پرده شید تصویری برای اتاق کودک خود انتخاب کنید

پرده اتاق كودك

پرده شيد كارتوني با طرح هاي متنوع در كانال تلگرام دکوپیک موجود است كه مناسب پرده اتاق كودك مي باشد. براي جستجوي بيشتر پوستر دیواری مدرن کودک و انواع پرده ميتوانيد عکس مورد نظر خود را در این سایت  جستجو كنيد. پرده هاي شيد از پرده هاي بالارو يا بالا جمع شو مي باشند.در اين نوع پرده تنظيم نور بوسيله حركت عمودي (بالا و پايين) پارچه اي كه به يك سيستم جمع كننده گيربكس متصل است انجام ميشود و از دو قسمت اصلي تشكيل شده است.

1- سيستم گيربكس و قاب كه وظيفه جمع و باز كردن پرده را به عهده دارد.

2- پارچه پرده (سوليت ) كه به عنوان پوشش و پرده مي باشد.

پرده شيد چاپي با قابليت دو رو چاپ

اين نوع پرده بدليل چاپ سفارشي در مكانهاي مختلفي از قبيل پرده اتاق كودك ، پرده لوگو شركتها ،پرده ويترين مغازه و در مكانهايي كه نياز به جلوگيري درصد بالايي از نور خورشيد نياز هست ،كاربرد دارد. شما ميتوانيد براي چاپ شيد تصويري مورد نياز خود عكسهاي كانال تلگرام را بررسي كنيد و يا طرح مورد نظر خود را براي ما ارسال كنيد تا آنرا روي پرده چاپ شده و بصورت بالا رو(ROLL UP) از ما دريافت كنيد.

معايب پرده شيدجنس سوليت و بنر

 • پرده هاي تصويري كه از جنس بنر تهيه ميشوند لبه پرده بخوبي و زيبايي جنس سوليت صاف و مرتب قرار نگرفته و مقداري به داخل منعطف مي شود.
 • پرده هاي تصويري كه از جنس بنر تهيه مي شود بدليل بافت نخ پشت بنر باعث مي شود كه سطح ناصافي داشته باشد و اين شكل باعث مي شود تا چاپ بنر از كيفيت مطلوبي برخوردار نباشد.
 • اين نوع پرده بدليل رول شدن و ضخامت جنس سوليت ، قابليت سايه روشن شدن مانند ساير پرده ها را نداشته و تنها با حالت بالا و پايين بردن امكان ايجاد سايه و تنظيم نور وجود دارد.
 • بدليل وزن بالاي پرده سوليت در عرض و ارتفاع هاي بزرگ ، عرض و ارتفاع پرده شيد محدود بوده  ويا در اندازه هاي بزرگ پرده شيد از لوازم و گيربكس مخصوص بايد استفاده شود.

مدل پرده برای اتاق کودک | پرده اتاق کودک

اتاق کودک باید فضای کودکانه وشیرینی داشته باشد. فضای دلنشین به عناصر تشکیل دهنده اتاق بستگی دارد، بنابراین شما با توجه به روحیات فرزندتان خود پرده زبرا جدید یا شید ساده اتاق کودک را انتخاب کنید.

چرا انتخاب مناسب پرده ،برای اتاق کودک مهم است ؟

 1. فرزند خود را در برابر نور شدید محافظت می کند.
 2. خلاقیت فرزندان شکوفا میشود .
 3. فضای آرامش بخش وزیبایی ایجاد می کند.
 4. بیشتر موقعه کودکان در اتاق خود بازی می کنند بنابراین کودک در محیطی باید باشد که از رنگا وطرح های زیبا لذت ببرد.مادران عزیز سلیقه ی کودک خود درنظر می گیرند و پرده را خریداری می کنند.

نکاتی مهم در انتخاب پرده ی اتاق کودک

 • رنگ وطرح پرده
 • جنس پرده
 • انداره ی پرده

شما عزیزان برای اتاق کودک خود سعی کنید یک محیط زیبا، ترکیبی از رنگا را ایجاد کنید.طرح پرده هم باید مناسب سن وسال کودک باشد. همچنین جنسیت فرزندان در انتخاب طرح ورنگ پرده مهم است ،چون سلایق پسران با دختران متفاوت است.اگر دیوارها رنگ روشن یا کم رنگ است از پرده های با نقش ونگار های متضاد استفاده کنید. جنس پرده باید طوری باشد که به اندازه ی کافی نور وارد محیط اتاق شود. زیرا اتاق، مکان آرامش کودک است نور شدید چشم کودکو آزار میدهد و نمی تواند بخوابد.

اندازه ی پرده،بستگی به محیط اتاق دارد اگر محیط اتاق، کوچک باشد. انتخاب پرده بلند، برای اینکه فضای اتاق بزرگتر دیده شود مناسب است،ولی عموما کودکان با پرده بازی می کنند وپرده را می کشد بهتر است از پرده های کوتاه استفاده کرد. کودکان با دنیایی خیالی خود با هر آنچه که در اتاقش هست بازی می کند.بنابراین شوق وسلیقه ی کودک در محیط خانه مهمترین نکته است که باید درنظر گرفت. لذا انتخاب پرده ی مناسب اتاق کودک به رشد ویادگیری کودک هم کمک می کند. مجموعه ما دارای انواع پرده با طرح ورنگ های شاد ومتنوع برای سلایق مختلف است که پرفروش ترین پرده کودک ،پرده زبرا چاپی می باشد.که انواع مختلفی از پرده های چاپی برای کودک وجود دارد. شما می توانید طرح دلخواه خودتان را بر روی پرده های چاپی سفارش دهید فقط عکس دلخواه شما باید از نظر کیفیت بررسی شود.

پرده شید اتاق کودک چیست؟

پرده شید رول (roller shades) نوعی پرده تزئینی جهت پوشاندن پنجره است. این نوع پرده بطور کلی پنجره را می پوشاند و هنگام جمع شدن داخل قابی که در بالای پرده تعبیه شده جمع می شود. حال به معرفی پرده شید ساده و کرکره اتاق کودک می پردازیم:

چرا شید پرده ای مناسب برای اتاق کودک است؟

در این بخش به ویژگی های که یک پرده برای اتاق خردسالان باید داشته باشد به صورت موردی اشاره می کنیم :

1- استفاده از رنگ های شاد و متنوع

پرده های اتاق کودک باید از رنگ های شاد ، روشن و مناسب با سن فرزند شما انتخاب شود . پرده شید اتاق کودک که دارای طرح های ساده ، رنگی ، کارتنی و فانتزی است با توجه به متنوع بودن طرح و رنگ و مدل های آن محصولی مناسب است. همچنین این محصول برای دکوراسیون اتاق نوزاد نیز می توان استفاده کرد.

2- قابل شستشو بودن

یکی از دیگر شرایطی که پرده اتاق خردسالان حتما باید دارا باشد قابل شستشو بودن آن است . مدل کرکره اتاق خواب کودک دارای پارچه های متنوعی است. این شید ها قابل شستشو بوده و می توان با رعایت نکاتی آنها را براحتی تمیز کرد.

3- امنیت کودک

پرده ها نباید برای اتاق فرزندانتان به قدری بلند باشد که کودک بتواند آن را بکشد و خدای ناکرده پرده بر روی او سقوط کند. شید اتاق کودک را میتوان به گونه ساخت که اندازه پنجره باشد و زیاد بلند نباشد که خطری برای کودک داشته باشد. همچنین برای اینکه فرزند خردسال زنجیر این پرده را نکشد می توانید از نوع موتور دار آن استفاده کنید.

4- هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیون

پرده جزئی از دکوراسیون یک اتاق می باشد و باید با سایر اجزای آن هماهنگی داشته باشد، تنوع محصول این امکان را به شما می دهد تا براحتی با اجزای دیگر دکوراسیون نظیر کاغذ دیواری ، فرش و … آن را ست کنید. به طور مثال اگر از طرح های فانتزی انتخاب کنید امکان ساخت مدل فرش اتاق کودک همشکل با پرده وجود دارد.

5- قیمت مناسب

یکی دیگر از شرایط پرده اتاق کودک قیمت مناسب آن است، زیرا فرزند شما به سرعت رشد می کند و شاید دیگر این پرده مناسب او نباشد. قیمت شید ها بگونه ای است که دارای تنوع اند. به طور میانگین قیمت این محصول از لوردراپه گران تر و از پرده زبرا ارزان تر است.

6- میزان عبور نور

نور در اتاق فرزند شما بسیار پر اهمیت است، پرده ها از لحاظ عبور نور به چند دسته تقسیم می شوند. شید پارچه ای به گونه ایست که نور وارد اتاق می شود اما آن را تاریک نمی کند. اما اگر نور اتاق بقدری زیاد است که صبح موجب آزار و اذیت فرزند شما می شود می توانید از شید اتاق کودک سولیت یا بلک اوت استفاده کنید.

شید اتاق کودک دختر و پسر

پرده شید اتاق کودک دختر

دختران علاقه زیادی به رنگ های شاد نظیر صورتی دارند. می توانید با استفاده از این رنگ ها فضای شاد برای فرزند خود بوجود بیاورید . همچنین طرح های فانتزی نظیر گل و پروانه و طرح های کارتونی نظیر فروزن و غیره می تواند برای دختر شما جذاب باشد.

شید اتاق کودک پسر

می توانید از رنگ های شاد مناسب پسر ها نظیر آبی و سبز و غیره برای اتاق کودک پسر ایرانی استفاده کنید. پسرها عاشق شخصیت های کارتونی ماشین ، اکشن ، ورزشی و نظیر اینها هستند میتوانید از این طرح ها نیز استفاده کنید. در هر صورت چه دختر ، چه پسر سعی کنید از طرح های روشن استفاده کنید و همچنین طرح ها را بگونه ای انتخاب کنید که با سایر اجزا ( روتختی ، فرش و … ) هماهنگی داشته باشد.

شید و پرده مناسب اتاق کودک

چاپ پرده اتاق کودک در هر سایز و طرحی امروزه بسیار رایج شده است. از چاپ نقاشی کودک بر روی پرده تا چاپ عکس‌های متعدد از نوزادی تا سن بالاتر و یا چاپ عکس کودک در کنار شخصیت‌های کارتونی محبوب آن‌ها. در ادامه توضیحاتی درباره چاپ پرده اتاق کودک و انواع پرده‌های مناسب برای اتاق کودک در اختیار شما قرار خواهیم داد تا انتخاب مناسب‌تری برای انتخاب پرده  اتاق کودک دلبندتان داشته باشید.

چه پرده‌ای برای چاپ عکس اتاق کودک مناسب می‌باشد؟

چاپ عکس کودکان روی پرده نکات قابل توجهی دارد که بایستی همه آن نکات را رعایت فرمایید تا عکس کودک شما وضوح و شفافیت لازم را روی پرده داشته باشد. در نظر داشته باشید که چاپ عکس کودک روی پرده آیتم‌های زیادی را شامل می‌شود که با در نظر گرفتن همه آن‌ها می‌توانید چاپ خوب با وضوح بالا داشته باشید. برای دیدن مدل‌های بیشتر می‌توانید به سایت Pinterest نیز مراجعه کنید. در ادامه در مورد چاپ انواع پرده توضیحاتی ارائه می‌دهیم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید:

‌‌۱ – چاپ عکس کودک روی پرده زبرا:

چاپ عکس کودکان بر روی پرده زبرا وضوح زیادی ندارد، چرا که همان‌گونه که می‌دانید پرده‌های زبرا به طور متوسط هر پنج سانت به پنج سانت توری دارند که چاپ روی این توری‌ها اصلا خوب دیده نمی‌شود و تصویر شما مثلا قسمت چشمان یا دهان عکس کودک شما ممکن است بر روی توری بیافتد که در نتیجه‌ی آن عکس شما ناقص و یا بسیار بد دیده خواهد شد.‌

۲ – چاپ عکس کودک روی پرده لوردراپه:

همان‌طور که می‌دانید پرده‌های لوردراپه، پرده‌هایی هستند که برش‌های ۱۰ سانتی‌متری عمودی دارند و توسط یک زنجیر یا نخ به سمت چپ یا راست جمع و باز می‌شوند. شما می‌توانید عکس کودکان خود را روی پرده لوردراپه نیز چاپ نمایید ولی این نوع از پرده‌ها ۲ ایراد اساسی دارند‌: یکی این‌که این نوع پرده‌ها اگر از نزدیک نگاه کنید نمی‌توانید تشخیص درستی از عکس داشته باشید و به دلیل برش‌های عمودی که بر روی پرده خورده است و یک سانت‌هایی که زیر دیگری قرار گرفته معمولا انسان را با خطای دید مواجه می‌کند و اگر از زاویه درستی به آن نگاه نکنید تصاویر درهمی را مشاهده خواهید نمود. و دوم این‌که زمانی که شما بخواهید برای اتاق کودک خود کمی نور داشته باشید، کل تصویر شما به هم می‌ریزد و تصویر شما به هیچ عنوان خوانا نمی‌باشد.

۳ – چاپ عکس کودک روی پرده شید:

مناسب‌ترین و در عین حال به روزترین پرده‌ای که در حال حاضر موجود می‌باشد ، پرده‌های شید هستند که توسط یک زنجیر، عکس را به صورت رولی داخل خود جمع می‌کنند. چاپ عکس برای اتاق کودک بر روی این پرده وضوح بسیار بالایی دارد. و هم‌چنین در صورتی که بعد از مدتی بخواهید عکس و یا حتی تم اتاق کودک را تعویض نمایید به راحتی می‌توانید دستگاه شید خود را از یک طرف باز نمایید و تصویر کودک‌تان را در عرض چند دقیقه تعویض نمایید. پیشنهاد ما برای پرده برای اتاق خواب قطعا پرده شید می‌باشد. چرا که چاپ تصاویر بر روی پرده شید، وضوح و شفافیت بسیار بالایی دارند.

‌از پرده شید بیشتر بدانیم

پرده شید:

شید  (Shade) در زبان انگلیسی به معنای سایه است؛ این نوع پرده نیز در واقع به منظور ایجاد سایه بر روی پنجره‌ها و متعادل کردن میزان نور به کار می‌روند. این نوع پرده در واقع یک لایه پارچه معمولا از جنس کتان، پلی استر، بامبو و… است که به وسیله‌ی میله‌ای در وسط آن به عنوان محور حرکت از نظر تنظیم ارتفاع و یا باز و بسته کردن استفاده می‌شود. این مدل پرده کاملا هم‌ اندازه‌ی قاب پنجره است. این پرده‌ها در ابتدا در مدل‌های ساده تولید می‌شده‌اند، اما اکنون علاوه بر تنوع زیاد در طرح و رنگ آن، می‌توان تصویر دلخواه را رویش چاپ نمود. پرده شید به دلیل یکدست بودن سطح آن، گزینه مناسبی برای چاپ تصاویر دلخواه‌‌تان به شمار می‌آید.

این مدل پرده قابل استفاده برای اتاق خواب، پذیرایی و حتی آشپزخانه است. به طور مثال می‌توان با چاپ تصویر مورد نظرتان در دو طرف شید، به صورت دو رو در جایی مثل کانتر آشپزخانه استفاده کرد. چاپ تصویر دلخواه حتی بر روی پرده‌ی شید از جنس بامبو نیز قابل اجرا است. اگر به دنبال دکوراسیونی مدرن و جذاب هستید، انتخاب پرده شید از بهترین گزینه‌های موجود برای شما می‌باشد.

نوعی دیگری از این پرده در بازار موجود است که اصطلاحا به آن پرده شید روز و شب گفته می‌شود؛ به این صورت که این مدل به صورت دو مکانیزه یا دو لایه (دوبل) می‌باشد. لایه‌ای از آن به صورت شفاف می‌باشد، با قابلیت عبور نور خورشید از آن که برای ساعات روز مناسب است و لایه‌ی دیگر، لایه‌ای ضخیم برای استفاده‌‌ی شب بدون قابلیت انتقال نور از آن می‌باشد.

نوع ضد آب و ضد رطوبت پرده شید نیز در بازار موجود است که بیشتر مناسب مکان‌هایی پر رطوبت مثل استخر، حمام، سونا و… است. مدل شفاف این پرده نیز با قابلیت عبور نور خورشید از آن، به منظور ملایم کردن شدت نور تابیده شده به درون خانه است که زیبایی و جلوه‌ی خاصی به دکوراسیون بخشیده و طرفداران خاص خودش را دارد.‌‌

‌از مزایای پرده‌ی شید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–           نصب و راه‌ اندازی آسان

–           شستشوی راحت و بدون دردسر

–           مقاومت و طول عمر بالا در مقابل اشعه‌ی خورشید نسبت به پرده‌های پارچه‌ای و…

–           جلوگیری از اتلاف انرژی با توجه به ضخامتشان

–           قابل استفاده به تنهایی و یا ترکیب آن با پرده‌های دیگر

–           موجود در دو مدل دستی و ریموت‌ دار

از شما سپاس‌گذاریم که تا این لحظه ما را همراهی نمودید، امیدواریم که مطالب عنوان شده در این مقاله برای شما مفید واقع گردد.

دکمه بازگشت به بالا