برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

به چند مدل میشه بازسازی خانه رو انجام داد؟

بنا به دلایل مختلف و با چندین مدل متفاوت می توان بازسازی خانه را انجام داد، اما نکته ای که در بازسازی ساختمان با هر شرایط و کاربری ای مهم است، تهیه یک نقشه راه درست است که اهداف کلی را مشخص کرده و دورنمایی مناسب از نتیجه کار ارائه دهد. تمامی کار های انجام شده در یک ساختمان مربوط به تعمیرات و بازسازی مسکونی یا اداری، با هدف بهینه کردن مکان مورد نظر انجام می شود و نقشه راه بازسازی ساختمان هم باید توسط یک مرکز دکوراسیون داخلی در تهران مجرب تهیه شود و مواردی مثل اهداف بازسازی، مدل های بازسازی، روش های مناسب برای تعمیرات و بازسازی ساختمان، برآورد زمان و همین طور برآورد هزینه های بازسازی را شامل شود.

بازسازی ساختمان با چه اهدافی انجام می شود؟

 • زیباسازی
  • افزایش طول عمر ساختمان
  • ایمن سازی ساختمان با تعمیر تأسیسات حساس
  • تغییر کاربری
  • تغییر نقشه
  • زیباسازی نما
  • بازسازی حیاط و فضا های بیرونی

با چه مدل های متداولی می توان بازسازی خانه را انجام داد؟

1- مدل بازسازی مدرن

بیشترین تقاضا برای تعمیرات و بازسازی ساختمان، مربوط به مدل بازسازی مدرن می شود. بیشتر افراد دوست دارند ظاهر فرسوده یا قدیمی مکان های مسکونی یا شغلی خود را به شکل امروزی تری بازسازی کنند و معتبرترین مراکز ارائه دهنده خدمات بازسازی و طراحی دکوراسیون هم خدمات خوبی در این زمینه ارائه می دهند. مدل بازسازی مدرن در بازسازی آپارتمان در هر دو جنبه نما یا فضای داخلی بیشترین کاربرد را دارد، اما از خدمات متنوع این مدل در موارد دیگری هم مثل تعمیرات جزئی، بازسازی ویلا شمال و… می توان استفاده کرد.

2- مدل بازسازی کلاسیک

مرمت بنا و ساختمان های قدیمی تر که ارزش تاریخی دارند، همین طور بازسازی ساختمان های قدیمی که ارزش معنوی دارند، بر اساس مدل بازسازی کلاسیک انجام می شود که اصول کلی آن حفظ نماد های قدیمی، ایمن سازی و گاهی هم تغییر کاربری ساختمان است. هزینه طراحی و بازسازی ساختمان معمولاً در این مدل به دلیل حساسیت بالا و نیاز به دانش و تخصص مرمت بنا نسبت به سایر مدل های بازسازی ساختمان بالاتر است.

3- مدل بازسازی ترکیبی

بازسازی مسكونی، بازسازی اداری یا هر نوع خدمات مربوط به تعمیرات و بازسازی را می توان با ترکیب مدل بازسازی مدرن و کلاسیک انجام داد. در این مدل حفظ برخی عناصر اصیل یا قابل تعمیر شدن در طراحی قدیمی مهم انگاشته می شود و به همین میزان هم اضافه شدن الگو ها و امکانات مدرن به ساختمان و با هدف بهتر کردن شرایط زندگی، ضروری است.

4- ساده سازی و بهینه کردن در بازسازی ساختمان

بیشتر موارد مربوط به تعمیرات و بازسازی ساختمان بر اساس تغییر نقشه و تغییر کاربری، با هدف ساده سازی مکان ها انجام می شود. ساده سازی در بازسازی ساختمان با انجام اقداماتی مثل برداشتن تیغه ها، اضافه کردن یا برداشتن پنجره و… مکان را برای اعمال دایره گسترده تری از مدل های بازسازی آماده می کند.

تفاوت بازسازی خانه، تعمیر خانه و نوسازی خانه چیه؟

بسیاری از ساختمان ها و منازل قدیمی به بازسازی نیاز دارند، باتوجه به شرایط ساختمان گاهی باید به بازسازی و گاهی به نوسازی آن اقدام کرد. تفاوت سازی خانه با نوسازی چیست. شاید شما تصور کنید که تفاوتی میان بازسازی ساختمان و نوسازی آن وجود ندارد در حالی که این دو از لحاظ فنی با هم متفاوت می باشند. بازسازی ساختمان به معنای انجام کارهای فنی برای زنده کردن و افزایش عمر ساختمان می باشد.

در بازسازی ساختمان های قديمی فرد تلاش می کند که با اقدامات فنی، عمر ساختمان را افزایش دهد و بتواند از آن برای زندگی و یا راه اندازی کسب وکار استفاده نماید. علاوه بر ساختمان های قدیمی گاهی لازم است که به بازسازی ساختمان تهران نیز اقدام نمایید چراکه برخی را قسمت های آپارتمان با مشکل مواجه شده اندکه بایدآن ها را مرمت و بازسازی کرد . در ادامه درباره بازسازی ساختمان تهران با شما صحبت خواهیم کرد.

تفاوت بازسازی مسکونی با نوسازی

هدف از تعمیرات و بازسازی ساختمان، تقویت ساختار ساختمان، برطرف کردن مشکلات تاسیسات ساختمانی، تعمیر کف ساختمان، مرمت و بازسازی نمای بیرونی آپارتمان، تعمیر ساختار قدیمی منزل و.. می باشد. معمولا پس از پایان تعمیرات و بازسازی ساختمان، انرژی کمتری هدر می رود. اگر منزل شما زیربنا و پایه های محکمی دارد بهتر است آن را بازسازی کنید. اما نوسازی به معنای نو کردن آپارتمان است یعنی باید سازه های جدیدی جایگزین سازه های قدیمی شوند.

اگر ساختار کلی ساختمان شما هیچ مشکلی ندارد می توانید از اصطلاح نوسازی استفاده کنید. در نوسازی ساختمان، موارد و عناصر جدیدی به آن اضافه می شوند. رایج ترین اقدامات نوسازی آپارتمان عبارتند از: تغییر در پوشش کف، تعویض دستگیره ها، تعویض و یا نصب شیرآلات جدید، تغییر دادن سرویس بهداشتی، ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه، تعویض کابینت آشپزخانه، نصب سقف کاذب، نصب کاغذ دیواری، ایجاد کارایی برای قسمت هایی از خانه که بدون استفاده بوده اند.

تفاوت هزینه  طراحی و بازسازی ساختمان با نوسازی آن

هزینه بازسازی آپارتمان بیشتر از نوسازی است چراکه در بازسازی باید تغییرات زیاد و پیچیده ای را انجام دهید. در بازسازی باید به مرمت پایه های ساختمان اقدام کرد این در حالی است که در نوسازی ساختمان اساس و پایه منزل مشکلی نداشته و فقط تغییراتی در اجرای داخلی به وجود می آید.

چجوری بفهمم کجاهای خونه رو باید بازسازی کنم ؟

شاید تا الان چندین بار به فکر تعمیرات و بازسازی ساختمان خود افتاده باشید ولی اصلا ندانید که باید از کجا شروع کنید و یا اطلاعی درباره هزینه طراحی و بازسازی ساختمان نداشته باشید. قبل از انجام هر کاری باید برای بازسازی آن برنامه دقیق و درستی داشته باشید. اگر برای اقدامات مربوط به بازسازی آپارتمان برنامه درستی داشته باشید می توانید هزینه ها را به راحتی کنترل نمایید. در بازسازی ساختمان در شهر تهران اسکلت اصلی و پایه ساختمان عوض نخواهد شد و فقط بخش هایی از منزل که به تعمیر نیاز دارند، بازسازی می شوند.

تعمیرات و بازسازی مسکونی

در بازسازی ساختمان باید به انجام کارهایی مثل تخریب و یا ساخت دیوار، عایق کاری، نقاشی، سنگ کاری، کاشی کاری، برقکاری، سیم کشی، لوله کشی، تعویض و یا نصب درب و پنجره اقدام کرد. اگر بخواهیم به سوال چجوری بفهمم کجاهای خونه رو باید بازسازی کنم پاسخ دهیم، باید بگوییم که ابتدا باید سلیقه و نظر شخصی خود را در نظر بگیرید، اگر از منزل خود راضی نیستید بهتر است به این فکر کنید که چه نوع دکوراسیون و چه منزلی را برای زندگی کردن می پسندید اما اگر برخی از قسمت های آپارتمان دارای مشکلات زیربنایی و… است باید به تعمیر آن اقدام نمایید. سپس باتوجه به سلیقه خود و همچنین بودجه مورد نظر برنامه مناسبی را برای بازسازی مسکونی تعیین کنید.

اگر منزل شما دارای تیغه و دیواری اضافی بوده می توانید با برداشتن آن فضا مورد نظر را بزرگ تر کنید. سیم کشی، لوله کشی برخی از واحد های مسکونی به علت قدیمی بودن آپارتمان مشکلاتی دارد که شما می توانید با کمک برقکار و لوله کش این مشکلات را حل نمایید. پس از مشخص کردن مشکلات ساختمان، نوبت به تعیین مدت زمان بازسازی است. هرچقدر مشکلات ساختمان شما بیشتر باید بودجه و زمان بیشتری را برای بازسازی ساختمان های قدیمی اختصاص دهید.

ممکن است پس از تخریب دیوار و… با مشکلات جدیدتری روبه رو شوید در این صورت مجبور هستید هزینه و زمان بیشتری را صرف تعمیر و بازسازی ساختمان کنید. اگر از فردی باتجربه و کاربلد در زمینه بازسازی ویلا شمال کمک می گیرید، به توصیه های او توجه کنید تا بدون هیچ مشکلی کارهای بازسازی را به اتمام برسانید.

بازسازی ساختمان با برنامه ریزی درست

در این مقاله درباره چجوری بفهمم کجاهای خومه رو باید بازسازی کنم ؟ با شما صحبت کردیم. اگر قصد ساخت ویلا شمال و یا بازسازی آن را دارید تمامی مشکلات را یادداشت کنید و سپس مرحله به مرحله به تعمیر آن ها اقدام نمایید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا