تکنولوژی

ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات دولتی روسیه ؛ دور بیندازید یا به بچه ها بدهید!


طبق گزارش منابع آگاه، معاون اول دفتر ریاست جمهوری روسیه اخیراً در اقدامی جدید ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات دولتی روسیه را اعلام کرده است.

«سرگئی کرینکو»، معاون اول دفتر ریاست جمهوری روسیه، طی سمیناری با حضور مقامات سیاست  داخلی این کشور خبر از ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات دولتی روسیه تا تاریخ 1 آوریل 2023 (12 فروردین 1402) داده است.

به نظر این اقدام در این راستا اتخاذ شده که روسیه در روند آماده سازی انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 قرار دارد؛ لذا از مقاماتی که در این انتخابات نقش دارند، درخواست توقف استفاده از آیفون های اپل شده است. درواقع مسئولین کرملین نگران آسیب پذیری آیفون در مقابل «آژانس های اطلاعاتی غربی» هستند.

بیشتر بخوانید: افشای دخالت توییتر در انتخابات ترکیه ؛ ائتلاف علیه اردوغان!

ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات دولتی روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

مطابق گزارش رویترز، یکی از شرکت کنندگان در سمینار مذکور اعلام داشته است:

«همه چیز برای آیفون تمام شده است؛ یا گوشی را دور بیاندازید یا به بچه هایتان بدهید. همه باید این کار را در ماه مارس (اسفند و فروردین) انجام دهند.»

از طرفی اما سخنگوی کرملین در واکنش به سوالات خبرنگار رویترز اعلام کرد که امکان تایید ادعاهای مذکور را ندارد. او در این رابطه افزود: «گوشی های هوشمند نباید برای کارهای رسمی استفاده شوند. هر گوشی هوشمند مکانیزم نسبتا شفافی دارد، مهم نیست که سیستم عاملش اندروید باشد یا آی او اس. طبیعتاً این دستگاه ها برای اهداف رسمی استفاده نمی شوند.»

همه این مسائل در حالی رخ داده که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بارها اعلام کرده که از گوشی هوشمند استفاده نمی کند. البته به ادعای سخنگوی کرملین به نظر پوتین گاهی از اینترنت بهره می برد.

گفتنی است اپل تاکنون به درخواست رسانه ها جهت اظهارنظر در مورد اقدام دولت روسیه پاسخ نداده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات دولتی روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای بی سی مگ در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا