گوگل رسما تایید کرد:  سری پیکسل 8 با 7 سال پشتیبانی نرم افزاری عرضه می شوند!


پس از رونمایی رسمی از جدیدترین گوشی پرچمدار گوگل، این شرکت از عرضه پیکسل 8 با 7 سال پشتیبانی نرم افزاری و امنیتی اندروید خبر داده است.

براساس بیانیه  مطبوعاتی شرکت گوگل، سری پیکسل 8 با 7 سال پشتیبانی نرم افزاری و امنیتی عرضه خواهند شد و بعد از این تاریخ آپدیت های نرم افزاری آن ها با توقف روبرو می شوند. بنابراین گوشی های پیکسل 8 و 8 پرو بسته به اینکه نسخه های جدید اندروید چه زمانی عرضه می شوند، احتمالاً تا اندروید 20 یا 21 در سال 2030 را دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: قابلیت ترجمه دوطرفه مکالمات در پیکسل فولد توسط گوگل معرفی شد

عرضه سری پیکسل 8 با 7 سال پشتیبانی نرم افزاری

بازه  زمانی پشتیبانی نرم افزاری هفت ساله برای سری پیکسل 8، گامی بزرگی نسبت رویکرد پیشین گوگل به شمار می آید که به روزرسانی امنیتی را تا پنج سال و به روزرسانی اندروید را صرفاً تا سه سال ارائه می کرد. درواقع غول دنیای جست و جو به علت بهره گیری از پردازنده اختصاصی تنسور در گوشی خود، نسبت به تولیدکنندگان دیگر از این ابتکار عمل برخوردار بوده تا مدت به روزرسانی را بیشتر کند.

در حقیقت طبق اعلام شرکت هلندی Fairphone که به تولید و عرضه گوشی اندرویدی فیرفون 5 با زمان پشتیبانی هشت ساله برای آپدیت های امنیتی مشهور است؛ زمانی که پردازنده به کاررفته در محصول به تولیدات شرکت دیگری همچون کوالکام ارتباط پیدا کند، به روزرسانی نرم افزاری تا زمانی ممکن خواهد بود که آن شرکت پردازنده را از رده خارج نکرده باشد. البته در مورد گوشی پیکسل به لطف پردازنده  تنسور آزادی عمل در دست خود گوگل است.

گسترش بازه  به روزرسانی به هفت سال در حالی رقم خواهد خورد که رقبای گوگل همچون سامسونگ و وان پلاس و شیائومی تا چهار به روزرسانی برای اندروید و پنج سال برای بخش امنیتی محصولات پرچم دار خود ارائه می کنند.

از طرفی گوشی آیفون که از پردازنده  اختصاصی اپل بهره می برد، برای مدت بیشتری از به روزرسانی های نرم افزاری و امنیتی بهره مند می شود. اپل البته بازه زمانی مشخصی تعیین نکرده است؛ بااین حال گوشی آیفون 10 سال 2017 تا پیش از معرفی سیستم عامل iOS 17، پنج آپدیت دریافت کرد و به روزرسانی های امنیتی هم هرازگاهی برای آیفون های قدیمی تر انتشار می یابند.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص عرضه سری پیکسل 8 با 7 سال پشتیبانی نرم افزاری چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای بی سی مگ دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

دکمه بازگشت به بالا