برترین های کسب وکار ایرانیتکنولوژی

ویژگی‌ های بازی اپکس لجندز موبایل

اپکس لجندز موبایل (Apex Legends Mobile) یکی از محبوب‌ترین‌های ژانر بتل رویال است که برای اولین بار برای PC، PS4 و ایکس‌باکس منتشر شد. این بازی پس از گذشت سه سال، اکنون بر روی اندروید و iOS نیز قابل دسترس است. این بازی که رقبای سرسختی چون فورتنایت، پابجی موبایل و کال آو دیوتی موبایل دارد قهرمان‌های بازی را تحت عنوان لجند (Legend) یا افسانه معرفی می‌کند. از لجندها گرفته تا حالت‌های مختلف بازی، همه ویژگی‌ های اپکس لجندز موبایل را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

امکانات و امتیازهای بازی اپکس لجندز موبایل

اپکس لجندز موبایل برای بازیکنان جوایزی را هم در طول بازی در نظر می‌گیرد. چالش‌های هفتگی و روزانه برای پیشرفت در بازی طراحی شده‌اند که در هر دو سطح بتل پس یعنی رایگان و پریمیوم قابل دسترسی هستند. به دست آوردن اکس‌پی یا (Experience Points) سطح شما را در بازی ارتقا می‌دهد و اپکس پک (Apex Pack) می‌تواند برای شما آیتم، لجند و سلاح آنلاک کند. سیستم پرک هم از دیگر ویژگی‌های اپکس لجندز موبایل به‌شمار می‌رود که در بخش دیگری به آن می‌پردازیم.

امکانات و جوایزی که اپکس لجندز موبایل برای بازیکنان قرار داده است می‌توانند در یک لیست بلند بالا قرار بگیرند. اما در این بازی شما می‌توانید مطمئن باشید که با پیش‌روی در بازی و به پایان رساندن هر مبارزه جایزه‌ای برای آنلاک کردن وجود دارد. این ویژگی می‌تواند بازی را آنقدر برای شما جذاب و متنوع کند که هر روز برای بازی کردن یک یا دو مسابقه هم که شده به سراغ این بازی در گوشی خود بروید.

در میان جوایز و چالش‌ها و ارزهای رایج بازی، خرید کوین اپکس لجندز موبایل از فروشگاه ونوم می‌تواند در پیشرفت بیشتر در بازی به شما کمک کند. این کوین‌ها را می‌توانید با پرداخت پول واقعی خریداری کنید و از مزیت‌های آن‌ها در بازی بهره‌مند شوید؛ از خرید بتل‌پس گرفته تا آنلاک کردن لجندهای بیشتر. به‌علاوه، می‌توانید کارت‌های خود را شخصی‌سازی کرده  و آیتم‌ها و آپشن‌های پریمیوم را خریداری کنید.

نگاه کلی به بازی اپکس لجندز موبایل

بازی اپکس لجندز موبایل یک بازی بتل رویال است؛ شما و افراد تیم‌تان باید پیش از فرود آمدن در مپ، یکی از کاراکترها که در این بازی با عنوان لجند شناخته می‌شوند را انتخاب کنید. پس از فرود آمدن باید فورا اقدام به جمع کردن تجهیزات و سلاح کرده و سعی کنید آخرین تیمی باشید که بر روی مپ زنده می‌ماند. اگر در طول نبرد آسیب ببینید و در شرف حذف شدن باشید، هم تیمی‌هایتان می‌توانند بنر شما را از دث‌باکس یا جعبه مرگ بیرون آورده و شما را ریسپاون و احیا کنند. به این ترتیب تمام تیم را در نبرد نگه خواهند داشت. مانند تمام بازی‌های بتل رویال، تیمی که موفق به حذف بازیکنان دیگر شود پیروز نهایی مبارزه است.

حرکت و کنترل روان و نقاط قوت و ضعف منحصربه‌فرد هرکدام از لجندها اعضای تیم را به کار گروهی ترغیب می‌کند. اتچمنت‌ها و تیرهای دارای کد رنگی مبارزه‌ها را به‌خوبی پیش می‌برند؛ شما با یک نگاه می‌توانید متوجه شوید که از آیتم‌های قابل لوت کردن کدامیک را احتیاج دارید. به این ترتیب در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

حالت های بازی اپکس لجندز موبایل

بازی اپکس لجندز موبایل علاوه‌ بر بتل رویال دارای دو مود یا حالت دیگر است: آرنا (Arenas) و تیم دث‌مچ (Team Deathmatch). آرنا یک مود ۳ نفر در برابر ۳ نفر یا (3v3) است که در آن تیم‌ها در مجموعه‌ای از راندها با هم رقابت می‌کنند. در این حالت آیتم‌ها، توانایی‌های لجندها و اسلحه‌ها باید در ابتدای هر مسابقه با پول رایج بازی خریداری شوند. مود آرنا نسبت به بتل رویال نیازمند سطح پیشرفته‌تر و مهارت بیشتری است زیرا دیگری چیزی تحت عنوان ریسپاون و احیا وجود ندارد.

تیم دث‌مچ نسبت به آرنا ساده‌تر است و بازیکنان را در گروه‌های شش‌نفره قرار می‌دهد. در این حالت شما می‌توانید لجند یا سلاح خود را هر زمان که می‌خواهید عوض کنید. همچنین تعداد ریسپاون‌ها نیز در این مود محدودیتی ندارد.

در حقیقت این مود آرنا است که نشان می‌دهد چرا نبردهای بتل رویال تا این اندازه جذاب به‌نظر می‌رسند؛ تیم‌ها باید با هم به طور هماهنگ کار کنند و از مهمات و آتش خود هوشمندانه استفاده کنند. همچنین توانایی‌های خود را در شرایط درست به کار برده و از مپ برای برنامه‌ریزی برای حمله استفاده کنند. هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها در تیم دث‌مچ دیده نمی‌شود.

کاراکترهای بازی اپکس لجندز موبایل

اپکس لجندز موبایل با حضور ۱۰ کاراکتر آغاز می‌شود که تنها تعدادی از آن‌ها آنلاک هستند. البته سرعت آنلاک کردن کاراکترها در اپکس لجندز موبایل از نسخه اصلی بازی بسیار بالاتر است؛ بنابران نیازی نیست برای مدت طولانی یا کاراکترهای تکراری بازی کنید.

بنگالور(Bangalore)، بلادهوند (Bloodound)، کاستیک (Caustic)، جیبرالتار (Gibraltar)، لایف‌لاین(Lifeline) ، میراژ (Mirage)، اکتان (Octane)، پث‌فایندر (Pathfinder) و ریت (Wraith) ۹ کاراکتر موجود در این بازی هستند. دهمین لجند که به‌صورت انحصاری به نسخه موبایل اضافه شده است فید (Fade) نام دارد. توانایی‌های فید او را به یکی از محبوب‌ترین لجندهای بازی اپکس لجندز موبایل تبدیل کرده است.

سیستم پرک در بازی اپکس لجندز موبایل

یکی از ویژگی‌های بازی اپکس لجندز موبایل که تنوع زیادی به این بازی می‌بخشد و آن را از عناوین مشابه خود متمایز می‌کند، سیستم پرک (Perk System) نام دارد. در این سیستم که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، بازی کردن با یک لجند خاص امتیازهایی برای آنلاک کردن پرک‌های منحصربه‌فرد آن کاراکتر در اختیار شما قرار می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید یک کاراکتر را به دلخواه خود کاستومایز یا شخصی‌ساز کنید تا با سبک بازی شما همخوانی بیشتری داشته باشد.

هرکدام از کاراکترها می‌توانند به طور همزمان به سه پرک که در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند، مجهز شوند. این پرک‌ها جایگاه لجندها را در متا تغییر نمی‌دهند اما می‌توانند به نبردها جذابیت بیشتری نشان دهند. شما می‌توانید پرک‌ها را بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه به کاراکتر خود اضافه کنید. با وجود محبوبیت این سیستم، برخی از پلیرها آن را یک آپشن غیرضروری در اپکس لجندز موبایل می‌دانند. زیرا می‌تواند ماهیت بتل رویال بودن این بازی را تحت تاثیر قرار داده و تمرکز بازی را از روی مهارت و لوت کردن خارج می‌کند.

کلام پایانی

در مجموع می‌توان گفت ریسپاون تمام تلاش خود را برای اجرای هرچه بهتر این بتل رویال به کار گرفته و بر روی ویژگی‌های بصری و اجرایی آن به‌خوبی کار کرده است. نه‌تنها آپشن‌های جدیدی مانند مود تیم دث‌مچ به بازی اضافه شده‌اند و جذابیت زیادی به آن بخشیده‌اند، بلکه سیستم جدید پرک به همراه اولین کاراکتر انحصاری نسخه موبایل، اپکس لجندز موبایل را به یک بازی بسیار سرگرم‌کننده تبدیل کرده است.

اپکس لجندز موبایل شباهت زیادی به نسخه PC و کنسول دارد البته همچنان فاکتورهای متفاوتی در بازی پیدا می‌شوند. با تمام این اوصاف، این عنوان با محبوبیت زیادی که به دست آورد در حال رقابت سختی با دیگر بازی‌های بتل رویال مانند پابجی موبایل و کال آو دیوتی موبایل است.

وبسایت ونوم برای طرفداران اپکس لجندز موبایل و دیگر بازی‌های آنلاین PC و موبایل، امکان خرید آیتم‌ها و ارزهای رایج بازی را فراهم کرده است. روند خرید مستقیم این ارزها و انجام پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای برای کاربران ایرانی تقریبا غیرممکن است. فروشگاه ونوم شرایط خرید را کاملا ایمن و آسان برای کاربران فراهم کرده و نگرانی‌ها را از بابت به خطر افتادن حریم خصوصی و اطلاعات شخصی به صفر رسانده است.

خدمات ونوم تنها محدود به خرید ارز و آیتم بازی نیستند؛ شما می‌توانید برای خرید انواع گیفت‌ کارت‌های بازی و تهیه اشتراک پرمیوم برنامه‌های مطرحی چون اسپاتیفای و دیسکورد به وبسایت مراجعه کنید. هر محصولی که خریداری می‌کنید در کم‌ترین زمان ممکن و به صورت آنی برای شما شارژ خواهند شد.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا