برترین های کسب وکار ایرانیعلمی و پزشکی

چند تا دندان باید لمینت شود؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که دارای چند دندان زرد شده، شکسته،کوتاه  و یا کج درآمده باشید. در این صورت جای نگرانی نیست و می توانید از ونیرهای دندان برای درمان خود استفاده نمائید. با استفاده از لمینت دندان می توان بدون نیاز به انجام جراحی خاصی ظاهر طبیعی دندان را اصلاح نمود و لبخندی زیبا برای فرد به ارمغان آورد.

بسیاری از افراد هستند که به مراکز دندان پزشکی زیبایی  و بهترین متخصص لمینت در تهران مراجعه می کنند و درخواست بستن فاصله بین دندان های خود با لمینت دندان را دارند. البته زمانی که یکی از دندان های شما نیز از جای طبیعی خود خارج شده باشد و تراز دندان ها را بهم ریخته باشد می توانید از نظر ظاهری با لمینت دندان آن را با سایر دندان ها تراز کنید.

چگونه بفهمیم چند دندان به لمینیت نیاز دارند؟

زمانی که از پزشک سوال می کنید چند دندان باید لمینت شود؟ پاسخی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه بستگی دارد لبخند زیبای شما چقدر بزرگ باشد؟ وقتی به آینه نگاه کنید و لبخند بزنید چند دندان شما نمایان می شود؟ دندان های طبیعی شما چقدر سفید است؟ از میزان سفید بودن دندان های خود راضی هستید یا خیر؟ علاوه بر تغییر رنگ دندان های خود آیا مایل هستید طول، عرض و شکل دندان های شما تغییر کند؟

لمینت دندان در واقع یک روکش با لایه بسیار نازک است که می تواند همرنگ دندان بیمار یا سفید تر از آن باشد. از نظر مقاومت اگر بخواهیم در رابطه با لمینت دندان صحبت کنیم  باید بدانید لمینت دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی است و مانند یک کاور و پوشش بر روی دندان های بیمار قرار می گیرد. می توان لمینت دندان را به گونه ای طراحی نمود که ظاهر آن ها  از دندان های طبیعی فرد سفیدتر و یا پهن تر باشد. بسیاری از افراد این سوال ذهن شان را مشغول می کند که چند دندان باید لمینت شود؟

دقت داشته باشید گاهی ممکن است فقط یکی از دندان های فرد نیاز به اصلاح داشته باشد که در این صورت می توان از لمینت برای اصلاح آن استفاده نمود اما برای هر فردی ممکن است تعداد لمینت های دندان متفاوت باشد زیرا میزان لبخند هر فرد با دیگری نیز متفاوت است. این روش به عنوان یک درمان زیبایی بسیار سریع برای بهبود ظاهر و زیبایی دندان بیمارها به شمار می رود و از آن می توان به عنوان یک روش مناسب برای اصلاح طرح لبخند بیماران به صورت بلند مدت یاد کرد.

لمینت دندان بهتر است یا ارتودنسی

اگر دندان های شما بصورت کامل کج هستند و دوست دارید که لبخند شما صاف و زیبا شود ، Dental laminate را انتخاب کنید. حتی اگر مدت درمان کمی طولانی تر شود ، این روش ارزان تر و غیر تهاجمی است. اگر دندانهای شما به شدت لکه دار شده ، شکسته شده یا حتی اگر با وجود صاف بودن زشت به نظر می رسند ، گزینه بهتری است. روکش های می توانند دندانها را زیبا جلوه دهند. بسیاری از دندانپزشکان لبخند کامل یک بیمار را از زوایای مختلف عکس می گیرند و در مورد تعداد لمینت دندان لازم تصمیم می گیرند. در نهایت در تصمیم گیری در مورد اینکه چه تعداد انجام دهید به عهده ی خودتان است.

برای اینکه بدانید چه تعداد از دندان های شما نیاز به  دارند ، فقط از روبرو به لبخند خود نگاه نکنید –  نیم رخ لبخند خود را  هم نگاه کنید. خیلی ها فکر می کنند فقط 6 دندان موقع لبخند زدن دیده می شود ، زیرا وقتی در آینه نگاه می کنند همین تعداد دندان را می بینند. اما اگر سر خود را کمی به یک طرف بچرخانید ، متوجه خواهید شد که احتمالاً حداقل 8 یا 10 دندان در موقع لبخند زدن دیده می شوند.

البته اگر موقع  لبخند زدن فقط از 1-2 دندان خود ناراضی هستید ، همیشه این گزینه را دارید که فقط روی آن دندانهای خاص را انجام دهید. فقط به این دلیل که دندانهای زیادی را در لبخند نشان می دهید به این معنا نیست که همه آنها به یا نیاز دارند ، اما اگر می خواهید کل لبخند خود را تغییر دهید ، باید در مورد درمان تمام دندان هایی که در لبخند شما دیده می شوند ، برنامه ریزی کنید.

به راحتی می توان فهمید که اگر می خواهید تغییر چشمگیری در رنگ لبخند خود ایجاد کنید ، نمی توانید از نیم راه متوقف شوید. این یکی از مهمترین دلایلی است که باید در نظر بگیرید در هنگام لبخند زدن چه تعداد از دندان هایتان دیده می شوند. اگر می خواهید دندان های بسیار سفید تر و روشن تری داشته باشید ، باید تمام دندان هایی را که موقع لبخند زدن دیده می شوند یا انجام دهید. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد دندان های جلو در فک پایین را نیز  یا کنید.

آیا هر دو فک نیاز به لمینیت دارد؟

غالباً بیماران فرض می کنند که برای یک مجموعه هماهنگ از دندان ، به برای هر دو دندان بالا و پایین احتیاج دارند ، اما این همیشه ضروری نیست. خط لبخند هر شخص منحصر به فرد است و این بستگی به تعداد دندانهای تحتانی دارد موقع لبخند زدن دیده می شوند. ممکن است شما اصلا نیازی به برای دندان های فک پایین نداشته باشید. به جای درمان با روکشهای ، ممکن است تغییرات زیبایی کمی مانند  را بر روی برخی از دندانهای فک پایین لازم داشته باشید. اگر سفیدی دندانهای خود را از قبل حفظ کرده اید ، آزادی بیشتری برای انتخاب تعداد دارید. در حقیقت ، اگر رنگ طبیعی دندان های خود را دوست دارید ، ممکن است فقط روی دندان هایی که احساس ناخوشایندی نسبت به آنها دارید انجام دهید.

بسته به اینکه شما می خواهید چه تغییراتی را روی دندان های خود انجام دهید ممکن است یا برای شما مناسب باشد. همچنین انتخاب یا ممکن است وابسته به ، و دوام هر کدام از آنها داشته باشد. اگر شما به دنبال اصلاح لبخند خود با یک هزینه مقرون به صرفه هستید،  می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اما اگر بودجه برایتان مهم نیست و بیشتر ماندگاری بلند مدت برایتان مهم است، باید گفت به دلیل اینکه نسبت به بیشتر است بهتر است را برای خود انتخاب کنید. همچنین تفاوت های دیگری نیز بین و وجود دارند. روش انجام لمینت دندان با  متفاوت است. همچنین شفافیت و زیبایی بیشتر از است. علاوه بر این مقاومت در برابر تغییر رنگ و لکه گیری بیشتر از است.

شباهت ظاهری لمینت به دندان طبیعی چگونه است؟

دندان های طبیعی دارای خاصیت درخشندگی و بازتابندگی نور را به صورت طبیعی دارند. این ویژگی توسط مینای دندان برای دندان های طبیعی تامین می شود. بین روش های مختلفی که برای روشن شدن دندان های طبیعی استفاده می شوند روش لمینت دندان جزو تنها راه هایی است که از نظر بازتاب نور و درخشندگی مانند مینای دندان عمل می کند و نمیتوان تفاوت بین آن و دندان طبیعی را به راحتی دریافت.

یکی از مزایای مهم  است که به نسبت سایر رقبای خود بسیار بیشتر است.مهم ترین نکته ای که در این بخش وجود دارد انتخاب صحیح رنگ لمینت دندان است. بهتر است رنگی را انتخاب نمائید که تطابق رنگ خوب و صحیحی با دندان های طبیعی شما داشته باشد. در این بخش قصد داریم 4 فاکتور اصلی که می تواند شما را در ایجاد لبخندی زیبا و طبیعی توسط لمینت دندان کمک کند را شرح دهیم:

اندازه لمینت دندان

زمانی که دندانی بسیار بزرگ باشد نسبت به سایر دندان های طبیعی ممکن است کمی متفاوت باشد. در صورتی که اندازه دندان لمینت شده بزرگ باشد ممکن است با چهره شما ساختار و تطابق خوبی نداشته باشد و زمانی که دندان شما بسیار کوچک باشد ممکن است بین آن با دندان های دیگر فاصله ایجاد شود و باعث می شود چهره شما کمی بچه گانه تر به نظر برسد. برخی از بیماران نیز هستند که دارای لثه های بلند هستند و زمانی که لبخند می زنند بیشتر لثه های آن ها دیده می شود و همین باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند می شود. برای این دسته از افراد قبل از نصب لمینت دندان کمی لثه را برش داده و لیفت می کنند. به همین علت باید دندان های لمینت شده و روکش های طراحی و ساخته شده با دندان طبیعی بیمار تطابق کامل داشته باشند تا کاملا طبیعی به نظر برسند.

رنگ لمینت دندان

مینای دندان و لایه زیریت آن عوامل تعیین کننده رنگ دندان هستند. در صورتی که هر یک از آن ها رنگی به سمت زرد یا خاکستری داشته باشند قطعا درخشندگی و سفیدی دندان از دست خواهد رفت که در این صورت بیماران به استفاده از روش بلیچینگ دندان روی می آورند اما متاسفانه این روش به مرور زمان مینای دندان را از بین برده، حداکثر شش ماه تا یک سال دوام و ماندگاری دارد و روشی مقرون به صرفه نیست.

گاهی ممکن است رنگ دندان افراد بر اثر استفاده از داروهای خاص دچار زرد یا کدر شدگی شود  که در این صورت نیز می تواند زیبایی لبخند فرد را تحت تاثیر قرار دهد. اما زمانی که از لمینت دندان استفاده می کنید دیگر نیازی نیست نگران تغییر رنگ دندان باشید زیرا طول عمر لمینت بسیار بالا است و دچار تغییر رنگ نخواهد شد.

طول دندان

توازن چهره افراد با بلند یا کوتاه بودن دندان ها دچار تغییر  و از بین رفتن زیبایی دندان ها می شود. ممکن است زمانی که فرد لبخند می زد نا متقارن بودن طول دندان های بیمار توجه ها را به خود جلب کند. می توانید با استفاده از لمینت دندان طول دندان های خود را بلند و متقارن کرده تا لبخندی زیبا برای خود بسازید.

گاهی برخی افراد یک یا دو دندان بلند از دیگر دندان های خود دارند که در این صورت ممکن است بیمار دچار تحلیل لثه باشد و بعد از لمینت نیز این مشکل برای اون به وجود بیاید پس بهتر است ابتدا پیوند بافت نرم و درمان های لازم صورت بگیرد سپس اقدام به لمینت دندان نمائید زیرا طول لمینت دندان یک عامل بسیار موثر در زیبایی لبخند بیمار است. پس از نصب لمینت های دندان باید در نهایت تمام دندان ها هم تراز و یک دست به نظر برسند.

شفافیت دندان

ونیر های پرسلین مانند مینای دندان می توانند از خود نور را بازتاب دهند و همین خصوصیت باعث طبیعی به نظر رسیدن آن ها می شود. در صورتی که لمینت ها به صورت کاملا شفاف باشند غیر طبیعی به نظر می رسند اما به دلیل بازتاب دهندگی نور پرسلین مانند مینای دندان ظاهر آن ها کاملا طبیعی  و شبیه به دندان طبیعی به نظر می رسد.

 

دکمه بازگشت به بالا