بهترین کلینیک کاشت مو در تهران را بشناسید

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

پس از آن که در مقالات قبلی معیارهای انتخاب بهترین “کلینیک کاشت مو” را مورد بررسی قرار دادیم، حال این سوال مطرح است که نحوه انتخاب و پیدا کردن بهترین کلینیک کاشت مو در تهران از نظر مردم چگونه است؟ زیرا صرف دانستن معیارها به تنهایی کفایت نمی کند و ما قادر به تشخیص مرکز معتبر نیستیم. بسیاری از کلینیک ها در سطح شهرها و به خصوص تهران وجود دارد که با انبوهی از تبلیغات، همگی مدعی آن هستند که بهترین مرکز کاشت مو هستند. این مساله باعث می شود که افراد دچار سردرگمی شده و نتوانند به درستی مرکز معتبر را تشخیص دهند. از این رو در ادامه به بررسی نحوه انتخاب و پیدا کردن یک کلینیک کاشت مو معتبر پرداخته ایم.

بررسی سوابق کلینیک کاشت مو

بررسی سوابق راهکار مناسبی است که می توان از اعتبار آن مرکز اطلاع پیدا کرد. برای مثال بسیاری از کلینیک های معتبر اقدام به انتشار تصاویر مراجعین پیش از عمل و پس از آن می کنند، تا میزان موفقیت و دستیابی به نتایج مطلوب را به تصویر بکشند. میزان توانمندی و تجارب پزشکان یک مرکز را هم می توان با بررسی این تصاویر که در سایت های کلینیک ها منتشر می شود مورد ارزیابی قرار داد. اطلاع از زمان تاسیس یک مرکز خود می تواند نشان دهنده آن باشد که کلینیک مورد نظر چقدر سوابق کاری دارد.

·         پرس و جو کردن از مراجعین

از دیگر روش هایی که می توان یک “کلینیک کاشت مو” معتبر و مناسب را تشخیص داد، پرس و جو کردن از مراجعین و بیمارانی است که به آن مرکز رفته و خدمات آن را دریافت کرده اند. معمولا افرادی که به یک مرکز مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کرده اند اطلاعات مفیدی از نحوه کار آن مرکز دارند و می توانند به خوبی شما را در این مساله راهنمایی کنند.

·         بررسی نظرات بیماران در فضای مجازی

بررسی نظرات بیماران و مراجعین در سایت ها و فضای مجازی، می تواند در انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو مفید باشد. امروزه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث ارتباط آسان تر افراد شده است که در این مساله می توان به راحتی با افراد مختلف در کانال ها، سایت ها و پیام رسان ها گفتگو کرد و نظرات و راهنمایی های آنان را درباره انتخاب یک مرکز درمانی معتبر جویا شد. در این رابطه با طرح سوال در گروه هایی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند، می توان از پاسخ ها و نظرات کاربرانی که به نوعی از این مساله اطلاعات کافی و مفید دارند، استفاده کرد.

نکات مهم قبل از کاشت مو【سال1402】

ما در این مقاله قصد داریم شما را با اقدامات لازم قبل از کاشت مو آشنا کنیم. کاشت موی سر بی  شک از بدیع ترین عمل های زیبایی است. موی سر یکی از فاکتور های مهم در زیبایی صورت و جذابیت چهره است. تقریباً همه افراد دنیا در این مورد اتفاق نظر دارند که مو و دندان، از نعمت  ها و موهبت  های الهی هستند و باید در مراقبت از آنها، کمال دقت را به خرج دهیم؛ چرا که از دست رفتن آنها ، مساوی با از دست دادن اعتماد به  نفس و بروز مسائل و مشکلاتی در زندگی فردی و اجتماعی خواهد شد.

خوشبختانه، علم پزشکی در زمینه  های مختلف، با سرعتی زیاد در حال رشد است. هر ساله ، ابداعات و اکتشافاتی در این عرصه اتفاق می افتد که نوید بخش زندگی راحت تر و شادی بیشتر هستند. کاشت موی سر یکی از همین اتفاقات خوب است. در ادامه با اقدامات لازم قبل از کاشت مو بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

چه کسانی مناسب کاشت مو هستند؟

رنگ مو رنگ مو، اصلی ترین عاملی است که میزان اثربخشی نتایج را نشان می دهد، آن هم به دلیل تضادی که میان رنگ مو و رنگ فرق سر وجود دارد و هر چه این اختلاف رنگ بیشتر باشد، میزان طاس بودن و ریزش مو بیشتر مشخص می شود
تراکم مو تراکم مو، از دیگر عواملی است که مشخص می کند آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر.  افرادی که میزان تراکم مویشان کافی است، می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند
بافت مو  افرادی که موی فر یا مجعدی دارند، نتایج بهتری از کاشت مو را تجربه می کنند زیرا موی فر و مجعد، تراکم بیشتری دارد و هر چه تراکم مو بیشتر باشد، جراحی با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.
ضخامت مو ضخامت مو، از دیگر عواملی است که مشخص می کند آیا کاشت مو با موفقیت انجام می شود یا خیر. آن دسته از افرادی که موهای ضخیم تری دارند، با نتایج زیبایی بیشتری روبرو خواهند شد
انعطاف پذیری فرق سر از دیگر عوامل مهم در موفقیت نتیجه کاشت مو، کشسانی فرق سر است. هر چه فرق سر متراکم و فشرده باشد، برداشتن فولیکول ها از فرق سر و انتقال و کاشت آن ها نیز دشوارتر است و بالعکس

انواع روش های کاشت مو

کاشت موی سر مدت  ها است که در حال انجام است. برخی از ما نیز با مراحل کاشت مو و روند رشد مجدد موها آشنایی  داریم. موضوعی که شاید از آن آگاهی نداشته باشیم این است که برای کاشت موی سر ، روش  های مختلفی وجود دارد. احتمالاً در پیام  ها و محتویات تبلیغاتی که خبر از کاشت موی سر می دهند، می توان به جدیدترین روش کاشت مو، روش های FIT، FUT و SUT اشاره کنیم. روش های نام برده شده، روش  های مختلف کاشت موی سر هستند.

بهترین روش های کاشت مو با توجه به هزینه  ها، میزان ماندگاری، وسعت ناحیه سر که نیاز به کاشت مو دارد و مواردی دیگر تعیین می شود. می توان گفت که در حال حاضر، کاشت موی سر به روش SUT از بهترین روش های کاشت مو در جهان است. قبل از اقدام به کاشت مو به چه نکاتی باید دقت کنیم؟ در ادامه اقدامات قبل از کاشت مو را به شما شرح خواهیم داد.

اقدامات لازم برای کاشت مو را جدی بگیرید!

پیش از اینکه به بررسی بهترین روش های کاشت مو بپردازیم، لازم است نکته   ای را در خصوص کاشت موی سر و مراحل پیش از اقدام به این کار بازگو کنیم. نکته مهم این است که جدی گرفتن اقدامات لازم برای کاشت مو از درجه اهمیتی زیادی برخوردار است. مراحل کاشت مو با توجه به نوع تکنیکی که برای کاشت موی سر مورد استفاده قرار می گیرد، عموماً از یک رویه ثابت و مشخص تبعیت می کنند. تشخیص، تبحر و تخصص پزشک در این خصوص، عاملی تعیین کننده است. اما موضوعی که به عنوان یک عامل دو طرفه بین پزشک و بیمار مطرح می  شود، اقدامات لازم برای کاشت مو هستند.

هر فردی برای کاشت مو مناسب نیست.

در صورتی که تصمیم گرفته اید کاشت مو انجام دهید باید بدانید آیا واقعاً کاندید مناسبی برای انجام این روش هستید یا خیر. از آنجایی که تمام مدل های ریزش مو و طاسی سر با روش کاشت مو برطرف می شود، اکثر افراد ترجیح می دهند برای رفع مشکل ریزش مو و طاسی سر کاشت مو انجام دهند.

اما اگر با طاسی پراکنده با الگوی نامشخص روبه رو هستید و هنوز دلیل اصلی ریزش موی خود را نمی دانید باید ابتدا به متخصص مو مراجعه کنید تا مشخص شود کاشت مو برای شما روش مناسبی است یا خیر. معمولاً کسانی که به خاطر بیماری زمینه ای درمان نشده با مشکل ریزش مو مواجه می شوند، نمی توانند کاشت مو انجام دهند. چرا که ابتدا باید بیماری زمینه ای آنها درمان شود و علت ریزش موشان برطرف شود. سپس بتوانند ناحیه طاسی سر را با کاشت مو بپوشانند.

اما در صورتی که علت ریزش موی شما قابل درمان نباشد نمی توانید کاشت مو انجام دهید. البته موارد دیگری هم برای کاشت مو باید بررسی شود؛ مانند وضعیت سلامتی شما، سن، قدرت بانک مو، جنس موها و غیره که تمام این موارد توسط پزشک متخصص در جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر در سنین جوانی قرار دارید و با مشکل ریزش مو مواجه هستید، سعی کنید برای کاشت مو عجله نداشته باشید. چرا که ممکن است ریزش موی شما ادامه دار باشد و بعد از کاشت مو دوباره با ریزش مو مواجه شوید. در غیر این صورت نتیجه کاشت مو شما عملا بی فایده خواهد بود. پس صبور باشید و بگذارید الگوی ریزش موی شما کاملاً مشخص شود.

قبل ازاقدام به کاشت مو به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

در کنار این که بدانید، قبل از اقدام به کاشت مو به چه نکاتی باید دقت کنیم؟ باید اقدامات بعد از کاشت مو را هم بدانید. در واقع، بعد از انجام دادن کاشت مو فکر نکنید کار تمام است. چرا که یک سری مراقبت های لازم وجود دارد که برای مشاهده نتیجه موثرتر باید انجام دهید. توصیه های لازم بعد از کاشت مو را در موارد زیر برای شما توضیح می دهیم. پس رعایت کردن آن حداقل حداکثر تلاش خود را به کار بگیرید:

  • برای این که تورم در ناحیه پیشانی کاهش پیدا کند می توانید در شب های اولیه از کمپرس یخ استفاده کنید. این کار را به صورت دقیق هر 20 دقیقه یک بار تکرار کنید که هر مرتبه حدود یک دقیقه کمپرس یخ را روی ناحیه پیشانی نگه دارید.
  • ممکن است در روزهای اولیه بعد از کاشت مو نحوه خوابیدن برای شما کمی سخت باشد. اما سعی کنید برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید و زاویه سر خود حدود 30 درجه نسبت به بدن قرار دهید. پس از خوابیدن بر روی شکم و سینه خودداری کنید. این کار به کاهش تورم و طی کردن دوره های بهبودی بسیار کمک می کند.
  • برای بهبودی سریع تر ویتامین بیشتری مصرف کنید. مصرف مایعات و آب میوه های حاوی ویتامین c مانند آناناس و پرتقال را در دستور برنامه غذایی قرار دهید.
  • مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است را فراموش نکنید.
  • برای باز کردن پانسمان حتما به متخصص مراجعه کنید و هرگز خودتان برای انجام این کار اقدام نکنید.
دکمه بازگشت به بالا