تکنولوژی

قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس فاش شد


قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس مشخص شده است و باید خیلی صادقانه به شما بگوییم که سعی کنید از نسل بعدی آیفون فاصله بگیرید!

قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس فاش شد. گوشی های آیفون اپل همیشه روی دیگر گوشی های بازار از برندهای مطرح تولیدکننده را در قیمت سفید کرده و معمولا جزو گرانترین ها هستند.

سری خانواده آیفون 15 نیز از این قاعده مستثنی نیست و با اپل بازهم قصد دارد مبالغ هنگفتی از فروش گوشی های خود به جیب بزند. در ادامه می توانید قیمت های فاش از نسل جدید گوشی های هوشمند اپل را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: قابلیت جدید آیفون برای تقلید صدای افراد و حرف زدن به جای آن ها معرفی شد

قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس فاش شد

اکثر صاحب نظران و تحلیلگران معتقدند که نسخه های پرو از آیفون 15 پیشرفته تر از مدل های پرو 2022 بوده و قابلیت های انحصاری بسیار جذابی خواهند داشت.

قابلیت هایی مانند دوربین پریسکوپ، حاشیه های فوق العاده باریک صفحه نمایش و تراشه بسیار قدرتمند از جمله مواردی هستند که احتمالاً در آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا شاهدشان خواهیم بود.

در کنار تمامی مزایایی که این قابلیت ها خواهند داشت، حضور آن ها بدون شک باعث افزایش قیمت مدل های پیشرفته آیفون 15 خواهد شد؛ به طوری که احتمالا امسال شاهد تفاوت معناداری میان قیمت مدل های پرو و غیر پرو آیفون 15 خواهیم بود.

از سوی دیگر، برخی تحلیلگران، از جمله جف پو، نام شناخته شده عرصه محصولات اپل نیز معتقدند که اپل قصد دارد با افزایش قیمت چشمگیر مدل های پرو iPhone 15 تقاضای موجود برای نسخه های غیر پرو را تقویت کند. دلیل آن است که مدل های غیر پرو آیفون 15 (مدل استاندارد و پلاس) نتوانسته اند به فروش قابل توجهی برسند و در شرف شکستی بزرگ هستند.

قیمت آیفون 15 پرو و اولترا چقدر خواهد بود؟

با در نظر گرفتن این که قیمت iPhone 14 Pro از 1000 دلار و iPhone 14 Pro Max از 1100 دلار آغاز خواهند شد، می توان انتظار داشت که قیمت مدل های پرو و اولترا از آیفون 15، در نسخه های پایه، به ترتیب 1100 و 1300 دلار باشد.

این افزایش قیمت البته چندان دور از انتظار نیست؛ چرا که حتی صرفاً با در نظر گرفتن نرخ سرسام آور تورم جهانی سال 2023 قیمت های یاد شده برای نسل بعدی آیفون ها در بازارهایی مثل آمریکا، انگلستان و استرالیا قابل پیش بینی هستند.

در این خصوص البته خبر نگران کننده این است که اپل ممکن است تصمیم به افزایش قیمت بیشتر آیفون های حرفه ای خود در سال جدید داشته باشد و این دو مدل را با رقم های بالاتر از آنچه اشاره شد به فروش برساند.

منبع این نگرانی ها اظهار نظر تیم کوک، مدیر عامل اپل، در خصوص تمایل کاربران آیفون به پرداخت هزینه بیشتر برای در اختیار داشتن بهترین قابلیت ها و مشخصات در این گوشی هاست.

کوک، مدتی پیش در گزارش عملکرد مالی قبلی اپل ضمن اشاره به این که آیفون به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی کاربران تبدیل شده، گفت:

به نظر من کاربران آیفون مایلند برای در اختیار داشتن بهترین گوشی ممکن در سال 2023 هزینه بیشتری کنند.

نکته درخور توجه در این زمینه همچنین آن است که امسال برای نخستین بار هر سه یا چهار مدل از گوشی های آیفون، قابلیت هایی هم تراز با برچسب قیمتی خود خواهند داشت!

به عنوان مثال مدل پایه iPhone 15 با این که به هیچ وجه گوشی ارزانی نیست، اما به دلیل استفاده از سخت افزار گوشی های مدل پرو نسل گذشته نظیر دوربین 48 مگاپیکسلی و داینامیک آیلند، قیمت مناسب تری در مقایسه با سایر مدل ها خواهد داشت.

از سوی دیگر، مدل های پرو و اولترا آیفون 15 نیز با وجود این که گران قیمت تر از همتایان سال گذشته خود خواهند بود، اما قابلیت های پیشرفته تری را ارائه خواهند داد که این افزایش قیمت را توجیه می کند.

به بیان دیگر، اختلاف میان دو گوشی آیفون 15 پرو و آیفون 14 پرو، چه از لحاظ قیمت و چه قابلیت، بیشتر از اختلاف میان آیفون 14 پرو و آیفون 13 پرو خواهد بود!

در عین حال باید منتظر ماند و دید آیا کاربران، آن طور که تیم کوک و همکارانش ادعا می کنند، حاضرند برای در اختیار داشتن دو گوشی آیفون 15 پرو و اولترا چنین هزینه سرسام آوری را بپردازند یا خیر!

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره  قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای بی سی مگ در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا