خدمات صنعتیبرترین های کسب وکار ایرانی

بهترین خط تولید مواد شوینده

در کشور عزیزمان ایران برای تولید مواد شوینده بهداشتی و راه اندازی خط تولید مواد شوینده (مایع ظرفشویی،دستشویی،شامپوی سر و … ) می بایست کارخانه ای را تاسیس کنیم که مطابق با ضوابط اداره صنایع و معادن، اداره بهداشت و اداره استاندارد ملی ایران باشد.

خط تولید مواد شوینده ارزان

راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان می تواند یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد در ایران باشد. با توجه به همه گیری کرونا و نیازی که به استفاده از مواد شوینده وجود دارد، یک خط تولید شوینده می تواند سوددهی خوبی داشته باشد. از طرف دیگر نیاز به تمیز و پاکیزه بودن محیط های عمومی و خصوصی، راه اندازی خط تولید مواد شوینده را با موفقیت همراه می کند. در این مقاله همچنین به نکاتی از قیبل خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی، قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی  و تولید مواد شوینده در منزل خواهیم پرداخت.

برای این که خط تولید مواد شوینده را با هزینه کم راه اندازی کنید، باید کمی اطلاعات خود را از مواد شوینده بهداشتی و صنعتی بالا ببرید. در این بخش همراه ما باشید تا ارزان ترین خط تولید مواد شوینده را برای کسب درآمد به شما معرفی کنیم.

اطلاعات ضروری برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان

اگر قصد راه اندازی خط تولید شوینده دارید، پیش از هر چیزی باید این نکته را بدانید که مواد شوینده به دو دسته شوینده صنعتی و شوینده بهداشتی تقسیم می شود. خط تولید این دو نوع شوینده با یکدیگر متفاوت است که بالطبع روی هزینه راه اندازی آن هم تاثیر می گذارد.

شوینده بهداشتی چیست؟!

شوینده های بهداشتی، شوینده هایی هستند که در انواع فروشگاه های بزرگ زنجیره ای یا سوپرمارکت ها به فروش می رسند. این شوینده ها اغلب برای عموم مردم عرضه شده اند و از آنها برای پاک سازی محیط های بزرگ استفاده نمی شود. بیشتر این شوینده ها در منازل و انواع مراکز خدماتی و فروش با ابعاد کوچک قابل استفاده هستند.

برای راه اندازی خط تولید شوینده بهداشتی باید شرایط آن را با توجه به استانداردها و قوانینی که توسط وزرات بهداشت تعیین شده، رعایت کنید. در واقع لازم است که مجوزهای مربوطه از این سازمان دریافت شود.

شوینده صنعتی چیست؟!

راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان معمولا برای تولید شوینده های صنعتی کاربرد بیشتری دارد. شوینده های صنعتی را می توان انواع شوینده هایی دانست که از آنها در محیط های بزرگ عمومی برای پاک سازی استفاده می شود.

به عنوان مثال رستوران ها، کارخانه ها، مدارس و دانشگاه ها، فروشگاه هایی با ابعاد بزرگ، مراکز تجاری چند طبقه و هر محیطی که وسعت بالایی داشته باشد را باید با شوینده های صنعتی تمیز کرد. این شوینده ها در منازل و به صورت شخصی قابل استفاده نخواهند بود. چرا که اغلب در بسته بندی های 4 تا 10 و 20 لیتری تولید می شوند.

برای راه اندازی خط تولید شوینده صنعتی نیازی به کسب مجوز از مراکز ذیربط وجود ندارد. در واقع شما می توانید خط تولید خود را مجهز کرده و شوینده های صنعتی را تولید و عرضه کنید. این موضوع سرعت روند راه اندازی و هزینه راه اندازی خط تولید را بسیار پایین خواهد آورد.

هزینه های مربوط به راه اندازی خط تولید مواد شوینده

تا اینجا با روند اداری و تفاوت شوینده های بهداشتی و صنعتی آشنا شدید. برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان باید اقلام و تجهیزاتی را خریداری و آماده کنید.

اول از همه باید مشخص کنید که شوینده شما در کدام دسته از شوینده ها قرار می گیرد تا متناسب با آن فرمولاسیون تولید شوینده را به دست آورید. توجه داشته باشید که استفاده از فرمولاسیون شوینده صنعتی و عرضه آن به مصرف کننده خانگی خلاف قانون است و می تواند شما را دچار دردسرهای بسیاری کند. مثلا شما نمی توانید با یک خط تولید شوینده صنعتی، مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی تولید کنید. این کار نیاز به مجوز تولید شوینده بهداشتی دارد.

حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده چقدر است؟!

در این بخش می خواهیم ببینیم حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده از بودجه مورد نیاز برای اجاره فضا گرفته تا هزینه های مربوط به دستگاه های مختلف و تجهیزات راه اندازی خط تولید چقدر است. توجه داشته باشید که این اعداد و ارقام به صورت میانگین محاسبه شدند و با نوسانات ارزی و درصد تورم در کشور ممکن است تغییراتی در آنها رخ دهد. بنابراین برای اطلاع از به روز ترین قیمت ها، بهترین راهکار تماس با کارشناسان ما در تیم شویا صنعت است.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید را به دو دسته تقسیم می کنند:

    سرمایه ثابت: سرمایه ای که برای خرید تجهیزات و اجاره یا خرید بنا هزینه می کنید، در دسته سرمایه های ثابت قرار می گیرد. منظور از ثابت به این معناست که یک بار تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری می کنید و نیازی نیست که ماهیانه هزینه ای برای آن کنار بگذارید.

    سرمایه در گردش یا متغیر: در طرف مقابل سرمایه ثابت، سرمایه در گردش قرار دارد. این بودجه برای تامین مواد اولیه، ظروف، لیبل، نیروی کار و موارد دیگری است که به طور معمول ممکن است در طول زمان تغییر کند.

مثلا این ماه 40 میلیون تومان برای تامین مواد اولیه هزینه می کنید و ماه بعد ممکن است این رقم بیشتر یا کمتر باشد.

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده چقدر باید هزینه کنیم؟

در زمینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده لازم است به چهار فاکتور توجه داشته باشید:

  • آشنایی کامل با فرمولاسیون های تولید و ساختار مواد شوینده
  • اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و مراجع قانونی ذیربط
  • تهیه لوازم و تجهیزات کاربردی خط تولید مواد شوینده
  • تهیه مواد اولیه باکیفیت و تایید شده توسط بهداشت غذا و دارو

همانطور که گفتیم در راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری های هنگفت ندارید بلکه شما با سرمایه 50 تا 2 میلیارد تومان نیز می توانید کارخانه یا کارگاه تولیدی خود را راه اندازی کنید؛ اما توجه داشته باشید که راه اندازی خط تولید انواع مواد شوینده می تواند به لحاظ انتخاب مواد اولیه یا تجهیزات کاربردی با یکدیگر متفاوت باشد و این یعنی هزینه های لازم برای راه اندازی خط تولید شامپو با هزینه های راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی متفاوت است ولی در کل برای راه اندازی هر نوع خط تولید شما می توانید با کمترین سرمایه نیز کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

چهار فاکتور معرفی شده در بالا می تواند براساس دانش و سطح تولید مورد انتظار شما هزینه های مختلفی را در راه اندازی خط تولید در بر داشته باشد. به عنوان مثال فرمولاسیون تولید صابون مایع یا مایع دستشویی قطعا با فرمولاسیون شامپو و مایع ظرفشویی متفاوت است؛

لذا در این زمینه شما باید سطح دانش خود را ارتقاء دهید یا از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید که در هر دو حالت به سرمایه گذاری نیاز دارید. همچنین مواد اولیه به کار رفته در تولید مواد شوینده در هر محصول متفاوت است و این تفاوت ممکن است هزینه های تولید را تغییر دهد؛ اما توجه داشته باشید که در این زمینه همواره کیفیت مواد اولیه باید در اولویت قرار گیرد.

بنابراین در بررسی هزینه های راه اندازی خط تولید مواد شوینده عوامل مختلفی دخالت دارند که هر یک باید به تنهایی مورد بررسی قرار گیرند. با این حال با توجه به تقاضای مصرف کنندگان در بازار و تجهیزات کاربردی خطوط تولید که امکان تولید هر نوع مواد شوینده را در یک کارگاه یا کارخانه فراهم می کند، می توان گفت راه اندازی هر نوع خط تولید از انواع مواد شوینده با سرمایه گذاری کم یا زیاد می تواند بسیار سودآور باشد، به گونه ای که شما بتوانید ظرف مدت چند ماه سرمایه ناچیز خود را چندین برابر کنید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا