هنر و سینما

10 پرنسس که دیزنی از ساخت انیمیشن شان منصرف شد


از زمان انتشار انیمیشن «سفیدبرفی و هفت کوتوله»، دیزنی انیمیشن های زیادی را به دنیا معرفی کرده. با هر انیمیشن، ما با مجموعه ای کاملا جدید از شخصیت ها مواجه می شویم که اغلب شامل یک پرنسس هم می شوند. پرنسسی که کل داستان حول سرنوشت او می چرخد. این پرنسس های رنگارنگ بخش قابل توجهی از دنیای دیزنی را تشکیل می دهند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید دیزنی تعدادی از پروژه ها  ی پرنسسی اش را هم لغو کرده است؛ این یعنی شخصیت ها و پرنسس هایی هم وجود دارند که هرگز در دنیای انیمیشن های دیزنی ندیده ایم. برخی از آنها توسط کمپانی های دیگر ساخته شدند و برخی دیگر هم به طور کلی لغو شدند.

1. پنه  لوپه و دوازده ماه (Penelope and the Twelve Months)

«پنه  لوپه و دوازده ماه» فیلم کوتاهی بود که قرار بود در دهه ی 1940 ساخته شود اما در نهایت لغو شد و احتمالاً هرگز انیمیشنی بر اساس داستان پنه لوپه نخواهیم دید.

پنه  لوپه در این انیمیشن لغوشده، دختر جوانی بود که به لطف ساعت جادویی پدربزرگش در زمان سفر می کرد. پنه  لوپه در طول سفرهای جادویی اش با انواع موجودات ماوراء طبیعی روبرو می شد. بسیاری از طرح هایی که پنه  لوپه و اعضای خانواده اش را در زمان های مختلف تاریخ نشان می دهند کشیده شدند، اما در نهایت فیلم لغو شد و چیزی بجز این نقاشی ها برای مان باقی نماند.

2. دریاچه ی قو (Swan Lake)

در اواسط دهه ی 90 میلادی انیمیشن «شاهزاده ی قو» که توسط یکی از کارمندان سابق دیزنی تولید شده بود اکران شد. یکی از چیزهایی که بسیاری از بچه های دهه ی 90 ممکن است فراموش کرده باشند این است که این انیمیشن در واقع محصول دیزنی نبود. نسخه ی دیزنی در اصل «دریاچه ی قو» نام داشت که متاسفانه هرگز ساخته نشد.

«شاهزاده  ی قو» انیمیشنی است که بر اساس باله ی کلاسیک «دریاچه ی قو» ساخته شده که البته این انیمیشن کاملا به منبع اقتباس وفادار نیست. درحالیکه دیزنی تصمیم داشت انیمیشنی نزدیک به داستان اصلی دریاچه ی قو بسازد اما در نهایت پروژه ی خود را لغو کرد و این یعنی ما نسخه ی دیزنی از پرنسس اودت را احتمالا هرگز نخواهیم دید.

3. مری کانترری؛ بچه ها در سرزمین اسباب بازی (Mary Contrary; Babes in Toyland )

دیزنی در کنار فیلم های انیمیشنی خود، تعدادی فیلم لایو اکشن نیز تولید کرده است. در سال 1955، والت دیزنی اعلام کرد که قصد دارد انیمیشنی بلند به نام «بچه ها در سرزمین اسباب بازی» بسازد. اعلام این خبر انیمیشن دوستان را هیجان زده کرد اما این هیجان خیلی زود فروکش کرد چون دیزنی اعلام کرد این پروژه را به علت تاخیر در فیلمبرداری کنسل کرده.

سال ها بعد، این پروژه دوباره احیا شد و دیزنی در سال 1961 نسخه ی لایو اکشن آن را منتشر کرد. در نسخه ی لایو اکشن، آنت فونیچلو در نقش مری کانترری بازی کرده. با گذشت سال ها به نظر می رسد انتظار دیدن نسخه ی انیمیشنی مری کانترری انتظاری بیهوده است.

4. آکادمی پرنسس (Princess Academy)

«آکادمی پرنسس» لزوماً راجع به یک پرنسس لغو شده ی خاص نیست، بلکه فقط پروژه  ای پرنسسی است که ما همچنان دوست داریم شاهد تحقق آن باشیم. «آکادمی پرنسس» انیمیشن کوتاهی بود که بنا داشت همه ی شاهزاده خانم های مورد علاقه مان را در یک مکان دور هم جمع کند. این انیمیشن قرار بود موزیکال باشد و تمام شخصیت های زن اصلی انیمیشن های دیزنی را در مدرسه  ای شبانه روزی کنار هم قرار دهد.

طرح های مختلف با تعداد قابل توجهی از شخصیت های محبوب های دیزنی راه خود را به اینترنت باز کردند، اما این تنها چیزی بود که از این پروژه ی کوتاه و جالب توجه به دست ما رسید. مشخص نیست که آکادمی پرنسس قرار بوده شخصیت جدیدی را هم معرفی کند یا خیر، اما حتی اگر اینکار را نمی کرد هم ایده ی کنار هم قرار دادن همه ی شاهزاده خانم ها در یک آکادمی به تنهایی ایده ی جالب و مفرحی محسوب می شد.

5. مینه هاهای کوچک (Little Minnehaha)

هیاواتای کوچک انیمیشنی کوتاه است که در سال 1937 توسط دیزنی منتشر شد. قهرمان داستان، پسر جوان بومی آمریکایی به نام هیاواتا است که با یک خرس وحشی ارتباط برقرار می کند و سپس خود را در موقعیت دشواری می بیند. هیاواتا در اواسط قرن بیستم به یکی از شخصیت های کمیک ها و کتاب های دیزنی تبدیل شد.

در یک مقطع، دیزنی دنباله ای برای هیاواتای کوچک با عنوان مینه هاهای کوچک در دست تولید داشت. این فیلم قرار بود همتای زن هیاواتا یعنی یک دختر بومی آمریکایی به نام مینه هاها را به نمایش بگذارد. این تمام چیزی است که در مورد مینه هاهای لغوشده ی دیزنی می دانیم.

6. سونیا هنی (Sonja Henie Fantasy)

مدت ها قبل از السا، دیزنی ساخت شاهزاده ی یخی دیگری را در برنامه داشت. سونیا هنی، اسکیت باز مشهور اهل نروژ بود که به دلیل مهارت های اسکیت بازی اش شهرت داشت و قهرمان المپیک هم شده بود.

در دهه 1940، در اوج محبوبیت هنی، دیزنی مشغول ساخت انیمیشنی بر اساس شخصیت او شد. در مورد داستان این انیمیشن یا شباهت شخصیت او به اسکیت باز واقعی اطلاعات زیادی در دست نیست، اما ظاهرا انیمیشنی موزیکال بوده.

7. هانسل و گرتل (Hansel and Gretel)

در سال 1961، دیزنی قصد داشت نسخه  ی خودش را از افسانه ی کلاسیک هانسل و گرتل بسازد. با وجود اینکه این دو شخصیت در سال 1932 به عنوان بخشی از «سمفونی های احمقانه »ی دیزنی در انیمیشنی به نام «بچه ها در جنگل» ظاهر شدند، اما هرگز در دنیای دیزنی صاحب انیمیشنی مخصوص به خودشان نشدند.

«هانسل و گرتل» افسانه ای کلاسیک در مورد خواهر و برادری است که در جنگل گم می شوند و گیر یک جادوگر پلید می افتند. اگرچه دیزنی هرگز نسخه ی خود از «هانسل و گرتل» را تولید نکرد، اما این خواهر و برادر در طول سال ها در چندین نسخه ی دیگر ظاهر شده اند. که البته هیچکدام از آن ها جای خالی نسخه ی احتمالا متفاوت و پرنسسی «هانسل و گرتل» دیزنی را پر نکرده.

کتاب هانسل و گرتل اثر سارا ملانسکی انتشارات پرتقال

8. شنل قرمزی (Little Red Riding Hood)

در اوایل دهه 1960، دیزنی قصد داشت تعداد زیادی از افسانه های معروف را تبدیل به انیمیشن کند. همه ی ما می دانیم که بسیاری از محبوب ترین فیلم های دیزنی، مانند سیندرلا، بر اساس داستان های پریان ساخته شده اند. بنابراین جای تعجب نیست که دیزنی برای پروژه های انیمیشنی اش به دنبال داستان های پریان بیشتری بوده باشد.

دیزنی در یک مقطع تقریباً می شود گفت انیمیشنی بر اساس افسانه ی «شنل قرمزی» ساخت. اطلاعات زیادی در مورد این انیمیشن وجود ندارد زیرا هرگز به طور کامل ساخته نشد، اما این واقعیت که شخصیت محبوب شنل قرمزی در دهه 1960 در مسیر پرنسس شدن بوده واقعاً جالب است.

کتاب شنل قرمزی و چند داستان دیگر اثر ویک پارکر

9. گلدیلاکس و سه خرس (Goldilocks And The Three Bears)

«گلدیلاکس و سه خرس» یکی دیگر از اقتباس های افسانه های پریان دهه ی 1960 دیزنی است که تقریباً به مرحله ی تولید رسید اما در همان مراحل اولیه ی تولید کنسل شد، بنابراین به سختی می توان جزئیات دقیقی در مورد برنامه هایی که دیزنی برای آن داشت پیدا کرد.

علیرغم لغو انیمیشن «گلدیلاکس و سه خرس»، دیزنی در سال 2015 شروع به پخش سریالی به نام «گلدی و خرس» کرد. با این حال، گلدیلاکس به عنوان یک پروژه ی پرنسسی کنار گذاشته شد و احتمالاً هرگز آن را نخواهیم دید.

کتاب قصه های معروف جهان 3 موطلایی و سه خرس اثر مصطفی عاقله نشر آریا نوین

10. کدام جادوگر؟ (Which Witch)

در سال 2003، دیزنی اعلام کرد که قصد دارد بر اساس داستان کتاب «کدام جادوگر؟» نوشته ی ایوا ایبوتسون، یک انیمیشن بسازد. داستان در مورد جادوگری است که قبل از بازنشستگی باید همسری پیدا کند. برای همین هم جادوگران سرتاسر جهان برای اثبات بهترین  بودن با هم رقابت می کنند.

تمرکز این انیمیشن بیشتر بر روی قهرمان مرد بوده، اما مسلماً دیزنی در این انیمیشن یک شاهزاده خانم جدید هم به ما معرفی می کرد. البته که این اتفاق هیچوقت نیفتاد چون این پروژه متوقف شد. در نهایت «کدام جادوگر؟» در سال 2014 توسط کمپانی هنسون ساخته شد.

منبع: screenrant

ماگ دیزنی مدل تایگر کد T570

کوله پشتی دیزنی مدل Mickey and Goofy Basketball

4,200,000

3,333,300

تومان

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا