برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

تور کربلا

هر شخصی در طول زندگی خود به سفر رفته، چه بخواهد انفرادی و چه خانوادگی باشد؛ برای اینکه بخواهید همراه با خانواده و دوستان سفر کنید مسیرهای داخل کشور هم به صرفه تر از لحاظ اقتصادی، هم لذت بخش تر هستند و نیازی به تور لیدر هم ندارند؛ اما آیا در رابطه با سفرهای خارج از کشور هم همینطور است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر چرا که شما در سفر های خارجه نیاز به یک همراه و راهنما دارید که آشنا به زبان و فرهنگ کشور مقصد باشد تور کربلا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عموم مردم سفر هایی که به صورت دست جمعی برگذار میشوند را ترجیح میدهند و این دسته از سفر ها جذابیت بیشتری برایشان دارد.تور های مسافرتی هم جزئی از سفر های دست جمعی به شمار میروند که بیشتر جنبه گردشگری دارند.

بسیاری هم در رابطه با تور های مسافرتی میپرسند که آیا این دسته از تورها فقط گردشگری هستند یا خیر؟ بسیاری از تورهای مسافرتی هم در دسته گردشگری و هم در دسته مذهبی قرار میگیرند و اگر بخواهیم یک نمونه تور گرشگری و مذهبی برایتان مثال بزنیم میتوانیم به تور کربلا اشاره کنیم که جزو پر طرفدار ترین تورهای مذهبی به خصوص در ایام محرم به شمار می آید.  حتی بسیاری از شیعیان به خصوص ایرانی ها ارادت ویژه ای پیاده روی اربعین دارند.

پیاده روی اربعین

اربعین حسینی در واقه چهلمین روز درگذشت امام حسین (ع) است که بسیاری از شیعیان آن را عزیز دارند و سعی می کنند تا به طرق مختلف خود را به کربلا معلی برسانند. برخی مسیر هوایی برخی دیگر مسیر زمینی و حتی برخی علاقه دارند تا از مرزهای کشور تا شهر کربلا را پیاده سفر کنند.

اماکن زیارتی شهر کربلا با توجه به شهادت معصومین در این منطقه نسبتا زیاد است و به همین دلیل است که این شهر به یکی از قطب های گردشگری مذهبی جهان بدل شده است. شهر کربلا حرم امام حسین(ع) و حرم عباس بن علی در خود جای داده است و به همین علت میان مسلمانان شیعه شهری مقدس به حساب می اید و سالانه زائران زیادی مهمان این شهر زیارتی میشوند. شایان ذکر است که حرم این دو برابر فاصله زیادی با هم ندارند و بگونه ای به هم متصل شده اند با این وجود به این فاصله بین الحرمین گفته می شود.

 با پیشرفتی که جهان در سال های اخیر در زمینه حمل و نقل داشته، انسان ها توان سفر کردن از زمین و آسمان به هر نقطه از کره زمین را دارند. تورهای گردشگری مذهبی هم مستثنی از این موضوع نیستند و به شکل زمینی وهوایی برگذار میشوند.

افرادی که قصد سفر به کربلا را دارند باید بدانند که  کشور ما با  کشور عراق طولانی ترین مرز خاکی را دارد و همین مسئله سبب شده تا زائران و مسافران بتوانند حتی با ماشین های شخصی هم به شهر زیارتی کربلا برسند اما بخاطر سختی های پیش رویشان برای خارج کردن ماشین از کشور اکثراً حرکت با کاروان را ترجیح میدهند.

شما با انتخاب تور کربلا کار خود را برای سفر به این شهر زیارتی راحت تر میکنید چون همراه شما فارسی زبانان دیگری هم حضور دارند و همین امر مقداری از احساس غربت شما در کشور عراق را کاهش میدهد و تور لیدرهایی هستند که تمام مسیر سفر همراه شما خواهند بود و آشنایی کامل با آن محدوده دارند.

بطور کلی تور های مذهبی هدفشان بازدید از مکان های مقدس و زیارتی هر شهر است اما تور های کربلا تنها مذهبی به حساب نمیاید، چرا که در کنار زیارت از حرم امامان بزرگوار به بازار های سنتی و اماکن تاریخی هم سری میزنید.

تور های کربلا به دو دسته تور زمینی کربلا و تور هوایی کربلا تقسیم می شوند، که در ادامه درباره هرکدام به شکلی مختصر توضیح میدهیم.

تور هوایی کربلا

سفر های هوایی بخاطر سرعت بالای هواپیماها در رساندن مسافران به مقصد  مورد استقبال گروه بزرگی از مردم قرار گرفته است و چه بهتر که سفر با هواپیما را هم در تور های کربلا قرار دهیم.

از مزیت های تور هوایی کربلا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • سرعت بالا در رسیدن به مقصد
  • مناسب برای سالمندان و افراد کم توان

اگر در خانواده شما شخصی هست که تاب و تحمل نشستن بر روی یک صندلی به مدت چندین ساعت را ندارد، قطعا تور هوایی کربلا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مسیر تور هوایی کربلا

چون در شهر کربلا فرودگاهی وجود ندارد تمامی پرواز ها از مبدا ایران در شهر نجف فرود میایند و مسافران پس از پیاده شدن از هواپیما با یک ترانسفر زمینی(اتوبوس،ون) به سمت کربلا رهسپار میشوند.

قیمت تور کربلا هوایی

قیمت تور هوایی کربلا به عواملی همچون تاریخ حرکت و تعداد روزهای اقامت شما در کشور عراق بستگی دارد .

تور زمینی کربلا

با اینکه تور هوایی کربلا خوبی های بسیاری دارد اما باید گفت که ترس از ارتفاع و هواپیما مشکل تعداد زیادی از افراد بوده و هست، برای همین، تورهای کربلا به شکل زمینی هم برگذار میشوند تا شما از زیارت سیدالشهداء جا نمانید.

مسیر تور کربلا زمینی

تور زمینی کربلا از همه جایه کشور برگذار میشود و هر شهری که پایانه مسافربری داشته باشد توان برگذاری تور زمینی را دارد.

ابتدا در پایانه مسافربری تعیین شده حاضر میشوید و پس از حرکت با اتوبوس یا قطار، به مرز های زمینی ایران و عراق میرسید،  سپس با عبور از پایانه های مرزی و ورود به خاک عراق سوار اتوبوس های   VIP شده و به سمت شهر نجف راهی میشوید تا از زیارت حرم حضرت علی(ع) جا نمانید و در نهایت به سمت حرم امام حسین(ع) برای زیارت او و برادر بزگوارش عباس بن علی رهسپارِ کربلا شوید.

 قیمت تور زمینی کربلا

قیمت تور های کربلا زمینی نسبت به تورهوایی  مقرون به صرفه بوده و مقدار هزینه شما را تا حد چشمگیری کاهش میدهد، لازم به ذکر است بگوییم تقریبا قیمت آن یک سوم تور هوایی کربلا میشود.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا