برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

استفاده از اینترنت گوشی در مسافرت خارجی

در استانبول چگونه از اینترنت ارزان و رایگان استفاده کنیم؟

یکی از مهمترین و متداول ترین دغدغه هایی که توریستان در مورد سفر به یک کشور خارجی دارند، این است که در آن کشور چگونه می توانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند و چگونه می توانند ارتباط شان با دنیای مجازی را حفظ کنند. این یک واقعیت است که اکثر ما دوست داریم که در طول سفر با دوستان، خانواده و همین طور سوشیال مدیا و صفحات مجازی مان در ارتباط باشیم. از آن طرف یک سری از مسافران به خاطر موقعیت شغلی خاصی که دارند، مجبور هستند که مدام به اینترنت متصل باشند و داشتن مداوم اینترنت برایشان از واجبات است و همه این ها نشان می دهد که صحبت درباره چگونگی دسترسی به اینترنت در سفرهای خارجی موضوع بسیار مهمی است.

حالا سوالی که ما می خواهیم در این مطلب به آن بپردازی م، این است که چگونه می توان در سفر به ترکیه به اینترنت دسترسی پیدا کرد؟ ما می خواهیم در قاصدک 24 این را با هم بررسی کنیم که چه راه هایی برای پیدا کردن دسترسی به اینترنت در طول سفر به ترکیه وجود دارد. اگر این موضوع برای شما هم جالب است و شما هم به دنبال روش هایی برای دسترسی به اینترنت در ترکیه هستید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید. همچنین می توانید جهت اطلاع از قیمت خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24، خرید بلیط اتوبوس و خرید بلیط ارزان هواپیما با ما تماس بگیرید.

اینترنت هتل در استانبول

قبل از هر چیزی، بهترین نکته در مورد صرفه جویی استفاده از اینترنت، گرفتن هتلی است که به شما اجازه استفاده از Wi-Fi و اینترنت را می دهد. حتی اگر با روش های بعدی، اینترنت همراه خود را شارژ کردید، داشتن هتلی که اینترنت شما را فراهم کند می تواند خیال شما را از بسیاری جهات آسوده کند.

 خرید سیم  کارت در استانبول

یکی از بهترین راه حل ها این است که در همان ابتدای ورود به ترکیه یک سیم کارت اعتباری تهیه کنید. از بهترین ارائه کنندگان خدمات تلفن همراه در ترکیه می توان از Turkcell، Vodafone و Avea اشاره کرد که از نظر هزینه تقریبا با هم برابر هستند. برای مثال 12 گیگابایت اینترنت ترکسل به همراه امکان دیدن تلوزیون اینترنتی TV+ و چند امکان دیگر 89 لیر خواهد بود.

 در نظر داشته باشید که برای تهیه سیم کارت حتما باید پاسپورت خود را همراه داشته باشید و فرم های مورد نظر را پر کنید. اگر بیشتر از یک ماه قرار باشد در استانبول بمانید، باید حتما گوشی همراه خود را در شبکه ی محلی رجیستر کنید و مالیات مربوط به آن را پرداخت کنید. خرید سیم کارت و اینترنت همراه برای اینکه در همه حال و همه جا اینترنت داشته باشید و مبلغ درخوری نیز برای اینکار پرداخت کنید، بهترین راه حل به نظر می رسد.

 Wi-Fi رایگان در استانبول

فقط هتل ها نیستند که اینترنت در اختیار مسافران قرار می دهند. اکثر رستوران ها، کافه ها کتابخانه ها و بخش هایی که شهرداری به این منظور در نظر گرفته دارای اینترنت هستند. البته خیلی نمی توان به خوب بودن این اینترنت ها امیدی بست چون در آن واحد بسیاری به آن وصل و از خط استفاده می کنند. شاید اگر یکی از اعضای خانواده سیم کارتی تهیه کرد، بقیه بتوانند در این مراکز کارهای خود را پیش ببرند و در مواقع ضرورت از گوشی آن یک نفر استفاده کنند. به این ترتیب می توان مبلغ نسبتا قابل توجهی صرفه جویی کرد.

 کرایه مودم همراه در استانبول

کرایه مودم های همراه هم یکی از بهترین گزینه ها برای اتصال به اینترنت محسوب می شود. این دستگاه ها همچون نمونه های ایرانی، سیم کارت می  خورند و از طریق اتصال 3G یا LTE اینترنت را دریافت کرده و به وسیله Wi-Fi با گوشی شما به اشتراک می گذارند. مدل های متنوع و کوچکی از این دستگاه ها در استانبول وجود دارد که شرکت های بسیاری آن ها را برای کرایه دادن در نظر گرفته اند.

برای مثال یکی از شرکت ها با صرف 120 لیر این دستگاه را با 10 گیگ شارژ اینترنت در اختیار شما قرار می دهد.البته شرکت یاد شده از تکنولوژی 3G استفاده می کند و مدل های LTE یا 4G گران تر هستند. روش اتصال به وسیله این دستگاه ها بسیار ساده است. دستگاه را روشن می کنید، با گوشی، لپ تاپ یا هر وسیله دیگری که مجهز به Wi-Fi باشد آن را پیدا می کنید و برای اتصال به آن کد مندرج در پشت دستگاه را وارد می کنید.

از ویژگی های مهم این دستگاه این است که تا یک فاصله نسبتا کوتاهی، تمام کسانی که رمز را داشته باشند می توانند از اینترنت آن استفاده کنند. در واقع اگر خانواده ای دارید که همه می خواهند موبایل خود را به اینترنت متصل کنند، بهتر است این روش را پیش بگیرید. اما اگر تنها مسافرت می کنید کماکان بهترین گزینه برای شما سیم کارت خواهد بود.

در نهایت نباید فراموش کنید که اگر خیلی به خارج از شهر سفر نمی کنید، خیلی اهل اینترنت نیستید و از بهره نمی برید، در جای جای استانبول مراکزی وجود دارد که می توانید به راحتی نیازهای خود در رابطه با اتصال به اینترنت را حل کنید. در غیر این صورت باید بسته به نیاز خود یکی از روش های بالا را انتخاب نمایید

چگونه هزینه تلفن همراه و اینترنت را در سفر های خارجی، کاهش دهیم؟

یکی از مشکلاتی که این روز ها مسافر ها در هنگام سفر با آن ها مواجه می شود و هزینه های زیادی از روی نا آگاهی بهشون تحمیل می شود، هزینه تماس و اینترنت در سفر است. امروز درباره کاهش هزینه تماس و اینترنت صحبت می کنیم با ما همراه باشید.

 سرویس های اپراتور های مخابراتی داخلی 

امروزه با گسترش تکنولوژی و راه های ارتباطی کشور ها باهم ،گاهی شرکت های مخابراتی داخلی با برخی کشور های همسایه و سایر کشور ها نیز کار می کنند و خدمات ارائه میدهند و برای ما مسافران به آن کشور ها یک آپشن خوب حساب می شود چون هزینه های مخابراتی زیاد تغییر نمی کند به علت یکی بودن اپراتور ها پس لطفا فعالیت سرویس مخابراتی خود را در کشور مقصد چک کنید.

داده های تلفن همراه خود را چک کنید 

در داخل کشور هم ما این مشکل را داریم با تموم شدن اینترنت گوشی، در صورت روشن بودن داده ها و فراموش از غیر فعال کردن آن هزینه های گزافی را روی دستمان می گذارد، در سفر های خارجی که این هزنیه چند برابر هم می شود لطفا از خاموش بودن آن نه یک بار بلکه چند بار اطمینان حاصل کنید تا از هزینه های میلیونی تلفن همراهتان جلوگیری کنید.

 بهترین راه کاهش هزینه های تلفن همراه 

یکی از بهترین و امن ترین روش های کاهش هزینه تلفن همراه، تهیه سیم کارت های مسافرتی آن کشور است. این سیم کارت ها بسته به کشور مقصد هزینه های متفاوتی دارند یکی از مهم ترین و بهترین نکات آن استفاده از اینترنت این سیم کارت ها و کاهش بیشتر هزینه ها است. این سیم کارت ها را میتوان در شارژ های دلخواهی خرید و در طول سفر آن ها را شارژ کرد. با استفاده از این سیم کارت ها هزینه های تلفن همراه به حداقل مصرف خود میرسد. بعضی از آژانس ها در تور های ()خود سیم کارت هم ارائه می دهند می تواند از آن ها پرس و جو کنید.

فعال کردن برنامه های جانبی قبل از سفر 

وجود یک سری از برنامه ها در سفر یکی از مهم ترین نکات است قبل از سفر آن ها را دانلود کنید و از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید. از مهم ترین آن ها میتوان به یک مترجم خوب،یک نقشه مناسب سفر، استفاده از برنامه های کاربردی و ارتباطی مثل واتس آپ، تلگرام، ایمو و…. استفاده خوب از آن ها و کاهش هزینه های تلفن و… می توان نام برد.

غیر فعال کردن برنامه ها در سفر 

یک سری از برنامه در طول سفر کاربردی ندارند برایمان ولی ممکن است اینترنت برایمان هزینه هایی ایجاد کند حتی بسته بودن آن ها هم ممکن است اینترنت مصرف کند لطفا از غیر فعال بودن آن ها در هنگام سفر مطمئن شوید.

 سخن آخر 

سفر می رویم تا از تمام زمان آن لذت ببریم به طور عالی خوش بگذرونیم نه اینکه وقتتمان را صرف تلفن و اینترنت کنیم لطفا از تمام وقت خود استفاده کنید و در طول سفرتان استفاده از تلفن همراه خود را به حداقل برسانید. قاصدک 24 با ارائه بهترین خدمات مسافرتی و گردشگری، تور های داخلی و در خدمت شما مسافران عزیز می باشد.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا