برترین های کسب وکار ایرانیلوازم خانگی

علت نچرخیدن صفحه ماکروفر

6 علت اصلی در نچرخیدن صفحه ماکروفر+ تصویری

در این مقاله در مورد علت بروز عدم چرخش سینی ماکروفر صحبت خواهیم کرد، به طور کلی در مورد دلایل نچرخیدن صفحه مایکروویو می پردازیم، و در پایان با بررسی علت های مختلف می توانید متوجه شوید که آیا خودتان می توانید عیب یابی کنید یا حتما نیاز به حضور تعمیر کار در محل است، پس تا پایان این مقاله با ما باشید:

در ابتدای کار در صورتی که بار روی سینی ماکروفر است و نمی چرخد، اطمینان پیدا کنید که بار بیش از حد سنگین نباشد یا برای اطمینان بار سینی را برداشته و چک کنید که چرخش دارد یا نه؟

دلایل اصلی در نچرخیدن مایکروفر

  1. بروز مشکل در موتورگردان در ماکروفر
  2. اشکال در برد الکترونیکی دستگاه ( عدم فرمان درست به موتورگردان برای چرخش)
  3. وجود تکه های غذا در زیر سینی
  4. خرابی شفت ماکروفر
  5. ریل زیر سینی ماکروفر
  6. عدم تعادل سینی در اثر شکستن یا تاب برداشتن

1- بروز مشکل در موتورگردان :

اولین قدم عیب یابی موتور محرک صفحه گردان یا موتور دوار است. موتور توسط یک شفت و یک کلاچ به سینی متصل می شود. موتور دوار وظیفه تامین نیروی مورد نیاز برای چرخش سینی شیشه ای را بر عهده دارد. بنابراین در صورت آسیب دیدگی باید اقدام به تعمیر علت چرخاندن سینی مایکروفر از این قسمت نمایید. بررسی عیب یابی این مشکل با تعمیرکار است، تا در صورت خرابی، موتور به صورت کامل تعمیر و دوباره نصب گردد.

2- اشکال در برد الکترونیکی دستگاه

خرابی در برد الکتریکی دستگاه، همیشه در آخرین بار بررسی می گردد، در مواقعی که تمام علت ها بررسی شده و صحت آن تایید شده است، در این حالت برد باید توسط متخصص الکترونیک بررسی و عیب یابی گردد.

3- وجود تکه های مواد غذایی یا چربی های چسینده در زیر سینی

اولین کاری که شما به عنوان یک مصرف کننده باید انجام بدهید این است که کابل برق دستگاه را خارج نموده وسعی کنید صفحه یا سینی دستگاه را بیرون بیاورید و مطمئن شوید که تکه غذا یا چربی مانع چرخش سینی نشده است ( بروز این مشکل در اکثر مواقع اتفاق افتاده است).

پیشنهاد می شود که هفته ای یک بار وقت برای تمیز کردن ماکروفر کنید تا هم از شر آلودگی ها راحت شووید و هم بروز چنین مشکلاتی از مثل نچرخیدن صفحه ماکروفر مواجه نشوید.

4- خرابی شفت یکی دیگر از علت های عدم چرخش

شفت هم در عدم چرخش سینی ماکروفر تاثیر بسیار زیادی دارد، ممکن است در اثر مرور زمان، یا فشار زیاد که به سینی ماکروفر آورده شده است، این قطعه خراب شود.

5- ریل زیر سینی ماکروفر

ریل زیر سینی جهت هدایت سینی در مدار خود است، که دارای چند قرقره است، در صورتی که یکی از آنها شکسته شود، ممکن است حرکت سینی را مختل کند  (پس از برداشتن سینی ماکروفر آن  را نیز بررسی نمایید)

6- شکستگی سینی یا تاب برداشتن آن

در صورت نامتعادل بودل سینی یا شکستگی آن باید تعویض گردد، جهت پیشگیری از بروز چنین مشکلی باید از گذاشتن بار سنگین خودداری کنید.

جمع بندی

در مطالب فوق شش علت اصلی در عدم چرخش ماکروفر را بیان کردیم، درصورتی که فنی کار باشید با خواندن مقاله میتوانید عیب یابی کنید که چه علتی باعث عدم گردش صفحه است، در صورتی که نیاز به تعمیرکار ماکروفر در محل دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید  تا در کمترین زمان ممکن ممشکل شما عیب یابی تحویل شما گردد.

تماس با ما

کارشناسان آراسرویس به صورت تلفنی نیز به شما مشاوره رایگان خواند داد تا در صورتی که نیاز به عدم حضور تعمیر کار باشد به شما اطلاع دهند، در صورتی که یکی از برندهای مطرح  را دارید، جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ تعمیر ماکروفر الجی و تعمیر ماکروفر فلر و یا هر برند دیگر با ما در تماس باشید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا