آموزش غیر فعال کردن پروکسی کروم ویندوز

آموزش روشهای غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم

غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم پس از خرید اشتراک v2rayng؛ برای از بین بردن اختلال در نمایش وب سایت هاست

نحوه غیرفعال کردن پروکسی سرور در مرورگر کروم

گوگل کروم یکی از برنامه های محبوب مرورگر وب، به شمار می رود. در واقع گوگل کروم، یکی از روش های غیر فعال کردن پروکسی است. وجود اختلال در نمایش صفحات وب در حین اتصال به اینترنت، از فعال بودن پروکسی مرور گر نشأت می گیرد.

مفهوم پروکسی سرور

پروکسی سرور در راستای مسدود سازی وب سایت ها برای فیلتر کردن محتوا کاربرد دارد. در حقیقت سرور پروکسی به مثابه ی یک رابط میان دستگاه و وب عمل می کند. به عبارتی دیگر سرور پروکسی مانند یک پل ارتباطی میان اینترنت و دستگاه مورد استفاده است که در صورت نیاز به پروکسی انتقال می یابد و وارد وب می شود.

اهمیت تنظیمات پروکسی در گوگل کروم

بر روی تنظیمات پروکسی، به صورت خودکار مرور گر ها فعال شده اند. وجود اختلال در نمایش صفحات وب در حین اتصال به اینترنت، از فعال بودن پروکسی مرور گر نشأت می گیرد. استفاده از پروکسی در کشورهایی که در راستای استفاده از برنامه فیلترینگ وجود ندارد، سبب افزایش سرعت اینترنت می گردد. با این وجود فعال بودن پروکسی در محدوده ایران، دسترسی به صفحات وب را ناممکن می سازد. به عبارتی دیگر تنظیمات پروکسی سبب عدم بار گذاری صفحات وب می گردد.

بدین ترتیب گمان بر این است که فعالیت اینترنتی کاربر در مکان اتصال به سرور شکل می گیرد. در طی این روند، دسترسی به اینترنت کاربر بر برنامه های تحت تأثیر مرورگر وب، دچار اختلال می شود. برای برطرف کردن اختلال در سرعت اینترنت می بایست تنظیمات پروکسی را در مرورگر وب غیر فعال نمایید. این امر مستلزم بازگردانی تنظیمات دسترسی به اینترنت و غیر فعال کردن تنظیمات پروکسی در مرور گر وب است.  ما در این مقاله قصد داریم نحوه غیر فعال سازی پروکسی گوگل کروم را به منظور افزایش سرعت بارگذاری اینترنت شرح دهیم.

روش غیر فعال کردن پروکسی گوگل کروم

فرایند غیر فعال کردن تنظیمات پروکسی در مرور گر های وب امری آسان تلقی می شود. برای اعمال تغییر و غیر فعال کردن تنظیمات پروکسی، مرورگرهای مختلف وب از روش متفاوتی استفاده می کنند.  یکی از برنامه های محبوب مرورگر وب، گوگل کروم است. در ادامه روش غیر فعال کردن پروکسی، به وسیله گوگل کروم را عنوان می کنیم. بهتر است بدانید گوگل کروم دارای تنظیمات داخلی است که به کاربر قابلیت پیکر بندی تنظیمات را ارائه می دهد.

تکنیک اول غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم

گام اول

نخستین گام برای غیر فعال کردن پروکسی گوگل کروم، به ورود به تنظیمات گوگل کروم اختصاص دارد. برای این منظور ابتدا وارد گوگل کروم شوید.

سپس بر روی آیکون سه خطی موجود در بالای صفحه، کلیک نمایید. در طی این روند یک صفحه کوچک مشمول گزینه های متعدد نمایش داده می شود. برای ورود به بخش تنظیمات گوگل کروم بر روی گزینه “Setting” کلیک کنید.  فرایند غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم یک امر آسان است

گام دوم 

برای غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم وارد تنظیمات شوید

گام سوم

برای غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم باید وارد تنظیمات پیشرفته شوید

گام چهارم

در هنگام غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم تمام تیک ها صفحه نمایش را حذف کنید

تکنیک دوم غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم

در صفحه نمایشی تیک های فعال را حذف کنید. سپس به منظور بازگردانی تنظیمات پروکسی به موقعیت اولیه، بر روی گزینه ok کلیک کنید و پنجره را ببندید.

روش غیرفعال کردن پروکسی گوگل کروم در ویندوز 10 متفاوت است

پیکر بندی تنظیمات سرور پروکسی در ویندوز 10

در برخی مواقع، تنظیمات پروکسی در حالت خاکستری و غیر فعال قرار می گیرد. لذا به ناچار می بایست برای پیکر بندی تنظیمات در سیستم عامل ویندوز 10، روش دیگری را در پیش بگیرید.

برای این منظور، کلید های ترکیبی Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید. سپس در خصوص نمایش Group Policy Editor، عبارت ” gpedit.msc” را تایپ نمایید و بر روی کلید Enter ضربه بزنید.

برای غیر فعال کردن پروکسی در ویندوز 10 از کلید های ترکیبی Windows + Rاستفاده کنید

زین پس کاربر قادر است تنظیمات پروکسی را در دستگاه پیکر بندی نماید.

غیر فعال سازی تنظیمات سرور پروکسی گوگل کروم در سیستم عامل مکینتاش

در گوشه سمت راست کروم، یک علامت مربع تو خالی تعبیه شده است. بر روی آن ضربه بزنید.

در طی این روند یک منو نمایش داده می شود. در میان گزینه های موجود، “Setting” را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که می بایست تمام گزینه ها خالی از علامت باشند.

یکی از برنامه های محبوب مرورگر وب، گوگل کروم است

حل مشکل باز نشدن همه سایت ها بدون فیلتر شکن با حذف پروکسی از مرورگر

How to remove proxy settings in your browser

حذف تنظیمات پروکسی در گوگل کروم برای حل مشکل وصل نشدن مرورگر به اینترنت

پیشنهاد میکنیم کار با حتما تمرین و نحوه کار با آنها را  به خاطر بسپارید.

رفع مشکل کل باز نشدن سایت بدون فیلتر شکن در مرورگر موزیلا فایرفاکس

برای حذف تنظیمات پروکسی شوید.

در پنجره Connection Settings گزینه No proxy را انتخاب کنید و بعد روی OK کلیک کنید.

چگونه تنظیمات پروکسی در مایکروسافت ادج را غیر فعال کنیم؟

برای غیر فعال کردن تنظیمات پروکسی در ادج روی … در سمت راست در گوشه بالا کلیک کنید.

وارد settings شوید.

Open proxy settings را انتخاب کنید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت اکسپلورر پس از استفاده از فیلتر شکن

برای رفع مشکل باز نشدن صفحات بدون فیلتر شکن در اینترنت اکسپلورر و سایر نرم افزارهای وابسته به آن ، وارد settings مرورگر اینترنت اکسپلورر شوید و مانند تصویر زیر Internet Options را انتخاب کنید.

رفع مشکل وصل نشدن مرورگر سافاری به اینترنت با حذف تنظیمات پروکسی

حالا نوع پروکسی خود را انتخاب کنید.

اطلاعات پروکسی خودتان را وارد کنید و روی OK کلیک کنید.

رفع مشکل کار نکردن مرورگر پس از فیلتر شکن در اپرا

در صورتی که از پروتکل های HTTP و HTTPS استفاده می کنید در پنجره پیش رو اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید و سپس OK را کلیک کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

اگر شما نیز روش های کاربردی دیگری را برای مشکل وصل نشدن مرورگر به اینترنت و کار نکردن آنها پس از فیلتر شکن سراغ دارید آن را در بخش نظرات معرفی کنید.

جمع بندی مطالب

همانطور که بیان کردیم سرور پروکسی مانند یک پل ارتباطی میان اینترنت و دستگاه مورد استفاده است که در صورت نیاز به پروکسی انتقال می یابد و وارد وب می شود. گمان بر این است که فعالیت اینترنتی کاربر در مکان اتصال به سرور شکل می گیرد. در طی این روند، دسترسی به اینترنت کاربر بر برنامه های تحت تأثیر مرور گر وب، دچار اختلال می شود.

برای برطرف کردن اختلال در سرعت اینترنت می بایست تنظیمات پروکسی را در مرورگر وب غیر فعال نمایید. یکی از برنامه های محبوب مرور گر وب، گوگل کروم است. در ادامه روش غیر فعال کردن پروکسی، به وسیله گوگل کروم را عنوان می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا