برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

ساکشن غبغب و گردن با دستگاه برای چه کسانی مناسب است؟

لیپوساکشن غبغب و گردن، راهنمای کامل مزایا و عوارض

همان طور که در مقاله «آیا ساکشن غبغب عوارض دارد؟» اشاره کردم، ساکشن غبغب و گردن نیز یکی دیگر از انواع کاربردهای عمل زیبایی لیپوساکشن ( مکش چربی) است. این عمل زیبایی که در بین زیباجویان ایرانی نیز شناخته شده است دارای مزایای زیادی از جمله کوتاهی زمان عمل و هزینه بصرفه است. بطوریکه در مقابل تاثیرات مثبتی که بر روی اعتماد به نفس افراد می گذارد قیمت پایینی دارد. در این مقاله قصد دارم این عمل زیبایی کم خطر را بطور کامل بررسی کرده و پاسخ تمام سوالات رایج در این زمینه را شرح دهم پس پیشنهاد می کنم با صرف چند دقیقه از وقت خود تا انتهای این مطلب همراه من باشید تا بدانید چگونه غبغب را از بین ببریم.

عمل لیپوماتیک غبغب یا لیپو غبغب چیست؟

برای کوچک شدن غبغب پزشکی توصیه می کند که ابتدا رژیم غذایی خودتان را تغییر دهید و مواد غذایی سالم مصرف کنید. همچنین باید روزانه یک ساعت ورزش یا پیاده روی سبک داشته باشید، تا چربی هایی که در نواحی مختلف بدنتان  از جمله غبغب جمع شده اند ذوب شوند.

درصورتی که ورزش و درمان های خانگی مانند ماساژ نتوانستند برای درمان چربی غبغبتان موثر باشند، لازم است که برای انجام لیپوماتیک غبغب اقدام کنید. لیپوماتیک غبغب یکی از عمل های زیبایی سرپایی است که با بی حسی ناحیه غبغب انجام می شود. در این روش پزشک ابتدا شرایط بدنی و روحی متقاضی را بررسی کرده و او را برای عمل آماده می کند.

رفع غبغب

درصورتی که چربی های انباشته شده در ناحیه غبغب در نواحی مختلف غبغب یکسان نباشد، پزشک چندین سوراخ ریز در قسمت های مختلف ایجاد می کند. سپس پزشک متخصص با کمک تجهیزات مدرن مجهز به لوله های کانولا و با ایجاد ارتعاشات سعی می کند چربی را بدون اینکه کوچک ترین آسیبی به بافت های بدن برساند به حالت مایع تبدیل کند.

درد لیپوماتیک غبغب چند روز طول می کشد و چطور کم می شود؟

در صورتی که فرد دوران نقاهت را با سلامتی سپری کرده و عمل لیپوماتیک غبغب را نزدیک پزشک متخصص انجام داده باشد، پس از گذشتن 1 یا 2 هفته می تواند شاهد از بین رفتن غبغبش و رسیدن به تناسب اندام ها و زیبایی ظاهری باشد.

هدف از ساکشن غبغب و گردن

به بیان ساده، لیپوساکشن غبغب و گردن (ساکشن غبغب) یک عمل زیبایی سرپایی و ایمن است که در آن بوسیله یک دستگاه مکش، چربی های اضافه تجمع یافته در غبغب و گردن افراد تخلیه می شوند. از آنجا که غبغب محل مستعدی برای تجمع چربی است ممکن است حتی در افرادی که چاق نیستند تجمع چربی در این ناحیه باعث شود این افراد چاق به نظر برسند و زیبایی چهره شان تحت تاثیر داشتن غبغب و گردنی ضخیم گردد. حذف این چربی ها با سخت ترین رژیم های غذایی و ورزش تقریبا ناممکن است و افرادی که از این مشکل رنج می برند ناگزیرند به عمل های زیبایی نظیر لیپوساکشن تن دهند.

در عمل زیبایی لیپوساکشن غبغب، جراح با ایجاد چند سوراخ در زیر چانه و انتهای دو فک نزدیک لاله گوش شرایط دستیابی به لایه چربی زیر پوست را فراهم آورده و بوسیله لوله کانولا، محلول تام سنت و دستگاه مکش آنها را از زیر پوست تخلیه می کند. این عمل معمولا کمتر از 2 ساعت به طول می انجامد. مراقبت های ساده و اندک، دوران نقاهت بسیار کوتاه و کم خطر بودن از مزایای این عمل پرطرفدار به شمار می روند.

اقدامات قبل از لیپوساکشن غبغب و گردن

دقت کنید که شرایط عمل برای هرکس منحصر به فرد است و تنها زمانی می توانید در مورد نوع و نتایج بعد از عمل در مورد خودتان مطمئن شوید که بصورت حضوری توسط یک جراح باتجربه ویزیت شده و مشاوره های ایشان را بشنوید. اما حتی قبل از مشاوره حضوری هم لازم است تا با کسب اطلاعات در این زمینه میزان آگاهی خود را بالا ببرید (همین کاری که الان در حال انجام آن هستید). قبل از جلسه مشاوره تمام سوالاتی که در ذهن دارید را لیست کنید تا برای پرسش از جراح چیزی از قلم جا نیافتد. اگر تصمیم به انجام عمل گرفتید لازم است تا مراقبت های لیست شده در زیر را رعایت کنید.

 • جراح را در جریان بیماری های خاص و داروهای خاصی که مصرف می کنید قرار دهید.
 • شب قبل از عمل به حمام بروید. ممکن است تا 2 روز بعد از عمل نتوانید استحمام کنید.
 • قبل از عمل از خوردن داروهای غیر استروئیدی ضدالتهابی که خون را رقیق می کنند پرهیز کنید.
 • داروهای گیاهی و مواد غذایی مانند سیر که رقیق کننده خون هستند را قبل از عمل مصرف نکنید.
 • از یک هفته مانده به عمل مصرف سیگار و دخانیات را ترک کنید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را قبل از عمل به حداقل برسانید.
 • در روز عمل لباس های آزاد و دکمه دار بپوشید.
 • یک نفر همراه برای کمک به بازگشت به منزل کنارتان داشته باشید.

نکات مهم عمل لیپوماتیک غبغب

قبل از اینکه برای انجام عمل لیپوماتیک غبغب اقدام کنید و درباره درد لیپوماتیک غبغب اطلاعات به دست بیاورید، لازم است نکات ضروری که پزشکان دراین باره ارائه می کنند را بشناسید. در ادامه برخی از مواردی که باید درباره لیپوماتیک غبغب و شرایط آن بدانید را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده ایم.

 • برای انجام لیپوماتیک غبغب باید ابتدا به تناسب اندام رسیده باشید، یعنی باید اندامتان را کلاً لاغر کرده باشید، فقط چربی های ناحیه غبغب مانده باشد.
 • اگر برای انجام این عمل زیبایی به کلینیک معتبری مراجعه نکنید، احتمال ماندگاری درد غبغب و برطرف نشدن چربی های این ناحیه به طور کامل وجود دارد.
 • بعد از جراحی لیپوماتیک غبغب درصورتی که نکات بهداشتی را رعایت نکنید، احتمال عفونت این ناحیه وجود دارد و در پی عفونت درد بیشتری در ناحیه غبغب احساس خواهید کرد.
 • اگر پس از انجام لیپوماتیک غبغب مواد غذایی سفت وسخت را بخورید، احتمال اینکه در ناحیه غبغب درد بیشتری را تجربه کنید وجود دارد.
 • درصورتی که پس از لیپوماتیک غبغب رژیم غذایی را رعایت نکنید، احتمال اینکه چربی های این ناحیه دوباره برگردند و غبغبتان درشت شود وجود دارد.
 • برای از بین بردن بزرگی غبغب، روش های دیگری نیز وجود دارند. برخی از افراد سعی می کنند درمان های خانگی، ماساژ یا غیره را استفاده کنند، اما این درمان ها هیچ کدام برای از بین بردن چربی های زیادی که در ناحیه غبغب تجمع کرده اند،کارساز نخواهند بود.
 • پس از انجام لیپوماتیک غبغب نباید ورزش های سنگین انجام دهید، سرتان را زیاد تکان دهید و حتماً باید دستورالعمل های پزشک را رعایت کنید، تا دوران نقاهت کوتاهی داشته باشید و درد کمتری را پس از انجام این عمل زیبایی تجربه کنید.

در صورت بروز عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب چه کنیم؟

اگر هر یک از عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب بعد از مدتی برطرف نشد یا بدتر شد، حتما به متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه کنید.

ماندگاری اثر لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب روشی دائمی بوده و می توان با انجام این جراحی برای مدت زمان طولانی زیبایی را به صورت بازگرداند. البته با هیچ یک از جراحی های زیبایی نمی توان جلوی شل شدن پوست و تجمع چربی در اثر افزایش سن را گرفت. علاوه بر این باید وزن خود را تثبیت کنید. اضافه وزن باعث بازگشت چربی به این ناحیه می شود.

هزینه لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب یک روش جراحی زیبایی است و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. سابقه پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک در قیمت تاثیر زیادی دارد. همچنین شما باید هزینه های جانبی شامل هزینه دستگاه، دستیاران، اتاق عمل و داروها را در نظر داشته باشید. به گفته  بسیاری از پزشکان، هزینه ی لیپوساکشن غبغب در سال 1402 از 20 تا 50 میلیون تومان متغیر است.

منبع:

https://arshanclinic.com/suction-ghabghab/

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا