چطور انگشتر فیروزه خوب گیر بیاریم؟

ویژگی های انگشتر فیروزه مناسب و استاندارد

همانطور که احتمالا در بین بسیاری از آنلاین شاپ ها و فروشگاه های سرتاسر کشور دیدید، انگشترهای فیروزه چه مردانه و چه زنانه نسبت به دیگر اجناس قیمت بالاتری دارند. بخصوص انگشترهای فیروزه مردانه که به دلیل وزن بالا نگین فیروزه از ارزش بالاتری برخوردار هستند. بنابراین ما باید سعی کنیم انگشتری را انتخاب کنیم که  کیفیت بالای برخوردار باشد و بتواند ماندگاری بسیاری داشته باشد. برای اینکه بتونیم همچین انگشتری پیدا بکنیم بایدشاخص ها و ویژگی های مختلفی را در نظر بگیریم در این مقاله ما سعی می کنیم که تمام این ویژگی ها را برای شما بیان کنیم.

خرید از فروشگاه معتبر

مهمترین شاخصی که برای خرید انگشتر فیروزه استاندارد و با کیفیت باید در نظر داشته باشیم، خرید از فروشگاهی معتبر دیجیتال و حتی فروشگاه های سنتی است.به دلیل اینکه فیروزه جزء جواهرات ارزشمند به کار می رود باید شما این محصولات را از فروشگاهی معتبر خریداری کنید که بتوانید سنگ فیروزه با کیفیت و اصل رابرای خود فراهم کنید. در بین وب سایت های خرید انگشتر فیروزه، وب سایت آنلاین رویان نگین یکی از معتبرترین وب سایت های کشور محسوب می شود. باتوجه به اینکه وب سایت رویال نگین پس از خرید به شما فاکتور معتبر ارائه می دهد شما می توانید محصولات فیروزه خود را از این وب سایت سفارش دهید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید خرید از فروشگاه های نزدیک معدن فیروزه نیشابور است. با توجه به اینکه معدن فیروزه در شهر نیشابور قرار دارد و اکثر فروشگاه ها در شهر نیشابور مستقیم از این معدن خرید می کنند. اگر شما بتوانیداز فروشگاه های این شهر خرید کنید می توانید انگشتر فیروزه با کیفیت تر و با قیمت مناسب تر تهیه کنید. یکی از شعبه های وب سایت رویال نگین در شهر نیشابور قرار دارد که می تواند انگشتر فیروزه را مستقیماً از معدن تهیه کند بنابراین قیمت آنلاین شاپ رویال نگین می تواند نسبت به دیگر فروشگاه ها بسیار مناسب باشد.

رنگ سنگ فیروزه

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید انگشتر فیروزه به آن دقت داشته باشیم رنگ سنگ فیروزه است. رنگ سنگ فیروزه معمولاً کیفیت این سنگ را هم نشان می دهد. اگر بخواهم ساده تر برای شما این موضوع را بیان کنم شما می توانید از رنگ و جلوه سنگ فیروزه کیفیت آن را هم تشخیص دهید.

برای اینکه بتوانید ازرنگ وجلوه انگشتر، کیفیت سنگ فیروزه را تشخیص دهید باید به رنگ آبی پررنگ این سنگ دقت داشته باشید سنگ های فیروزه هر چقدر بی کیفیت تر باشند به سمت رنگ سبز و تیره سیر می کنند. بنابراین اگر می خواهید سنگ فیروزه یا انگشتر فیروزه با کیفیت خریداری کنید حتماً به رنگ آبی پررنگ و رنگ آبی فیروزه ای آن دقت داشته باشید البته رنگ سنگ فیروزه هم صورت نگهداری نادرست می تواند به سمت سیر کند و از کیفیت آن کم شود.

برای مثال اگر شما به صفحه خرید انگشتر فیروزه زنانه وب سایت رویال نگین سر بزنیدمی توانید انواع انگشترهای فیروزه را مشاهده کنیدکه البته اکثر این انگشترهادارای رنگ و لعابی پررنگ هستندکه نشان از کیفیت بالای سنگ فیروزه می دهد.

نوع و نژاد سنگ فیروزه

یکی دیگر از شاخص های انتخاب انگشتر فیروزه ای با کیفیت نوع و نژاد سنگ فیروزه است به طور کلی سنگ فیروزه دسته شجری و عجمی تقسیم می شود که در این بین سنگ های فیروزه عجمی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند سنگ های فیروزه عجمی روی خود خطوطی ندارند. البته سنگ های فیروزه عجمی از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند و باید شما دقت داشته باشید که هیچ گونه خطوطی روی سنگ فیروزه نباشد.

البته گاهی اوقات سنگ های فیروزه شجری از زیبایی و جلوه بسیار زیبایی برخوردار هستند به دلیل اینکه برخی اوقات روی سنگ های فیروزه شجری خطوطی به شکل تار عنکبوت نقش می بندد که جلوه سنگ را بسیار خاص نمایش می دهد. بنابراین انتخاب انگشتر فیروزه عجمی یا شجری فقط و فقط به سلیقه شما بستگی دارد و امری کاملاً شخصی است.

سایز و حجم انگشتر فیروزه

 یکی دیگر از مواردی که می تواند در کیفیت انگشتر تاثیر بسزایی بزارد سایز و اندازه انگشتر فیروزه است. شما باید دقت داشته باشید که انگشتر فیروزه خود را مناسب انگشتان خودتان انتخاب کنید این موضوع به دو شاخص باز می گردد، سایز حلقه و رکاب انگشت رو سایز سنگ و جلوه انگشتر، که شاخصی بسیار مهم است. شما باید در هنگام انتخاب انگشتر فیروزه خودحلقه و رکابی اندازه انگشتان دست خود انتخاب کنید که در انگشتان شما تکان نخورد. البته باید دقت داشته باشید که سایز حلقه و رکاب کوچک هم نباشد وگرنه در انگشتان شماجایی نمی گیرد.

برخی از آنلاین شاپ ها مانند رویال نگین اگر شما از آنها انگشتری با سایز نامناسب خرید کنید شما را در سایز دوباره انگشتر راهنمایی می کنند و سعی می کنند انگشتر شما دوباره سایز کنند و برای شما بفرستند. برای مثال اگر شما انگشتر فیروزه ای مردانه از صفحه خرید انگشتر فیروزه مردانه رویال نگین خریداری کنید که سایز درست نداشته باشدانگشتر فیروزه خود را مرجوع کنید و با سایزی درست دوباره برای شما ارسال کنند.

یکی دیگر از مواردی که برای شما بیان کردیم خرید انگشتر فیروزه با سایز نگین درست و حجم استاندارد انگشتر بود یعنی شما نباید نگین بزرگ برای دستان کوچک انتخاب کنید و سایز نگین را باید به صورت انتخاب کنید که برای دستان شما استاندارد باشد برای مثال اگر دستان زنانه بلندی دارید باید سعی کنید نگین انگشتر فیروزه به همان اندازه بلند یا بزرگ باشد که بتواند درازی دستان شما را پوشش دهد یا اگر دستان کوچکی دارید نگین نباید بزرگ باشد زیرا سبب کوچک تر نشان دادن  دستان شما می شود.

دکمه بازگشت به بالا