برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

آموزش و نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر برقی

سوار شدن اولیه اسکوتر

برای سوار شدن بر روی اسکوتر های هوشمند کافیست مانند بالا رفتن از پله، روی این دستگاه ایستاد اما به همین سادگی ها هم نیست. از آنجایی که اسکوترهای برقی توسط سنسورهایی که در هر طرف از اسکوتر ها تعبیه شده زاویه را نسبت به سطح افق سنجیده و فرمان حرکت را به موتور ارسال میکنند، از این رو اگر ابتدا پای اول خود را با زاویه اشتباه یا در جای اشتباه (بیش از حد جلو یا عقبتر از پدالها) قرار دهید ممکن است اسکوتر حرکت نموده و اجازه ندهد فرد پای دیگر خود را روی اسکوتر قرار دهد.

معمولا این ایراد در روز اول بر این وسیله هوشمند برای افراد بالای 50 کیلوگرم وارد است اما برای افراد با وزن پایینتر از 50 – 60 کیلوگرم، عملا به دلیل کوتاه تر بودن قد و پایین بودن وزن تعادل به قدری است که عملا نیازی به یادگیری اولیه هم نبوده و در همان شروع میتوان با اسکوترهای اسمارت (تعادل هوشمند) به راحتی حرکت نمود. اما برای افراد بزرگسال تا وزن حداکثر 120 – 130 کیلویی، برای اینکه در دقایق ابتدایی یادگیری حرکت با این اسکوترهای تعادلی، راه حل مناسب این است که ابتدا روی یک سطح نسبتا بلند (مانند دسته مبلهای بلند و مستحکم)، نشسته و پاهای خود را در حالی که اسکوتر در حالت آماده به کار است قرار دهیم و تا میزانی که دقت تیز بودن حرکت هر طرف از اسکوتر کاملا شناخته نشده (تا 1 الی 5 دقیقه) این کار را ادامه دهیم.

جهت تعمیر اسکوتر برقی خود روی لینک زیر کلیک کنید:

تعمیر اسکوتر برقی

نحوه سوار شدن روی اسکوتر برقی

درمورد نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر برقی باید این نکات را رعایت کنید:

1- حتماً با کفش بر روی اسکوتر برقی سوار شوید. چرا که کف دیگر موارد خطر لیز خوردن پا با سطح اسکوتر برقی را افزایش می دهد و کفش ها برای همین مناسب هستند.

2- ابتدا با پای راست خود بر روی اسکوتر برقی استوار مانده و سپس پای چپ خود را به طور ایمن به روی صندلی برده و در مقابل چرخ ها قرار دهید.

3- تمامی وزن بدن شما را روی پای راست خود نگه دارید و پای چپ خود را بر روی اسکوتر برقی قرار دهید.

4- به طور مستقیم تکیه دهید. سعی کنید  شانه ها و سر شما رو به جلو باشد و به جای کج شدن، تلاش کنید وضعیت مخالف را تحمل کنید.

5- به طور کلی صحیح سوار شدن بر روی اسکوتر برقی، بومی شدن با آن و عادت کردن به آن دارای مسیر طولانی مدتی است.

آموزش استفاده از اسکوتر برقی دسته دار

استفاده از اسکوتر برقی دسته دار نسبت به اسکوتر های برقی پایه دار سخت تر است، به همین دلیل نیازمند به تمرین بیشتری برای کنترل و مدیریت بهتر آن هستید. در اینجا چند نکته مهم بررسی می شود که در زمان استفاده از اسکوتر برقی دسته دار باید رعایت کنید:

1. انتخاب محل مناسب: اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید، انتخاب محل مناسب برای استفاده از اسکوتر است. بهتر است در مکان های خلوت با مسطح و صاف بودن زمین اقدام به سوار شدن بر اسکوتر برقی کنید. همچنین مکان مناسب باید دارای فضای کافی برای  ایستادن در آن باشد.

2. تنظیم دستگیره: بعد از انتخاب محل مناسب، نوبت به تنظیم دستگیره می رسد. بهتر است ارتفاع دستگیره را در زمانی که روی اسکوتر می ایستید، تنظیم کنید تا ارتفاع آن کاملاً با طول دستان شما مناسب باشد و دستتان را راحت بگیرد.

3. استفاده از کلاه و وسایل حفاظتی: استفاده از کلاه و وسایل حفاظتی از جمله نیازمندی های حیاتی در هر نوع رانندگی هستند. پوشیدن کلاه سر برای محافظت از سر در هنگام عدم تعادل، ضروری است.

4. حرکت کردن: پس از تنظیم دستگیره، باید اسکوتر را روشن کنید و با پایتان بر روی زمین گذاشته و بردارید تا حرکت به سمت جلو را آغاز کنید. پس از ر ها کردن دسته اسکوتر، نیمی از پا را روی دوبلت ها قرار دهید و مجدداً با پای دیگر به سمت جلو حرکت کنید.

5. کنترل سرعت: اسکوتر برقی دسته دار با سرعت بیشتری نسبت به اسکوتر برقی پایه دار حرکت می کند بنابراین کنترل سرعت شما با اهمیت بیشتری همراه است. هنگام استفاده از اسکوتر، باید توجه کافی به سرعت خود داشته باشید. این کار شامل کاهش سرعت در مناطق پر از رفت و آمد افراد، تردد خود را برای پیشگیری از برخورد با مانع ها مرور کنید.

6. توقف اسکوتر: اگر می خواهید از اسکوتر خارج شوید، ابتدا سرعت را کم کنید و با  ایستادن برای تعادل به حرکت خود پایان دهید. پس از  ایستادن، پا را بر روی زمین قرار دهید و اسکوتر را خاموش کنید.

همیشه توصیه می شود که قبل از استفاده از اسکوتر برقی، به کاربردی بودن باتری آن و ایمنی باطری توجه کنید. همچنین در هر زمانی که از اسکوتر برقی استفاده می کنید، توجه کافی به محیط پیرامون خود داشته باشید و توصیه شده است نزدیک به خودرو ها و موانع بزرگ تر استفاده نکنید

آموزش اسکوتر برقی برای کودکان

برای آموزش کودکان به سوار شدن و استفاده از اسکوتر برقی، مراحل زیر را می توانید دنبال کنید:

1. نصب کلاه ایمنی: انتخاب کلاه برای حفاظت سر کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است و قبل از هرچیز، باید به کودک آموزش داده شود که اهمیت استفاده از کلاه ایمنی را درک کند.

2. تعیین محل استفاده: کودکان باید کاملاً با محدوده استفاده از اسکوتری که دارند آشنایی داشته باشند و فقط در محیط هایی که تضمینی برای ایمنی آن ها وجود دارد، اسکوتر برقی را مورد استفاده قرار دهند.

3. آموزش نحوه استفاده: قبل از استفاده از اسکوتر برقی، آموزش نحوه استفاده به کودک داده شود که باید روی اسکوتر کاملاً واقف باشد و نحوه کنترل آن را به طور کامل مسلط باشد. قبل از استفاده از اسکوتر برای اولین بار، کودک باید تحت نظر دید همیشگی یک بزرگسال باشد تا در صورتی که مشکلی پیش آمد، مسیر درست را دنبال کند

4. آموزش توقف: قبل از آموزش حرکت، بهتر است به کودک آموزش داده شود که چگونه اسکوتر را توقف دهد؛ به دلیل اینکه توقف کردن در شرایطی که باید فوری باشد، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

5. آموزش نحوه نشستن: مطمئن شوید که کودک صحیح، درست و به طور ایمن بر روی اسکوتر نشسته و با پا هایش کنترل کند.

6. ترویج استفاده از لوازم ایمنی: هنگام استفاده از اسکوتر برقی، کودک باید با لباس مناسب، کفش ورزشی و کلاه  ایمنی مجهز شده باشد. آموزش دهید که همیشه از لوازم ایمنی استفاده کند.

7. تشویق به استفاده صحیح: شما می توانید کودک را به طور مستمر تشویق کنید تا درست و ایمن روی اسکوتر برقی خود حرکت کند. بررسی کنید که کودک همیشه قوانین را رعایت کند و از یک حرکت ناپایدار خودداری کند

چگونه از اسکوتر برقی پیاده شویم ؟

پیاده شدن از اسکوتر برقی مانند سوارشدن بر اسکوتر برقی بسیار اهمیت دارد و نیاز به آشنایی با این کار داریم. برای این کار تا جایی که امکان دارد سرعت اسکوتر را کم کرده و یکی از پاها را از روی اسکوتر بردارید و از پشت اسکوتر پای خود را بر روی زمین قرار دهید و با حفظ تعادل پای دیگر خود را نیز از اسکوتر بردارید.

برای پیاده شدن از اسکوتر برقی به روش زیر عمل کنید:
1. از دسته ترمز استفاده کنید تا اسکوتر برقی را متوقف کنید.
2. یک پای خود را روی زمین قرار داده و سپس پای دیگر را از بالای اسکوتر بردارید.
3. به اندازه کافی تعادل خود را حفظ کنید تا از اسکوتر برقی پایین بیایید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا