مسائل شیمی حرف آخر

برای کنکور اهمیت دروس تخصصی از دروس عمومی به مراتب بالاتر می‌باشد. زیرا شما می‌توانید با پاسخگویی به درصد بالایی از سوالات دروس تخصصی در رشته و دانشگاه مدنظر خود قبول شوید. درس شیمی یکی از مهم ترین دروس اختصاصی رشته ریاضی و تجربی است.

با توجه به این موضوع دانش آموزان رشته تجربی که علاقمند به تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی، دندان پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و امثال آن ها باشد، داوطلبان رشته ریاضی که مشتاق به ادامه تحصیل در رشته هایی نظیر مهندسی نفت، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی و… هستند، باید به طور کامل بر درس شیمی تسلط داشته باشند.

برخلاف تمامی منابع موجود در بازار کنکور امروز قصد داریم بهترین منبع آموزشی برای یادگیری مسائل شیمی را به شما معرفی کنیم. چون سخت ترین بخش یادگیری شیمی، مباحث مسائل است. بیشتر داوطلبان در این بخش دارای چالش های یادگیری زیادی هستند.

بسته شیمی حرف آخر انتخاب کسانیست که آرزوی درصد زبان بالای ۸۰ درصد را دارند، این منبع استاندارد یعنی پک جامع حرف آخر با تدریس خوب دکتر شیروانی، از قوی ترین پکیج‌‌‌‌های کنکوری است که داوطلبان در پایین ترین سطح ممکن آموزشی میتوانند با این درصد بالای آزمون ها را کسب کنند. حل کردن مسائل شیمی کنکور تنها با تمرین و استفاده از روش های اصولی بدست می آید. اصلا نمی توان این بخش از سوالات را نادیده گرفت و انتظار داشت که درصد خوبی را در شیمی کنکور کسب کرد.

مسائل شیمی حرف آخر

در پکیج مسائل شیمی حرف آخر کل درسنامه مربوط به مسائل شیمی سه پایه در اختیار شما قرار می‌گیرد که شامل مسائل استوکیومتری، اسید و باز، محلول ها، ترمودینامیک، سنتیک و تعادل می‌باشد. در روش‌های عادی کل مسائل شیمی نظام جدید با استفاده از فرمول به شما آموزش داده می‌شود اما در پکیج مسائل شیمی حرف آخر کل این مسائل فقط با استفاده از 3 الگو آموزش داده می‌شود.

اما قبل این سه الگو شما با فرمول شیروانی (فش) آشنا خواهید شد که عجیب‌ترین کسری است که تاکنون دیده‌اید و فقط در یک کسر تمامی تبدیل واحدها را انجام خواهید داد. مسائل کامل شیمی نظام جدید حرف اخر که شامل مباحث مربوط به مسائل سال دهم، مسائل یازدهم و مسائل دوازدهم می‌باشد، به عنوان کاملترین پکیج آموزشی موجود در بازار کنکور  شناخته می‌شود. در این پکیج استاد شیروانی سعی کرده است تا به بهترین شکل و ساده‌ترین روش‌های ممکن تمام مباحث مربوط به مسائل شیمی را مورد بررسی و آموزش قرار دهد، تا شما بتوانید به راحتی درس شیمی را یاد بگیرید.

مسائل شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم حرف آخر

یکی از عواملی که باعث می شود دانش آموزان و داوطلبان کنکور تمایل بسیار کمی برای خواندن مسایل شیمی داشته باشند حجم زیاد فرمولهای این بخش از شیمی است. در برخی از دروس ازجمله دروس تخصصی برای یادگیری بهتر و افزایش راندمان، بهتر است مباحث به‌صورت جامع تدریس شود چون با این روش مطالب مهم به‌صورت پیوسته ارائه می‌شود و رعایت پیش‌نیاز و ارائه مطالب موازی سبب یادگیری سریع در کوتاه‌مدت می‌شود.

به همین دلیل دکتر شیروانی کل مسائل شیمی حرف آخر را به‌صورت جامع تدریس کرده است. در نسخه اولیه مسائل، سال دهم و یازدهم باهم تدریس شده بود و سال دوازدهم مجزا، اما هم‌اکنون در نسخه جدید کل مسائل سه سال باهم تدریس شده است. دانش آموزان و کنکوری ها میتوانند به صورت حرفه ای و در سطح عالی 45 الی 55 درصد شیمی که متشکل از سخت ترین مباحث مباشد را به صورت مفهومی و بصری، بدون نیاز به حفظ کردن فرمولهای مختلف را یاد بگیرند.

در پکیج مسائل شیمی حرف آخر سه لایه کتاب  به خوبی کار شده است. در قدم نخست درسنامه هر مبحث به صورت کاملا مفهومی و بصری از پایه تدریس میشود. یعنی داوطلبانی که سالهای زیادی از مطالعه و درس خواندن فاصله داشته اند میتوانند با این پکیج درصد بالای کسب کنند. در قدم دوم راهکارهای تست زدن در محاسبات سریع شیمی با تدریس استاد منتظری ارائه شده تا بتوانید در 15 ثانیه هر تستی را بزنید.

از سوی دیگر با این الگوها دانش آموزان و داوطلبان کنکور بخش مسایل را به صورت مفهومی و شهودی یادخواهند گرفت و نیازی به حفظ فرمول ها نیست. در پایان تدریس هر بخش از مسایل شیمی تست های کنکوری و تالیفی جهت آشنایی دانش آموزان نظام جدید با سوالات تستی، با همین الگوها تحل و تحلیل می شود.

اما پیچیدگی فرمول ها و تعداد زیاد کسرها معمولا دانش آموزان را در شرایط پر استرس کنکور دچار اشتباه می نماید. در انتهای هر مبحث بعد از آموزش مفاهیم و مسائل آن بحث سوالات کنکور مرتبط با آن با روشهای استاد حل شده تا داوطلبان با راه حل کردن سوالات آشنا شوند.

محاسبات سریع بخش مسائل شیمی

بخش مهمی از دغدغه داوطلبان و دانش آموزان، حل تست در کمترین زمان است. چون میدانیم هر تست دارای زمان مشخص است. در پکیج شیمی حرف آخر به خوبی این موضوع حل شده است. استاد منتظری مدرس بی نظیر ریاضی کشور با ایجاد راهکارهای سریع محاسبات ذهنی، این امکان را ایجاد کرده است که بتوانید در کسری از دقیقه جواب هر تست را به راحتی پیدا کنید. درمحاسبات سریع شیمی حرف آخر، راهکارهای سریع تست زدن مسایل شیمی را آموزش داده ایم.

درک ساده مباحث، افزایش تست زنی و کاهش زمان آموزش از ویژگی های این الگوها میباشد. در سالهای اخیر همواره طراحان سوال آزمون سراسری سعی کرده اند با مباحث مفهومی داوطلب را غافلگیر کنند. عیب اساسی که در کتاب های درسی وجود دارد این است که فاقد آموزش و ارائه مطالب مفهومی است و در فضای رسمی آموزش نیز این امکان وجود ندارد. آرایش الکترونی، واکنش های تجزیه، ترکیب، جابجایی و سوختن جز مباحثی هستند که سوالات آنها به صورت مفهومی و تحلیلی طرح میشود. تنها منبعی که می تواند چنین روشی را به داوطلب ارائه دهد، شیمی حرف آخر میباشد.

جزوه شیمی حرف آخر

همه ی فیلم های آموزشی شیمی حرف آخر دارای جزوات و کتاب کارهایی هستند که تمامی نکات ها و الگو های به کار رفته حین تدریس در آن ها نوشته شده است. با وجود کتاب کار دیگر دانش آموز نیازی به زمان گذاشتن برای نوشتن نکته و خلاصه نویسی ندارد؛ چرا که تمامی آنچه که دانش آموز لازم دارد برای مرور کردن و جمع بندی در کتاب کار آورده شده است..

شیمی 6040

اما اگر دارای پایه متوسطی در شیمی هستید برای جمعبندی و مرور مطالب مهم در ماه های پایانی کنکور، پکیج شیمی 6040 را پیشنهاد میکنیم. این پکیج در 55 ساعت تدریس مباحث مفاهیم و مسائل را پوشش میدهد. با اختصاص این زمان میتوانید یک آموزش و مرور حرفه ای را تجربه کنید.

نتیجه

تاکید ما در آموزش بر یادگیری مفهومی و بصری است. یعنی باید این بستر ایجاد شود تا داوطلبان بدون نیاز به حفظ کردن فرمولهای مختلف بتوانند درصد بالای در شیمی یا هر درس دیگری کسب کنند. به این منظور از دو راهکار بسیار جدید استفاده کرده ایم که در نظام های آموزشی پیشرفته معمول و مورد استفاده است.

در قدم نخست برای پرهیز از حفظ کردن مطالب کتاب یا درس توسط دانش آموزان و یادگیری سریع، از فناوری پویانمایی و بصری استفاده شده است. یعنی داوطلبان و دانش اموزان میتوانند به صورت بصری مطالب را درک کنند. این موضوع تاثیر بسیار قوی و مثبتی بر حافظه بلند مدت و تصویری برجای می گذارد.

در مرحله بعد از راهکارهای سریع محاسباتی برای فهم ساده مطالب استفاده شده که دیگر نیاز به حفظ کردن آن همه فرمول مختلف نباشد.

  • آموزش مفهومی و بصری
  • حجم کم و مناسب تدریس
  • ارائه راهکارهای ساده محاسباتی
  • حل تست های تالیفی و کنکوری

برای کسب مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرماید.

دکمه بازگشت به بالا