برترین های کسب وکار ایرانیخدمات صنعتی

جدول راهنمای انتخاب پمپ آب بر اساس تعداد طبقات آپارتمان

انتخاب مناسب ترین پمپ آب برای ساختمان های مسکونی از جمله آپارتمان ها یکی از مهم ترین تصمیمات در مراحل طراحی و ساخت است. پمپ آب یکی از تجهیزات اصلی در سیستم تأمین و توزیع آب هر ساختمان به شمار می رود. انتخاب صحیح و بهینه پمپ آب می تواند صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر و نگهداری در طول عمر مفید ساختمان داشته باشد.

عوامل متعددی در انتخاب پمپ آب مناسب برای یک ساختمان تأثیرگذارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ارتفاع و تعداد طبقات ساختمان، فشار آب ورودی به ساختمان، میزان مصرف آب در ساختمان بر اساس تعداد ساکنین و نوع لوله کشی سیستم آب رسانی اشاره کرد. در این میان، تعداد طبقات ساختمان از مهم ترین پارامترها در تعیین ظرفیت و قدرت پمپ آب مورد نیاز است. با افزایش تعداد طبقات، فشار وارده بر پمپ برای انتقال آب به طبقات بالاتر افزایش می یابد؛ بنابراین پمپ قوی تری مورد نیاز خواهد بود.

عوامل موثر در انتخاب پمپ آب مناسب براساس تعداد طبقات آپارتمان

 انتخاب یک پمپ مناسب برای تامین آب طبقات یک آپارتمان به موارد متعددی بستگی دارد. این موارد شامل میزان مصرف آب، تعداد ساکنین، طبقات و… دارد . در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

مصرف آب:

براساس تعداد طبقات، نیاز به حجم آب برای تأمین نیازهای آبیاری و استفاده در هر طبقه مشخص می شود. این مصرف آب باید توسط پمپ آب تامین گردد. لذا، در انتخاب پمپ آب باید به مصرف آب مورد نیاز در هر طبقه توجه شود.

 ارتفاع منبع آب:

 برای تأمین آب به طبقات بالایی آپارتمان، پمپ آب باید توانمندی لازم برای ایجاد فشار ضروری را داشته باشد. این فشار باید توانایی آبیاری و ارسال آب به طبقات بالاتر را فراهم کند. لذا، در انتخاب پمپ آب باید به ارتفاع مستقیم یا ارتفاع طبقات آپارتمان توجه شود.

 دبی آب:

دبی آب مورد نیاز برای تأمین نیازهای آبیاری و مصرف آب در طبقات آپارتمان باید توسط پمپ آب تأمین شود. براساس تعداد طبقات و نیاز به آب، پمپ آب باید توانمندی مورد نیاز برای تأمین دبی مورد نیاز را داشته باشد.

سیستم لوله کشی:

سیستم لوله کشی آب در آپارتمان نیز تأثیرگذار در انتخاب پمپ آب است. بسته به مشخصات لوله ها، فشار لازم و سطح آب مورد نیاز برای تأمین آب در هر طبقه تعیین می شود.

 هزینه و بهره وری انرژی:

 در انتخاب پمپ آب، هزینه نصب، عملیات و نگهداری پمپ ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین، بهره وری انرژی پمپ ها نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد تا متناسب با نیازهای آپارتمان و تعداد طبقات، پمپی با بهره وری بالا انتخاب شود.برای بودجه های کمتر می توان به سراغ پمپ آب های چینی رفت. البته که قیمت مناسب آنها دلیلی بر بی کیفیتی نیست.

به طور کلی، برای انتخاب پمپ آب مناسب براساس تعداد طبقات آپارتمان، نیاز به بررسی دقیق نیازهای آبی و شرایط فیزیکی سیستم آبرسانی آپارتمان است. با این مشخصات در نظر گرفته شده، پمپ آب مناسب با ظرفیت و قدرت لازم می تواند انتخاب شود.

تاثیر تعداد طبقات ساختمان بر انتخاب پمپ آب

تعداد طبقات ساختمان یکی از عوامل موثر بر انتخاب پمپ آب  آن ساختمان است. با افزایش تعداد طبقات یک ساختمان، فشاری که پمپ آب باید برای انتقال آب به طبقات بالاتر تولید کند، افزایش می یابد. به عنوان مثال، در یک ساختمان 5 طبقه، پمپ آب باید فشار کافی برای انتقال آب به طبقات 2 تا 5 را تولید کند. اما در یک ساختمان 10 طبقه، پمپ باید فشار بیشتری تولید کند تا بتواند آب را به طبقات بالاتر منتقل نماید.

بنابراین هرچه تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد، به یک پمپ آب با ظرفیت و قدرت بالاتری نیاز است. در غیر این صورت، فشار آب در طبقات بالایی کافی نخواهد بود. پس در هنگام انتخاب پمپ آب، توجه به تعداد طبقات ساختمان از اهمیت بسزایی برخوردار است. تقویت فشار آب آپارتمان با پمپ یکی از روش های اصولی در آپارتمان ها می باشد. که در انتهای مطالب جدول را نیز برای شما قرار داده ایم.

راهنمای خرید پمپ آب برای آپارتمان

برای خرید پمپ اب یک اپارتمان باید موارد متعددی را رعایت کرد. این موارد بسته به هر ساختمان  و یا بنا متفاوت بوده و برای هر کدام بسته به وضعیت و شرایط خاص آن ساختمان اقدام کرد. در ادامه به بررسی جامع این موارد خواهیم پرداخت.

تعیین نیازهای آبی:

ابتدا باید نیازهای خود را به دقت مشخص کنید. این شامل تعداد حمام ها، آشپزخانه ها، توالت ها و سایر دستگاه های مصرف کننده آب می شود. این مرحله به شما کمک می کند تا جلب نیاز به حجم و فشار آب دقیقی شود.

انتخاب نوع پمپ:

 در مرحله بعدی، نوع پمپ آب را انتخاب کنید. این شامل پمپ های فشار قوی، پمپ های آب گرمکن، و پمپ های ضد انفجار می شود. اطمینان حاصل کنید که پمپ انتخابی با نیازهای آپارتمان شما سازگاری دارد.

انتخاب برند و کیفیت پمپ آب :

 از برندهای معتبر و با سابقه برای خرید پمپ آب استفاده کنید. انتخاب یک پمپ با کیفیت و قابلیت تعمیر و نگهداری مهم است تا به دوام بیافتد.از بهترین برند ها می توان به پمپ آب لئو اشاره کرد که در بازار ایران نیز کاملا جواب داده است.

نصب و تنظیم:

پس از خرید پمپ آب، باید آن را توسط یک تکنسین متخصص نصب کرده و فشار و سرعت آب را بر اساس نیازهای آپارتمان خود تنظیم کنید. همچنین، پیشنهاد می شود که دستورالعمل های تعمیر و نگهداری تولید کننده را رعایت کرده و به نظافت دوره ای پمپ توجه کنید تا عمر مفید آن افزایش یابد.

جدول راهنمای انتخاب پمپ آب بر اساس تعداد طبقات آپارتمان

نوع پمپ هد پمپ (متر) دبی پمپ (مترمکعب بر ساعت) تعداد واحد در هر طبقه
بشقابی 1/2 اسب 25 3 1
بشقابی 1 اسب 33 6 1
بشقابی 1 اسب 51 3.2 1
جتی 1 اسب 51 3.2 2 یا 3
بشقابی 1 اسب 69 4.8 1
جتی 1 اسب 69 4.8 2 یا 3
بشقابی 1 اسب 87 6.4 1
جتی 1 اسب 87 6.4 2 یا 3
بشقابی 1 اسب 105 8 1
جتی 1 اسب 105 8 2 یا 3
بشقابی 1 اسب 123 9.6 1
جتی 1 اسب 123 9.6 2 یا 3
دو پروانه 2 اسب 58 7.5 1
دو پروانه 2 اسب 58 7.5 2 یا 3

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا