برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

راههای محافظت از مبلمان فضای باز در زمستان

اگر در یک منطقه خشک و گرم مانند جنوب زندگی می کنید، ممکن است چندان نگران گذاشتن مبلمان فضای باز خود در حیاط نباشید. خورشید مطمئنا می تواند باعث رنگ رفته شدن بالش ها و خشک شدن پلاستیک ها شود، اما در کل لازم نیست چندان نگران تاثیر منفی زمستان بر روی مبلمان بیرونی خود باشید.

با این حال، بیشتر مردم در مناطقی زندگی می کنند که در طول ماه های زمستان و پاییز شاهد برف یا باران هستند. در این مورد، باید برای محافظت از مبلمان فضای باز خود کارهای بیشتری انجام دهید تا برای استفاده در بهار و تابستان آماده باشند.
در ادامه نکاتی را می خوانید که می توانید برای محافظت از مبلمان خود در زمستان استفاده کنید.

1. آنها را در انباری قرار دهید

این بهترین راه برای محافظت از خود در زمستان و جلوگیری از زنگ زدگی، فرسایش یا خراب شدن آنها می باشد. بیشتر مردم مبلمان خود را به یک فضای خالی مانند انباری ، گاراژ، اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین منتقل می کنند. همچنین ممکن است فضایی را اجاره کرده باشید تا بتوانید مبلمان خود را به صورت موقتی به آنجا منتقل کنید، اما این گزینه هزینه هایی دربر خواهد داشت. اگر بتوانید در ملک خود کمی فضا خالی کنید، این امکان را در اختیار خواهید داشت که از مبلمان بیرونی خود در طول زمستان به خوبی محافظت کنید.

2. از روکش یا کیسه های مخصوص استفاده کنید

اگر در داخل خانه فضای خالی ندارید تا مبلمان خود را در آن بگذارید، باز هم چند راه حل دیگر در اختیار دارید. شاید در جایی مثل ایوان کمی فضا داشته باشید و خود را دور از تاثیر مستقیم باران، برف و تگرگ نگه دارید، اگرچه باز هم سرمای هوا ممکن است بسیار مشکل ساز باشد.

شما همچنین می توانید تعدادی روکش و کیسه پلاستیک ضد آب پیدا کنید تا از مبلمان خود در مقابل بدترین شرایط زمستان محافظت کنید. یک مثال از این روکش ها می تواند برزنت باشد که به راحتی در مغازه تجهیزات پیدا می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روکش را دور و بر مبلمان بپیچانید و آنها را با استفاده از طناب یا بند محکم کنید. شکل چندان زیبایی ندارد اما مطمئنا راهکار خوبی است.

همچنین می توانید از کیسه های مخصوص انبار کردن وسایل مختلف (مانند مبل، صندلی و بالش) استفاده کنید. تنها مبلمان را داخل کیسه ها قرار می دهید و آنها را برای جلوگیری از نفوذ آب به خوبی ببندید. این کیسه ها ممکن است نسبت به روکش ها انتخاب بسیار بهتری باشند.

با این وجود، هردوی این گزینه ها می توانند محافظت بهتری را برای مبلمان بیرونی فراهم آورند، تا اینکه آنها را در گوشه ای به حال خود رها کنید

3. مواد نگه دارنده

اگر می خواهید از مبلمان فلزی خود در هر موقعی از سال حتی در هنگام بارش برف یا وزش باد استفاده کنید، ضرورتا مجبور نیستید آنها را در فصل زمستان به جای دیگری منتقل کرده یا اینکه آنها را با روکش بپوشانید. با این حال، باید راهی پیدا کنید تا از آنها در مقابل زنگ زدگی، فرسایش یا تاثیرات نامطلوب دیگر فصل زمستان محافظت کنید.
این تاثیرات مطمئنا می توانند به مبلمان آسیب بسیاری برسانند.

سوال اینجاست که چگونه می توان از آنها در مقابل رطوبت و سرما محافظت کرد؟ می توانید از چند روش مختلف استفاده کنید.

برای مثال، بالش هایی که برای محیط بیرون ساخته شده اند معمولا در مقابل نور خورشید، آب و شرایط دیگر مقاوم هستند و باز هم می توانید برای محافظت بیشتر از روکش های ضدآب استفاده کنید. با این حال، به دلیل ترکیب شدن رطوبت و سرما، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آنها را به داخل خانه بیاورید تا پوسیده نشوند. همین کار را می توان برای پلاستیک ها هم انجام داد.

در مورد مبلمان چوبی یا فلزی، چندین راه برای محافظت در مقابل شرایط جوی وجود دارد. بسیاری از محصولات فلزی از قبل دارای رنگ ضد زنگ هستند. البته اگر نمی خواهید با شروع بهار همه مبلمان خود را برای فروش بگذارید نباید چندان زیاد به این روش اعتماد کنید. اگر می خواهید مبلمان بیرونی خود را برای سالیان متمادی نگه دارید، باید حداقل آنها را در جایی مناسب انبار کرده یا اینکه با روکش و کیسه پلاستیک از آنها محافظت کنید.

نگهداری از مبلمان فضای باز

مبلمان نیز مانند دیگر لوازم مورد استفاده در منزل و یا باغ نیاز به نگهداری مناسب و شستشو دارند. البته که این نوع از مبلمان به دلیل اینکه در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند نیاز است که حتما با دقت بیشتری از آنها نگهداری کرده و همچنین در شستشوی این نوع میلمان هم توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر به دنبال راهی برای شستشو و بهترین نحوه نگهداری از مبلمان فضای باز هستید با ما در ادامه همراه باشید:

نکات قابل توجه در نگهداری مبلمان فضای باز

اولین نکته برای نگهداری مبلمان فضای باز به مدت طولانی توجه به شرایط آب و هوایی منظقه مورد نظر و انتخاب مبلمان مناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه است. به عنوان مثال اگر در مناطق پر باران و یا برف مانند مناطق شمالی کشور هستید سعی کنید  مبلمان فضای باز ازجنس فلز را انتخاب نکنید زیرا با گذشت زمان و با قرار گرفتن در معرض بارش برف و باران در طولانی مدت باعث زنگ زدگی و فرسودگی مبلمان می شود.

بهترین جنس انتخابی برای مبلمان فضای باز فلز آلومینیوم و روکش الیاف پلی اتیلن است زیرا نسبت به تمام شرایط آب و هوایی مانند تابش مستقیم نور خورشید و یا بارش برف و باران مقاومت بسیار بالایی دارد و ضد رطوبت و قارچ و باکتری است.

نگهداری مبلمان فضای باز از جنس فلزات

بهترین جنس فلزات مورد استفاده در مبلمان فضای باز جنس آلومینیوم و فرفژه است که به روش کوره ای  و الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده باشند زیرا مقاومت بسیار زیادی نسبت به همه نوع شرایط آب و هوایی دارند.

برای نگهداری مبلمان فضای باز از جنس فلزات سعی کنید زمانی که کاملا خشک هستند و قبل از بارش برف و باران از روکش های ضد آب برای آنها استفاده کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

برای شستشو نیز سعی کنید از پاک کننده مخصوص و دستمال های نرم و میکروفایبر استفاده کنید و در نهایت آبکشی را انجام دهید.

نگهداری مبلمان فضای باز حصیری

در مبلمان های فضای باز از دونوع حصیر طبیعی و مصنوعی استفاده میشود. جنس حصیر طبیعی متخلخل است و امکان نفوذ رطوبت به درون آن بسیار زیاد است، بنابراین توصیه می شود که حتی الامکان این نوع از مبلمان ها را در زیر سایه و دور از بارش مستقیم برف و باران قرار داده و در مواقعی که به آنها نیازی ندارید در فضای مسقف و داخلی از آنها نگهداری کنید و یا از انواع روکش های ضد آب در فصل پاییز و زمستان استفاده کنید.

برای تمیز کردن مبلمان فضای باز با جنس حصیر طبیعی از مسواک و یا برس ها ی نرم استفاده کنید و گرد و غبار را از روی ان پاک کنید.

انواع نمونه های حصیر مصنوعی نیز برای مبلمان فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت بسیار بالایی دارند و نسبت به تغییرات دمایی و بارش باران و برف مقاومت زیادی دارند و بهترین گزینه برای مبلمان فضای باز هستند، همچنین شستشوی این نوع از مبلمان بسیار راحتتر است و با استفاده از یک شوینده ملایم می توان آنها را تمیز و سپس آبکشی کرد.

نگهداری مبلمان فضای باز با جنس چوب

مبلمان فضای باز اگر از جنس چوب انتخاب شوند بهتر است که از انواع چوب های کاج و اکالیپتوس باشند تا در برابر تغییرات آب و هوا و رطوبت مقاوم باشند و همچنین قسمت های چوبی مبلمان نیز حتما با کیفیت بالایی رنگ آمیزی شوند تا از نفوذ رطوبت به درون ساختار چوب جلوگیری شود. برای تمیز کردن این نوع از مبلمان های فضای باز از دستمال آغشته به آب و صابون استفاده کرده و بعد از لکه گیری اجازه دهید تا در معرض هوای آزاد قرار گرفته و خشک شود.

نگهداری کوسن و تشکچه های مبلمان فضای باز

برای نگهداری و شستشوی کوسن ها و تشکچه ها ابتدا ببینید که آیا روکش کوسن و تشکچه ها قابل جدا شدن هست یا خیر؟

در صورت جدا شدن روکش ها به راحتی می توانید آنها را شستشو دهید و بعد از خشک شدن مجددا از آنها استفاده کنید اما اگر روکش کوسن و تشکچه ها قابلیت جدا شدن را ندارند برای شستشوی آنها ابتدا دستمال و یا اسفنج آغشته شده به آب و صابون را برروی سطح آن بکشید و پس از تمیز شدن با یک دستمال تمیز وخشک سطح آنها را تمیز کنید. برای پاک کردن کپک و یا قارچ نیز می توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید.

نکته اخر

با توجه به توضیحاتی که داده شد، انتخاب مناسب مبلمان فضای باز و متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر سعی کنید از هر نوع جنسی که انتخاب می کنید حتی با بهترین کیفیت نیز برای افزایش طول عمر آنها حتما نحوه نگهداری مناسبی داشته باشند برای این منظور سعی کنید در صورت نیاز نداشتن به مبلمان های فضای باز به ویژه در فضل پاییز و زمستان و هنگام بارش برف و باران حتما از روکش های ضدآب برای آنها استفاده کنید تا علاوه بر تمیز نگهداشتن مبلمان باعث طولانی تر شدن عمر آنها و همچنین کاهش هزینه های تعمیر و یا تعویض در مدت زمان طولانی شوید.

منبع: ویلاسازه

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا