برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

ویژگی های مهم تابلو LED روان

معرفی انواع تابلوها و تابلو روان

به نقل از ای اس آی لایت امروزه با توجه به رقابتی که در بازارهای مختلف وجود دارد و روش های مختلفی که جهت انجام تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از تابلوهای مختلف می تواند نقش مهمی در این امر داشته و به همین دلیل صاحبان مشاغل مختلف اقدام به سفارش تابلوهای مدرن و زیبا جهت گسترش کسب و کار خود می نمایند. با توجه به اهمیت این موضوع صنعت طراحی و ساخت تابلو را می توان تلفیقی از هنر و صنعت دانست که هنرهای مختلفی مانند گرافیک، خوشنویسی و طراحی در آن دخیل می باشد.

مواد اولیه مختلفی جهت ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد و اجرای فنی و رعایت اصول مهندسی در این تابلوها در کیفیت نهایی آن تاثیر بسیاری خواهد داشت. از جمله موادی که ممکن است در ساخت تابلوهای مختلف به کار رفته شود می توان به موادی مانند فلز، استیل، پلاستیک، چوب و مواد ترکیبی اشاره کرد.

تابلوهای تبلیغاتی از گذشته و در سال های دور به اشکال سنتی مورد استفاده قرار می گرفتند اما در دو دهه اخیر پیشرفت چشمگیری در این صنعت حاصل شده است و با کمی تحقیق و جستجو و گشتی در شهر می توان انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی را مشاهده کرد.

 تابلوهای پلاستیکی، تابلوهای چلنیوم که به صورت حروف برجسته می باشند، تابلوهای فلزی، تابلوهای استیل، تابلوهای فلکس یا بدون نور، تابلوهای رینگی، تابلوهای بک لایت، تابلوهای نئون، تابلوهای ال ای دی ثابت، تابلوهای ال ای دی متحرک و غیره انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی می باشند که بسته به نوع کاربرد می توانند در مکان های مختلف به کار رفته شوند.

تابلوهای روان در این میان نوعی از تابلوهای مدرن بوده که طرح ها و کلمات مختلف بر روی آنها حرکت کرده و جذابیت زیادی را ایجاد می کند. ساختار تابلو روان با تابلوهای ال ای دی ثابت تقریبا مشابه می باشد و تنها تفاوت آنها در متحرک بودن طرح ها می باشد. با استفاده از نرم افزارهایی که وجود دارد متن ها و کلمات و یا انیمیشن های مختلف از قبل نوشته شده و در تابلو به صورت پشت سر هم شروع به حرکت کردن در رنگ های مختلف می نمایند

برای کسب اطلاع از قیمت ویدئو وال لطفا کلیک کنید.

رنگ های مختلف تابلوهای روان

 تنوع در تابلوهای روان بسیار بالا بوده و این نوع تابلوها را در رنگ بندی های مختلف طراحی و تولید می کنند. علاوه بر رنگ امکان انتخاب افکت نیز توسط خود فرد امکان پذیر بوده و افکت های مختلفی شامل برند مورد نظر، انیمیشن، جملات مختلف و … می تواند در تابلو روان مورد استفاده قرار گیرد.

 تابلو روان تک رنگ از یک رنگ جهت نمایش متن یا لوگو یا انیمیشن مورد نظر استفاده می گردد. استفاده از تابلوهای تک رنگ می تواند برای مشاغلی که نیاز به تابلوهای ساده تر دارند مورد استفاده قرار گیرد. در تابلوهای روان سه رنگ و هفت رنگ طیفی از رنگ ها با توجه به برنامه ای که از قبل به کامپیوتر داده می شود در تابلو استفاده می گردد. حرکت و سرعت این رنگ ها بسته به برنامه زمانی است که از قبل به آنها داده می شود و قابلیت تغییر دادن آنها وجود خواهد داشت.

تابلوهای روان فول کالر امکان نمایش تمامی رنگ ها را داشته و قابلیت پخش صدا و ویدئوهای مختلف را نیز دارند. تلویزیون های شهر که امروزه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار قدرتمند در شهرهای مختلف وجود دارند انواعی از تابلوهای روان فول کالر بوده و مورد استقبال شهرداری ها و سایر افراد جهت انجام تبلیغات مختلف قرار گرفته اند.

تابلوی روان چه مزایایی نسبت به سایر تابلوها دارد؟

با توجه به زیبایی و جذابیت بصری که در تابلوهای روان وجود دارد باعث شده تا استقبال از این تابلوها زیاد بوده و افراد زیادی نسبت به تهیه آن اقدام نمایند. هرچه میزان زرق و برق یک تابلو بیشتر باشد و رنگ های مناسبی در آن به کار رفته باشد توجه افراد و مشتریان مختلف بیشتر جلب شده و به افزایش درآمد حرفه مورد نظر کمک بسیاری می نماید. به همین دلیل است که صنف های مختلف حاضرند هزینه های زیادی را بایت طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی مختلف صرف نمایند.

در ساختار تابلوهای روان از LED استفاده شده است که وجود این ال ای دی ها باعث مصرف برق کمتری نسبت به تابلوهایی که با برق کار می کنند شده است. گاهی این تابلوها به صورت شبانه روزی روشن می باشند و باز هم مصرف برق چندانی نسبت به بسیاری از تابلوهای دیگر ندارند و این یک مزیت بزرگ برای تابلوهای روان محسوب می گردد.

راندمان تابلوهای روان به علت شدت و قدرت بیشتر نور نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی بیشتر بوده و همچنین دارای هیچ گونه نور و تابش مضری برای چشم نمی باشند و از نظر سلامت کاملا تایید شده می باشند. از دیگر مزایایی که برای تابلوهای روان وجود دارد قابلیت برنامه نویسی از پیش تعیین شده آنها می باشد که باعث می شود انتخاب رنگ ها و سرعت حرکت متون و … توسط خود فرد قابل تغییر باشد. با استفاده از این تابلوها می توان در ولتاژهای پایین نیز کار کرد و کاربری بسیار راحت و بدون دردسری دارند.

در برخی از تابلوهای تبلیغاتی پس از نصب و روشن کردن تابلو گرمای آزار دهنده ای در اطراف تابلو ایجاد می شود که در تابلوهای روان این ویژگی وجود نداشته و هیچ گونه گرمایی حتی در صورت روشن بودن 24 ساعته وجود نخواهد داشت. عمر مفید این تابلوها بسیار بالا بوده و امکان انتخاب طرح و رنگ های مختلف برای طراحی تابلو وجود خواهد داشت.

تابلو روان از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

با توجه به ویژگی ها و مزایایی که برای تابلو روان ذکر شد قطعاتی که در این تابلوها به کار رفته اند باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند که باعث به وجود آوردن این مزایا شده اند. در ادامه به معرفی قطعات مختلفی که در تابلوهای روان به کار رفته است می پردازیم.

  • یکی از مهم ترین اجزای تابلوهای روان ماژول می باشد که در انواع مختلفی وجود داشته و هرچه میزان کیفیت این ماژول بیشتر باشد کیفیت نهایی تابلو روان نیز بالاتر خواهد بود. لامپ های ال ای دی کوچکی سطح ماژول را پوشانده اند و چینش این لامپ های ال ای دی در کنار یکدیگر در نهایت طرح مورد نظر که شامل متن، تصویر، لوگو، انیمیشن و… می باشد را می سازد. IC ماژول، برد آدرس دهی ماژول، چیپ ست و قاب پلاستیکی از اجزای تشکیل دهنده ماژول می باشند که دستورات مختلف از برد ماژول دریافت شده و با توجه به فرمان هایی که می دهد در نهایت باعث روشن و خاموش شدن ال ای دی های مختلف می گردد. امکان تعویض ماژول ها در صورت خرابی آنها وجود داشته و می توان به راحتی یک ماژول خراب و سوخته را با ماژول سالم جایگزین نمود.
  • ماژول ها از تعدادی پیکسل تشکیل شده اند و این پیکسل ها در ماژول های تک رنگ دارای یک LED و در ماژول های dual دارای دو LED و در ماژول های فول کالر دارای چهار LED  می باشند. هر چقدر فاصله پیکسل ها به یکدیگر نزدیک تر باشد کیفیت تصویر بهتری را در تابلو روان خواهیم داشت.
  • برد کنترل می تواند اطلاعات را به ماژول ها داده و آنها را دریافت نماید. تمامی از اطلاعات پخش شده در تابلو روان، در برد کنترلر تابلو قرار می گیرند و در انواع مختلفی وجود داشته و توانایی پشتیبانی از انواع ماژول ها را دارند.
  • برد کنترلر تابلو روان نیاز به جریان الکتریکی دارد که این جریان توسط منبع تغذیه تامین شده و همچنین ولتاژ متناوب به ولتاژ مستقیم تبدیل می گردد. در واقع می توان گفت که منبع تغذیه باعث رساندن برق به ماژول ها شده و در نهایت منجر به روشن شدن ال ای دی ها می گردد. تعداد منابع تغذیه در تابلو مدار باید به تعداد ماژول های به کار رفته در آن باشد.
  • از واشر آب بندی به منظور جلوگیری از نفوذ آب و باران به داخل تابلو استفاده می شود و در صورت عدم استفاده از آن می توان از چسب مخصوصی استفاده کرد که این چسب در بین شکافی که میان قطعات مختلف و تابلو وجود دارد ریخته شده و باعث می شود آب به داخل تابلو نفوذ نکند.

در این مقاله به معرفی تابلو روان و مزایای زیادی که برای آن وجود دارد به همراه قطعات مختلف به کار رفته در این تابلوها پرداخته شد. با توجه به تخصصی بودن ساخت تابلوهای روان نیاز است تا در صورت نیاز به آنها به افرادی که در زمینه طراحی و نصب تابلوهای روان فعالیت دارند مراجعه نمود. با توجه به تقاضای بالایی که برای این تابلوها وجود دارد، سازندگان و نصاب های تابلو روان از بازار کار خوبی برخوردار بوده و درآمد بالایی دارند.

دوره های آموزشی مختلفی وجود دارد که می توان با شرکت در آنها مهارت ساخت تابلو روان را آموخت و این مهارت را به کار گرفت و به درآمدزایی رسید. آموزشگاه فن آموزان با برگزار کردن دوره این امکان را برای افرادی که جویای کار می باشند فراهم نموده است تا مهارت های مورد نیاز را به صورت تخصصی به افراد علاقمند آموزش داده و آنها را روانه بازار کار نماید.

ویژگی های تابلو روان

تابلو روان با نام تابلو دیجیتال در بازار شناخته می‌شود. در این بخش سعی ما بر این است در مورد ویژگی‌های این محصول توضیحاتی را ارائه دهیم تا با خیال آسوده خرید مطمئن را انجام دهید.

    وجود رنگ‌های مختلف

تابلوی روان قابلیت پشتیبانی 16 میلیون رنگ مختلف و نمایش هم‌زمان آن را دارد و هیچ محدودیتی در تعداد رنگ‌های آن وجود ندارد. کاربرد طیفی از رنگ‌های متفاوت، متضاد و مکمل یکدیگر برای به نمایش درآوردن افکت‌ها و انیمیشن‌های جذاب برای جذب مشتری از بهترین ویژگی این محصول به شمار می‌آید.

    شدت نور بالا و کیفیت نمایش بهتر در روز و شب

جایگزین کردن لامپ‌های LED در این محصول به‌منظور تولید نور بیشتر موجب شده تا در برابر تابش نور خورشید قابلیت نمایش و نوردهی باکیفیتی داشته باشد و در بازار از رقبای قدیمی و پرمصرف خود مانند تابلو‌های نئونی، مهتابی و … گوی سبقت را برباید. به خاطر عدم وجود اشعه ماورا بنفش و مادون‌قرمز در این نوع لامپ و شدت نور بالا می‌توان از تابلو روان در مراکزی مانند شرکت‌ها و فروشگاه‌ها که نور متمرکز وجود دارد؛ استفاده کرد.

    قابلیت برنامه‌ریزی

به‌منظور استفاده از متن، تصاویر گرافیکی، افکت و … در تبلیغات خود، تابلو روان به یک برنامه نیاز دارد. دادن دستورات و برنامه مشخص تبلیغاتی به تابلو توسط کامپیوتر انجام می‌شود. درواقع دستور نمایش رنگ، متن، تصویر و افکت‌ها توسط برد کنترل یا همان برد اصلی به ماژول‌های LED داده می‌شود و درنهایت بر روی تابلو روان به نمایش درمی‌آید.

تمامی اطلاعات محتوایی، دریافت و ارسال به ماژول‌ها توسط برد کنترل انجام می‌‌شود. انتخاب رنگ، سرعت حرکت متون، انواع افکت‌ها، تصاویر گرافیکی و … قابلیت تغییر توسط خود فرد را دارند و با داشتن دانش اندکی از کامپیوتر می‌توانید این کار را انجام دهید. در برخی از تابلو روان‌های هوشمند با استفاده از تکنولوژی پیشرفته شما می‌توانید ارتباط مستقیم با کیبورد داشته باشید و دستورات واردشده را به‌صورت مستقیم و هم‌زمان بر روی نمایشگر خود مشاهده کنید.

    قابلیت اجرا در مکان‌های مختلف

استفاده از تابلو روان تنها به سر درب فروشگاه‌ها و مغازه‌ها ختم نمی‌شود؛ بلکه از آن می‌توان در سالن‌ها، شرکت‌های اداری، مترو، اتوبوس و … استفاده کرد و تصاویر جذاب و موردنظر تبلیغات محصول خود را برای جذب مشتری و در معرض دید قرار داد.

 منابع :

facebook.com

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا