چگونه از ویزای موقت به اقامت دائم کانادا برسیم؟

همواره این سوال ذهن افراد زیادی را به خود مشغول می کند که بعد از چند سال می توان اقامت کانادا را به دائم تبدیل کرد، موضوعی که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و از زوایای مختلف آنرا به شما توضیح دهیم. پیش از هر چیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که یا همان  هم به منزله اقامت موقت این کشور است، اما به استثنای شرایط خاصی نظیر ، امکان تبدیل آن در اکثر مواقع وجود نداشته و تنها می توان تا پایان اعتبار، در هر بار ورود به خاک این کشور برای حداکثر 6 ماه اقامت داشت. بد نیست در همین زمینه نگاهی به مطالب م و بیاندازید.

به معمول اخذ مجوز کار موقت و یا همان ورک پرمیت در کانادا یک مرحله مهم برایمحسوب می شود. اگر خواستار دریافت مدرک ارزشمند اقامت دائم کانادا و یا همان هستید باید از یکی از روش های زیر برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام کنید: برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP  اگر  داشته و با استفاده از مجوز کار موقت در حال کار برای یک کارفرمای کانادایی هستید و کارفرما از کار شما راضی بوده و به شما پیشنهاد استخدام دائمی را داده، برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه  واجد شرایط شناخته می شوید. پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر این موضوع به مطالب  و  نگاهی بیاندازید.

تحت این برنامه مهاجرتی کانادا، متقاضیان می توانند در مدت زمان یک تا یک و نیم سال برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. به طور معمول نیروی کار خارجی توسط کارفرماها برای مجوز اقامت دائم کانادا نامزد می شوند، اما شرایط هر یک از برنامه های Immigration and citizenship می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. اغلب متقاضیان برنامه نامزدی استانی کانادا نیز باید دارای مهارت و تخصص بالا در مشاغل خاص باشند، این در حالی است که برنامه نامزدی استانی آلبرتا امکان انتخاب و جذب نیروی کار غیر ماهر در برخی مشاغل را نیز دارد.

در حالت  که با نام CEC شناخته می شود، متقاضیان می توانند در مدت زمان یکسال برای موقعیت اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در این برنامه مهاجرتی، آن دسته از متقاضیانی که دارای ویزای اقامت موقت کانادا هستند و قصد تبدیل آن به اقامت دائم را دارند، باید دارای دو سال تجربه کاری در کانادا باشند و یا اینکه از حداقل یک سال تحصیلات عالی دانشگاهی و یک سال تجربه کاری در کانادا برخوردار باشند. این برنامه مهاجرتی برای آن دسته از نیروی کار موقتی که دارای شرایط و امتیازات لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال نیستند، بسیار پر مخاطب و محبوب است. با توجه به جزئیات زیاد و متفاوت تبدیل اقامت موقت به دائم کانادا، خواندن مطلب به شما کمک خواهد کرد.

آیا می توان ویزای توریستی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟ در اغلب موارد، امکان تبدیل ویزای توریستی و موقت کانادا به اقامت دائم این کشور وجود ندارد، مگر اینکه دارای شرایط لازم بوده و از گزینه پناهندگی استفاده کنید و یا شریک زندگی شما دارای حق شهروندی کشور کانادا باشد. البته در برخی مواقع امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا برای بعضی از متقاضیان وجود دارد. این موضوع تنها زمانی ممکن می شود که شما یک کار تمام وقت و معتبر در کانادا پیدا کرده و روشهای تامین اجازه کار را دنبال کرده باشید.

متاسفانه به دلیل طولانی شدن مدت زمان بررسی درخواست مجوز کار، ممکن است مجبور به ترک خاک کانادا و بازگشت از طریق یک ویزای جدید باشید. در همین زمینه خواندن مطالب و  را به شما پیشنهاد می کنیم. آیا می توان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟ در حال حاضر یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی کانادا که امکان تبدیل به اقامت دائم این کشور را نیز دارد، مهاجرت تحصیلی به کانادا است. شما باید از یک دانشگاه کانادایی پذیرش تحصیلی گرفته و با  برای  اقدام کنید. شما می توانید طی دوره تحصیلی خود در کانادا (2 ساله ارشد و یا 4 ساله کارشناسی) در این کشور به  پرداخته و پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا برای مجوز PGWP درخواست دهید.

در صورت موافقت با مجوز کار تمام وقت PGWP شما، می توانید برای حداکثر 3 سال در کانادا اقامت داشته و در بازار کار این کشور مشغول به کار شوید. سپس می توانید با استفاده از رزومه تحصیلی و سوابق کاری خود در این کشور برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه، ،  و بسیاری از جزئیات مفید دیگر به وب سایت نیلگام سفر مراجعه کرده و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما برای انواع مهاجرت به کانادا برخوردار شوید.

آیا قصد دارید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید، اما از امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا مطمئن نیستید؟ کانادا با ایجاد مسیر تغییر ویزای موقت کانادا به ویزای دائم برای تازه کارها (CFN)، بیش از 90,000 کارگر ماهر، خانواده های آنها و فارغ التحصیلان خارجی را که در حال حاضر در این کشور زندگی می کنند، هدف قرار داده است. در 14 آوریل 2021، اداره ، پناهندگی و (IRCC) این مسیر جدید را برای ساکنان موقتی که پیش ازاین به عنوان کارگر موقت در کانادا حضور داشتند، اجرا کرد.

این یک مسیر با محدودیت زمانی همراه بوده و در سال 2021 معرفی شد. این مسیر در 5 نوامبر 2021 بسته شده است و متقاضیان دیگر نمی توانند درخواست های خود را برای این برنامه خاص ارسال کنند. آیا اتباع خارجی همچنان می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند؟ بله. می توانید در کمترین زمان برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. ممکن است نتوانید از طریق مسیر فوق برای اقامت دائم درخواست دهید، اما همچنان می توانید از طریق دو مسیر محبوب مهاجرت تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا درخواست دهید:

توجه داشته باشید که برنامه های جایگزین زیادی وجود دارد که می توانید بسته به شرایط و نیاز خود از آنها استفاده کنید. بیش از 60 برنامه مهاجرتی کانادا وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. بااین حال، برنامه نامزدی استانی و سیستم اکسپرس اینتری مسیرهای رایج برای مهاجران هستند. دلایل این امر را در اندکی برجسته خواهیم کرد. اما در حال حاضر، اجازه دهید سوئیچ های مسیر برنامه نامزدی استانی را روشن کنیم.

چگونه اقامت موقت را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم؟ برای تغییر ویزای موقت کانادا به ویزای دائم از طریق برنامه نامزدی استانی برای اقامت دائم اقدام کنید . یکی از راه های تبدیل اقامت موقت به ، از طریق برنامه نامزدی استانی است. برنامه نامزدی استانی مهاجرانی را هدف قرار می دهد که دارای مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری مناسب هستند که به رشد اقتصاد کانادا کمک می کند. استان های مختلف در داخل کانادا نیازهای متفاوتی خواهند داشت که استاندارد و فرآیند را مختص استان یا منطقه می کند. برای شروع کار با برنامه نامزدی استانی دو مرحله وجود دارد. قبل از درخواست برای برنامه نامزدی استانی باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. استان یا منطقه ای را که می خواهید در آن ساکن شوید انتخاب کنید. نامزدها بر این اساس نامزد خواهند شد.
 2. پس از اینکه در برنامه یک استان یا منطقه نامزد شدید، باید برای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درخواست دهید. درخواست شما توسط یک افسر مهاجرت برای واجد شرایط بودن ارزیابی می شود.

در 3 مرحله ساده برای برنامه نامزدی استانی اقدام کنید

مرحله 1: مدارک مناسب را به ترتیب دریافت کنید . بررسی کنید که کدام برنامه مهاجرت برای شما مناسب است. مشاوره با وکلای مهاجرتی مجرب و مطالعه دقیق دستورالعمل ها، به مهاجران کمک می کند تا روش های مهاجرت به کانادا را بشناسند و انتخاب کنند . بسته یا فرم یا چک لیست صحیح برنامه اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا را دریافت کنید. مطمئن شوید که تمام اسناد مهم را در چک لیست خود علامت بزنید زیرا اسناد ازدست رفته ممکن است باعث تأخیر شود. تمام مدارک پشتیبان را کپی کنید و همراه با چک لیست یا فرم ارسال کنید. مرحله 2: پرداخت هزینه ها متقاضیان باید حق اقامت دائم (RPRF) را به مبلغ 515 دلار بپردازند. این هزینه باید قبل از گرفتن اقامت دائم در کانادا پرداخت شود. چگونه هزینه درخواست خود را پرداخت کنم؟

 • دریافت یک آدرس ایمیل قانونی
 • رسید پرداخت را چاپ کنید
 • امکان پرداخت بادبیت مستر کارت یا ویزا دبیت کارت وجود دارد.

مرحله 3: درخواست خود را از طریق پست ارسال کنید

قبل از ارسال:

 • تمام اسناد و فرم های پشتیبان را با حق اقامت دائم در یک پاکت به ابعاد 23 سانتی متر در 30.5 سانتی متر (9 اینچ در 12 اینچ) قرار دهید.
 • همه درخواست ها باید قبل از ارسال امضا و تاریخ داشته باشند.

پس از ارسال:

 • تمام فرم ها در این مرحله ارسال شده است. درخواست شما تحت یک فرآیند بررسی قرار می گیرد تا بررسی شود که آیا تمام مدارک موردنیاز گنجانده شده است یا خیر. پس ازآن، درخواست شما پردازش می شود و انتظار می رود ایمیلی حاوی شماره پرونده دفتر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا و دستور العمل ها مورد نیاز دریافت.

اطلاعات بالا در هنگام پردازش درخواست شما نقش حیاتی ایفا می کند. بنابراین برای متقاضیان مهم است که اطمینان حاصل کنند که واجد شرایط برنامه ای که برای آن درخواست می کنند، هستند. برای جلوگیری از هرگونه تأخیر و یا حوادث ناگوار احتمالی، متقاضیان موظف اند فیلدها را به درستی پر کنند و تمام مدارک پشتیبان را برای موفقیت درخواست خود ارائه دهند. برای اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کنید . سیستم اکسپرس اینتری یکی از بهترین مسیرهای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا برای مهاجرانی است که کارگران ماهر هستند و مایل به دریافت اقامت دائم در کانادا هستند. سه برنامه مهاجرتی تحت سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد:

 • کلاس تجربه کانادایی
 • برنامه مهارت فدرال
 • برنامه تجارت ماهر فدرال

مرحله 1: قبل از درخواست خود، باید یک دعوت نامه دریافت کنید . قبل از درخواست از طریق سیستم اکسپرس اینتری، باید برای انجام این کار دعوت نامه دریافت کنید. این دعوت نامه به مدت 60 روز معتبر است، بنابراین باید قبل از انقضای 60 روز درخواست دهید. برای انجام این کار، باید:

 • یک حساب امن در سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ایجاد کنید و وارد شوید.
 • لینک اکسپرس اینتری را برای درخواست اقامت دائم پیدا کنید.
 • مطمئن شوید که تمام فرم ها به درستی پرشده اند.
 • فیلدهای الزامی را حذف نکنید زیرا ممکن است در روند درخواست اختلال ایجاد کند.
دکمه بازگشت به بالا