آموزشبرترین های کسب وکار ایرانی

عارف ربیعیان را بهتر بشناسید

عارف ربیعیان

عارف ربیعیان بهترین و توانمند ترین مدرس شیمی کنکور است که در برنامه های تلویزیونی کنکور آسان است و اوج یادگیری به تدریس شیمی کنکور می پردازد. درس شیمی یکی از دروس سخت اختصاصی می باشد و به منابع عالی و درجه یک نیاز دارد. در واقع منابعی باید برای این دروس استفاده شود که دانش آموزان را بی نیاز از سایر منابع کند و علاوه بر آزمون های تشریحی به نکات تست زنی پرداخته شود. این مجموعه در راستای کمک به دانش آموزان، در برگزاری دوره های خود از بهترین منابع کنکور و از تدریس تکنیکی و سطح عالی مهندس عارف ربیعیان بهره برده است. در این مقاله از سایت قصد داریم با ارائه بیوگرافی جامع شما را با نحوه مشاوره و برنامه ریزی، نحوه تدریس، رزومه کاری و زندگینامه مهندس عارف ربیعیان آشنا کنیم؛ تا با اطلاعات بیشتری بتوانید در دوره ها و کلاس های ایشان شرکت نمایید. با ما همراه باشید.

زندگینامه و بیوگرافی مهندس عارف ربیعیان

مهندس عارف ربیعیان متولد 11 مهر سال 1371 در شهرستان گلپایگان استان اصفهان بوده که دوران کودکی و نوجوانی خود را در این شهر سپری کرده است. او برای ادامه تحصیل در سال 1390 به تهران آمد و در کنکور سراسری از دانشگاه تهران قبول شد و مدرک کارشناسی خود را از این دانشگاه به دست آورد. مهندس عارف ربیعیان در سن 18 سالگی به دلیل توانمدی های قوی در زمینه درس شیمی وارد صدا و سیما و برنامه اوج یادگیری شد و در سال 1394 نیز اولین کار خود را با برنامه زنده تلویزیونی در شبکه 2 سیما آغاز کرد. مهندس عارف ربیعیان اولین بار درس شیمی را در برنامه تلویزیونی اوج یادگیری تدریس کرد و باتوجه به توانمندی های بالای ذهن خود در حوزه تست زنی شیمی و محاسبات درس شیمی، مورد توجه اکثر داوطلبان کنکور و تهیه کنندگان صدا و سیما بویژه برنامه کنکور آسان است، قرار گرفت.

داوطلبان عزیز توجه کنید که ایشان فقط با 18 سال سن شروع به تدریس کردند. پس دقت کنید که موفقیت برای همه یکسان می باشد و فقط نیازمند اراده قوی و تلاش است. مهندس عارف ربیعیان در طی مصاحبه ای که با ما داشتند مهم ترین عامل موفقیت خود را خواندن کتاب های متنوع و ورزش عنوان کردند. جالب است بدانید که ایشان در رشته اسکیت مربی بین کشوری بوده و کتاب های مختلف غیر درسی و رمان های زیادی را به چاپ رسانده اند. مهندس ربیعیان با تدریس های فوق العاده و فن بیان قوی خود توسط تهیه کنندگان به عنوان مجری و کارشناس برنامه هایی همچون یادگیری آسان، زنگ پنجم و یادگیری برتر در بیش از سی شبکه استانی دعوت به اجرا شد.

تحصیلات و سوابق کاری جناب مهندس عارف ربیعیان

مهندس عارف ربیعیان به عنوان یکی از باتجربه ترین اساتید کنکور شیمی کشور محسوب می شوند. ایشان درس اختصاصی شیمی را به صورت تست زنی تدریس می کنند که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری توانسته اند با کمک کلاس های خصوصی و تکنیک های طلایی به موفقیت های بزرگی دست یابند. برخی دیگر از سوابق کاری و بیوگرافی مهندس عارف ربیعیان در زیر آمده است:

  • مدیر دفتر مرکزی مشاوره آروان
  • مولف انتشارات مرکز گیلنا
  • مدیر گروه مشاوره موسسه «کنکور آسان است»
  • طراح سوالات آزمون های موسسات گاج، سنجش و قلم چی
  • نفر اول المپیاد شیمی در ایران
  • نفر دوم المپیاد شیمی در فرانسه

عارف ربیعیان استاد برتر کنکور، در اوایل یکی از مشاوران و استادان گاج در استان اصفهان و همچنین به عنوان طراح سوال در این مرکز مشغول به کار بود. در مدت زمان کمی با شیوه تدریس خاص خود به درس شیمی روح تازه ای بخشید و به عنوان مدرس برتر درس شیمی در کنکور آسان است مشغول به کار شد. وی با در نظر داشتن اینکه درس شیمی در کنکور بسیار اهمیت دارد و باتوجه به مفهومی شدن تست های کنکور در چند سال اخیر، تدریس شیمی را بصورت مفهومی و همزمان با روش های تست زنی انجام می دهد. ایشان علاوه بر درس شیمی به تدریس محاسبات ریاضی در برنامه کنکور آسان است، بصورت آموزش محتوایی و تست زنی برای پایه های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های ریاضی و تجربی مشغول است.

شیوه تدریس مهندس عارف ربیعیان

شیوه های خاص تدریس مهندس عارف ربیعیان در امر آموزش کنکور، توانسته جایگاه ویژه ای را نسبت به سایر اساتید شیمی در کشور برای ایشان کسب کند. مهندس ربیعیان با داشتن اینکه بودجه بندی و ضریب بالا در درس شیمی باعث رسیدن به رتبه برتر می شود، شیمی را بصورت کاملا مفمومی تدریس می کنند و سپس تکنیک های جادویی خود را آموزش می دهند. از سوی دیگر درس شیمی درس محاسباتی محسوب می شود که تنها با روخوانی و حفظ مطالب تست زنی امکانپذیر نیست.

در نتیجه داوطلبان کنکور با یادگیری تکنیک های تست زنی استاد ربیعیان به سرعت می توانند سوالات شیمی را پاسخ صحیح دهند. وی درس شیمی را هم به صورت آموزشی و هم به صورت دی وی دی، خلاقیت و تست زنی به همراه جمع بندی برای تمامی داوطلبان کنکور و دانش آموزان دوره متوسطه دوم تدریس می کنند. مطالب درس شیمی در این دی وی دی ها بصورت خط به خط بوده و در نهایت بصورت مفهومی و جداگانه تدریس می شود.

شیوه تدریس ریاضی استاد ربیعیان نیز مانند درس شیمی ربیعیان هوشمندانه و درجه یک است. بنابراین دانش آموزان و داوطلبان کنکور در حین یادگیری به دلیل جذابیت شیوه تدریس ایشان، متوجه گذشت زمان نخواهند شد و به بهترین روش ریاضی را مثل آب خوردن یاد می گیرند.

برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی مهندس عارف ربیعیان

داشتن مشاور و برنامه ریزی تحصیلی به منظور دریافت برنامه ریزی و روش درست مطالعه برای دانش آموزان بسیار اهمیت دارد. مشاوران کنکور تا روز کنکور همراه داوطلبان هستند و در صورتیکه دچار مشکل شوند علاوه بر مشاوره درسی، از لحاظ روحی وروانی نیز به آن ها کمک خواهند کرد. گروه مشاوران مهندس عارف ربیعیان مسیرهای موفقیت تحصیلی را از صفر تا صد به داوطلبان کنکور آموزش داده و موانع و افکار منفی را از ذهن آن ها دور می کنند. همچنین پیگیری های مداوم که بصورت سیستمی انجام می گیرد، بر نحوه انجام فعالیت های دانش آموزان نظارت کامل دارند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا