برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

فروش کابین دوش شیشه ای

نکات طلایی خرید کابین دوش و دور دوشی شیشه ای

امروزه پیشرفت فناوری باعث ایجاد تغییرات لوکس در منازل شده است. بهتر است بدانید استفاده از شیشه در ساختمان ها موجب زیبا تر شدن فضا ها شده است. به طور مثال استفاده از نرده شیشه ای، انواع آینه ها، پارتیشن های شیشه ای و … جلوه ی بی نظیری به ساختمان ها داده اند. یکی از امکانات کاملاً جدید برای افزایش زیبایی محیط حمام و استفاده بهینه از فضای آن، استفاده از کابین دوش است. نصب و اجرای کابین دوش شیشه ای یا دور دوشی شیشه ای یکی از گزینه‌های مناسب برای داشتن یک حمام مناسب با بهره‌گیری از بادی جت، آب درمانی و تنظیمات بخار است. در حمام‌ های بزرگ و کوچک می‌توان از کابین‌دوش استفاده کرد و از مزایای خاص آن بهره برد. امروزه در اکثر خانه‌های تازه ساخت، طراحی دور دوشی شیشه ای رواج پیدا کرده است. در ادامه این بخش قرار است با تمام نکته های مروط به کابین دوش آشنا شویم.

کابین دوش چیست؟

کابین دوش یک محفظه به شکل مربع است. معمولاً جنس آن شیشه‌ ای است است و می‌توان در آن به صورت‌ ایستاده حمام کرد. معمولا در حمام‌هایی که فضای کمی دارند و یا زمانی که افرادی به دوش سریع احتیاج داشته باشند، می‌توانند از کابین‌دوش استفاده کنند. کابین دوش به عنوان پارتیشن حمام یا دور دوشی شیشه ای نیز شناخته می‌شود و فضای محل دوش را از محیط حمام جدا می‌کند. بر اساس انتخاب کاربر می‌توان ویژگی‌های دیگری نیز به دور دوشی شیشه ای اضافه کرد. مثلاً می‌توان بادی جت و میزان تنظیمات بخار را در کابین دوش نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. ویدئو زیر، نحوه نصب کابین دوش شیشه ای توسط تتراجام را نشان می دهد.

جنس کابین دوش و دور دوشی شیشه ای

جنس کابین دوش همانند پارتیشن شیشه ای و پارتیشن شیشه ای فریم لس از شیشه است اما می‌توان کابین دوش را از جنس طلق نیز اجرا کرد. لازم به ذکر است که قیمت کابین شیشه ای بیشتر است و و طول عمر بیشتری هم دارد. کابین دوش‌ها به طور مکرر در تماس با آب هستند و به همین دلیل شیشه در برابر مواد شوینده و آب مقاومت بیشتری نسبت به طلق دارد. جنس شیشه مورد استفاده در ساخت کابین‌دوش معمولاً نشکن است و در برابر ضربه و فشار نیز مقاومت زیادی دارد. به همین دلیل در اکثر منازل از کابین شیشه ای استفاده می شود.

آشنایی با انواع مدل‌ های کابین دوش شیشه ای

کابین دوش‌ها دارای تنوع گوناگونی هستند و بر اساس وسع مالی و فضای محیطی که افراد در اختیار دارند، می‌توانند یک مدل مناسب از آن را انتخاب کنند. تنوع کابین دوش همانند شیشه رنگی بالا است. انواع کابین‌دوش و دور دوشی شیشه ای شامل موارد زیر است:

 • کابین فریم لس
 • کابین درب لولایی
 • دور دوشی شیشه ای درب کشویی
 • کابین درب دو طرفه
 • کابین گوشه‌ای
 • کابین دی شکل
 • دور دوشی شیشه ای دوش‌های باز
 • کابین‌دوش‌های بسته

کابین دوش فریم لس

شاید بتوان گفت شیک‌ترین نوع کابین دوش، نوع فریم لس آن است که قاب ندارد. تمام شیشه است و از این نظر کاملاً شیک و لوکس دیده می‌شود. استفاده از آن باعث می‌شود فضای ظاهری حمام زیبا و مدرن باشد. مخصوصاً در حمام‌هایی که نور طبیعی ندارند و محیط کلی حمام کوچک‌تر است، استفاده از این مدل مناسب‌تر است. کابینن فریم لس ظاهر ساده‌ای دارد و از این نظر فضای حمام مدرن‌تر می‌شود.

کابین دوش درب لولایی

کابین‌های درب لولایی همانند درب‌های معمولی هستند که به سمت بیرون باز می‌شوند و به سمت داخل بسته می‌شوند. اکثر کابین دوش‌ها دارای درب‌های لولایی هستند و زمانی که یک دسته فلزی به این درب‌ها نصب شود، ظاهر شیک و زیبایی خواهد داشت. مخصوصاً در حمام‌هایی که فضای بیشتری در اختیار دارند، استفاده از این دور دوشی شیشه ای مناسب است.

کابین دوش درب کشویی

استفاده از این کابین دوش در حمام‌هایی که فضای کلی آن کم است، کاربرد بیشتری دارد. درب‌های کشویی معمولاً ظاهر مدرن‌تری به فضای حمام می‌دهند. شیشه‌های مورد استفاده در ساخت این نوع کابین می‌تواند شیشه یا اکریلیک شفاف باشد. دوام زیاد شیشه مورد استفاده در این کابین ها باعث افزایش میزان کیفیت و طول عمر کابین خواهد شد. همچنین این نوع کابین دوش ظاهر ساده‌تری نسبت به نمونه های دارد.

کابین دوش درب دو طرفه

کابین‌دوش‌ها با درب‌های دو طرفه باعث صرفه‌جویی زیاد در فضای مورد استفاده خود خواهند شد. این درب‌ها کاملاً شیک هستند و انعطاف‌پذیری زیادی دارد. به همین دلیل این نوع کابین خواهان بیشتری نسبت به نمونه‌های دیگر آن دارد. البته استفاده از این کابین دوش ها باعث جدا سازی و تفکیک قسمت های مختلف حمام می شود.

دور دوشی شیشه ی گوشه‌ای

گاهی مواقع ممکن است قسمت‌هایی از حمام گوشه تنگی داشته باشد و یا فضای کلی حمام محدودتر باشد. استفاده از این نوع دوش‌ها برای چنین حمام‌هایی مناسب‌تر است و باعث بیشترین استفاده از فضا می‌شود. این کابین‌ها دارای اندازه و رنگ‌های متنوعی هستند.

کابین دوش دی شکل

این کابین‌ها فضای نسبتا بیشتری در اختیار افراد قرار می‌دهد و برای استفاده در حمام‌های کوچک کاربردی‌تر است. استفاده از کابین دی شکل برای گوشه حمام می‌تواند مناسب باشد. انحنای موجود در این کابینه‌ها باعث زیبایی بیشتر آن می‌شود و در داخل کابین نیز فضای بیشتری در اختیار افراد قرار دارد.

کابین دوش باز

این کابین‌ها معمولاً سقف ندارند و فقط دارای دیواره‌های چهار طرف هستند. معمولاً این کابین دوش‌ها از یک یا دو طرف به دیوار و از جهات دیگر به شیشه‌ها اتصال دارند. استفاده از این کابین دوش‌ها برای انجام حمام بخار یا دوش آب گرم مناسب نیست چرا که سقف ندارد.

دور دوشی شیشه ای بسته

این کابین دوش‌ها با عنوان جعبه دوش نیز شناخته می‌شوند و سقف دارند و از تمام جهات با دیواره‌ها بسته شده‌اند. این نوع کابین‌ها به دلیل بسته بودن دارای دو نوع کابین‌دوش و دور دوشی شیشه ای ساده و کابین دوش چند منظوره نیز هستند. این نوع کابین ها ممکن است دارای اشکال گرد، نیمه گرد، مستطیل یا مربع باشند.

کاربرد‌های استفاده از کابین دوش

استفاده از کابین دوش یا دور دوشی شیشه ای دارای کاربرد‌های خاصی است و مزایای زیادی در اختیار افراد قرار می‌دهد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • از این کابین‌ها می‌توان برای تمام انواع حمام‌ها استفاده کرد و هر کدام از انواع آن را با فضایی که در اختیار است، انتخاب کرد.
 • استفاده از این کابین‌ها به راحتی انجام می‌شود و افرادی که دچار چالش‌های حرکتی هستند، حتی می‌توانند در این کابین‌ها دوش بگیرند.
 • به دلیل صاف بودن سطح کابین‌دوش، تمام قسمت‌های آن قابل دسترسی است و تمیز کردن شیشه‌های آن به راحتی انجام می‌شود.
 • طراحی ساده و تمیز کابین دوش‌ها، باعث زیبایی محیط حمام و مدرن‌تر شدن آن خواهد شد.
 • به دلیل شیشه‌ ای بودن کابین، فضای مورد استفاده در حمام دو برابر می‌شود و همچنین در فضا نیز صرفه‌جویی خواهد شد.
 • جدا سازی فضای مخصوص دوش از سایر قسمت‌های حمام
 • ممانعت از فرسوده شدن و پوسیدگی درب حمام تحت تأثیر رطوبت
 • زیبا تر شدن ظاهر حمام و شیک‌تر شدن آن

معایب استفاده از دور دوشی شیشه ای

در کنار کاربرد‌هایی که درباره کابین دوش گفتیم، استفاده از آن معایبی نیز دارد.

 • به دلیل به کار گرفتن شیشه‌های با کیفیت و سیستم‌های مختلف و پیچیده در نصب کابین دوش، استفاده از آن پر هزینه است و در مقایسه با حمام‌های معمولی قیمت نسبتاً زیادی خواهد داشت. به همین دلیل ممکن است خیلی از افراد تمایلی به اجرای آن نداشته باشند.
 • به دلیل شفاف بودن شیشه‌های دیواره‌های کابین دوش، محیط حمام قابل استفاده مشترک نخواهد بود. افرادی که از حمام‌های سنتی استفاده می‌کنند، توانایی شخصی‌سازی آن را دارند اما در دور دوشی های شیشه ای این کار انجام نمی شود.
 • به دلیل نبودن سقف یا پرده، ممکن است فضای کابین در هنگام حمام سرد باشد. ‏البته می‌توان سیستم‌های گرمایشی برای حل این مشکل استفاده کرد.

ویژگی‌های دور دوشی شیشه ای با کیفیت

کابین‌دوش‌ یا دور دوشی شیشه ای با کیفیت باید شامل ویژگی‌های زیر باشند:

 • سفارشی بودن کابین دوش و ساخت و اجرای آن بر اساس ابعاد حمام
 • قدرت ایزولاسیون کابین و عدم نشت آب یا بخار به بیرون از کابین
 • رنگ قسمت‌های آلومینیومی قاب مورد استفاده در اجرای کابین دوش که باید با کیفیت باشند و در طول زمان تغییر رنگ ندهد یا پوسیده نشود.
 • شرکت ارائه دهنده و نصاب کابین دوش باید گارانتی داشته باشند تا بتوان از خدمات پس از فروش کابین استفاده کرد.
 • در کابین دوش‌های با کیفیت از پلاستیک یا چسب‌های با کیفیت استفاده می‌کنند و استفاده از محصولات درجه یک باعث افزایش طول عمر و دوام بیشتر کابین دوش خواهد بود.
 • در کابین دوش‌های با کیفیت از متریال و مواد اولیه با کیفیت و درجه یک استفاده می‌شود.

نکات مهم در اجرای کابین دوش و دور دوشی شیشه ای

بهتر است در اجرای کابین‌دوش به عوامل زیر دقت کنید:

 • استفاده از محصولات برند‌های معروف و سرشناس در اجرای دور دوشی شیشه ای باعث می‌شود طول عمر و دوام کابین دوش افزایش پیدا کند.
 • هنگام نصب کابین دوش حتماً از نصاب‌های حرفه‌ای کمک بگیرید و ریسک نکنید. اجرای کابین دارای ریزه‌کاری‌های حرفه‌ای است و در صورت هرگونه اشتباه ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد.
 • ضخامت استاندارد شیشه مورد استفاده در کابینت فقط ۶ میلیمتر است. ممکن است مراکز غیر معتبر ضخامت‌های بیشتری را برای گرفتن پول بیشتر از شما پیشنهاد کنند.
 • بهتر است برای فضا‌های محدود از در‌های تاشو یا کشویی استفاده کنید تا بتوانید از محیط حمام استفاده بیشتری ببرید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا