برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

آیا امکان حذف خودکار پیام در ابرگروه وجود دارد؟

تلگرام چیست؟ چه کاری در آن می توانم انجام دهم؟

تلگرام یک برنامه ی پیام رسانی با تمرکز بر روی سرعت و امنیت است. این برنامه بسیار سریع، ساده و رایگان است و شما می توانید آن را بر روی تمامی دستگاه ها و وسایل خود به طور همزمان به کار ببرید. پیام های شما در روی تلفن همراه، تبلت یا رایانه تان به گونه ای یکپارچه، همگام سازی می گردند. با تلگرام، شما می توانید هرگونه پیام، عکس، ویدیو و هر نوع (doc, zip, mp3 و غیره) را برای دیگران بفرسـتید. هـمچنـین مـی توانیـد با Buy telegram members گروه هایی با تعداد اعضای حداکثر 200000 نفر و براى انتشار اطلاعات به تعداد نامحدود مخاطب ایجاد کنید. می توانید به مخاطبان خود پیام بفرستید و با استفاده از افراد، آنهـا را بیابیـد. در نتیجه، تلگرام مانند آمیزه اى از پیامک و ایمیل است. و می تواند تمامى نیازهاى شخصی و کارى شما را در پیام رسانی تأمین کند.

حذف خودکار پیام در تلگرام

شما می توانید در تلگرام یک چت را با محدودیت زمانی مشخصی شروع کنید و پس از پایان بازه زمانی که انتخاب کرده اید پیام های ارسالی به صورت خودبه خود از صفحه چت هر دو طرف (گیرنده و فرستنده) یا از گروهی که ادمینش هستید ناپدید می شود. اگر این گزینه را برای هر چتی فعال کنید، تایمر آن از زمان ارسال پیام شروع می شود، به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است حتی قبل از اینکه گیرنده، پیام را بخواند، مدت زمان آن منقضی شده و چت منحل شود. در ادامه به نحوه فعال سازی حذف خودکار پیام در تلگرام می پردازیم.

نحوه فعال سازی حذف پیام در تلگرام به صورت خودکار

با انجام گام به گام تمامی این مراحل، شما می توانید این گزینه را برای چت های خود با افراد یا در گروه هایتان به راحتی فعال کنید.

مرحله اول

برنامه تلگرام را باز کنید و صفحه چت با مخاطب موردنظر خود (یا گروه مورد نظر که ادمینش هستید) را باز کنید. سپس روی آیکون سه نقطه ( ) بالای صفحه کلیک کنید.

مرحله دوم

از فهرست بازشو، گزینه “پاک کردن تاریخچه” یا “Clear History” را انتخاب کنید.

مرحله سوم

در پنجره بازشو پاک کردن تاریخچه، گزینه جدیدی تحت عنوان “Auto delete messages in this chat” وجود دارد. زمانی که این گزینه روی off است یعنی حذف خودکار پیام غیرفعال است. شما باید مدت زمان را روی یکی از گزینه های موجود 24 ساعت (24 hours)، 1 هفته (1 week) و 1 ماه (1 month) تنظیم کنید تا پیام هایی که بعد از فعال سازی این گزینه ارسال می شوند بعد از اتمام مدت زمان انتخابی شما به صورت خودکار از تلگرام حذف شوند.

مرحله چهارم

بعد از انتخاب بازه زمانی دلخواه، بر روی دکمه “Enable Auto-Delete” ضربه بزنید.

پس از فعال شدن حذف خودکار پیام، پیام های جدید پس از زمان تعیین شده به طور خودکار حذف می شوند.

برای دیدن شمارش معکوس تایمر، کافیست روی پیام ضربه بزنید تا منویی ظاهر شود. مشاهده می کنید که زیر گزینه Delete تایمر در حال شمارش معکوس است. بعد از صفر شدن این تایمر، پیام ارسالی به صورت خودکار از تلگرام شما و گیرنده حذف خواهد شد.

نکته

همان طور که اشاره کردیم شما می توانید همین ویژگی را طبق مراحل ذکر شده در این مقاله در گروه های تلگرامی تان نیز اجرا کنید. البته برای فعال سازی حذف خودکار پیام در گروه تلگرامی باید مدیرگروه باشید. پس از فعال شدن این گزینه، هر پیام جدیدی که به گروه ارسال می شود پس از مدت زمان تعیین شده به طور خودکار منقضی می شود و هیچ یک از اعضای گروه دیگر نمی توانند آن پیام ها را مشاهده کنند. با این  حال، اعضای گروه نمی توانند تایمر پیام را ببینند.

تلگرام برای چه کسانی است؟

تلگرام برای هر کسی است که می خواهد پیام رسانی سریع و قابل اعتماد داشته باشد. کاربران تجاری و تیم های کوچک، ممکن است گروه های بزرگ، و امکان را دوست داشته باشند. از آنجا که گروه های تلگـرام مـی تواننـد تـا داشته باشند، ما امکان را فراهم آورده ایم که به حفظ نظم و تبادل اطلاعات در گروه های بزرگ به صورت کارآمد کمک می کنند. در صورتی که به شکل و تصویر علاقه مند باشید، تلگرام دارای ، و یـک است. و می توانید استیکر های جذابی پیدا کنید.

آنهایی که به دنبال خصوصی سازی بیشتری هستند، می توانند و بسیار انقلابی ما را بررسی کنند. و اگـر شـما رازداری می خواهید، را (که به دستگاه وابسته است و دارای امکان از بین بردن خودکار پیام ها، عکس ها و فیلم ها می باشد) آزمـایش کنیـد و نیز برنامه تان را با قفل کنید. ما به تکامل ادامه می دهیم. به ما سر بزنید و را دنبال کنید تا در جریان بمانید.

تلگرام چه تفاوتی با واتس اپ دارد؟

برخلاف واتس آپ، تلگرام بر مبنای فضای ابری بنا نهاده شده و همگام سازی یکپارچه است. در نتیجه، شما می توانید همزمان از دستگاه های متعدد به پیام های خود دسترسی داشته باشید. این دستگاه ها می توانند شامل تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر باشند و می توانید تعداد نامحدودی عکس، فـیلم و فایل (doc ،zip ،mp3 و غیره) را تا سقف 7 گیگابایت به اشتراک بگذارید. اگر مایل نیستید آن داده ها را در دستگاه تان ذخیره کنید، همیشه مى توانید آنها را در ذخیره کنید.

تلگرام همچنین سریعتر و اسـت کـه ایـن بـه خـاطر زیرسـاختِ چند مرکز داده ای و رمزنگاری ماست. در رأس همه ى مزیت ها، رایگان بودن تلگرام است. تلگرام رایگان باقی خواهد ماند، بدون هیچگونه آگهی و تبلیغ، بدون هزینه های اشتراک، برای همیشه.

‏API تلگرام باز است. ما از توسعه دهندگان دعوت می کنیم تا اپلیکیشن خود را بسازند. همچنین را داریم که بعنوان پلتفرمى براى ساختن ابزارهاى تلگرام عمل مى کند.

تلگرام چند سال دارد؟

تلگرام برای آیفون در 14 اوت 2013 راه اندازی شد. نسخه ی آلفای تلگرام برای اندروید به طور رسـمی در 20 اکتبـر 2013 آغـاز به کار کرد. به مرور بیشتر و بیشتری توسط توسعه دهندگان مستقل با اسـتفاده از تلگـرام سـاخته شدند.

کدام دستگاه ها پشتیبانی می شوند ؟

شما می توانید تلگرام را روی گوشی های هوشمند، تبلت ها و حتی رایانه ها به کار ببرید. ما اپلیکیشن هایى برای سیستم عامل (نسخه ی 6 و پس از آن)، (4.0 و بالاتر) و داریم. همچنین شما می توانید را به کار ببرید یا یکی از ما را برای ویندوز، مک و لینوکس نصب کنید. شما می توانید از هر چند دستگاهی که دوست داشته باشید، همزمان وارد تلگرام شوید. کافیست شماره ی تلفن همراه اصلی خود را برای وارد شدن در هر جایی که هستید به کار ببرید. ‏ ما برای توسعه دهندگان باز است، شاید شما بخواهید اپلیکیشن خودتان را برای دیگر پلاتفرم ها بسازید.

چه کسانی پشت تلگرام ایستاده اند؟

تلگرام توسط پاول و نیکلای دورُف پشتیبانی می شود. پاول آن را از نظر مالی و ایدئولوژیکی و نیکلای بخش فنی را پشتیبانی می کنند. برای ممکـن کردن تلگرام، نیکلای یک پروتکل داده های سفارشی یکتا ایجاد کرد که امنیت، قابل اعتماد بودن و سرعت در هر شبکه ای را در هم آمیخته است. هر چند برادران دورُف و نیز برخی از توسعه دهندگان کلیدی تلگرام روس هستند، تلگرام، چه به طور حقوقی و چه فیزیکی، به این کشـور وابسـته نیست.

تلگرام در کجا مستقر شده است؟

تیم توسعه دهندگان تلگرام در دوبی مستقرند. اکثر توسعه دهندگان تلگرام اصالتا اهل سن پترزبورگ هستند؛ شهری که به تعداد بی سابقهٔ مهندسان بسیار ماهرش مشهور است. تیم تلگرام به دلیل قوانین روسیه در زمینه آی تی مجبور به ترک این کشور شدند و مناطق مختلفی از جمله برلین، لندن و سنگاپور را برای دفتر مرکزی خود امتحان کرده اند. در حال حاضر ما از اقامت دوبی رضایت داریم، با اینحال آماده ایم که در صورت تغییر قوانین محلی، مجددا تغییر مکان بدهیم.

شما چگونه از تلگرام پول در می آورید؟

ما به پیام رسانی سریع و امن که همچنین صد  درصد رایگان است باور داریم. ، کسی که دیدگاه ما را به اشتراک می گذارد، تلگرام را با یک کمک مالی سخاومندانه تأمین کرده است، بنابراین ما دارای سرمایه ی کافی برای زندگی هستیم. اگر تلگرام نیاز مالی پیدا کند، کاربرانمان را به کمک مالی و گزینه های پرداخت اختیاری دعوت می کنیم تا هزینـه هـا را سـربه سـر کنیم. اما «سودآوری» هدف تلگرام نیست.

نظر شما درمورد حریم خصوصی در اینترنت چیست؟

شرکت های بزرگ اینترنتی مانند فیسبوک و گوگل مفهوم حریم خصوصی را در سال ها ی اخیر به گونه ا ی مؤثر دزدیده اند. بازاریاب های آنها مردم را متقاعد کرده اند که مهمترین چیزها درباره ی حریم خصوصی، ابزار های سطحی و ظاهری هستند که اجازه می دهند وضعیت آنلاین بودن، پست های عمومی، یا عکس نمایه ی شما از دید مردم اطراف پنهان گردند. افزودن این ابزارهای سطحی به شرکت ها اجازه می دهند که عموم را آرام کنند، درحالیکه اطلاعات شخصی شما را در اختیار بازاریاب ها و دیگر اشخاص ثالث قرار می دهند.

در تلگرام، ما فکر می کنیم مهمترین مولفه های حفظ حریم خصوصی در اینترنت باید این ها باشند:

1 -پاسداری از گفتوگوهای خصوصی شما در مقابل نظارت اشخاص ثالث، مانند همکاران اداری، کارفرماها و غیره.

2 -نگهبانی از اطلاعات شخصی شما در برابر اشخاص ثالث، همانند بازاریابان، تبلیغ کنندگان و غیره.

این همان چیزی است که برای همگان مهم است، و اینها بخشی از اولویت های بالای ما هستند. تلگرام یک پروژه ی غیرتجاری با یک هدف برای ایجاد پیام رسانی کاملاً رایگان، بدون است. این به معنی آن است که به جای منحرف کردن توجه به تنظیمات کم اثر، ما می توانیم به روی مسائل خصوصی واقعی، که در جهان مدرن امروزی وجود دارند، بپردازیم.

آیا درخواست های حذف اطلاعات از طرف اشخاص ثالث را بررسی می کنید؟

ماموریت ما ارائه یک راه کار امن ارتباطیست که در همه جای کره خاکی کار کند. به منظور انجام این کار در نقاطی که بیشترین نیاز به آن است (و برای ادامه انتشار تلگرام از طریق اَپ استور و گوگل پلی)، ما باید درخواست های مشروع برای حذف اطلاعات عمومی (ست های استیکر، ربات ها و کانال ها) غیر قانونی را داخل اپ پردازش کنیم. برای مثال، ما می توانیم بسته های استیکری که حقوق نشر را زیر پا می گذارند و یا ربات های مستجن را حذف کنیم.

استیکر های تولیدی توسط کاربران، کانال ها و ربات های ساخته شده توسط توسعه دهندگان ثالث جزو هسته اصلی رابط کاربری تلگرام نیستند. هر وقت ما شکایتی از طریق یا مربوط به قانونی بودن محتوای عمومی دریافت کنیم، بررسی های قانونی لازم را انجام داده و در صورت صلاحدید، مطالب مورد نظر را حذف می کنیم.

لطفا توجه بفرمایید که این شامل محدودیت های محلی در مورد آزادی بیان نمی شود. برای مثال، اگر نقد کردن دولت در کشوری ممنوع باشد، تلگرام هیچ گاه در این گونه سانسورهای سیاسی مشارکت نمی کند. این کار همسو با بنیان گذاران ما نیست. با اینکه ما ربات ها و کانال های تروریستی (مثلا مربوط به داعش) را مسدود می کنیم، هیچ گاه کسی را به خاطر ابراز عقیده صلح آمیز مسدود نمی کنیم.

آیا شما درخواست های نشر اطلاعات را بررسی می کنید؟

گفتگو های محرمانه از شیوه رمزگذاری کلاینت به کلاینت استفاده می کنند، از این رو هیچ داده ای از آن ها برای انتشار در اختیار ما نیست.

برای محافطت از اطلاعاتی که تحت پوشش رمزگذاری کلاینت به کلاینت نیستند، تلگرام از یک زیرساخت توزیع شده استفاده می کند. دیتای چت های ابری در دیتا سنترهای متعدد در نقاط مختلف جهان ذخیره می شوند که تحت کنترل اشخاص حقوقی گوناگون و پخش شده در سیستم های قضایی متفاوت هستند. کلید های رمزگشایی مربوط، به تکه های متعدد تقسیم شده و هیچ گاه با اطلاعاتی که محافظت می کنند در یک جا نگهداری نمی شوند. در نتیجه، برای مجبور کردن ما به تحویل دیتا، به چندین حکم دادگاه از سیستم های قضایی گوناگون نیاز است.

به لطف این ساختار، ما می توانیم مطمئن شویم که یک دولت واحد و یا حتی چند کشور با سیاست های مشابه قادر به دست درازی به حریم خصوصی مردم و آزادی بیان نباشند. تلگرام فقط هنگامی می تواند تحت اجبار برای انتشار دیتا قرار گیرد که یک مسئله آن قدر مهم و جهانی باشد که از سد قانونی چندین سیستم قضایی در دنیا رد شود.

تا به این روز ما به اندازه 0 بایت دیتا در اختیار اشخاص ثالث از جمله دولت ها قرار داده ایم.

اصول اساسى تلگرام

من به چه کسانی می توانم پیام بفرستم؟

شما می توانید به افرادی که شماره شان را در دفترچه تلفن گوشی تان دارید و دارای تلگرام هستند، پیام بفرستید.

همچنین می توانید یک نام کاربری عمومی برای حساب تلگرام خودتان انتخاب کنید. سایر افراد توانایی آنرا دارند که شما را با نام کاربری تان جستجو کرده و بیابند و برای تان پیام بفرستند، حتی اگر شماره شما را ندانند. شما می توانید در درباره نام کاربری مطالب بیشتری بیاموزید.

چگونه بفهمم که کدام یک از مخاطبان من تلگرام را دارند؟

مخاطبانی که تلگرام را دارند در بالای فهرست مخاطبان شما دیده می شوند. همچنین آنها دارای عکس هستند.

چگونه می توانم دوستانم را به تلگرام دعوت کنم؟

آیفون:
دعوت های پایه، پیامک های ساده هستند و مانند پیامک های استانداردی که از طریق گوشی شما ارسال می گردند، دارای هزینه می باشند (مگر آنکه از طریق پیام ویژه آیفون (iMessage) فرستاده شوند). طبیعتاً شما دارای گزینه های دیگری برای دعوت  دوستانتان به تلگرام هستید. برای آنها یک پیوند بارگیری از طریق هر سرویس پیارسانی دیگر (ایمیل، فیسبوک، واتسآپ، یک تلگرام واقعی) بفرستید.

منابع :

adby.io

famouz.io

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا