برنامه‌های ویرایش عکس برای آیفون: بهترین ابزارها برای ارتقای عکس‌هایتان

در حال حاضر اپلیکیشن‌های مختلف و متنوعی برای ویرایش عکس‌های آیفون وجود دارند، اما کیفیت عملکرد همه‌ی آنها یکسان نیست. در این مقاله قصد داریم 10 اپلیکیشن ویرایش عکس برای گوشی آیفون اپل را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از زمان گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی‌ای چون اینستاگرام، عکس گرفتن با استفاده از گوشی به تفریحی رایج و البته دارای اهمیت تبدیل شده است. همچنین کاربران زیادی تمایل دارند برای افزایش کیفیت و بهبود ظاهر عکس‌هایشان آنها را ویرایش کنند. ویرایش عکس آیفون را می‌توان با استفاده از برنامه‌های اختصاصی انجام داد. اپلیکیشن ویرایش عکس سبک‌های متفاوتی دارند. برای مثال، اپلیکیشنی مانند VSCO فیلترهای جذاب و کاربردی زیادی دارد، اما اپلیکیشن دیگری مانند Enlight می‌تواند حالتی طنزگونه به عکس‌های‌تان بدهد.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید، این است که کدام یکی از برنامه‌های ویرایش عکس آیفون فعلی کیفیت و عملکرد بهتری دارد؟ در این مقاله روی سیستم عامل iOS 10 متمرکز ‌شده‌ایم و بر آنیم که 10 برنامه‌ی ویرایش عکس برتر برای گوشی آیفون اپل را معرفی کنیم. در صورتی که در خصوص موارد توضیح داده شده در این مقاله، ابهام یا پرسشی داشتید، با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست راهنمایی بیشتر کنید. با ما همراه باشید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که شما هیچ گاه با لنزی شکسته و ترک خورده قادر به ثبت تصاویر با کیفیت نخواهید بود پس خرید محافظ لنز آیفون ۱۲ یا هر مدل آیفون درگه ای را باید در اولویت قرار داد.

برنامه‌ی ویرایش عکس VSCO

برنامه‌ی VSCO نیز یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ویرایش عکس آیفون  موجود است که نسخه‌ی اندروییدی آن نیز موجود بوده و از محبوبیت بالایی در بین کاربران سیستم عامل iOS  و اندرویید برخوردار است. نسخه‌ی iOS این اپلیکیشن نیز برای کاربران آیفون  موجود و قابل استفاده است. فیلترهای ارائه شده در اپلیکیشن VSCO بسیار متنوع و جذابند. این اپلیکیشن همچنین قابلیت تنظیم شدت فیلتر اعمال شده روی عکس را به کاربران می‌دهد.

برنامه‌ی ویرایش عکس Filterstorm Neue

در صورتی که به دنبال اپلیکیشن ویرایش عکس قدرتمندی هستید که قابلیت‌های متنوعی را در خود جمع و ارائه کند، به شما توصیه می‌کنیم حتما اپلیکیشن Filterstorm Neue را در نظر داشته باشید. این برنامه قابلیت و امکان ویرایش جزئی و منطقه‌ای عکس‌ها را در اختیارتان می‌گذارد. به کمک این اپلیکیشن ویرایش عکس حرفه‌ای و تنظیمات دقیق برای بهبود کیفیت عکس را در سیستم عامل iOS  تجربه خواهید کرد.

اپلیکیشن ویرایش عکس آیفون Filterstorm Neue گزینه‌ای تحت عنوان Clone دارد که با استفاده از آن می‌توانید بخشی از یک عکس را حذف و یا جابه‌جا کنید. از میان ویژگی‌های اصلی اپلیکیشن ویرایش عکسFilterstorm Neue افزایش میزان یکپارچه‌گی عکس، کم کردن نویز، تنظیم میزان و درجه‌ی روشنایی، تنظیم شدت رنگ، افزودن فیلترهای جذاب و متنوع با قابلیت تنظیم و … هستند. اما لازم به ذکر است که متاسفانه استفاده از اپلیکیشن Filterstorm Neue رایگان نیست و استفاده از آن مستلزم پرداخت هزینه است.

ادیتور عکس در آیفون

برنامه ویرایش عکس Enlight

یکی دیگر از برنامه‌هایی که قابلیت‌های متنوعی ارائه می‌کنند، اپلیکیشن Enlight است. وجود قابلیت‌های متنوع، این برنامه را به یکی از بهترین برنامه‌های ویرایش عکس آیفون  در حال حاضر تبدیل کرده است. با کمک اپلیکیشن Enlight می‌توانید قسمتی از عکس مد نظرتان را انتخاب کرده و به طور اختصاصی روی آن بخش کار کرده و وضعیت رنگ و روشنایی آن بخش‌ها را تنظیم کنید. از جمله ویژگی‌های این اپلیکیشن قابلیت ابعاد دهی، چرخاندن تصویر و اضافه کردن آیتم‌های طنز مانند صورتک‌ها و ماسک‌های متنوع است.

برنامه‌ی ویرایش عکس Enlight نیز دارای گزینه‌ی Clone است. به کمک این قابلیت می‌توانید بخش یا بخش‌هایی از عکس را حذف کنید. همچنین فیلترهای متنوع و افکت‌های خاص در این اپلیکیشن وجود دارند که می‌توانید آنها را روی عکس‌هایتان اعمال کنید. برای مثال اپلیکیشن Enlight افکت‌هایی دارد که با کمک آنها می‌توانید به عکس‌تان جلوه‌ای محدب بدهید یا روی آن برجستگی‌های نامنظمی ایجاد کنید. لازم به ذکر است که متاسفانه استفاده از اپلیکیشن Enlight نیز رایگان نیست و برای استفاده از آن باید مبلغی نزدیک به 4 دلار پرداخت کنید.

برای مشاده معرفی بهترین برنامه ویرایش عکس در آیفون به youtube.com مراجعه کنید.

برنامه ویرایش عکس Mextures

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های برتر و محبوب ویرایش عکس آیفون و آی‌پدهای اپل برنامه‌ی Mextures است. فیلترهای منحصر به فرد و جذاب این اپلیکیشن جلوه‌ی بصر بسیار زیبا و جالبی به عکس‌های گرفته شده توسط آیفون‌تان خواهد داد. با استفاده از اپلیکیشن ویرایش عکس Mextures می‌توانید شدت رنگ، روشنایی عکس و مواردی از این قبیل را در عکس مد نظرتان تنظیم کنید. این اپلیکیشن قابلیت تنظیمات شدت افکت یا فیلتر اعمال شده روی عکس را نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که استفاده از این اپلیکیشن نیز رایگان نیست و برای بهره بردن از قابلیت‌های آن باید مبلغی در حدود 2 دلار پرداخت کنید.

برنامه ویرایش عکس SKRWT

اپلیکیشن ویرایش عکس آیفون SKRWT یکی از اپلیکیشن‌هایی است که قابلیت‌های جذاب و منحصر به فردی را در اختیار کاربران گوشی‌های آیفون اپل می‌گذارد. یکی از این قابلیت‌ها، قابلیت شکل دادن و تغییر زاویه بخش‌های مختلف عکس است. عکس زیر نمونه‌ای از عملکرد اپلیکیشن ویرایش عکس SKRWT را نشان می‌دهد. عکس اصلی در شرایطی گرفته شده است که عکاس نسبت به سوژه‌ی عکاسی در بخش پایین‌تری قرار دارد. در واقع عکاس از پایین و رو با بالا عکس را گرفته است. عکسی که گرفته شده است دچار حالتی‌ست که قسمت بالا باریک‌تر از قسمت پایین به نظر می‌رسد و حاکی از شرایط عکس‌برداری نامناسب است. اما با استفاده از ویژگی تغییر زاویه اپلیکیشن ویرایش عکس SKRWT می‌توان این مشکل را حل کرد و عکس را به شکلی ویرایش کرد که انگار از روبه‌رو گرفته شده است.

نکته جالب توجه این است که تغییر زاویه و شکل دادن به عکس در این اپلیکیشن دارای الگوهای مختلف و متنوعی است و شما می‌توانید بر حسب شرایط عکس و به دلخواه از آنها استفاده کنید. این اپلیکیشن نیز مانند برخی از اپلیکیشن‌هایی که تاکنون معرفی شده‌اند، رایگان نیست و دانلود کردن آن هزینه‌ای در حدود 2 دلار دارد. با کمک آیکون زیر می‌توانید به صفحه‌ی دانلود این اپلیکیشن رفته و پس از پرداخت مبلغ مورد نظر آن را دانلود کنید.

برنامه ویرایش عکس Lens Distorsions

اپلیکیشن Lens Distortions با سایر اپلیکیشن‌های معرفی شده تا کنون تفاوت‌هایی دارد. توصیه ما این است که حتماً این اپلیکیشن را روی گوشی آیفون‌تان نصب کنید. با استفاده از این اپلیکیشن ویرایش عکس می‌توانید جلوه‌های جذاب، جالب و طبیعی‌ای به عکس‌هایتان بدهید. برای مثال، می‌توانید اشعه‌ی مستقیم نور خورشید را به عکس اضافه کنید یا از فیلتری استفاده کنید که گویی عکس را در هوایی بارانی گرفته‌اید.

افکت‌های ارائه شده توسط برنامه‌ی ویرایش عکس Lens Distortions بسیار عالی و طبیعی هستند. خوش‌بختانه این برنامه رایگان است و به راحتی می‌توانید با استفاده ار آیکون زیر این اپلیکیشن را دانلود و در گوشی آیفون یا آی‌پد خودتان نصب کنید.

بهترین برنامه ویرایش تصویر در ایفون

برنامه ویرایش عکس Superimpose

قابلیت اصلی، کاربردی و جالب توجه اپلیکیشن Superimpose توانایی آن در ادغام کردن تصاویر مختلف است. در اینجا ادغام کردن به معنای کلاژ کردن تصاویر نیست. بلکه منظور ادغام کردن بخش‌های مختلف از چند تصویر و ایجاد یک عکس واحد است. برای مثال، تصور کنید قصد دارید پس زمینه‌ی یک عکس را به عکس دیگری انتقال دهید. در این حالت اپلیکیشن Superimpose بهترین اپلیکیشن برای انجام این کار است.

اپلیکیشن Superimpose فیلترهای قابل توجهی نیز دارد. همچنین قابلیت ایجاد عکس‌های double-exposure نیز در این اپلیکیشن ارائه شده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید بخش‌های مختلف چند تصویر را ادغام کرده و عکس جدید ایجاد کنید. متاسفانه این برنامه ویرایش عکس نیز رایگان نیست و مستلزم پرداخت هزینه‌ای حدود یک دلار است.

مشاهده برنامه های بیشتر در pinterest.com

 

دکمه بازگشت به بالا