تکنولوژی

نخستین تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C فاش شد!


اولین تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C در شبکه اجتماعی X لو رفت.

اپل قصد دارد در تاریخ 21 یا 22 شهریورماه (کمتر از یک ماه دیگر) مراسم ویژه معرفی نسل جدید گوشی های آیفون را در اپل پارک برگزار کند. پیش تر اطلاعات زیادی از تغییرات خانواده آیفون 15 با دیگر نسل های این محصول منتشر شده و بارها تأکید شده است که کاربران آیفون بنابر دستور اتحادیه اروپا، باید از آیفون 15 به بعد با پورت Lightning خداحافظی کنند.

حال با نزدیک شدن به این رویداد، نخستین تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C نیز فاش شده است که در حقیقت ماکت واقعی این گوشی هوشمند بوده و غیراز پورت شارژ، حاشیه بسیار کم نمایشگر نیز در این تصاویر خودنمایی می کند.

بیشتر بخوانید: نخستین ویدیو از آیفون 15 اولترا منتشر شد [+فیلم]

تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C لو رفت

در فاصله  کمتر از یک ماه به برگزاری رویداد جدید اپل، شایعات آیفون 15 در حال افزایش است. یکی از تغییرات مهم آیفون های امسال، حذف درگاه لایتنینگ و استفاده از USB-C خواهد بود.

تصاویر ماکت واقعی آیفون 15 پرو که بر اساس شایعه ها و با ابعاد دقیق تولید شده اند، این گوشی پرچمدار را از زوایای مختلف نمایش می دهند. این تصاویر نخستین بار در شبکه  اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر شدند.

در یکی از تصاویر می بینیم که آیفون جدید اپل به درگاه USB-C مجهز است. اپل از سال ها پیش که دربرابر اضافه کردن USB-C به آیفون مقاومت می کند، اما با فشار اتحادیه  اروپا سرانجام مجبور شد درگاه شارژ آیفون را تغییر دهد. افزون بر آیفون 15 پرو، سه گوشی دیگر خانواده  آیفون 15 به همین درگاه مجهز خواهند بود.

در یکی از تصاویر، آیفون 15 پرو را از نمای جلو می بینیم. کاهش حاشیه های نمایشگر، مهم ترین تغییر پنل جلویی است. در بالای صفحه دو حفره می بینیم که اپل به شیوه  نرم افزاری فاصله  بین آن ها را تاریک می کند. این حفره  کپسولی که داینامیک آیلند نام دارد، امسال در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس نیز استفاده خواهد شد.

پنل پشتی آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس احتمالاً کمی انحنا خواهد داشت تا کاربر بتواند گوشی را ساده تر در دست نگه دارد. طراحی دوربین  پشتی تغییر نمی کند تا همان فرم نمادین که نخستین بار در آیفون 11 پرو دیدیم، حفظ شود.

بر اساس شایعه ها، قیمت آیفون 15 در بازارهای خارج از آمریکا افزایش می یابد. احتمالاً در آمریکا نیز شاهد افزایش قیمت گوشی خانواده آیفون 15 خواهیم بود.

اپل احتمالاً مراسم رونمایی آیفون 15 را 22 شهریور برگزار می کند. اما فعلاً دعوت نامه  مراسم برای هیچ رسانه ای ارسال نشده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای بی سی مگ در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا