برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

نمونه سوال افسری سپاه با پاسخنامه

زمان استخدام سپاه پاسداران 1402

زمان استخدام سپاه پاسداران و شرایط عمومی استخدام در دانشگاه افسری امام حسین سپاه به شرح ذیل می باشد:

 • داوطلبان می بایست دارای مدرک دیپلم و دوره ی پیش دانشگاهی ( سال چهارم ) باشند.
 • برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
 • دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • برای رشته های ریاضی و تجربی معدل کل سال آخر آن ها کمتر از 14 نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از 14 کمترنباشد.
 • برای رشتهای انشانی معدل کل سال آخر از 16 کمتر نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از 16 کمترنباشد.
 • پذیرش دانشجو در کلیه رشت ها از بینداوطلبان مرد صورت می گیرد.
 • حداقل قد 170 و حداکثر 190 سانتی متر
 • موفقیت در سیر مراحل گزینش سپاه
 • داوطلبان در ابتدای شروع به تحصیل به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و دوره آموزش عمومی پاسداری را به مدت نیم سال در یکی از مراکز آموزشی سپاه طیمی نمایند.
 • باید دروس مصوب و تعداید از واحد های خاص دانشگاه که تحت نظام تربیتی ( نظامی ، فرهنگی ، ورزشی ) را بگذرانند.
 • سپردن تعهد مبنی بر رعایت کلیه مقررات و ضوابط آموزشی، انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول تحصیل و پس از اتمام تحصیلات
 • دانشجویان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و کارشناسی به درجه ستوان دومی نائل خواهند شد.

زمان استخدام سپاه در هر دوره بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید توسط سپاه پاسداران اعلام می شود و بدیهی است که تقویم زمانی مشخصی و یکپارچه ای برای آن وجود ندارد. بدین ترتیب، زمان استخدام سپاه 1402, استخدام خواهران و آقایان در سپاه (نیروی دریایی، زمینی، بسیج، قدس، هوافضا) و همچنین جذب نیروی مورد نیاز دیگر جایگاههای شغلی صرفا در بازه زمانی محدود و مقرر شده انجام می شود و بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خانم و آقا می توانند نسبت به استخدام خود در نهاد سپاه اقدامات لازم را به عمل آورند.

شرایط استخدامی سپاه پاسداران برای کارمندان

 1. استخدامی سپاه بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
 2. شرایط استخدام سپاه پاسداران برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی الامکان تابع شرایط  خدمتی همسران آنان باشد.
 • سپاه می تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی مربوطه می باشند با اخذ تعهد 5 سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی باشد.
 • خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می گردد و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
 • شرایط استخدام سپاه پاسداران برای پرسنلی که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می باشد به صورت پیمانی خواهد بود.
 • زمان استخدام سپاه 1402 می تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل  بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط استخدام سپاه پاسداران را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت  برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
 • سپاه می تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل 18 سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره  ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر 10 سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
 • سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
 • این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای  استخدام و تحصیل و نظیر آن برخوردار می باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها سلب می شود.
 • کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
 • حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
 • آیین نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
 • خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام کننده به موجب آیین نامه موضوع ماده 37 قانون ارتش می باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
 • استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
 • استخدام مربی و پرداخت حق التدریس برای آموزشهای پائین تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین نامه موضوع ماده 38 قانون ارتش خواهد بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
 • استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً ممنوع است.

لیست مراکز آموزشی سپاه:

 1. دبیرستانها و هنرستانهای سپاه
 2. آموزشگاه نظامی.
 3. دانشکده های علوم و فنون نیروها.
 4. دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه.
 5. دانشکده علوم استراتژیک سپاه.
 6. دانشگاه امام حسین (ع) شامل دانشکده علوم پایه نظامی و دانشکده های علمی و تخصصی.
 • دانشکده علوم و فنون نیروها از لحاظ علمی به دانشگاه امام حسین (ع) وابسته بوده و توسط نیروها اداره می شود.
 • دانشکده عقیدتی – سیاسی و سایر مراکز آموزش رسته ای عقیدتی – سیاسی سپاه زیر نظر جزوه نمایندگی ولی فقیه در سپاه اداره می شود.
 • دو دانشگاه افسری و تربیت پاسداری و جامع امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به منظور تربیت و آموزش افسران و آینده سازان سپاه و بنا به تدبیر فرمانده معظم کل قوا تاسیس شدند؛ “دانشکده امنیت”، “دانشکده اطلاعات”، “دانشکده فناوری یا مهندسی”، “دانشکده علوم انسانی اسلامی”، “دانشکده علوم پایه جهادی”، 5 دانشکده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) هستند؛ نکته مهم مدنظر فرمانده معظم کل قوا این بود که همه ورودی های سپاه باید از مسیر دانشگاه افسری و تربیت پاسداری عبور کنند؛ زیرا سابق بر این هر کدام از نیروهای سپاه برای خودش به جذب افراد می پرداخت و پس از سیر مراحل گزینش، آنها را استخدام می کرد؛ ولی اکنون تمام افرادی که قرار است در مجموعه های مختلف سپاه مانند حوزه نمایندگی ولی فقیه، بسیج، حفاظت اطلاعات و نیروی قدس سپاه جذب شوند، باید دوره های عمومی خود را در این دانشگاه سپری کنند؛ بر این اساس پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری حذف شد و به جای آن با هماهنگی وزارت علوم، برای جذب در این دانشگاه “کنکور داخلی” برقرار شده است.

پک کامل نمونه سوالات دانشگاه افسری سپاه:

جهت آمادگی بیشتر شما عزیزان و کمک به پاسخگویی بهتر شما به سوالات آزمون های استخدامی سپاه جمهوری اسلامی ایران وب سایت سرزمین استخدام پک کامل نمونه سوالات استخدامی سپاه دوره های گذشته را از بهترین منابع مطالعاتی موجود گردآوری نموده است. برای آمادگی هرچه بیشتر در آزمون استخدامی سپاه جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد سرزمین استخدام به شما پک کامل نمونه سوالات دانشگاه افسری سپاه می باشد .

این پک شامل:

    پکیج عقیدتی و سیاسی: پکیج کامل جهت آمادگی برای مصاحبه عقیدتی و سیاسی

    نمونه سوالات دانشگاه افسری سپاهجمهوری اسلامی ایران (پاسخنامه تشریحی و تستی)

    نمونه سوالات استخدامی سپاه جمهوری اسلامی ایران به همراه جزوه آموزشی

    سوالات آزمون دانشکده افسری (سال های 96 – 94 – 93 – 91) و نمونه سوالات 7 درس عمومی

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا