علمی و پزشکیبرترین های کسب وکار ایرانی

ارتودنسی نامرئی چیست؟ مزایا و معایب آن

ارتودنسی نامرئی، ترکیبی از زیبایی و تخصص دندانپزشکی است که به شما یک لبخند زیبا و اعتماد به نفس بدون نیاز به براکت ها و سیم های سنتی می بخشد. ارتودنسی دندان به روش نامرئی، با استفاده از الاینرهای شفاف و قابل برداشت، به آرامی و با دقت ناهنجاری های دندانی و فکی را اصلاح می کند. ارتودنسی نامرئی، به واسطه تکنولوژی پیشرفته و طراحی سفارشی، به افراد امکان می دهد که بدون نگرانی از نقص های ظاهری مرتبط با درمان های ارتودنسی سنتی، به بهبود سلامت دهان و دندان خود بپردازند. برای آشنایی با ارتودنسی نامرئی و مزایا و معایب آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، یک روش نوین و تقریبا غیرقابل رؤیت برای تنظیم دندان ها است. امروزه، استفاده از الاینرهای ارتودنسی نامرئی به عنوان یک جایگزین عالی برای ارتودنسی سنتی و بدون نیاز به براکت ها برای هم تراز کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش بیشتر برای درمان ناهنجاری های خفیف تا متوسط دندان مناسب است. ارتودنسی نامرئی بسیار راحت هستند و بیمار باید حدود هر دو هفته یکبار آن ها را تعویض کند. برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید این سیمها را به طور مداوم در طول روز و شب استفاده کنید.

مزایای ارتودنسی نامرئی چیست؟

فواید ارتودنسی نامرئی بسیار گسترده و متنوع است. علاوه بر عدم دیده شدن براکت های شفاف، مزایای دیگری نیز دارد و شامل موارد زیر است:

کاهش احتمال پوسیدگی دندان ها: زیرا سیم ها و براکت های شفاف که در ارتودنسی نامرئی استفاده نمی شوند، پوسیدگی دندان ها را کاهش می دهند.

تمیزی آسان سیم ها و براکت های شفاف: این سیستم ها را به آسانی می توان تمیز کرد که از مشکلات ناشی از براکت ها و سیم های سنتی جلوگیری می کند.

کاهش احتمال سایش و آسیب به دندان ها: عدم وجود براکت ها و سیم های سنتی به معنای کاهش خطر سایش و آسیب به دندان ها است.

جلب توجه نکردن سیم ها و براکت های شفاف: به دلیل شفافیت، سیم ها و براکت های این روش توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند.

امکان برداشتن پلاک های شفاف در هنگام مصرف غذا یا مسواک زدن: این امکان وجود دارد که براکت های شفاف در موقعیت های خاصی مانند مصرف غذا یا داشتن مسواک، از دندان ها برداشته شوند.

تحمل آسان تر پلاک ها: اغلب بیماران در روزهای اول ارتودنسی نامرئی تحمل آسان تری از پلاک ها دارند.

امکان برداشتن پلاک های شفاف در مواقع حساس: در سخنرانی یا مواقع مهم دیگر، این امکان وجود دارد که پلاک های شفاف برداشته شوند.

کاهش احتمال مشکلات مانند بیرون آمدن براکت یا پاره شدن سیم: این روش باعث کاهش احتمال بروز مشکلاتی همچون بیرون آمدن براکت یا پاره شدن سیم نسبت به ارتودنسی سنتی می شود.

معایب ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی معایبی دارند و باید قبل از انجام این روش بررسی شود:

هزینه بالاتر: ارتودنسی نامرئی معمولا هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی سنتی دارد و این می تواند برای برخی افراد یک مشکل باشد.

ادامه مطلب در:

ارتودنسی نامرئی چیست؟

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا