برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

راهکارهای نظافتی برای هتل‌ها

امروزه دستگاه‌های نظافت صنعتی با کارایی بالا و در عین حال به صرفه برای تمیز کردن محیط‌های گوناگون از جمله هتل‌ها تولید و به بازار عرضه‌ می‌شود. هتلداری و به طور کلی ارائه خدمات اقامتی از کسب و کارهایی است که مشتریان آن به مقوله نظافت و تمیزی مجتمع خدمات دهنده بسیار حساس هستند. به این معنی که درصد بالایی از احتمال بازگشت یا بحث وفادار شدن مشتریان این خدمت، به احساسی که در مورد تمیزی و رعایت بهداشت در آن مکان داشته اند برمی گردد. قسمت‌های مختلف هتل، نیاز به راهکارهای نظافتی متفاوتی دارند که در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

جاروبرقی صنعتی برای فرش هتل

تمیز کردن فضاهای عمومی و لابی

اولین برداشت یا اولین نظر در مورد هرچیز همیشه مهم بوده است. نظافت سریع، به موقع و کارآمد در فضاهای عمومی و لابی به هتل‌های موفق این فرصت را‌ می‌دهد که با فراهم کردن بهترین شرایط ایمنی و بهداشتی، محیطی دلپذیر را به مهمانان خود ارائه دهند.

طیف وسیع تجهیزات نظافت صنعتی از جمله سوییپر که امروزه در کشورها و شرکت‌های مختلف تولید و به بازار ارائه‌ می‌شود، به شما امکان‌ می‌دهد که آلودگی‌ها و کثیفی‌ها را در مسیر ورودی یا راهروها از بین ببرید و از ورود آنها به درون هتل جلوگیری کنید. با این کار نظافت فرش‌ها را نیز حفظ کرده و ظاهر آنها را تا مدت‌ها زیبا و نو نگه می‌دارید.

نظافت استخر هتل و نظافت مرکز تناسب اندام

سلامت و تندرستی مهمانان هتل، اولویت صاحبان هر هتل است چرا که در صورت به وجود آمدن مشکل برای سلامتی مسافران یا میهمانان‌ می‌تواند یامدهای جبران ناپذیری برای مدیریت داشته باشد. به خاطر داشته باشید که رعایت نظافت و بهداشت، شاخه‌ای از رعایت ایمنی در محیط‌های کاری مخصوصا محیطهایی که خدمات اقامتی یا درمانی ارائه‌ می‌دهند است. کاهش میکروب‌ها، تمیز کردن بخار و شستشوی سریع به مهمانان باعث‌ می‌شود که آنها احساس امنیت و تمیزی داشته باشند.

مرکز تناسب اندام یا بدنسازی یک هتل باید یک فضای سرگرم کننده برای مهمانان شما باشد – نه مکانی که نگران میکروب‌ها باشند. یک بخارشوی صنعتی مناسب،  بدون استفاده از مواد شیمیایی‌ می‌تواند به سرعت ویروس‌ها، باکتری‌ها و کپک‌ها را از بین برده و یک مکان تمیز و ضدعفونی شده را در اختیار مسافران خود قرار دهید.

‌هم‌چنین یک اسکرابر بی صدا نیز‌ می‌تواند برای رفع نیازهای نظافتی این اماکن کاربرد داشته باشد. با استفاده از خشک کن دستگاه‌ می‌توانید کف مراکز بدنسازی را کشیده و خشک کند تا باعث لغزش و افتادن افراد نشود. ‌هم‌چنین این ویژگی باعث‌ می‌شود که نگرانی از بابت خیسی پس از فرچه کشیدن کف محیط‌های ورزشی وجو نداشته باشد چرا که همزمان با برطرف شدن آلودگی‌ها توسط فرچه، رطوبت کف نیز خشک‌ می‌شود.

نظافت اتاق کنفرانس

اتاق‌های کنفرانس و سالن‌های ضیافت از مکان هایی است که تمیزی آنها باید به نحوی باشد که اصطلاحاً به رخ حاضرین کشیده شود. تجهیزات ساده، قدرتمند و جمع و جور به تمیز کردن سریع و کارآمد کف‌ها کمک‌ می‌کند تا بتوانید برای رویداد بعدی آماده شوید. بدون شک داشتن فضایی که مدام مورد استفاده‌های گوناگون قرار‌ می‌گیرد به تجهیزات نظافتی نیاز دارد. فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده مثل یک ضیافت شام لاکچری تا یک کنفرانس تجاری در این سالن‌ها برگزار‌ می‌شود. ابتدایی ترین چیزهایی که این سالن‌ها به آن احتیاج دارند یک اسکرابر بی صدا و اروگونومیک برای شستشوی کف و یک جارو برقی صنعتی برای نظافت روزانه در محیط‌های حساس به سر و صدا‌ می‌باشد.

نظافت آشپزخانه هتل

آشپزخانه هتل هر هتلی مملو از انواع و اقسام ظرف‌های کثیف است. انباری آشپزخانه هتل‌ها باید انواع اقسام شوینده و اسکرابر برای شستوشوی ظروف و ‌هم‌چنین کف زمین را به منظور حفظ ایمنی محیط، داشته باشد.

واضح است که نیازمندی‌های نظافتی یک آشپزخانه کوچک در یکی از اتاق‌های هتل با نیازمندی‌های نظافتی آشپزخانه اصلی هتل متفاوت از یکدیگر هستند. بدون تردید وجود یک اسکرابر برای پاکسازی انواع چربی و چسبندگی‌های ناشی از کار آشپزی مورد نیاز است. این دستگاه‌ می‌تواند انواع فرش، کاشی، چوب، بتن، آپوکسی و … را توسط فرچه منحصر بفرد خود تمیز کند. استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی در زمان، آب و پول شما‌ می‌شود.

‌هم‌چنین به خاطر داشته باشید که‌ می‌توانید برای ضدعفونی کردن تمامی سطوح از جمله سطوح آشپزخانه هتل از بخارشوی صنعتی استفاده کنید.

اتاق‌های مهمان هتل

مسافران هسته اصلی هر کسب و کار اقامتی هستند و راحت و تمیز نگه داشتن فضای زندگی موقت آنها باید تمرکز اصلی این اماکن باشد. راه‌حل‌های کارآمد می‌تواند به کاهش زمان تمیز کردن کمک کند. ‌هم‌چنین راهکارهای نظافتی مناسب‌ می‌تواند زمان انجام عملیات نظافت را منعطف کند. به این ترتیب که فرقی نکند اگر بخواهید این کار را در ساعت اولیه، میانی یا انتهایی روز انجام دهید.

با ترکیبی از دستگاه‌های نظافت صنعتی مثل کف شوی صنعتی، سوییپر یا جاروبرقی صنعتی، واترجت صنعتی و …‌ می‌توانید اتاق‌های مهمان را به سرعت و بی‌صدا و در عین حال با کیفیت بالا تمیز کنید چرا که با استفاده از این دستگاه‌ها خیالتان‌ می‌تواند راحت باشد که انواع ویروس‌ها، باکتری‌ها و کپک‌ها از بین خواهند رفت.

جاروبرقی صنعتی دارای فیلتری برای کیفیت مطلوب هوای داخلی است و برای تمیز کردن در روز و در محیط‌های حساس به سر و صدا طراحی شده است. عملیات مکش این دستگاه با یک دسته قابل تنظیم و کنترل راحت حتی با نوک انگشتان صورت‌ می‌گیرد.

نظافت قسمت‌های ورودی هتل

مقابله با کثیفی در این مکان‌ها‌ می‌تواند بسیار دشوار باشد: برای مثال پیاده روها، پارکینگ‌ها، ورودی‌ها و اسکله‌های بارگیری. اما تجهیزات نظافت صنعتی، این کار را تا حد بسیار زیادی آسان کرده است.

واترجت صنعتی با فشار قوی آب سرد و آب گرم،‌ می‌توانید خاک و زباله را از پیاده روها، راه‌های ورودی و پارکینگ‌ها به سرعت و بدون زحمت پاک کنید. شما‌ می‌توانید نماها را بدون هیچ زحمتی و بدون آسیب رساندن به سطح تمیز کنید.

جارو کردن به موقع و موثر‌ می‌تواند از ورود آلودگی‌ها به هتل جلوگیری کند. در حالی که واترجت با فشار آب داغ‌ می‌تواند پنجره‌ها، کناره‌ها و پیاده روها را به راحتی تمیز کند.

نظافت وسایل حمل و نقل هتلی

حفظ وسایل نقلیه به بهترین شکل یک ضرورت است. امکانات لازم برای نگهداری اتوبوس، ون یا اتومبیل هتل‌ها در میان دستگاه‌های نظافت صنعتی وجود دارد.

وسایل نقلیه هر کسب و کاری در واقع بیلبوردهای تبلیغاتی برای آن محسوب‌ می‌شوند. برای مثال وقتی که یک هتلی مهمانان خود را با وسایل نقلیه خود به فرودگاه برده یا در سطح شهر جابجا‌ می‌کند به نوعی در حال نمایش و معرفی خود نیز خواهد بود. بنابراین باید تمیز بوده و جلوه خوبی داشته باشد. انواع واترجت صنعتی یا بخارشوی صنعتی‌ می‌تواند این کار رای برای وسایل حمل و نقل هتل انجام دهد. از بخارشوی صنعتی برای داخل ماشین نیز‌ می‌توانید استفاده کنید و به این ترتیب از شیوع ویروس‌ها به داخل و خارج از هتل جلوگیری کنید.

این تصمیم که با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مسیرهای پرتردد هتل تمیز و ایمن نگه داشته شود یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که می‌تواند توسط مدیریت آن گرفته شود؛ چرا که هزینه کلی و زحمت نظافت در بلند مدت را بسیار کاهش می‌هد. این دستگاه‌ها شیوه‌های نظافتی کارآمد و سازنده‌ای را ارائه می‌دهند بنابراین در مکان‌ها و شرایط گوناگون استفاده‌های بسیاری می‌توان از آنها برد.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا