ژاکت، مرجع وردپرس فارسی

اگر با دنیای طراحی سایت کمی آشنا باشید غیر ممکن است که نام وردپرس به گوش تان نخورده باشد و اگر با وردپرس آشنا باشید غیر ممکن است که نام ژاکت به گوش تان نخورده باشند. برند ژاکت در کمتر از 5 سال تبدیل به مرجع وردپرس فارسی شد که در این مقاله به معرفی این برند و خدمات آن می پردازیم.

سابقه وردپرس در ایران

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در چند دهه اخیر در بین مردم و افزایش سواد رسانه ای و کامپیوتری افراد، سیستم های مدیریت محتوا مورد استقبال وبمستران قرار گرفتند و این حوزه یکی از حوزه های جذاب دنیای اینترنت و طراحی سایت شد. در ایران شاید در اوایل دهه 80 قرن سیزهم شمسی مفاهیم راه اندازی سایت برای افراد یک تابوی گران قیمت بود که لازمه ی آن نیز داشتن تخصص زیاد در برنامه نویسی سمت وب بود.

ولی تابوی این مفاهیم در اوایل دهه 90 شکسته شد و با بالا رفتن میزان اعتماد به نفس مردم در حوزه ی اینترنت و کامپیوتر از طرفی و توسعه سیستم های مدیریت محتوا از طرف دیگر، فرآیند راه اندازی سایت مانند نصب یک ویندوز یا نرم افزار کامپیوتری ساده سازی شد.

شروع فعالیت برند ژاکت در ایران

در همین زمان بود که ژاکت با نام برند مارکت wp فعالیت خود را اغاز کرد تا پاسخگوی نیاز وبسمتران در تهیه قالب های وردپرس حرفه ای باشد. شاید در ان زمان مدیران ژاکت فکر نمی کردند که طی مدت هفت سال این برند تبدیل به یکی از 100 سایت برتر ایران شود.

در سال 95 مارکت wp بنا به دلایلی به ژاکت ریبرندینگ کرد و فعالیت خود را به صورت حرفه ای تر ادامه داد. در کنار استقابل عمومی جامعه طراحان سایت و سایر افرادی که تمایل داشتند بدون کدنویسی طراحی سایت کنند، ژاکت توانست طی سه دوره متوالی مقاوم اول در جشنواره وب و موبایل ایران را از نظر داوران کسب کند.

در کنار این افتخارات کسب رتبه 20 الکسا در ایران و رتبه الکسا زیر 1000 در جهان باعث شد که برند ژاکت بیشتر بر سر زبان ها بیفتد و بیشتر بدرخشد. اکنون هرجا سخن از قالب وردپرس و افزونه وردپرس باشد نام ژاکت با خوش نامی بر سر زبان ها جاری می شود.

علل موفقیت ژاکت در حوزه طراحی سایت با وردپرس

اگر بخواهیم دلایل موفقیت و خوش نامی برند ژاکت را بررسی کنیم به چند دلیل ساده ولی مهم خواهیم رسید، از جمله:

1-رفع نیاز کاربران ایرانی

جغرافیای ایران در ده های اخیر همواره در شرایط تحریم بوده است و لذا مردم ایران از امکان مبادلات مالی بین المللی هموراه محروم بوده اند. با توجه به گستره وسیع قالب های  وردپرس در سراسر جهان مردم ایران از امکان خرید بهترین قالب وردپرس که در سایت جهانی تم فارست ارائه می شود همواره محروم بوده اند. ژاکت پاسخگوی این نیاز اساسی طراحان سایت بوده است و با دور زدن شرایط تحریم و با وجود هزینه های زیاد دلاری تهیه قالب های وردپرس اورجینال تواسنته است رونق خوبی در این حوزه در ایران ایجاد کند

2-مشتری مداری و پشتیبانی مناسب

شاید شنیده باشید که محتوا پادشاه است ولی از نظر ژاکت مشتری پادشاه است. ژاکت نهایت تلاش خود را کرده است تا محصولات وردپرسی خود را با بهترین کیفیت ارائه کند تا مشتریانش راضی باشند. اگر به هر دلیلی کاربری در استفاده از  یک محصول به مشکل بخورد و یا در روند ارائه اپدیت ها یا پشتیبانی کوتاهی ای انجام شود ژاکت امکان استرداد سفارش و عودت وجه خریدار را طبق شرایطی فراهم کرده است. لذا در ایران کاربران با خیال راحت از ژاکت قالب و افزونه خریداری می کنند.

3-تنوع محصولات و آیتم های وردپرسی

یک ویژگی مهم برای فروشگاه اینترنتی متوع بودن محصولات و خدمات انها باشد. در نظر بگیرید شما برای خرید گوشی موبالی به یک مغازه موبالی فروشی مراجعه کنید. اینکه انتظار داشته باشید همان مغازه قابل موبایل و شارژ مناسب برای موبایل شما را هم ارائه کند انظاری بدیهی است. و یا اینکه انتظار داشته باشید فروشنده چند مدل مختلف در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید مقایسه کنید و انتخاب بهتری در خرید گوشی داشته باشید.

ژاکت این اصل مهم را در ارائه خدمات و محصولات خود در نظر گرفته است و متنوع ترین قالب های وردپرسی را ارائه کرده است تا خریداران دستشان در انتخاب باز باشد و این شد که برای خرید قالب وردپرس اولین گزینه ژاکت می باشد. همچنین در کنار ارائه قالب های وردپرس سایر خدمات مورد نیاز کاربران خود را نیز ارائه کرده است.

انواع خدمات ژاکت به کاربران ایرانی و فارسی زبان

1-مارکت قالب و افزونه وردپرس: zhaket.com/web

2-ژاکت سرویس پلتفرم خدمات فریلنسری: service.zhaket.com

3-ژاکت اکادمی: مرجع اموزش های پولی در حوزه وب: academy.zhaket.com

4-ژاکت بلاگ: مرجع اموزش های رایگان در حوزه وب و دیجیتال مارکتینگ: zhaket.com/blog/

جمع بندی

برند زاکت جزء برندهای نوپا در ایران است. هرچند فعالیت خود را به صورت استارتاپ آغاز کرد ولی الان یک شرکت رسمی با مجوزهای قانونی است که برای بیش از 1000 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی کرده است. تولد ۷ سالگی ژاکت، مرجع وردپرس ایران در سال 1400 برگزار شد و کارنامه 7 ساله ان در اختیار رسانه ها قرار گرفت. این برند در فاز دوم جذب سرمایه خود قرار دارد و خبر های آینده آن شگفت انگیز خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا