خدمات صنعتیبرترین های کسب وکار ایرانی

بازرسی از گاز چیست؟

امروزه عملیات مربوط به بازرسی گاز تحت سخت‌گیرانه‌ترین استانداردها انجام میشود و قانون ها و مقررات در این قسمت مدام در حال تغییر است تا سخت‌تر شود. به همین دلیل کنترل کیفیت در صنعت گاز و رعایت تمامی الزامات نظارتی در اولویت کار شرکت های بازرسی قرار دارد.

شرکت تایکو از جمله شرکت های بازرسی کالا است که با توجه به استاندارد های مقرر به انجام بازرسی و ارزیابی های کنترل و کیفیت صنایع گاز اقدام میکند.

 هدف از بازرسی کیفیت گاز چیست؟

بازرسی گاز  باعث ایمن شدن در برابر حوادث احتمالی یا موقعیت های خطرناک میشود و از کارکنان در محل و اعتبار شرکت محافظت می کند.شرکت بازرسی کالا با انجام اقدامات لازم در ارزیابی کیفیت صنعت گاز کمک میکند تا با اطمینان از ایمن بودن کالا کارها رو به جلو پیش رود.

بازرسی شرکت تایکو ،شامل سازه ها، اجزاء، مواد و تجهیزات است. که معمولا شامل آزمایش طیف گسترده ای از مواد مانند نفت، سوخت، سایر محصولات پالایش شده، پتروشیمی ها، گازها، زغال سنگ و سایر هیدروکربن ها می شود و با این روش اطمینان حاصل می کند که آنها با استانداردهای صنعتی و همچنین استاندارد های بین المللی مطابقت دارند.

روش های بازرسی کیفیت گاز چیست؟

در صنعت گاز انواع مختلفی از تکنیک های بازرسی وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ولی به صورت کلی، بازرسان شرکت تایکو در مراحل گوناگون چرخه عمر پروژه، از قبل، در حین ساخت، ساخت و ساز و در فواصل زمانی مختلف، از پیمانکاران، تولیدکنندگان و پیمانکاران فرعی بازدید خواهند کرد.

 پنج روش استاندارد که در بازرسی گاز، مورد استفاده قرار میگیرد تا  به فرآیند کنترل کیفیت کمک کند توسط شرکت بازرسی انجام میشود به شرح زیر است:

1. بازرسی گاز به صورت بصری

دربازرسی گاز روش بازرسی بصری یک آزمون مقرون به صرفه است که برای بازرسی تجهیزات از لحاظ نقص استفاده می شود و معمولا اولین بازرسی در صنعت گاز به شمار میرود.

 یک بازرس متخصص با بازدید از محل، هرنوع نقصی را که با چشم غیر مسلح یا بوروسکوپ قابل تشخیص است را شناسایی می کند. با استفاده از این روش، می توان از موقعیت های خطرناک پیش از بوجود آمدن جلوگیری کرد.

2.بازرسی گاز به روش بازرسی در  کارخانه و ماشین آلات

در این نوع بازرسی گاز ، از کارخانه و ماشین آلات انجام میشود که شامل تست دقیق تجهیزات در داخل کارخانه است و به این طریق میتوان مطمئن شد که تمامی تجهیزات بدون مشکل و عیب هستند.

این روش شامل آزمون تجهیزات بر اساس روش های تامین کننده از قبل تنظیم شده و تست های عملکردی است که می تواند از راه بازرسی های مرتب یا تصادفی برای اطمینان از بهترین شیوه ها انجام شود.

همچنین ، در بازرسی گاز به این روش باید مشخصات تجهیزات نیز به دقت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ تغییری بدون رضایت قبلی از جمله نرم افزار و سخت افزار انجام نشده است.

انجام این بازرسی توسط شرکت تایکو در صنعت گاز، به یک سازمان اجازه می دهد تا محصولات ایمن و ثابت و بون عیب و ایراد را ارائه دهد.

بازرسی گاز به روش بازرسی های تصادفی نهایی (FRI)

بازرسی‌های تصادفی نهایی  (FRI)در بازرسی گاز برای مشاهده و ارزیابی تمام آزمایش‌های فیزیکی و شیمیایی ضروری است. این بازرسی ها به منظور اطمینان از مطابقت بسته بندی محصول، کدهای رنگ و فرآیند بسته بندی توسط شرکت تایکو انجام می شود.

 این نوع بازرسی براساس نیازهای مشتری بررسی و آزمایش می شوند. و بعد از ارزیابی نتایج آزمایش، گزارشی صادر می شود. اگر نتیجه گزارش به این صورت باشد که بازرسی موفقیت آمیز بوده است، گواهی صادر می شود.

4.بازرسی گاز به روش بازرسی قبل از حمل و نقل

در بازرسی گاز به روش بازرسی های قبل از حمل و نقل باعث میشود که میتوان مطمئن بود  که همه کالاها قبل از حمل و نقل ایمن و مطابق با مقررات هستند. در این بازرسی لازم است که بازرسان با ارزیابی از نمونه‌های تصادفی و با استفاده از آزمایش‌های از قبل تعیین‌شده برای اطمینان از ایمن بودن کالا برای حمل و نقل و مطابقت با مقررات دولتی، انجام دهند. این امر باعث آرامش خاطر در حمل و نقل محصولات گاز، حفاظت از ایمنی عمومی می شود.

5. بازرسی گاز به روش تست انتشار آکوستیک

انتشار آکوستیک یک تکنیک تست غیر مخرب (NDT)در بازرسی گاز به شمار میرود به این صورت که امواج نادری مرتبط با نشت در یک خط لوله را تشخیص می دهد.

 این آزمایش با قرار دادن حسگرهای کوچک بر روی یک قطعه تحت آزمایش کار می کند که امواج استرس را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. این روش امواج اولتراسونیک را برای شناسایی هر نوع عیب در مواد آزاد می کند.این نوع بازرسی گاز برای تشخیص نشتی در خطوط لوله مفید است و باعث میشود تا بتوان اقدامات لازم برای تعمیرات سریع را انجام داد.

بازرسی گاز و مزایای کنترل کیفیت در صنعت گاز چیست؟

کنترل کیفیت در صنعت گاز از مسائل حیاتی در این صنعت است. همانطور که گفته شد، صنعت گاز به سبب ظرافت این صنعت از قوانین سنگین پیروی می کند.که در صورت بروز خطاها و خرابی ها ممکن است سبب بروز  حوادث خطرناک شود.این مسئله می تواند برای کارگران خطرناک بوده و باعث از دست دادن سود زیادی شود. بنابراین آگاهی از عیوب و توقف پیشگیرانه آنها ضروری است.

پس به همین علت است که بازرسی گاز به صورت منظم و دقیق ، توسط شرکت بازرسی مانند تایکو انجام میشود که کیفیت را برای سازمانی که در صنعت گاز کار می کند تضمین کند و بسیار مهم است.

علاوه بر این بازرسی‌ گاز  امکان توسعه سیستم‌های مدیریت کیفیت خوب را فراهم می‌کند و در زمان و هزینه سازمان صرفه‌جویی می‌کند و در عین حال خطرات را کاهش می‌دهد.

 شرکت تایکو  با داشتن سالها تجربه در زمینه بازرسی گاز و با کنترل کیفیت این محصول پیشرو در صنعت گاز است. این شرکت بازرسی یک برنامه تضمین کیفیت گاز سفارشی ایجاد میکند که می تواند با استراتژی های زنجیره تامین موجود در شرکت شما هماهنگ باشد.

تمامی عملیات بازرسی گاز این شرکت توسط بازرسان مجرب و متخصص انجام میشود که سازمان ها و شرکت ها میتوانند با اطمینان کردن به عملیات بازرسی گاز به وسیله ی این شرکت از بوجود آمدن خطرات جلوگیری کنند.

 منبع : شرکت تایکو tie.co.ir

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا