تکنولوژی

دستکاری عملکرد آیفون های قدیمی یقه اپل را گرفت؛ جریمه 2 میلیارد دلاری در انتظار اپل


ظاهرا پرونده شکایت از اپل به دلیل دستکاری عملکرد آیفون همچنان در جریان بوده و احتمالا این شرکت جریمه ای سنگین بابت این اقدام خود باید بپردازد.

طبق اعلام دادگاهی مستقر در بریتانیا، پرونده ی “باتری گیت” اپل همچنان مطرح بوده و بسته نشده است. غول فناوری اهل کوپرتینو، هنوز نتوانسته به شکایت مطرح شده مبنی بر افت عمدی عملکرد گوشی های خود به دلیل ترغیب کاربران به خرید محصول جدید را پاسخ دهد و از خود دفاع کند. بر اساس گزارش رویترز، دادگاه تجارت رقابت انگلستان درخواست اپل برای رد دعوای جاستین گوتمن را رد کرده است.

ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:

جریمه 2 میلیارد دلاری در انتظار اپل به دلیل دستکاری عملکرد آیفون

به گفته دادگاه در بریتانیا، قبل از شروع رسیدگی به این پرونده، برخی مسائل باید حل شوند. فعلا جزئیات این پرونده بیش از حد عمومی بوده و اطلاعات دقیقی در آن وجود ندارد. در صورت صدور حکم، اپل ممکن است به مبلغ دو میلیارد دلار جریمه شود.

اپل رویترز را به بیانیه موجود خود در این زمینه ارجاع داد و این شرکت در پاسخ اظهار داشت: «ما هرگز هیچ کاری را برای کوتاه کردن عمر محصول آیفون یا تضعیف تجربه کاربری به منظور تشویق به خرید محصول جدید انجام نمی دهیم.»

در آن زمان، مسئله مطرح شده مربوط به کاهش عملکرد آیفون در طول زمان بود. این شرکت اینگونه ادعا داشت که این امر به دلیل کاهش توان و ظرفیت باتری در گوشی های قدیمی تر بوده و به نفع کاربران بوده تا تلفن های آن ها دیرتر خاموش شود و عمر باتری بیشتری در طول روز داشته باشد.

اپل در حال حاضر شفافیت و کنترل بیشتری را درباره سلامت باتری فراهم می کند. همچنین، از سری آیفون 15 به بعد، اپل به کاربران اجازه می دهد تا  گوشی خود را تا حدود 80٪ شارژ کرده و عمر باتری آیفون خود را طولانی تر کنند. ویژگی های دیگر شامل تنظیمات شارژ بهینه سازی شده است که رفتار شارژ شبانه را به طور هوشمند کنترل می کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد دستکاری عملکرد آیفون توسط اپل چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از ای بی سی مگ دنبال کنید.

.

منبع: 9to5mac

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا