تکنولوژی

نخستین رندرهای آیفون 15 پلاس منتشر شد [+تصاویر]


نخستین رندرهای آیفون 15 پلاس منتشر شد. نسل بعدی آیفون های اپل بالاخره میزبان پورت شارژ USB-C شدند. این گوشی چه ویژگی های دیگری دارد؟

نخستین رندرهای آیفون 15 پلاس با تغییراتی قابل لمس منتشر شد. پیش تر نیز اخباری مبنی بر تغییرات آیفون 15 نسبت به نسل های قبلی خود منتشر کرده بودیم. یکی از تغییراتی که قبلاً به آن اشاره کردیم نیز برمی گردد به حاشیه های این گوشی که مانند نسل های قبل تر خود خمیده هستند و در رندرهای منتشر شده نیز کاملاً مشخص است. اما تغییر بعدی در پورت شارژ دستگاه است که اپل بالاخره تسلیم قوانین اتحادیه اروپا شده و پرچمدار بعدی خود را به پورت شارژ USB-C مجهز کرده است.

بیشتر بخوانید: نخستین تصویر از آیفون 15 با پورت USB-C فاش شد

نخستین رندرهای آیفون 15 پلاس منتشر شد

نشریه ی 9to5Mac رندرهای منتسب  به آیفون 15 پلاس را که از روی مدل CAD گوشی تولید شده اند، فاش کرده است. اپل ماه ها قبل از رونمایی گوشی های جدیدش، مدل CAD آن ها را در دسترس شرکت های زنجیره ی تأمین قرار می دهد تا قاب ها و لوازم جانبی آیفون به محض رونمایی مدل های جدید در دسترس قرار بگیرند. فایل های CAD دقت بسیار بالایی در زمینه ی ابعاد و طراحی دارند.

آیفون 15 پلاس در کنار آیفون 14 پلاس

در رندرهای آیفون 15 پلاس می بینیم که اپل با ناچ (بریدگی) خداحافظی کرده و سراغ استفاده از داینامیک آیلند (حفره ی کپسولی) در بالای نمایشگر رفته است. همچنین می بینیم که آیفون 15 پلاس در بخش پایینی اش درگاه USB-C دارد. حاشیه های اطراف نمایشگر باریک تر شده اند تا دستگاه ظاهر مدرن تری پیدا کند.

9to5Mac به اسنادی دست پیدا کرده است که ابعاد 160٫87 در 77٫76 در 7٫81 میلی متر را برای آیفون 15 پلاس تأیید می کنند. بر این اساس، آیفون 15 پلاس به میزان ناچیز کشیده تر، باریک تر و ضخیم تر از آیفون 14 پلاس است. تفاوت بین ابعاد دو گوشی در نگاه اول اصلاً به چشم نمی آید. به نظر می رسد جزیره ی دوربین آیفون 15 پلاس کمی ضخیم تر از آیفون 14 پلاس است.

آیفون 15 پلاس در کنار آیفون 14 پلاس

اپل در گوشی آیفون 15 پلاس همچون سایر اعضای خانواده ی آیفون 15 با لبه ی کاملاً تخت خداحافظی می کند. در این طراحی جدید، لبه ی دستگاه به سمت پنل پشتی خمیده می شود.

فروش آیفون 14 پلاس بسیار کمتر از انتظارات اولیه ی اپل بود، اما کوپرتینویی ها فعلاً نمی خواهند با مدل پلاس آیفون خداحافظی کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره رندرهای آیفون 15 پلاس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا