ویزای طلایی امارات به صورت 5 یا 10 ساله اعطا می شود و افراد سرمایه گذار، کارآفرین، متخصصین در حوزه های مختلف و حتی استعدادهای درخشان تحصیلی می توانند از آن بهره مند شوند.

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات برای ویزای 5 ساله و 10 ساله تا حدودی متفاوت است. در مورد ویزای 10 ساله، افراد می توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 10 میلیون درهم در امارات، این ویزا را دریافت کنند. افراد متخصص و استعدادهای درخشان نیز در صورتی که توسط وزارت علوم امارات مورد تایید قرار بگیرند. همچنین اگر فرد یک پزشک متخصص باشد و مدرک دکتری خود را از یکی از 500 دانشگاه برتر دنیا دریافت کرده باشد، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات خواهد بود.

اما دریافت ویزای طلایی 5 ساله شرایط دیگری دارد. چنانچه فردی بخواهد در بخش املاک سرمایه گذاری کند، می تواند مبلغ 5 میلیون درهم را برای این کار در نظر بگیرد، به شرطی که این مبلغ به صورت وام نباشد. همچنین کارآفرینان اگر بتوانند پروژه ای به ارزش 500 هزار درهم را راه اندازی کنند، واجد دریافت ویزای طلایی می شوند. از دیگر افرادی که می توانند این ویزا را دریافت کنند، باید به دانشجویان نخبه اشاره کرد.

 هزینه اقامت دبی چقدر است؟

مهاجرت به دبی از طریق روش های مختلف دارای هزینه های متفاوتی است. اما نکته ای که قبل از مهاجرت باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، آن است که هزینه های زندگی در شهر دبی و کشور امارات را در نظر بگیرید. البته این مورد تا حدی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد، اما یک سری موارد مانند هزینه مسکن، حمل و نقل، تهیه اقلام ضروری و … برای همه افراد ثابت و یکسان هستند. ما در ادامه جدولی را تهیه کرده ایم که در آن به رایج ترین هزینههای زندگی در امارات اشاره شده است.

شرایط و هزینه مهاجرت به دبی و زندگی در امارات

در جدول زیر شما می توانید هزینه های عمومی مربوط به زندگی در امارات و شهر دبی را مشاهده کنید. البته این ها تمام هزینه هایی که باید در این کشور بپردازید نیستند. ما فقط سعی می کنیم تا حدی شما را با هزینه های عمومی آشنا کنیم. توجه داشته باشید که هزینه ها را به دلار آمریکا عنوان می کنیم تا محاسبه آن برای شما ساده تر باشد.

عنوان هزینه قیمت (دلار)
خرید آپارتمان در مرکز شهر (متری) 3900
خرید آپارتمان در حاشیه شهر (متری) 2400
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1600
اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر 1100
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 3100
اجاره آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر 2100
یک وعده غذا در رستوران ارزان (برای یک نفر) 10
یک وعده غذا در رستوران متوسط (برای یک نفر) 30
یک لیتر شیر 1.6
یک قرص نان 1.3
یک کیلوگرم سینه مرغ 7.7
حمل و نقل عمومی (ماهیانه) 80
هر لیتر بنزین 0.6
باشگاه تناسب اندام 80
بلیط سینما 12
خرید کفش چرم مردانه 100
خرید شلوار جین 60

روش های متعددی برای مهاجرت دبی و مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند. افراد متقاضی می تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … برای مهاجرت دبی اقدام کنند. ما در ادامه به انواع روش های مهاجرت و اخذ اقامت دبی اشاره می کنیم و درباره آنها توضیح می دهیم.

مهاجرت به امارات از طریق کار

برای مهاجرت امارات از طریق کار، شما باید دعوت نامه  از سوی یک کارفرمای اماراتی داشته باشید. این کارفرما باید حتما تابعیت کشور امارات را داشته باشد و پروسه قانونی مربوط به جذب یک نیروی کار خارجی (یعنی شما) را طی کند. این پروسه چندان هم ساده نیست. کارفرمای مورد نظر حتما باید یک آگهی شغلی سه ماهه را به اداره امور اجتماعی امارات ارائه دهد. سپس اداره کار باید تایید کند که برای آن شغل، هیچ نیروی کار اماراتی که مایل به انجام آن باشد، وجود ندارد. اگر این مراحل طی شوند، کارفرما با شما وارد مذاکره شده و می تواند برای جذب تان اقدام کند.

مهاجرت به دبی برای کار

با توجه به آنچه که در پاراگراف بالا گفتیم، مهاجرت به دبی از طریق کار، امری پیچیده به نظر می رسد. در واقع کشور امارات برای جذب نیروی کار خارجی، قوانینی سخت گیرانه و مشابه کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی دارد. بنابراین شاید برخی افراد ترجیح بدهند که شانس خود را برای مهاجرت به کشورهای دیگر امتحان کنند. اما اوضاع اقتصادی کشور امارات و زیرساخت های عالی این کشور باعث شده که شرکت های بین المللی زیادی در آنجا فعالیت کنند و بازار کار بزرگی را ایجاد نمایند. در نتیجه اگر فردی بتواند از طریق کار، اقامت دبی را اخذ کند، می تواند آینده درخشانی را برای خودش متصور شود.

شرایط مهاجرت کاری به دبی

در مهاجرت کاری به دبی، کارفرما وظیفه دارد که کلیه مدارک لازم جهت اشتغال نیروی کار خارجی را تهیه و به اداره کار ارسال کند. برای دریافت ویزای کاری دبی، شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید و مدارکی مانند اجازه کار در امارات، معاینه پزشکی و … را ارائه دهید. روزهای کاری در کشور امارات از یک شنبه تا پنج شنبه است و اکثر شغل ها از ساعت 8 تا 13 و همچنین از ساعت 16 تا 19 فعال هستند. البته هر شغل می تواند ساعات کاری مخصوص به خودش را داشته باشد. به طور کلی، نیروهای کار در امارات، بین 40 تا 48 ساعت در هفته کار می کنند.

به نقل از:

 DIFC

ITQAN

دکمه بازگشت به بالا