لوازم خانگی

وظایف امداد خودرو چیست؟

امروزه با توسعه و گسترش خودروها، به یکی از ضروری ترین خدمات در سراسر جهان تبدیل شده است. حال این خدمات ممکن است توسط شرکت های خودرو سازی برای امداد رسانی به خودروهای تولید شده ی خود باشد و یا توسط شرکت هایی که منحصرا با هدف امداد رسانی به خودروها ایجاد شده اند، انجام شود. در هر صورت امداد خودرو ها باید مجوز این کار را داشته باشند و به این منظور کارت شناسایی معتبر داشته باشند.

خدمات امداد خودرو چگونه انجام می شود؟

چه در حال رانندگی باشید و چه خودرو متوقف باشد و شما احساس خرابی و وجود نقص فنی در آن کنید، باید با شرکت های امداد خودرو تماس بگیرید و درخواست امداد رسانی داشته باشید. اگر مشکل خودروی شما خیلی حاد نباشد و نیاز به یک تعمیر جزئی داشته باشد، کارشناس امداد خودرو همان جا اقدام به رفع مشکل ایجاد شده در خودروی شما می کند.

اما اگر خودروی شما مشکل جدی پیدا کرده باشد که نتوان آن را در محل تعمیر کرد، امداد خودرو آن را به یک تعمیرگاه معتبر منتقل می کند تا اقدامات لازم جهت برطرف شدن نقص فنی روی آن انجام شود.

امداد خودرو چه خدماتی ارائه می دهد؟

شرکت های امداد خودرو خدمات متنوع و زیادی از جمله پنچر گیری، تعویض باتری، حمل خودرو به تعمیرگاه و … را ارائه می دهند. به طور کلی خدماتی که توسط شرکت های امداد خودرو ارائه می شوند، مربوط به عیب یابی خودرو و برطرف کردن آن ها مربوط می شود. خدمات امداد خودرو می تواند درون شهری و یا برون شهری باشد.

عمدتا خدمات امداد خودرو شامل موارد زیر می باشد:

 • تعمیر در محل
 • اعزام یدک کش به محل
 • سوخت رسانی در جاده ها
 • انتقال خودرو به تعمیرگاه
 • انتقال خودرو به نمایندگی
 • انتقال خودرو به مرکز تعویض پلاک
 • امداد باطری
 • تعمیرات برق خودرو
 • مکانیکی
 • پنچر گیری

مزایای استفاده از امداد خودرو چیست؟

اگر فکر می کنید تا وقتی که خودروی شما دچار مشکل جدی نشود و این مشکل منجر به روشن نشدن خودرو شود، نیاز به امداد خودرو و تعمیرگاه ندارید، سخت در اشتباهید.

تعمیرات جزئی و منظم می تواند برای خودروی شما بسیار مفید باشد و از بروز هر گونه حوادث نا گوار و خطر آفرین پیشگیری کند. ضمن اینکه اگر تا بزرگ تر و جدی تر شدن مشکلات خودرویتان دست نگه دارید، بعد ها باید هم هزینه ی بسیار بیش تری برای رفع مشکل آن پرداخت کنید و هم زمان بسیار زیادی را از دست خواهید داد.

پس با استفاده ی به موقع از خدمات امداد خودرو از مزایای زیر بهره مند شوید:

 • تعمیر خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن
 • تعمیر خودرو به صورت کاملا حرفه ای
 • عدم بروز حوادث ناگوار در آینده
 • هزینه های تعمیر مقرون به صرفه
 • حمل خودروی شما به صورت کاملا ایمن

خدمات امداد خودرو چیست؟ و بیشتر با ویژگی های آن ها آشنا شوید

یکی از خدمات مورد نیاز برای مالکان خودرو، امداد خودرو به حساب می آید و ما در این نوشته قصد داریم تا شما را با خدمات بیشتر آشنا نماییم که شامل امداد باطری، باطری سازی سیار، پنچرگیری و غیره می باشد.

در جامعه ما به طور کلی هنگامی که از امداد خودرو بحث می شود، منظور همان خودروهای یدک کشی است که برای حمل و نقل ماشین کار می روند و ما با خدمات اصلی یک امداد خودرو کمتر آشنا هستیم و اطلاعات کمی درباره ارائه خدمات آن ها داریم.

نکات ابتدایی امداد خودرو

این در حالتی است که مراکز امداد خودرو خدمات بسیار زیادی را شامل می شوند که عبارت اند از رفع عیب، تعمیر، تشخیص عیب و در صورت لزوم حمل خودرو و انتقال آن به تعمیرگاه است. دلایل بسیار زیادی می تواند باعث این شود که افراد از خدمات امداد خودرو استفاده نمایند که این دلایل عبارت اند از عیب های داخلی خودرو و یا خرابی و حوادث  ناشی از فرسودگی می باشد.

ما تصور می کنیم که به طور کلی هنگامی که اتومبیل ما با مشکلی دچار می گردد، برای حمل و نقل خودرو از امداد خودرو استفاده می نمایند و این امر تصوری غلط به حساب می آید. در ادامه مهم ترین وظایف امداد خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم

شرح خدمات امداد خودرو به چه صورت است؟

عوامل بسیاری می تواند باعث شود تا شما از خدمات امداد خودرو کرمان موتور استفاده نمایید. می توان گفت که به طور کلی خدمات امداد از هنگامی که شما نیاز به تعمیر را در اتومبیل خود احساس می کنید و تا زمانی که ماشین شما رفع عیب می شود ادامه پیدا خواهد کرد.

درواقع امداد خودرو برای رفع عیب اتومبیل شما ارسال می گردد و در صورتی که ماشین شما نیاز به تعمیرات سطحی داشته باشد تمامی خدمات و کمک رسانی توسط کارشناس انجام می گردد و اگر ماشین شما نیاز به قطعه نو و جدیدی داشته باشد قطعاً این کار توسط امداد خودرو انجام خواهد گردید.

شما می توانید از این خدمات در هر محلی که اتومبیل شما نیاز به تعمیرات داشته باشد و حتی درب منزل خود از این خدمات امداد خودرو استفاده نمایید.خودرویی که امداد خودروها از آن ها استفاده می نمایند یدک کش است و شما با خیال راحت می توانید از این یدک کش ها برای حمل و نقل اتومبیل خود تا نزدیک  ترین و همینطور بهترین تعمیرگاه های مد نظر خودتان استفاده نمایید.

آیا فقط برای خرابی های قسمت مکانیک از امداد خودرو استفاده می شود؟

ممکن است یکی از مهم ترین سؤالاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده باشد، خدمات امداد باتری اتومبیل در صورت ایجاد خرابی و یا بخش برق سایر قسمت های ماشین است.باید این نکته را در نظر داشته باشید که کارشناس امداد اتومبیل شاید یک متخصص خبره در همه زمینه ها نباشد، اما به خوبی می تواند عیب اتومبیل شما را پیدا کند و تا حد امکان بدون اینکه نیاز به تعمیرگاه و حمل و نقل داشته باشید.

برای شما ماشین را رفع عیب و تعمیر نمایند.به عنوان نمونه هنگامی که اتومبیل شما در بخش برق و باتری با مشکل مواجه شده باشد با این مرکز می توانید در تماس باشید و مشکلات پیش آمده را مطرح نمایید.

 

مزایای استفاده از امداد خودرو چیست؟

ممکن است تصور کنید که شاید رها کردن اتومبیل و به نخستین تعمیرگاه مراجعه کردن به صورت حضوری می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد و به استفاده از خدمات امداد خودرو نیازی نداشته باشید. این در حالتی است که این فعالیت به خصوص در بزرگراه ها و آزادراه ها برخلاف قوانین بوده و می تواند باعث بروز مشکل، حادثه و حتی سوء استفاده اشخاص از این موقعیت باشد.

کار اصلی امداد خودرو چیست؟

امداد خودرو با کادری مجرب و امدادگران حرفه ایی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد. امداد خودرو در زمینه امدادی به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. درواقع امدادگران وکارشناسان امدادخودرو در طول شبانه روز حتی در روز های تعطیل هم پاسخگو شما عزیزان میباشند و خودرو های شما که دارای نقص فنی هستند و قادر به حرکت نیستند را  تعمیر می کنند.

درواقع با گذر زمان و ورود خودرو های بسیار  زیاد احتمال خرابی بیشتر خودرو ها بیشتر شده است وگریبان گیر راننده ها در جاده ها شده است. با توجه به همین موضوع شرکت های زیادی در زمینه امداد خودرو تاسیس شده است و در حال خدمت رسانی و فعالیت هستند. در ادامه با خدمات و وظایف اصلی امداد خودرو بیشتر آشنا خواهیم شد.

کار امداد خودرو چیست؟

در ابتدا شما با امداد خودرو تماس می گیرید و مشکل و موقعیت مکانی خود را برای امداد خودرو ارسال می کنید. کارمندان و کارشناسان مجرب امدادخودرو موقعیت مکانی و مشکل ماشین شما بررسی می کنند و امدادگران را خودرو های امدادگری به سمت موقعیت مکانی فرستاده می شوند و تعمیرکاران حرفه ایی عیب اصلی خودرو را بررسی و تشخیص می دهند. علاوه بر این این افراد حرفه ایی دیاگ هم بررسی می کنند و از سالم بودن دیاگ خودرو اطمینان حاصل می کند.

اگر قطعه ایی از خودرو شما معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد تعمیرکاران امداد خودرو این کار را انجام می دهند و قطعه مورد نظر را تعویض می کنند و خودرو را به صاحب ماشین برمیگردانند. در آخر اگر مشکل خودرو حل نشده باشد با جرثقیل ها و یدک کش های حرفه ایی خودرو مورد نظر را بکسل کرده و به تعمیرگاه مورد نظر می برند.

امداد سیار چیست؟

یکی از مهم ترین و بهترین خدمات امداد خودرو ارائه خدمات سیار است. این خدمت در زمینه ارائه خدمات پس از فروش است. این خدمات و امداد سیار شامل:

رفع عیب خودرو در محل

اعزام یا حمل به تعمیرگاه در صورت نیاز

انتقال سرنشینان خودروهای حادثه دیده به محل مناسب

ارائه خدمات تعمیرگاهی در محل

مشاوره فنی تلفنی

اهداف تعمیر خودرو در محل چیست؟

در واقع هنگامی امدادگران و امداد خودرو خدمات تعمیر در محل را ارائه می کند قصد دارد به چه اهدافی برسد؟ تعمیر خودرو در محل به منظور اهداف زیر صورت می گیرد:

افزایش رضایت مندی مشتریان

تکریم مشتریان

جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان

ایجاد تنوع در خدمات سیار

افزایش درآمد

پیشتازی در امر خدمات پس از فروش

ارائه خدمات لوکس

جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی توسط مشتریان

خدمات سرویس دوره ای

تعمیرات خودرو شامل تعویض باطری، دینام، انژکتور، رادیاتور، قفل، سنسور روغن و…

یدک کش و حمل خودرو با جرثقیل:

یدک کشی که خودرو را حمل می کند  و علاوه بر این شخصی که این وظیفه را بر عهده دارد بسیار مهم است و نقش مهمی دارد. در هنگام حمل خودرو باید دقت زیادی کرد تا خودرو مورد نظر برایش مشکلی پیش نیاید. یدک کش ها دارای تجهیزات اتصالی هستند که این قسمت های اتصالی در قسمت بار خودرو وجود دارد که این تجهیزات شامل: یک زنجیر اتصال و کششی است که این زنجیر به زیر خودرو مورد نظر متصل می شود و قسمت جلو خودور را از زمین بلند می کند.

دکمه بازگشت به بالا