لوازم خانگیبرترین های کسب وکار ایرانی

حراج کاشی و سرامیک در سال 1401 و 1402

حراج کاشی و سرامیک در قیمت تاثیر دارد، اما صرفا بنا نیست که قیمت کالا را به شدت کاهش دهد. در طراحی ویلا معماران باید قیمت و هزینه کاشی و سرامیک به جنس خاک، ضخامت، نوع پخت، نوع طرح، برجستگی، کالیبره و لیزری، سایز، نوع بسته بندی و … بستگی دارد. بنابراین هرچه مواد استفاده شده برای ساخت کاشی و سرامیک کم قیمت تر و ارزان تر باشد، هزینه آن ها کمتر است و در نتیجه موقع حراجی بهترین زمان برای خرید آنهاست.

حراج کاشی و سرامیک به شکل انجام میشود؟

حراج کاشی و سرامیک معمولا به دو صورت صورت می گیرد. 1. جراج محصولات درجه 2 و درجه 3 که به صورت مستقیم از کارخانه انجام می شود. اجرای نما برای خرید از حراجی از کارخانه ها معمولا شرط بر این است که مقدار زیادی و مشخص شده ای این اجناس به فروش برسند تا شامل حراج باشند. از این جهت شاید هرکس توانایی خرید این حجم از کاشی را نداشته باشد. حتی برخی از ساختمان سازان نیز به این حجم از کاشی و سرامیک احتیاجی ندارد.

دومین نوع حراج کاشی و سرامیک از کارخانه، حراج از طریق شرکت ها و نمایندگی های پخش یک کارخانه صورت می گیرد. در این صورت، نیازی نیست که به حجم و متراژ بالا این محصول را خریداری کنید از این جهت به نوعی حراجی برای مجموعه محصولات خود در نظر میگیرند و به تبلیغات شرکت خود کمک می کنند.

بهتر است قبل از خرید، کاشی و سرامیک را بهتر بشناسیم

کاشی شیء نازک معمولا مربع یا مستطیل شکل در شکل است. بازسازی ساختمان کاشی قطعه ای ساخته شده از مواد سخت گیر مانند سرامیک، سنگ، فلز، خاک پخته شده یا حتی شیشه است که به طور کلی برای پوشش سقف، کف، دیوار یا سایر اشیا مانند میز استفاده می شود. متناوباً، کاشی گاهی اوقات می تواند به واحدهای مشابه ساخته شده از مواد سبک مانند پرلیت، چوب و پشم معدنی اشاره داشته باشد، که معمولاً برای مصارف دیواری و سقفی استفاده می شود.

سرامیک به موادی (معمولاً جامد) که بخش عمدهٔ تشکیل‌دهندهٔ آن‌ها غیرفلزی و غیرآلی باشد، سرامیک گفته می‌شود. همچنین بر اساس برخی تعاریف، از نظر شیمیایی به موادی که از مخلوط خاک رس با ماسه و فلدسپات در دمای زیاد تشکیل شده و به صورت توده‌ای شیشه مانند درمی‌آیند و نیز تقریباً گداز ناپذیر و غیر حلال و بسیار سخت هستند، سرامیک گفته می‌شود. در زبان فارسی معادل آن کاشی می‌باشد.

تفاوت کاشی و سرامیک

تفاوت عمده کاشی با سرامیک نحوه ساخت آن است. هر دو از مخلوط رسی ساخته می شوند که در کوره پخته می شود، اما کاشی از خشت تصفیه شده بیشتری ساخته می شود و در دماهای بالاتر پخته می شود. این باعث می شود که چگال تر و دوام بیشتری نسبت به سرامیک داشته باشد. به همین دلیل کاشی گرانتر از  سرامیک است و به طور کلی از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. اگر به دنبال بهترین گزینه های کاشی کاری در کف هستید، کاشی های احتمالاً بهترین گزینه برای شماست.

تهیه این محصولات هنگامی که یک کارخانه یا نمایندگی حارج کاشی و سرامیک خود را تبلغ می کند بهترین وقت برای خرید است چرا که با قیمت کمتر می توانید اجناس بهتری را تهیه کنید.

منابع:

https://www.evimshahane.com/

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا