هنر و سینمابرترین های کسب وکار ایرانی

یک بادیگارد حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر به دنبال استخدام بادیگارد هستید، مطمئنا می‌خواهید بدانید که بادیگارد مورد نظرات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. دلایل متنوعی وجود دارد که افراد مختلف سعی می‌کنند از بادیگارد و محافظ شخصی استفاده کنند. مثلا شاید یک سلبریتی بخواهد با همراهی چند محافظ شخصی در یک جشنواره بیشتر به چشم بیاید. همچنین مدیر یک شرکت یا تاجران بزرگ به دلیل خطراتی که جان و مال آن‌ها را تهدید می‌کند از بادیگارد استفاده می‌کنند.

فرقی نمی‌کند که بنا به چه دلیلی برای خود بادیگارد استخدام می‌کنید. مهم این است که ویژگی‌های یک بادیگارد خوب را بدانید و بهترین شخص ممکن را جهت محافظت از جان خود استخدام کنید. در ادامه این مقاله ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی که یک محافظ شخصی باید داشته باشد را برای شما معرفی می‌کنیم. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توانید بهترین محافظ شخصی را برای خود انتخاب و استخدام نمایید.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های یک بادیگارد حرفهای

امروزه افراد مختلفی بنا به نیاز خود به دنبال استخدام بادیگارد می‌باشند. اما استخدام بادیگارد حرفه‌ای که دارای ویژگی‌های مورد نیاز شما باشد، خود یک چالش بزرگ است. چه کسی را به عنوان بادیگارد باید استخدام کنید؟ شخص مورد نظر شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اول از همه اجازه دهید تا مسئولیت شخص بادیگارد را برای شما شرح دهیم:

وظیفه اصلی یک بادیگارد، اسکورت مشتریان در محیط‌های عمومی است. همچنین یک بادیگارد باید از جان و اموال مشتری خود در قبال خطرات موجود محافظت کند.

محافظ شخصی باید قبل حضور مشتری خود در مکان‌های عمومی از امنیت آنجا اطمینان حاصل کند و پیشینه سایر کارمندان و افرادی که به صورت روزانه با مشتری خود در تماس هستند را بررسی کند تا خطری او را تهدید نکند. یک بادیگرادی حرفه‌ای باید از خطرات دوری کند و از بروز هرگونه درگیری و تنشی جلوگیری به عمل بیاورد. برای اینکه در استخدام بادیگارد مدنظر خود بهترین فرد را برای این کار انتخاب کنید، باید با یک سری ویژگی و خصوصیاتی که یک بادیگارد حرفه‌ای باید داشته باشد آشنا شوید. در ادامه ویژگی‌ها و توانایی‌هایی که از یک بادیگارد انتظار می‌رود داشته باشد را برای شما لیست کرده‌ایم.

داشتن تجربه کافی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک بادیگارد حرفه‌ای باید دارا باشد، داشتن تجربه کافی در این زمینه کاری است. یک بادیگارد حرفه‌ای باید پروژه‌های مختلف محافظت یا اسکورت و تشریفات با شرایط گوناگون را تجربه کرده باشد تا بتواند از تجربیات خود در پروژه‌های جدید استفاده نماید. اکثر اوقات در تیم‌های اسکورت و تشریفات از بادیگاردهای با تجربه استفاده می‌شود تا در صورت بروز مشکل و حمله فرد یا افرادی خاص، توانایی دفاع و رفع خطر را داشته باشند.

ویژگی‌های فیزیکی

اکثر بادیگاردها برای محافظت در برابر مهاجمین باید از فیزیک قوی و هیکل تنومندی برخوردار باشند. چنین اکثر بادیگاردها باید حداقل بالای 190 سانتی متر قد، 100 کیلوگرم وزن داشته باشند. افرادی که این ویژگی‌های فیزیکی را دارند به راحتی دیده می‌شوند و با توجه به جثه و فیزیک بدنی خود، می‌توانند هر مهاجمی را از عمل خصمانه خود منصرف کنند.

البته از بادیگاردهایی که از هیکلی معمولیتری برخوردار هستند نیز به صورت ناشناس و در کنار بادیگاردهای درشت هیکل استفاده می‌شود. این دسته از محافظین از چابکی بیشتری برخوردار بوده و عکس العمل‌های سریع‌تری را به نمایش می‌گذارند. با توجه به شرایطی که دارید می‌توانید از هر کدام از این دو نوع بادیگارد استفاده کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم برای داشتن نهایت امنیت از هر دو نوع بادیگارد به صورت محسوس و ناشناس در اطراف خود بهره ببرید.

در کل محافظین شخصی از نظر فیزیکی باید آمادگی بدنی بالایی داشته باشند و بتوانند ساعات طولانی در طی روز بدون خستگی کار کنند.

تسلط به ورزشهای رزمی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک محافظ شخصی باید داشته باشد، تسلط بر یک یا چند ورزش رزمی‌ است. اغلب بادیگاردها از بین نیروهای نخبه نظامی یا قهرمانان ورزش‌های رزمی انتخاب می‌شوند. داشتن مهارت‌های رزمی برای هر بادیگارد بسیار مهم و حیاطی است. افرادی که توانایی رزمی نداشته باشند، در شرایط خطرناک و در صورت حمله شخص محاجم توان دفاع از شما را نخواهند داشت. در هنگام استخدام بادیگارد حرفه‌ای حتما به این نکته توجه داشته باشید. البته امروزه اکثر بادیگاردهای مطرح و حرفه‌ایی از قهرمان‌های اسبق ورزش‌های رزمی می‌باشند.

 داشتن آگاهی کامل نسبت به اطراف خود

یک بادیگارد باید نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارد آگاهی کاملی داشته باشد. محافظین باید آدم‌های تیز بینی باشند و به صورت مداوم محیط اطراف خود را بررسی کنند. داشتن چنین ویژگی به آن‌ها کمک می‌کند تا مهاجمین و قاتل‌ها را قبل از شروع حمله شناسایی کنند. این را به خاطر بسپارید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

مطمئنا شناسایی و خنثی کردن خطر خیلی بهتر از این می‌باشد که به مهاجم زمان و فضای کافی برای حمله داده شود و سپس سعی شود با فرد مهاجم وارد درگیر شوید. علاوه بر این در چنین شرایطی که بادیگاردها با افراد مهاجم درگیر می‌شوند، تمرکز از روی کارفرما کم می‌شود و احتمال آسیب دیدن و در خطر افتادن جان او بیشتر خواهد شد.

داشتن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی دیگر از ویژگی‌های ضروری یک محافظ شخصی است. اگر به توانایی خود اطمینان نداشته باشید، نمی‌توانید امنیت شخص دیگری را تضمین کنید. بادیگاردی که به توانایی‌های خود اطمینان داشته باشد و با اعتماد به نفس بالا کار خودش را پیش ببرد، بازدارندگی بزرگی برای هر مهاجمی محسوب خواهد شد. وجود استرس و اضطراب در بادیگاردها یک نشانه ضعف است. چنین نشانه‌هایی به مهاجمین اجازه می‌دهد تا با خیال راحت‌تری برنامه خود را پیاده سازی کنند و به شخص مورد نظر خود خسارات جانی و مالی وارد کنند.

رفتار و برخورد حرفه‌ای

فرقی نمی‌کند که یک محافظ شخصیی برای فردی مشهور، ثروتمند یا سیاست مدار کار کند، آن‌ها در هنگام کار زمان زیادی را در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. با این اوصاف این افراد باید راحت باشند و با اعتماد به نفس کامل بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. داشتن رفتار حرفه‌ای و سنجیده و مهارت‌های ارتباطی خوب برای هر بادیگاردی یک ویژگی کلیدی در نظر گرفته می‌شود. از یک بادیگارد انتظار می‌رود که بتواند با تمامی اقشار جامعه و مردم صحبت کرده و برخورد مناسبی از خود به نمایش بگذارد.

بادیگاردها به نوعی نماینده مشتریان خود هستند و اگر رفتار زننده‌ای از آن‌ها سر بزند، مردم عملکرد او را به پای کارفرمایش ثبت خواهند کرد.

توانایی رانندگی به شکل حرفه‌ای

اگر قصد استخدام محافظ دارید، بررسی کنید که آیا او راننده ماهری هست یا خیر. بادیگاردها باید از استعداد فوق العاده‌ای در رانندگی برخوردار باشند. دانستن نحوه رانندگی ایمن و سریع در هنگام بحران یک مهارت خاص می‌باشد که تنها با تمرین بدست می‌آید و همه افراد چنین مهارتی را ندارند.

علاوه بر رانندگی خودرو، داشتن مهارت رانندگی با سایر وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت یک مزیت برای بادیگاردها به حساب می‌آید که می‌تواند در مواقع ضروری به کار آید. همچنین آگاه بودن بادیگارد با منطقه زندگی و ناحیه‌ای که در آن رفت و آمد می‌کنید یک مزیت به شمار می‌آید. در صورت بروز خطر بادیگارد باید بتواند امن‌ترین راه‌های فرار را شناسایی کند تا جان کارفرمای خود را نجات دهد.

قابلیت ارائه خدمات بر اساس تقاضا

مواردی به این شکل زیاد اتفاق می‌افتد که برخی مواقع افرادی که به بادیگارد نیاز دارند، به دنبال استخدام بادیگارد برای ساعاتی از روز یا چند روز در طول هفته می‌باشند. یک بادیگارد حرفه‌ای باید توانایی این را داشته باشد که با توجه به درخواست مشتری خود بتواند در کنار او حضور پیدا کند.

هستند افرادی که به دنبال استخدام بادیگارد روزانه، یا قرارداد ماهیانه و یا سالیانه می‌باشند و همچنین کارفرماهایی که به دنبال بادیگاردهایی هستند که به صورت 24 ساعته در کنار او حضور داشته باشند.

یک بادیگارد حرفه‌ای باید بتواند با چنین شرایطی به بدون مشکل کنار بیاید و مشکلی از این بابت نداشته باشد و با تمام توانایی بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد.

قابلیت کار به صورت تکی یا تیمی

با توجه به موقعیت و حجم خطراتی که فرد را تهدید می‌کنند، این احتمال وجود خواهد داشت که شخص مورد نظر به دنبال یک نفر بادیگارد یا تیمی از بادیگاردهای حرفه‌ای باشد. بادیگارد مد نظر شما باید بتواند به تنهایی انتظارات شما را برآورده کند و امنیت شما را تضمین کند. بایدگاردها باید از شخصیت قوی برخوردار باشند و بتوانند به تنهایی از پس مشکلات و خطرات بربیایند.

در شرایطی شاید بخواهید چند بادیگارد را همزمان استخدام کنید که این افراد باید توانایی کار تیمی را داشته باشند و در حین کار به یکدیگر احترام بگذارند. ایجاد تنش در بین تیم بادیگاردی به مهاجمین این فرصت را می‌دهد تا نقشه‌های شوم خود را پیاده سازی کرده و فرار کنند.

بهترین بادیگارد ایران

متاسفانه امروزه افراد زیادی به واسطه جثه بزرگی که دارند، ادعای بادیگارد بودن می‌کنند. این افراد دوره‌های حرفه‌ای بادیگاردی را ندیده و از توانایی‌های لازم برای بادیگارد شدن برخوردار نمی‌باشند.

همانطور که در بالا گفتیم، هر فرد برای تبدیل شدن به بادیگارد حرفه‌ای باید چیزی بیش از یک هیکل تنومند داشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتما از بادیگاردهای شناخته شده و حرفه‌ای استفاده نمایید تا با استفاده از تجربه و توانایی‌های خود امنیت شما را به صورت تضمینی برقرار کنند.

رضا سلیمان پور با بیش از 8 سال سابقه کاری در زمینه بادیگاردی و محافظت اشخاص و انجام بیش از صدها پروژه موفق در زمینه محافظت اشخاص، آماده ارائه انواع خدمات بادیگاردی به اشخاص و سازمان‌ها می‌باشد. با استفاده از خدمات بادیگاردی رضا سلیمانپور می‌توانید بادیگارد مورد نیاز خود را به صورت انفرادی یا تیم بادیگاردی برای بازه زمانی مورد نیاز خود استخدام کنید.

تمام تیم بادیگاردی رضا سلیمان‌پور، از افرادی که سابقه حضور در نیروهای مسلح یا قهرمانی ورزش‌های رزمی داشته‌اند، انتخاب شده‌اند و دوره‌های حرفه‌ای در زمینه بادیگاردی سپری کرده‌اند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا