عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

 چگونه لباس را گشاد کنیم؟ ترفند های ساده و کاربردی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه لباس را گشاد کنیم؟ برخی از لباس هایمان در طول زمان تنگ می شوند. دلیل این اتفاق می تواند تغییر سایز بدن، شستشو نامناسب لباس و غیره باشد. روش های برای گشاد کردن لباس وجود دارد که میتوانید به جای خرید شلوار یا پیراهن جدید، از طریق این راهکارها آن ها را گشاد کنید.

نحوه گشاد کردن لباس

  • لباس را با آب داغ گشاد کنید:

 ظرفی بزرگ را تهیه کنید و مقداری آب نسبتا گرم در آن بریزید. دمای آب نباید بیش از حد داغ باشد. سپس، لباس را در آن قرار دهید تا 30 الی 60 دقیقه در ظرف آب بماند. بعد از اتمام زمان، لباس را خارج کرده و در مقابل نور غیر مستقیم آفتاب خشک کنید. خواهید دید که لباس نسبتا گشاد شده است.

  • اتو روشی برای گشاد کردن لباس:

 دمای اتو را طوری تنظیم کنید که حرارت ملایمی داشته باشد. سپس، به آرامی و فشار کم اتو را همراه با بخار روی بافت لباس بکشید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا فیبرهای لباس گشاد شوند. به هیچ عنوان اتو را با دمای بال روی لباس نکشید؛ این کار باعث خارج شدن لباستان از فرم اصلی خود می شود.

·         روغن مایع روشی برای گشاد کردن لباس:

 برای این روش مقداری روغن مایع روی دست خود بریزید. سپس، دستتان را به آرامی روی قسمت هایی که تنگ شده اند بکشید و آن را بکشید. در نهایت اجازه دهید لباس به طور طبیعی خشک شود تا جای روغن روی آن نماند.

·         لباس را نزد خیاط ببرید:

گاهی ممکن است روش های ذکر شده تاثیری در افزایش سایز لباس نداشته باشند. لباس را نزذ خیاط ببرید تا با استفاده از مهارت خود برش هایی را روی لباس ایجاد کند و با اضافه کردن آیتم های مختلف به آن باعث گشاد شدن لباس شود. به عنوان مثال در نحوه گشاد کردن لباس اگر لباس مورد نظر یک تیشرت باشد احتمالا از قسمت پهلو نوارهایی را به آن اضافه کنند. یا برای برخی لباس های دیگر مقداری پارچه به قسمت کمر آن اضافه می کنند تا حالت کلوش پیدا کند.

تولیدی و فروشگاه لباس زنانه میموسا بهترین لباس های زنانه را مانند انواع کراپ و نیمتنه و بادی زنانه را با کیفیتی بی نظیر و قیمت باور نکردنی به شما خوبان ارائه می کند. جهت مشاهده تنوع و لیست قیمت روی کلمه خرید کراپ کلیک نمایید.

یک ایده جالب برای گشاد کردن لباس تنگ به نقل از سایت مه پوش

برای این کار می توانید لباس خود را برای چند روزی به دوست, آشنا, خواهر یا برادر خود که کمی هیکل بزرگتری از شما دارند قرض بدهید و هدف خود را از کارتان نیز به آن ها بگویید این کار می تواند پاسخ مناسب برای پرسش چگونه لباس تنگ را گشاد کنیم باشد.

به آن ها بگویید لباس شمارا برای چند روزی بر تن کنند تا اصطلاحا لباس جا باز کند. این کار بهتر است توسط افرادی که با شا کمی در سایز تفاوت دارند انجام شود و سایز شخص به گونه ای نباشد که لباس در تن او پاره پاره شود یا آنقدر گشاد شود که دیگر به کار شما نیاید. این کار در واقع همان جا باز کردن است که بارها و بارها از زبان فروشنده ها شنیده اید که لباسی که کمی تنگ است را می گویند چند بار بپوشی جا باز می کند شما می توانید از همین تکنیک برای گشاد کردن لباس خود استفاده کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید:

نحوه پاک کردن لکه خودکار از لباس چگونه است؟

نحوه گشاد کردن کمر شلوار

شلوارها در دسته لباس هایی قرار می گیرند که به مرور زمان در ناحیه کمر و قسمت های دیگر مانند ران گشاد یا تنگ می شوند. در زیر نحوه گشاد کردن شلوار مورد بررسی قرار گرفته است.

  • اگر شلوار شما از ناحیه فاق تنگ شده است، کافی است تا یک مرغک در آن قسمت بدوزید. برای این کار بهتر است به خیاط مراجعه کنید؛ زیرا کار تخصصی است.
  • اگر کمر شلوارتان تنگ شده است، بهترین کار ایجاد یک شکاف در پشت یا بغل شلوار است. اندازه شکافت باید سانتی متر باشد، سپس تکه پارچه یا کش پهن به آن قسمت اضافه کنید و در نهایت بدوزید. این کار باعث راحتی کمر شلوارتان می شود.

برای گشاد کردن شلوار، مخصوصا شلوار جین حتما به خیاط مراجعه کنید تا آسیبی به شلوارتان وارد نشود و متحمل ضرر نشوید. در برخی موارد نیز می توانید شلوار جین را در تشت بزرگی از آب داغ قرار دهید و چند ساعت بعد خارج کنید. سپس، چندین بار آن را بپوشید تا مقداری گشاد شود؛ اما فراموش نکنید که آب داغ رنگ شلوار جین را تحت تاثیر قرار می دهد.

نکات گشاد کردن لباس

  1. لباس های که از جنس ناسیون و پلی استر هستند، نباید به وسیله آب داغ گشاد شوند؛ بافت آن ها در معرض آسیب قرار می گیرند.
  2. لباس های پشمی را به هیچ عنوان به وسیله ماشین لباسشویی گشاد نکنید؛ الیاف آن آسیب می بینند.
  3. پارچه ای که برای گشاد کردن لباس انتخاب می کنید باید هم جنس لباس باشد؛ اما در مواردی نیز می توانید از پارچه های تزئینی برای این کار استفاده کنید.
  4. قرار نیست همه لباس ها قابل گشاد شدن باشند. برخی لباس ها مانند لباس های ابریشم را نمی توان گشاد کرد و استفاده از این راهکارها لباس را خراب می کند.
  5. لباس های نایلونی را در لباسشویی قرار داده و روی دور کنید قرار دهید، این کار الیاف لباس را گشاد می کند.

جمع بندی

روش های که در این مقاله تحت عنوان چگونه لباس را گشاد کنیم ذکر شد همگی قابلیت انجام دارند؛ اما نه روی هر لباسی. هنگام استفاده از این روش ها حتما به جنس لباس خود دقت کنید تا بافت آن آسیب نبیند. شاید کار حوصله بری باشد؛ اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارد تا لباس مورد علاقه خود را که تنگ شده است گشاد کنید.

سوالات متداول

آیا لباس های پشمی و بافت را می توان گشاد کرد؟

بله لباس های پشمی و بافت را می توان به راحتی با استفاده از آب ولرم و بخار اتو گشاد کرد. فراموش نکنید که اتو نباید مستقیما روی بافت لباس قرار بگیرد.

لباس های ابریشمی را چگونه گشاد کنیم؟

لباس های ابریشمی به دلیل نوع الیافی که دارند، قابل گشاد شدن نیستند.

آیا می توان لباس را با اسفتاده از بخار گشاد کرد؟

بله برای این کار اتو را با فاصله از لباس قرار دهید. سپس، بخار را روی بافت لباس بگیرید تا به درون الیاف آن نفوذ کند. این کار باعث نرم شدن بافت لباس می شود و بعد از هر بار پوشیدن مقداری گشاد خواهد شد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا